Jump to content


Photo

Hašim Tači - terorista ili lider pokreta za oslobodjenje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2255 replies to this topic

#2221 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 17 October 2008 - 21:40

Tema Pristina bi trebalo da ostane u paketu sa politikom.

#2222 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 17 October 2008 - 22:21

Možda se varam oko toga ko je zaključao, ali ne u tome da je jedno vreme bio zaključan.


upravo sam na to mislila. ne može se nikome od moderatora prebaciti zato što je neko iz uredništva zaključao temu.


edit: gramatika :ph34r:

Edited by Vesna, 18 October 2008 - 01:26.


#2223 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 17 October 2008 - 22:21

Zato si je svojevremeno i zaključao, ako se ne varam.


Da, bio sam toliko glup da sam ga posto poto pokusavao spasti cisteci razna prepucavanja i vredjanja. Pa ipak, topik je preziveo i pozivece jos dugo. :ph34r:

#2224 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 17 October 2008 - 22:23

Vidis mene je na tebe potsecao mnogo vise nego na Lorenza :ph34r:


Ja znam da se Lorenz bavi racunanjem zapremina, prebrojavanjem spiskova i verovatnoce da se nesto desi ili ne desi - to mi je bio reper.

A ne sumnjam da je za tebe isti svako ko kaze za Tachija da je terorista - bilo da je to Milosevic, bilo da je covek sa jasnom slikom sveta u kojem je ubijanje iz zasede i mucenje i ubijanje civila iz politickih razloga terorizam. Vec sam nekoliko puta primetio tvoju nesposobnost da razlikujes ne nijanse, vec i velike razlike izmedju tonova. Ta katarakta je nacionalizam - mozda, kad se izlecis, shvatis zasto su Lorenz iznudjeni zlocin i Beograd iznudjeni zlocin slicni.

Edited by CowBoy, 17 October 2008 - 22:32.


#2225 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 17 October 2008 - 23:14

O ukusima se ne raspravlja!


Kod tebe se ne radi o "ukusu" vec o cilju.

Koliko je kritika na racun SPC i njenih visokih dostojanstvenika napisano na stranicama ovog foruma a koje nisu izazvale laznu konsternaciju kakvu ti ispoljavas danas, jer, zaboga, usudio se kritikovati neko ko nije Srbin.

Evo pred sobom imam knjigu Milorada Tomanica, "Srpska crkva u ratu i ratovi u njoj". Sta bi njemu oidgovorio na ovo dolje citirano iz uvoda knjige:

"Zato sam se opredelio za samo jedan segment, jednu kariku lanca koji je bio obmotan oko vrata srpskog naroda i koji ga je polako ali sasvim sigurno davio.Ta karika bili su "ljudi u crnom", tj.episkopi i svestrenstvo Srpske pravoslavne crkve (Naravno ne svi, ali ogromna vecina.)
Navedena knjiga, str 5 Medijska knjizara Krug, Beograd 2001.

#2226 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 17 October 2008 - 23:17

upravo sam na to mislila. ne može se nikome od moderatora da prebaciti zato što je neko iz uredništva zaključao temu.



Da, bio sam toliko glup da sam ga posto poto pokusavao spasti cisteci razna prepucavanja i vredjanja. Pa ipak, topik je preziveo i pozivece jos dugo. :ph34r:



Mogli bi i da izdate knjigu :)

#2227 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 17 October 2008 - 23:47

magripa - suspenzija naloga na 7 dana zbog više puta ponovljenih ličnih uvreda upućenih drugom korisniku.


za ponovljen prekršaj, suspenzija će biti duža.

