Jump to content


Photo

Hašim Tači - terorista ili lider pokreta za oslobodjenje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2255 replies to this topic

#2191 Beograd

Beograd
  • Banned
  • 80 posts

Posted 17 October 2008 - 17:58

Sudbina manjinskih naroda na Kosovu je da se jednom zauvek otarase mitova i iluzija o nebeskom Kosovu i kosovskoj tapiji na nebu. i da cvrsto sa oba stopala na zemlju hrabro pogledaju sudbinu pravo u oci.
Ova pesma mi govori da Kosovo nije moje, da kuca koja mi je porushena i zapljena nije bila moja i da mi je neko obecao ono shto je oduvek bilo moje.
Svaka medalja ima dve strane a ova pesma prica samo o jednoj strani te medalje...
Otarasite se mitskih pesama jer je Kosovo veoma realno, sa realnim ljudima koji zhive tamo sa svojim problemima i ne haju mnogo za ovakve stihove bili oni doshli sa srpskih ili albanskih istina.


Gospodin Presevljanin sada zvuci veoma pomirljivo, ali:

"Zar nisu "########i" 10 godina pokusavali demokratskim to jest parlamentarnim putem doci do nekakvih prava.Za tih deset godina "demokratije" Albanci su izgubili i ono malo sto su imali u Titovoj Jugoslaviji.Vas nacin ophodjenja prema Albancima jaca uverenje kod nas koliko su Albanci bili u pravu kada su resili da se za svoja prava bore i drugim sredstvima a ne samo politickim(mirnim).

...Od uspstavljanja moderne srpske drzave Srbiji
nikad nisu manjkali ideolozi a s'time i raznorazni projekti i planovi "o eliminisanju stranog tela koji je pretio da razori srpsko tkivo pa samim tim i citav organizam srpske drzave".Setimo se samo NECRTANIE, setimo se Vase Cubrilovica,Ive Andrica!

...Na civilizovan nacin sa civilizovanim narodima-mi nismo gajili iluzije jer smo tacno znali s'kim imamo posla.

...znam da je svaka generacija albanaca bila pod srpski noz,a ni moj pradeda,deda,otac,ja,i moja deca nismo izuzeci ,da li je sada malo jasnije...

...jer ne bi srpski narod tako plebicitarno stao na strani fasizma.

Pomenuo si Martinovica koji zaista predstavlja cist primer kako se jedan sadomazohista ili njegov akt mogu koristiti u politicke svrhe

...sve ono sta je perverzni Martinovic doziveo treba da zahvali svojim neubicajnim seksualnim sklonostima...

Martinovic samopovredio tokom akta seksualnog zadovoljstva flasom

Srbija vozi rikverc prema Europi jer glava mora uvek biti okrenuta prema pravoslavnom fundamentalizmu"

Ali to su njegove reci. Kada se malo pogleda sta je sve govorio, odnosno pisao na ovom forumu, mnogo jasnija postaje njegova spremnost da podrzi klevete i uvrede na racun patrijarha Pavla.

#2192 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 17 October 2008 - 18:43

jasno, ali ko opet pojedincima iz spc daje za pravo da tu istorijsku chinjenicu (nacionalno odrzanje pod turcima) koriste za manipulaciju, politikanstvo i sl? kapiram ja da su srbi isuvishe vezani za svoju nacionalnu crkvu, ali to opet ne znachi da trebamo slepo da pratimo raznoraznu bagru medju vladikama, kao shto je recimo filaret i mnogi slichni koji, ne samo shto vole da se slikaju ispred tenkova, nego vole i da drze politichke govore, pozivaju narod na vojne manevre na granici sa kosovom i izgovaraju raznorazne politichke kvalifikacije na sahranama i drugim verskim obredima gde im mesto nije... kao shto takodje nije izdaja spc ili pravoslavlja reci ono shto jeste, a to je da medju vladikama spc ima isuvishe mnogo bagre i kriminalaca, za chije stomake vishe ne postoji kaish, a za chije novchanike ni novi bmw ne chini problem...

stoga mi je ovaj tvoj argument suvishe mitsko-epski, a i suvishe mi se rashirio u odbranu raznorazne bagre, koja to sasvim ne zasluzuje, jer su se i sami mnogo puta debelo ogreshili u nachele vere koju propovedaju, iako bi za to oni najmanje imali opravdanja... na stranu to shto je izvorni razlog bila odbrana pojedinca koji je svakako ono shto je danas najbolje u spc i svakako jedina svetla tachka u vrhu te institucije... tako da, vezano za patrijarha, saglashavam se sa tobom, medjutim ne vidim konkretnu korist od toga da to ovde iznosish, jer shto vishe vremena provedesh na ovom forumu, shvaticesh da ima podosta provokatora (najblaze recheno), koji u principu ne vide nishta pozitivno u bilo chemu shto nosi epitet "srpski", te je raznrazna argumentacija - obichno gubljenje vremena...

