Jump to content


Photo

Mediji na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#46 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 27 July 2008 - 13:30

Odgledao sam ovo...bilo bi ruzno kritikovati. Verovatno je moje misljenje proizvod neke frustracije.
Mozda je najbolje da prokomentarisem ovako
http://www.youtube.c...feature=related

#47 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 27 July 2008 - 13:32

Sad se setih, pre par nedelja sam cuo neku kosovsku grupu na b92. Sjajni su. Imaju zenski vokal ali nazalost nisam cuo ime.
Da li mozda neko zna o kojoj je grupi rec

#48 deadairspace

deadairspace
  • Members
  • 80 posts

Posted 27 July 2008 - 14:32

Sad se setih, pre par nedelja sam cuo neku kosovsku grupu na b92. Sjajni su. Imaju zenski vokal ali nazalost nisam cuo ime.
Da li mozda neko zna o kojoj je grupi rec


verujem da je rec o grupi retrovizorja





#49 insomniac

insomniac
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 27 July 2008 - 16:16

Odgledao sam ovo...bilo bi ruzno kritikovati. Verovatno je moje misljenje proizvod neke frustracije.
Mozda je najbolje da prokomentarisem ovako
http://www.youtube.c...feature=related

taj segment "dhandri i kosoves" (kosovski zet) zna da bude dobar, ali zna i da promasi skroz, kao uostalom i emisija "jeta ne kosove" - ali ipak je bolja od svih slicnih emisija, kojih je doduse veoma malo. tip se isto sali na racun srba i albanaca, iako je malo pristrasan, valjda posto je "nas zet" :ph34r:

vidim da opet ima kritika na racun jetinog prekidanja gostiju, (unbeliever, iako sam te stavio na ignore, kada ti neko odgovori, citam tvoj post na citatu). da znate da ja licno to prekidanje najvise volim. to je najbolja stvar koja se desila live transmetovanju na kosovskim televizijama od pocetka televizije na albanskom jeziku.

za srbe koji ne poznaju kulturu albanaca: u tradicionalnom albanskom okupljanju, u takozvanoj oda-i, ("oda" = soba u kuci gde se okupljaju muskarci) najstariji, ili po nekom bezveze redu najpostovaniji, govori i niko ga ne prekida, bez obzira kave gluposti bude pricao, a dosta cesto se prepricavaju najvece gluparije na svetu. i tako je srz kulture albanskog dijaloga - monolog! to se bilo prenelo i na tv, kada su gosti prosto iznosili svoja misljenja u obliku i duzini u kakvoj im se cefne. voditelj je bio posmatrac. i priroda debata je bila veoma siromasna, ogranicena na seriju monologa, gotovo uvek bez ikakvog uticaja sagovornika, cak i bez uticaja od pitanja voditelja.

e jeta je napravila revoluciju. nesto sto je gotovo svugde normalno. ne daje ti da pravo da pricas koliko hoces, i sta hoces, nego treba da budes precizan, uvek pri temi, i kratak. vidim da su sada i drugi voditelji "digli glavu" i drago mi je.

#50 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 27 July 2008 - 17:11

taj segment "dhandri i kosoves" (kosovski zet) zna da bude dobar, ali zna i da promasi skroz, kao uostalom i emisija "jeta ne kosove" - ali ipak je bolja od svih slicnih emisija, kojih je doduse veoma malo. tip se isto sali na racun srba i albanaca, iako je malo pristrasan, valjda posto je "nas zet" :ph34r:

vidim da opet ima kritika na racun jetinog prekidanja gostiju, (unbeliever, iako sam te stavio na ignore, kada ti neko odgovori, citam tvoj post na citatu). da znate da ja licno to prekidanje najvise volim. to je najbolja stvar koja se desila live transmetovanju na kosovskim televizijama od pocetka televizije na albanskom jeziku.

za srbe koji ne poznaju kulturu albanaca: u tradicionalnom albanskom okupljanju, u takozvanoj oda-i, ("oda" = soba u kuci gde se okupljaju muskarci) najstariji, ili po nekom bezveze redu najpostovaniji, govori i niko ga ne prekida, bez obzira kave gluposti bude pricao, a dosta cesto se prepricavaju najvece gluparije na svetu. i tako je srz kulture albanskog dijaloga - monolog! to se bilo prenelo i na tv, kada su gosti prosto iznosili svoja misljenja u obliku i duzini u kakvoj im se cefne. voditelj je bio posmatrac. i priroda debata je bila veoma siromasna, ogranicena na seriju monologa, gotovo uvek bez ikakvog uticaja sagovornika, cak i bez uticaja od pitanja voditelja.

e jeta je napravila revoluciju. nesto sto je gotovo svugde normalno. ne daje ti da pravo da pricas koliko hoces, i sta hoces, nego treba da budes precizan, uvek pri temi, i kratak. vidim da su sada i drugi voditelji "digli glavu" i drago mi je.