Primajuci svu odgovornost nastalu oko toga sta je Patrijarh rekao, ili nije rekao, molim moderatora Vesnu da Magripu oslobodi suspenzije jer u krajnjoj liniji, ja sam, kako je i Anduril primetio, ambivalentnom kritikom, uzrokovao sasvim nepotrebnu frku na ovom topiku. A nije mi ni na kraj pameti bila namera izreci ista loseg o Patrijarhu. Ali neki su bili spremni pa i napisali optuznicu, "od koje se ne mozes odbraniti."
Imao sam, mnogo ranije, ostru razmenu misljenja sa Alef Shinom, o dostojanstvenicima SPC, koje nije izazvalo nicije zgrazavanje pa ni njegovo. Pokusavao Alef da me ubedi da otac Justin nije takav kakvog ga je stampa prikazivala. I na tome se i zavrsilo.
Bilo je vrlo nezgodnih kvalifikacija na racun pokojnog vladike Nikolaja Velimirovica, koga je SPC proglasio svecem (ili tako nesto), pa ipak niko nije nikog cinkario kao danas neki mene.

Magripa je "izgubio zivce" sa neprincipijelnim kriticarima, kao sto su ga ranije neki moralizatori skoro raspeli zbog jedne aluzije, sale ustvari.
Zato najiskrenije molim Vesnu da meni, uzroku njegovog privremenog udaljavanja, izrece kaznu a njega oslobodi te mere.
Unapred zahvalan,

Lorenz

#2228 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 18 October 2008 - 00:04

Ja znam da se Lorenz bavi racunanjem zapremina, prebrojavanjem spiskova i verovatnoce da se nesto desi ili ne desi - to mi je bio reper.

A ne sumnjam da je za tebe isti svako ko kaze za Tachija da je terorista - bilo da je to Milosevic, bilo da je covek sa jasnom slikom sveta u kojem je ubijanje iz zasede i mucenje i ubijanje civila iz politickih razloga terorizam. Vec sam nekoliko puta primetio tvoju nesposobnost da razlikujes ne nijanse, vec i velike razlike izmedju tonova. Ta katarakta je nacionalizam - mozda, kad se izlecis, shvatis zasto su Lorenz iznudjeni zlocin i Beograd iznudjeni zlocin slicni.



Nemas ti prijatelju dovoljno intelektualnog, coveckog i moralnog kredita da primecujes moju "miopiju", "nacionalisticke" inklinacije i dr sve dok ne rascistih sa tvojim otvorenim sovinizmom (iskazanim s nerazumnim sovinistickim tezama tipa "Hashim Thaci je prvenstveno kriv za etnicki insipiraran drzavni terorizam pocinjen prema 2-milionskim narodom" ). Nemas ni prava ni obraz, ni track record, ni intelektualno pravo da se osudjujes bilo ciji nacionanalizam. pa cak ni na beogradov. Osudi prvo sopstevni, pa cemo onda raspravljati. Do tada, kao sto rece commandante: razlika medju tebe i njega (beograda) se sastoji jesinstveno u iskrenosti...

Edited by LordLights, 18 October 2008 - 00:08.


#2229 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 18 October 2008 - 00:27

O ukusima se ne raspravlja!


Braos be perkos! Redno bese da se slozime i nie dvajcata ednas majkata! :ph34r:

Edited by LordLights, 18 October 2008 - 00:28.


#2230 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 18 October 2008 - 00:44

Magripa je "izgubio zivce" sa neprincipijelnim kriticarima, kao sto su ga ranije neki moralizatori skoro raspeli zbog jedne aluzije, sale ustvari.
Zato najiskrenije molim Vesnu da meni, uzroku njegovog privremenog udaljavanja, izrece kaznu a njega oslobodi te mere.



tvoje pisanje nije bilo razlog za neprimereno obraćanje korisnicima, ali ću, u znak dobre volje, da ukinem suspenziju magripi.

još jednom ću da iskoristim priliku da vas sve zajedno ZAMOLIM da komunicirate bez ličnih uvreda i onako kako dolikuje pristojnim ljudima koje su okolnosti spojile u virtuelnoj pričaonici.
hajde da svi zajedno pokušamo da pokažemo da ovo mesto cenimo dovoljno da damo sve od sebe da bude prijatno za razgovor čak iako nam se mišljenja i vidjenja razlikuju.

da mi ne bi prebacili - ne pozivam na zaborav, pozivam na trud da se ono loše što je za nama više nikada ne ponovi.