Evo i ovaj komentar najslikovitije pokazuje ono o čemu sam pisao u prethodnim komentarima a neki kao napr.Sandman ne mogu da "shvate"poentu cele koncepcije podmetanja"roga za sveću".
Naime u celu ovu diskusiju na temi o jednom vođi gerile na KOsovu koji je danas čak stigao do Premijera istog tog Kosova
jedan od "urednika"ovog foruma je svesno i sa krajnje zlom namerom ubacio priču o ubijenim civilima u koloni izbeglica koje
je po njegovoj priči namestio general Pavković a pobila milorsrdan NATO avijacija iako koliko sam ja obavešten to ne stoji čak ni u optužnici pred sudom u Hagu ali ostavimo to po strani nije njemu ni cilj Pavković,da bi zadovoljio svoj bolesni um on dalje nastavlja da je za tu akciju(podmetanja civila pod svione NATO)general Pavković javno pohvaljen od nikog drugogo do najvišeg dužnosnika SPC Pavla i s'time naravno baca ljagu na njegov ime i funkciju koju vrše,posredno i na sve vernike SPC
kojih sigurno ima više miliona trenutno.
Kad je reagovano na tu podmetačinu krenulo je sa žestokom podrškom određene ekipe a podlo je od strane onih koji trebaju da reaguju na ovom forumu počela da se nameće priča o raznim Filaretima,pahomiju i sličnim slučajevima iz SPC sve sa ci.ljem da ona laž opstane ovde i da njen tvorac prođe nekažnjeno.
Dakle ne raspravlja se ovde o ulozi SPC u javnom životu SRbije nego se traži odgovornost za lažova i provokatora koji stalno koristi ovaj forum da izleči neke svoje frustracije podmetanjima i uvredama na račun srpskog naroda.To što neki zarad svojih ideoloških i partijskih obaveza nisu u stanju da se ograde od njegovog pisanja govori o tim osobama ja sam već napisao da je poštenije da javno napišu u pravilima foruma da je dozvoljeno pljuvati i vređati SPC a ne ovako jajarski...

#2193 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 17 October 2008 - 19:12

Dakle ne raspravlja se ovde o ulozi SPC u javnom životu SRbije nego se traži odgovornost za lažova i provokatora koji stalno koristi ovaj forum da izleči neke svoje frustracije podmetanjima i uvredama na račun srpskog naroda.To što neki zarad svojih ideoloških i partijskih obaveza nisu u stanju da se ograde od njegovog pisanja govori o tim osobama ja sam već napisao da je poštenije da javno napišu u pravilima foruma da je dozvoljeno pljuvati i vređati SPC a ne ovako jajarski...


Ocigledno nisi procitao pravila:

6. Javne i istorijske ličnosti, institucije, organizacije i ideologije su podložne javnoj kritici (sa nešto nižim stepenom tolerancije), pri čemu bismo vas ipak zamolili da izbegavate suviše vulgarne formulacije. Ne poistovećujte kritiku institucija sa vređanjem po ličnoj, nacionalnoj ili verskoj osnovi.


Ja ili bilo ko drugi od moderatora zaista nema nikakav motiv da brani Lorenza ili nesto slicno. Da je Lorenz izricito rekao i ponovio da je patrijarh pohvalio Pavkovica za akciju mesanja vojske i civila, trazio bih mu prvo izvor, a ukoliko ne bi nasao izvor za takav podatak bio bi varnovan ili banovan zbog namernog sirenja neistina i provokacija. Medjutim, Lorenz je izricito pojasnio svoj prvi ambivalentan post i na tome se prica zavrsava, posto patrijarh jeste uopsteno pohvalio Pavkovica.