Takvih 'tradicionalnih okupljanja' ima/je bilo i kod srba na kosovu. Autoritivne najstarije 'glave kuce' su vodile monologe koje cesto nisu imale smisla. Medjutim, to je otprilike prestalo da biva onda kad je drustvo pocelo da se (kako-tako) demokratizuje.
Tako da potpuno isto dozivljavamo rad novinarke Jete kao pokusaj demokratizacije i rusenja autoriteta kosovkih dogmi.
Upravo sam na topiku 'poseta kosovu' postavio to pitanje i bio popljuvan.

#51 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 27 July 2008 - 17:14

verujem da je rec o grupi retrovizorja



Ne deluje mi poznato...mozda zbog zvuka

#52 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 27 July 2008 - 19:50

(unbeliever, iako sam te stavio na ignore, kada ti neko odgovori, citam tvoj post na citatu)



Stavio si ga na polu-ignore.
:ph34r: :) :D :D :D

#53 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 27 July 2008 - 19:52

Koliko doseze moje poznavanje albanskog jezika soba se na albanskom kaze dhoma.Oda ili odaja je koliko ja znam velika soba, i potice od turske reci "oda" sto takodje znaci soba ili kopora.Srecemno je i u srpskom jeziku kao odaja(velika soba)
Kod Albanaca oda je imala sasvim drugi znacaj sem samog bukvalnog prevoda(soba).Ako se varam neka me neko ispravi.

#54 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 28 July 2008 - 12:27

vidim da opet ima kritika na racun jetinog prekidanja gostiju, (unbeliever, iako sam te stavio na ignore, kada ti neko odgovori, citam tvoj post na citatu).


pa sto citas onda? stavio si me na ignore listi zbog nekog razloga, velim, a taj razlog garant nije da me citas.

da znate da ja licno to prekidanje najvise volim. to je najbolja stvar koja se desila live transmetovanju na kosovskim televizijama od pocetka televizije na albanskom jeziku.


:ph34r: ipak si ti simpatican diskutant.

#55 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 28 July 2008 - 12:35

e jeta je napravila revoluciju.


jeta nije napravila nikakvu revoluciju, jer ona nije nasla neki novi stil komuniciranja nego je to karbon-kopija emisija iz regiona, ponajvise iz kuce B92. ako si ikad gledao 'Poligraf' Cosica znao bi o cemu govorim. ali vredi i gledati ako ne gledas - to ili 'Pescanik.' to su ozbiljne emisije.

ne znam, mozda se i dopadne ljudima ova jetina emisija, ali meni ne toliko. stvar licnog ukusa, sta li...

#56 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 29 July 2008 - 11:26

Na b92 sam procitao vest pre izvesnog vremena 'Kosovski novinari dali BESU da ce raditi u korist nezavisnosti Kosova'.
Sad ne mogu da googlam, da podkrepim stranicom. Mene interesuje, da li je to samo pogresno prevedeno ili je neki bezvezni skup nezavisnih novinara opstine 'Pecka banja' :ph34r: :) :D

#57 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 29 July 2008 - 11:36

Na b92 sam procitao vest pre izvesnog vremena 'Kosovski novinari dali BESU da ce raditi u korist nezavisnosti Kosova'.
Sad ne mogu da googlam, da podkrepim stranicom. Mene interesuje, da li je to samo pogresno prevedeno ili je neki bezvezni skup nezavisnih novinara opstine 'Pecka banja' :ph34r: :) :D

Bezvezni skupovi nezavisnih novinara ne postoje na Kosovu. Postoji Asocijacija Nezavisnih Profesionalnih Novinara Kosova www.apjk.org .
A vest je sigurno napisao CowBoy. Taman je u njegovom stilu :D

#58 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 30 July 2008 - 01:03

Bezvezni skupovi nezavisnih novinara ne postoje na Kosovu. Postoji Asocijacija Nezavisnih Profesionalnih Novinara Kosova www.apjk.org .
A vest je sigurno napisao CowBoy. Taman je u njegovom stilu :D


Nemoj ga prozvati boga ti. Sad ce poceti novi baraz pitanja:

Zasto i sa kojim ciljem je formirana Asocijacija Nezavisnih Profesionalnih Novinara Kosova, i koji su metodi (taktika) da do BESE dodju?

:ph34r: :) :D

Edited by Prishtinasi, 30 July 2008 - 01:04.


#59 Thana

Thana
  • Members
  • 29 posts

Posted 01 August 2008 - 10:38

Da li postoji neka radio ili tv stanica koja emituje program na srpskom jeziku a da se može pratiti preko interneta?



www.radiokim.net
To je radio stanica na Caglavici!

www.tvmost.com
TV stanica u Kosovskoj Mitrovici

www.radiokontaktplus.info
Radio stanica u Kosovskoj Mitrovici

#60 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 06 September 2008 - 00:56

www.radiokim.net
To je radio stanica na Caglavici!

www.tvmost.com
TV stanica u Kosovskoj Mitrovici

www.radiokontaktplus.info
Radio stanica u Kosovskoj Mitrovici


Ma pusti to. Nego prijavi se na vreme kod CTPAX-a. Valjda ce sad uspeti bolje, posto se "prvi macici bacaju..."

Laka noc!