Jump to content


Photo

alo, zene!!!! stigoh


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

#61 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 27 May 2001 - 19:34

Sta je to zenska sloboda?

#62 Lara

Lara
  • Members
  • 134 posts

Posted 27 May 2001 - 19:58

Sta je to muska sloboda?

#63 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 27 May 2001 - 23:46

A sta je to cono sloboda ?
Aha ! Sad sam vas ufanjao !

Lun :grin:

#64 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 27 May 2001 - 23:58

A život, vaseljena i sve ostalo? :wink:

#65 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 28 May 2001 - 03:03

Lun,
zar ne znas da je to under copyright ?
Vidim ipak si skapirao :wink:

#66 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 28 May 2001 - 08:11

Vidim da se zagreva lepa tema :smile:
Eto mene cim uhvatim malo vremena.
Vrlo mi se dopada to sto je malenim koracima nacet ozbiljan balkanski problem.
Vidim da su pojmovi harem, strudla, MZ sloboda... interpretirani protiv konteksta u kojem sam pozeleo da budem shvacen...
no polako...moram malo da se prilagodim mediju u kojem razgovaramo. Nisam ni slutio ovolike mogucnosti...
Strudla

#67 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 28 May 2001 - 20:22

Ovako je to pocelo: ja se javih drugaricama da sam se ulogovala. Onda je bilo slatko i simpaticno, malo zenski - razdragano. Onda je doslo do maco okupacije & ignorisanja od jedog vaznog elementa.
Nista se ovde ne greje, sasvim se ohladilo.
Ama, ni da nas molite!
Cure ce se snaci i bez Vas.

Srki, andjele, ovo je neki znak - u komsiluku se pevaju hebrejske pesme i nesto se slavi u basti. Dobro pevaju, uzivam.

elle

#68 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 28 May 2001 - 21:01

Molimo Vas da se odvojite ako tako zelite.
Jel moze tako?

#69 Lara

Lara
  • Members
  • 134 posts

Posted 28 May 2001 - 21:47

No,no, Ultra-fini-sa-makom, ne moze se tako poigravati sa neznim & osetljivim zenskim dusama. Pa sta je to sad? Sistem toplo - hladno?
Totalno sam :???:

#70 zonel

zonel
  • Members
  • 170 posts

Posted 28 May 2001 - 21:55

Ne, ne & ne!
Nema potrebe da se muski deo separatise, nikako. Bez njih bi zivot bio tako prazan a mi zene bi se najverovatnije medju sobom potamanile do potpunog istrebljenja.
Njihovo (musko) postojanje je jako bitno i oni su glas razuma nasim neuroticnim postupcima. Nisu nama muskarci krivi sto mi nismo jedinstvene, iskljucivi krivci sto zene imaju u svetu ovako los polozaju su one same i niko vise.
Zene nikada nisu imale jedinstven stav po pitanju svojih prava i u borbi za poboljsanje svog statusa u drustvu. Zene nikada nista nisu pametno uradile za sebe. Ako se zena pokazuje kao nebitnost koja se nikada ne preobraca u bitnost, znaci da ona sama ne radi nista za taj preobrazaj. Proleteri i crci kazu "MI". Proleteri su izveli revoluciju u Rusiji & drugi primeri...
Medjutim, borba zena je uvek bila samo simbolicna pobuna. One su postigle samo ono sto su muskarci hteli da im daju, nista nisu uzele, samo su primale. To je zato sto one nemaju konkretna sredstva da se ujedine u celinu koja bi se postavila suprotstavljajuci se. One nemaju svoju zajednicku proslost, istoriju, religiju, nemaju, kao proleteri, solidarnost u radu i interesu.
Ma da vise ne polemisem, umorna sam od puta, laku noc svim budnima!!:smile:

#71 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 29 May 2001 - 01:04

Sloboda je pola zdravlja. Ko u svojoj usamljenosti ne prepoznaje slobodu nece mu pomoci ni mlad mesec, ni jutarnja rosa ni hrastov hlad.
Sloboda je pravo na tajnu koju zelis da delis sa voljenom osobom. Sloboda je kada ne pitas "Gde si bila?" ili "Kada se vracas?"
Sloboda je kada te svaka jutarnja kafa na stolu iznenadi kao da je prva. Sloboda je kada kazes "vracam se cim pre budem mogao" ili pokupio sam neke macice koji bi se i tebi svideli...budim te da pijemo kafu...
Sloboda je vazna isto koliko i ljubav jer tek tada mozes da das sve...i da znas da ces dobiti isto za uzvrat.
Ne zamerite na mojim spontanim asocijacijama vezanim za slobodu. Moje misli su primenljive na sve nas koji umemo da odbacimo malogradjansko svojatanje tudje slobode. Ukratko zivni i pusti druge da zivnu!)
Strudla sa makom prelivena secernim prahom

#72 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 29 May 2001 - 01:04

Well, povodom borbe za ženska prava. Može, u sredinama i društvima gde su žene ugrožene kao vrsta (talibani i slični veseljaci). U Srbiji su kao vrsta ugroženi ljudi sa više od dva prsta čela, više od dva grama pristojnosti ili obrazovanja, oni koji umeju da kažu i "Dobar dan" pre "P***a ti m******a" i da ne nabrajam dalje. Mislim da je tu pripadnost muškoj ili ženskoj vrsti sekundarna stvar.

Ideja o AFŽ forumu mi se i dalje dopada, ali priznajem da bih radije videla forum zatvorenog tipa gde bi se skupljali Lun, Srk, Condor, Vladan...

#73 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 29 May 2001 - 08:51

Zonel je sinoc bila jako umorna, jako.

Svi ce te biti obavesteni o odlukama, onoliko koliko zene odluce da Vi treba da znate. Pregovori su u toku.
s postovanjem
elle

#74 tanja

tanja
  • Members
  • 42 posts

Posted 29 May 2001 - 15:12

pozdrav svima,
obzirom da sam prozvana - izjavljujem da nemam nista protiv otvaranja jednog prostora samo za zene na ovom forumu, stavise, radujem se unapred zezanju sa vama, drugarice. ja sam u zivotu davno odustala od rasprava na temu zensko-muskih odnosa (i varijacija na temu) sa muskarcima (starijim od 17-18 godina), narocito kada su zadrti (citaj: glupi i dosadni) i/ili ironicni (citaj: naduvani, a suplji). ono sto sam do sada na tu temu ovde pisala - bilo je upuceno pre svega zenama, tj. vama. muski su to mogli citati, ali nisam nikada imala ambiciju (nedajboze) da nekog od njih u nesto ubedim. znate ono sto kazu : kad porastes - kasce ti se samo...
anyway, mozda je ovo nacin da popricamo i o nekim drugim stvarima, a ne samo o srbima u bosni, hagu i onomatopeji legitimizma - nasem precedniku. a i padaju sanse da ce da uleti neki primerak posle koga trava ne raste i pilici crkavaju.

vladi B92 - moj odgovor je DA.

#75 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 31 May 2001 - 17:30

elle:
Srki, andjele, ovo je neki znak -  u komsiluku se  pevaju hebrejske pesme i nesto se slavi u basti.  Dobro pevaju,  uzivam.
elle

Nisam ja andjeo, nego najobicniji Srki. A slave Shavuot /u smislu, nedeljice/. Tad je zavrseno pisanje poslednjeg retka jevrejskog Zakona, odnosno Tore.
Moze biti kakav znamen, a mozda je i zapovest, a mozda samo nada.
Srk
Srk