Na kraju bih vas zamolio da zavrsite ovu raspravu o SPC, patrijarhu i Lorenzu i da se vratite Hasimu Taciju, ukoliko vam je on jos uopste interesantan. Ukoliko nije, zatvoricu topik kao sto sam vec najavio.

P.S. Takodje, na Moderaciji trenutno raspravljamo da li bi imalo smisla vratiti topike sa pdf Kosovo u narucje pdf Politika, pa bi me zanimalo vase misljenje.

#2194 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 17 October 2008 - 19:22

Ocigledno nisi procitao pravila:


P.S. Takodje, na Moderaciji trenutno raspravljamo da li bi imalo smisla vratiti topike sa pdf Kosovo u narucje pdf Politika, pa bi me zanimalo vase misljenje.


Moje misljenje je da bi ih trebalo vratiti tamo odakle su i dosli :ph34r: Na Politiku.
Ovako kao neko "istureno "odeljenje nisu primamljivi jer se u njih ekstra ulazi,a
mozda novi forumashi i ne znaju da smeju da udju :) , a mozda ce i Albanci
doci na ideju da ucestvuju i na drugim topicima na Politici.


Nego nemojte sada sve (topike) da naredjate jedan ispod drugog.Skolnite one
bajate i tako vishe niko na njima ne pishe.

#2195 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 17 October 2008 - 19:44

Gospodin Presevljanin sada zvuci veoma pomirljivo, ali:


Cije reci?

#2196 Beograd

Beograd
  • Banned
  • 80 posts

Posted 17 October 2008 - 19:52

Cije reci?



Svaka rec koju sam naveo je tvoja! Ili ih se mozda ne secas? Ne secas se svoje izjave: "sve ono sta je perverzni Martinovic doziveo treba da zahvali svojim neubicajnim seksualnim sklonostima".

Ili: " srpski narod je plebicitarno stao na stranu fasizma".

To su tvoje reci, sa ovog foruma.

#2197 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 17 October 2008 - 20:13

Svaka rec koju sam naveo je tvoja! Ili ih se mozda ne secas? Ne secas se svoje izjave: "sve ono sta je perverzni Martinovic doziveo treba da zahvali svojim neubicajnim seksualnim sklonostima".

Ili: " srpski narod je plebicitarno stao na stranu fasizma".

To su tvoje reci, sa ovog foruma.


Nekih se secam a nekih ne.
Dugo sam na ovom forumu ali neki pasusi koje si ti ovde citirao jednostavno nisu moj stil pisanja ili tako mi se barem cini..
vidim da si se svojski trudio pa uz malo dodatni napor mozhda ti ne bi bilo teshko da mi pronadjesh onaj pasus os "tudjem tkivu i srpskom organizmu" ili onaj drugi o "vozhnji unatrag".
Ono o "stao na strani fashizma" se sigurno nije mogao odnositi za period drugog svetskog rata...nego o periodu kada se u Srbiji gotovo plebicitarno glasano za Slobodana Miloshevica..a ako po tebi njegova politika nije bila jedan oblik fashizma onda ti sigurni imash problem.

#2198 Beograd

Beograd
  • Banned
  • 80 posts

Posted 17 October 2008 - 20:16

Nekih se secam a nekih ne.
Dugo sam na ovom forumu ali neki pasusi koje si ti ovde citirao jednostavno nisu moj stil pisanja ili tako mi se barem cini..
vidim da si se svojski trudio pa uz malo dodatni napor mozhda ti ne bi bilo teshko da mi pronadjesh onaj pasus os "tudjem tkivu i srpskom organizmu" ili onaj drugi o "vozhnji unatrag".
Ono o "stao na strani fashizma" se sigurno nije mogao odnositi za period drugog svetskog rata...nego o periodu kada se u Srbiji gotovo plebicitarno glasano za Slobodana Miloshevica..a ako po tebi njegova politika nije bila jedan oblik fashizma onda ti sigurni imash problem.



Znaci, porices da su sledece reci tvoje: "sve ono sta je perverzni Martinovic doziveo treba da zahvali svojim neubicajnim seksualnim sklonostima"???

#2199 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 17 October 2008 - 20:16

A mislim da bar 50 posto ljudi deli moje misljenje o tome da je ova diskusija o patrijarhu Pavlu kranje degutantna.