#2231 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 18 October 2008 - 01:22

tvoje pisanje nije bilo razlog za neprimereno obraćanje korisnicima, ali ću, u znak dobre volje, da ukinem suspenziju magripi.

još jednom ću da iskoristim priliku da vas sve zajedno ZAMOLIM da komunicirate bez ličnih uvreda i onako kako dolikuje pristojnim ljudima koje su okolnosti spojile u virtuelnoj pričaonici.
hajde da svi zajedno pokušamo da pokažemo da ovo mesto cenimo dovoljno da damo sve od sebe da bude prijatno za razgovor čak iako nam se mišljenja i vidjenja razlikuju.

da mi ne bi prebacili - ne pozivam na zaborav, pozivam na trud da se ono loše što je za nama više nikada ne ponovi.


Opet ce mi prikaciti etiketu shlihtera, al sta da radim. Vidite da Vesnina crna slova nisu uvijek tako crna. Znaju biti i svjetlo crna. :ph34r: Valja li ova drugarice Vesna?

#2232 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 18 October 2008 - 03:40

Ето како се све лепо завршило: увреде на рачун Патријарха остале (ко шиша нас православне вернике и наша религиозна осећања), Lorenz се бар исправио, оно што је бановани, па амнестирани корисник изјавио остаје као доказ бруке њеогове и оних који су те коментаре истолерисали. Само је Beograd укинут на овом форуму, за сва времена, без права на помиловање, а ни објашњење нам није дато. Капирам да је на пређашњим страницама имао неке непримерене коментаре, али онда је требало надлежни да реагују раније...

Што се мене тиче - расправа готова.

#2233 TodorGlavonja

TodorGlavonja
  • Members
  • 5 posts

Posted 18 October 2008 - 04:15

Niti lider niti terorista, vec obican kriminalac pod medjunarodnom zastitom. Kljucan covek za transport droge sa Bliskog Istoka i posebno iz Afganistana.
Prema Global Researchu, Taci je pored Kusnera i brace Karzai, predsednika Afganistana i njegova dva brata, kljucan covek za preuzimanje droge koja stize Americkim vojnim avionima iz Afganistana u Bondstil. Zahvaljujuci dobroj organizaciji Tacijeveg "Drenickog kartela", ta droga se efikasno distribura u vece gradove u Evropi i Americi. To je jedan od razloga zasto Taci uziva zastitu CIE i drugih zapadnih sluzbi.
Istovremeno zbog dobro dokumentovanih ratnih zlocina i kriminalnih radnji za koje je odgovoran, potpuno je pod kontrolom i u vlasnistvu zapadnih sluzbi. Njegova kriminalna delatnost je dobro dokumentovana pocetkom 2000ih od strane Americke DEA-e i Nemackog BNDa. Po nalogu DEAe operativca Michaela Lavigna stavljen je na listu Interpola, i po nalogu Interpola uhapsen na aerodromu u Budimpesti 2002-e, da bi po nalogu Madlen Olbrajt i Unmika bio pusten na slobodu.
U slicnoj kompromitujucoj situaciji i u potpunom vlasnistvu zapadnih sluzbi danas je Crnogorski predsednik Milo Djukanovic, za kojim je raspisano vise medjunarodnih poternica. Ocigledno je da priznanje Kosova od strane Crne Gore i Makedonije politicki tempirano i doslo po nalogu sa zapada, da bi nanelo politicke stete Srbiji pred Medjunarodnim sudom pravde.
Zapadne sluzbe se samo koriste kriminalcima veceg kapaciteta i njihovim organizacima dok su im potrebni i poslusni. Ako postanu smetnja, uglavnom se fizicki uklone u isceniranim obracunima. Ima nagovestaja da se takva sudbina vec sprema Taciju, koji isuvise zna.
Inace finanansiranje svercom droge je jedan od "legalnih" izvora prihoda Americke CIE, Americka vojska je legalno druga prica, ali broj visokih oficira, kao i nizih vojnika ukljucenih u te ilegalne aktivnosti je na masivnoj skali.
CIA je prethodno koristila Americku vojnu logistiku na vojnim aerodromima u Kirgistanu i Turskoj, ali zbog javne kompromitacije i nelagodnosti zemalja domacina su odlucili da operaciju prenesu u Bondstil na teritoriji novostvorene Nato drzave gde imaju punu kontrolu i privatnost u svojoj kriminalnoj aktivnosti.