Na ovom forumu sigurno ne, zalutao si. :ph34r:
Ja mislim da je krajnje degutantno uopste i pitati se zasto je Kosovo nezavisno i ne mariti za uzroke koji su do nje doveli, pocev od 1912, preko Rankovica i Stambolica, pa do Milosevica. :)

#2200 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 17 October 2008 - 20:17

P.S. Takodje, na Moderaciji trenutno raspravljamo da li bi imalo smisla vratiti topike sa pdf Kosovo u narucje pdf Politika, pa bi me zanimalo vase misljenje.

My few pennies worth DA!

Razlozi:

1. Ako posmatras i analiziras pazljivije: na ovom podforumu sve se teme (trolovanjem, aluzijama, komutacijama, paralema i ostalim "stilskim figurama" i retorickim akrobatikom ) pretvaraju u jedno istu generalnu raspravu.

2. Diskusije je osiromasena: Puno ljudi ne ulazi na ovaj PDF, jer se on pretvorio u arenu dve grupe koja se sastoji od 5-6 stalnih, 5-6 promenljivih i 10-toro povremenh ucesnika.

3. Motivacija mojeg ucestva na ovom forumu nije ni da se ubedjujem, nit da budem ubedjen, vec da komuniciram sa grupom ljudi koji dolaze iz generalno slicnog socijalnog backgrounda i ponekad i iste ideoloske matrice kao i ja a koji su mi komsije, s kojima zbog spleta okolnosti nemam (mogucnost) svakodnevnog kontakta i da cujem od njih informacije (kojih objektivno nemam i ne mogu na drugi nacin saznati) i mislenja (bez razlike dali se njima slazem ili ne slazem). To mi pomaze da gledam na stvari u bolje informiranijem kontekstu....Ako je ta diskusija svede na istu pricu (citaj pod 1) i na iste sagovornike (citaj pod 2) onda to nije moguce.


4. Kosovo nije jedna tema vec milion razlicitih mogucih tema. Isto kao i Srbija, itd. Ne vidim razlog zasto bi se Kosovo tretiralo posebno.

Edited by LordLights, 17 October 2008 - 20:38.


#2201 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 17 October 2008 - 20:18

Znaci, porices da su sledece reci tvoje: "sve ono sta je perverzni Martinovic doziveo treba da zahvali svojim neubicajnim seksualnim sklonostima"???


Ne to ne poricem.

#2202 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 17 October 2008 - 20:26

korisnik beograd je trajno udaljen sa foruma.

#2203 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 17 October 2008 - 20:38

[quote name='Anduril' date='17.10.2008, 18:12' post='2155748']
Ocigledno nisi procitao pravila:



Ja ili bilo ko drugi od moderatora zaista nema nikakav motiv da brani Lorenza ili nesto slicno. Da je Lorenz izricito rekao i ponovio da je patrijarh pohvalio Pavkovica za akciju mesanja vojske i civila, trazio bih mu prvo izvor, a ukoliko ne bi nasao izvor za takav podatak bio bi varnovan ili banovan zbog namernog sirenja neistina i provokacija. Medjutim, Lorenz je izricito pojasnio svoj prvi ambivalentan post i na tome se prica zavrsava, posto patrijarh jeste uopsteno pohvalio Pavkovica.



U pravilima piše da su podložni javnoj kritici a ne da neko optužuje SPC za pohvalu eventualnog zločina koji je počinio general Pavković,ogromna je to razlika ali kao što rekoh razumem da su vam ruke vezane,ne zameram vam tu sam ja već mnogo godina znam da "sila boga ne moli"
Ovim završavam jer vidim da su zubi naoštreni...

#2204 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 17 October 2008 - 20:43

U odnosu na pravilo 6:

Kao neko koga je nemoguce uvrediti na verskoj osnovi (za razliku od etnickoj osnovi) ja bih religisjke aluzije dopustio kao fair game, posedno ako se odnose ne na veru vec na verske institucije. :ph34r:

Edited by LordLights, 17 October 2008 - 20:46.


#2205 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 17 October 2008 - 20:45

P.S. Takodje, na Moderaciji trenutno raspravljamo da li bi imalo smisla vratiti topike sa pdf Kosovo u narucje pdf Politika, pa bi me zanimalo vase misljenje.


ne bi biol lose 1 poll, gde bi glasali i davali predloge za naslov topica, inace ja bih glasao za, i predlozio bih KOSOV@ bez ikakvog podnaslova