#2234 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 18 October 2008 - 07:44

Niti lider niti terorista, vec obican kriminalac pod medjunarodnom zastitom. Kljucan covek za transport droge sa Bliskog Istoka i posebno iz Afganistana.
Prema Global Researchu, Taci je pored Kusnera i brace Karzai, predsednika Afganistana i njegova dva brata, kljucan covek za preuzimanje droge koja stize Americkim vojnim avionima iz Afganistana u Bondstil. Zahvaljujuci dobroj organizaciji Tacijeveg "Drenickog kartela", ta droga se efikasno distribura u vece gradove u Evropi i Americi. To je jedan od razloga zasto Taci uziva zastitu CIE i drugih zapadnih sluzbi.
Istovremeno zbog dobro dokumentovanih ratnih zlocina i kriminalnih radnji za koje je odgovoran, potpuno je pod kontrolom i u vlasnistvu zapadnih sluzbi. Njegova kriminalna delatnost je dobro dokumentovana pocetkom 2000ih od strane Americke DEA-e i Nemackog BNDa. Po nalogu DEAe operativca Michaela Lavigna stavljen je na listu Interpola, i po nalogu Interpola uhapsen na aerodromu u Budimpesti 2002-e, da bi po nalogu Madlen Olbrajt i Unmika bio pusten na slobodu.
U slicnoj kompromitujucoj situaciji i u potpunom vlasnistvu zapadnih sluzbi danas je Crnogorski predsednik Milo Djukanovic, za kojim je raspisano vise medjunarodnih poternica. Ocigledno je da priznanje Kosova od strane Crne Gore i Makedonije politicki tempirano i doslo po nalogu sa zapada, da bi nanelo politicke stete Srbiji pred Medjunarodnim sudom pravde.
Zapadne sluzbe se samo koriste kriminalcima veceg kapaciteta i njihovim organizacima dok su im potrebni i poslusni. Ako postanu smetnja, uglavnom se fizicki uklone u isceniranim obracunima. Ima nagovestaja da se takva sudbina vec sprema Taciju, koji isuvise zna.
Inace finanansiranje svercom droge je jedan od "legalnih" izvora prihoda Americke CIE, Americka vojska je legalno druga prica, ali broj visokih oficira, kao i nizih vojnika ukljucenih u te ilegalne aktivnosti je na masivnoj skali.
CIA je prethodno koristila Americku vojnu logistiku na vojnim aerodromima u Kirgistanu i Turskoj, ali zbog javne kompromitacije i nelagodnosti zemalja domacina su odlucili da operaciju prenesu u Bondstil na teritoriji novostvorene Nato drzave gde imaju punu kontrolu i privatnost u svojoj kriminalnoj aktivnosti.

Kad pre vaskrse Beogradjaninu? :ph34r:

#2235 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 18 October 2008 - 09:26

Ето како се све лепо завршило: увреде на рачун Патријарха остале (ко шиша нас православне вернике и наша религиозна осећања), Lorenz се бар исправио, оно што је бановани, па амнестирани корисник изјавио остаје као доказ бруке њеогове и оних који су те коментаре истолерисали. Само је Beograd укинут на овом форуму, за сва времена, без права на помиловање, а ни објашњење нам није дато. Капирам да је на пређашњим страницама имао неке непримерене коментаре, али онда је требало надлежни да реагују раније...

Што се мене тиче - расправа готова.


Lik sa nickom Beograd je ukinut jer je veličao ubistva koje su počinili četnici na nekoj drugoj temi koja je završila na deponiji čini mi se i ima objašnjene o tome dole na Pitanjima-prdlozima kako li se već zove.
o kažnjavanju i pomilovanju šta reći sem "ima se može se"
ovde Lorenz uređuje i njegova je poslednja...