Jump to content


Photo

Mediji na Kosovu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#31 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 21 July 2008 - 21:23

izvinjavam se moderaciji na trol
Sorb....koji je tebi Q....iskreno....Prvo upropastio si onaj post o poseti pristini sada se i ovde javljas kao branitelj srpstva, tamo napdas branitelje srpstva...koji je tebi Q, ajde bre vise odluci se, i molim te nemoj da se slazes sa mnom, osecam se neprijatno....

Ono gore je bilo ironicno.

#32 insomniac

insomniac
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 25 July 2008 - 10:21

Ono gore je bilo ironicno.

sorb, mozes ti da kazes sta hoces o RTK i redakciji na srpskom, ali daleko je to od one komedije koja je bila RTP u vreme milosevica. Snezana Qorraj je jedina koja je u vreme osnivanja RTK mogla da fizicki dodje na posao, da budem potpuno iskren: muz je pratio non-stop na pocetku. kakva god da je u profesionalnom smislu, ona je totalno ne-politicka i na nju nema pritiska da drzi neku stranu, osim opstu politiku RTK koja je dosta nezavisna i mirovnjacka, da je dosadna - i albancima.

u medjuvremenu su se zaposlili i drugi, mladji srbi. jedan od njih je bio toliko glup da pre par godina naprica na forumu serbiancafe-a sve najgore o albancima i kosovu, i tip slucajno ostavi svoj email na forumu gde se videlo jasno njegovo ime i prezime. bilo je nas mozda 20 albanaca koji smo to videli, i dosta smo bili "kriticni" prema njemu, i bio sam siguran da ce neko da nesto kaze i da ce momak u najboljem slucaju da bude otpusten, ali nista se nije desilo.

hocu da ti kazem, da je drustvo na ovom delu kosova jos daleko od neke normale, ali nije tako da ne moze da se razviju nezavisni mediji na srpskom. ako stanes i gledas svojim ocima, i prestanes da budes "repetitor" a mozda i "transmiter" propagande (nameran rtv recnik :ph34r:)

#33 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 25 July 2008 - 11:08

Don Juan
Ebes mi sve, ako ovi kriminalci nisu najpametniji....Ovde se mi pobismo i dokazujemo ko je poceo rat, ko je sta uradio, a oni lepo mlate pare i boli ih Q za sve. Ako nista drugo eto jedne oblasti gde ce srbi i albanci jos dugo, dugo da saradjuju bez nacionalne netrpeljivosti .
Branko Kocka u venu se bocka

Sorb
ETO RESENJA

Don Juan
...i molim te nemoj da se slazes sa mnom, osecam se neprijatno....

Sorb
Ono gore je bilo ironicno

Da pojasnim...
Zar je moguce da niko nije i niko ne primecuje nelogicnost u komentaru.
Ili su vam kriminalci ko kucni ljubimci.
...a tek komentar koji popularizuje drogu...uzas

#34 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 25 July 2008 - 12:16


Ja sam napomenuo da sam nesto malo gledao RTK i to pre tri godina. Tada mi gledanje RTK izgledalo mazohisticki (subjektivno). Nadam se da se to promenilo nabolje, kao sto kazes. No, provericu tokom vikenda i analizirati, ako mi dajes za pravo. Nisam strucnjak za medije ali ne bi bilo lose da cujete sta strana kojoj su upucene te informacije misli o tim informacijama.
Kako to mislis: ona (g-gja Qorraj) je ne 'ne-politicka'?

#35 insomniac

insomniac
  • Members
  • 1,049 posts

Posted 25 July 2008 - 12:56

Ja sam napomenuo da sam nesto malo gledao RTK i to pre tri godina. Tada mi gledanje RTK izgledalo mazohisticki (subjektivno). Nadam se da se to promenilo nabolje, kao sto kazes. No, provericu tokom vikenda i analizirati, ako mi dajes za pravo. Nisam strucnjak za medije ali ne bi bilo lose da cujete sta strana kojoj su upucene te informacije misli o tim informacijama.
Kako to mislis: ona (g-gja Qorraj) je ne 'ne-politicka'?

ne samo sto ti dajem za pravo :) nego mislim da je vaznije sta ti mislis, nego ja ili bilo ko drugi ko nije srbin sa kosova. i bas bih voleo da znam jer se za taj program odvajaju pare, i trud, sa veoma jasnom ciljnom grupom. kao sto rekoh, meni su vesti RTK dosadne, jer su bez ikakve strasti, hladna i do bola nepristrasna. racunam da su i na srpskom tako.

tacno je da neces cuti "####" niti "takozvani premijer kosova" ali zato neces ni na albanskom cuti "shkavell" ili "qeveria kriminele e serbise". inace je govor mrznje veoma dobro iskorenjen iz medija na albanskom. nije sve bas najbolje, ali je dosta dobro. najgledanije televizije i najcitanije novine, rekao bih 90% medijskog pokrivanja nema uopste, ni najmanje, ni u kakvom slucaju, ni truncicu govora mrznje. valjda ima toga dosta u narodu pa ne treba vise :ph34r:

####=pogrdan naziv za kosovske albance, automatski pretvoren u taj znak

Edited by insomniac, 25 July 2008 - 12:57.


#36 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 25 July 2008 - 16:25

Don Juan
Ebes mi sve, ako ovi kriminalci nisu najpametniji....Ovde se mi pobismo i dokazujemo ko je poceo rat, ko je sta uradio, a oni lepo mlate pare i boli ih Q za sve. Ako nista drugo eto jedne oblasti gde ce srbi i albanci jos dugo, dugo da saradjuju bez nacionalne netrpeljivosti .
Branko Kocka u venu se bocka

Sorb
ETO RESENJA

Don Juan
...i molim te nemoj da se slazes sa mnom, osecam se neprijatno....

Sorb
Ono gore je bilo ironicno

Da pojasnim...
Zar je moguce da niko nije i niko ne primecuje nelogicnost u komentaru.
Ili su vam kriminalci ko kucni ljubimci.
...a tek komentar koji popularizuje drogu...uzas

Da Sorb, ja popularišem drogu i nezdrav način života....I šta? Hoćeš da me tužiš nekome :ph34r:......
Bolje da uzmeš jedan dim iz moje lule, počni da kuliraš, bolje uzmi to što imam da ti dam, a onda hodaj prav :).......
Jel sada logično :D)). Gospodine Džekil i gospodine Hajd :D

#37 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 25 July 2008 - 17:41

Na RTK ipak ima dobrih info emisija.ja obavezno dogledam "Jeta ne Kosove"(zivot na Kosovu)koji vodi Jeta Xharra.Ostra i bez dlake na jeziku.O Kosovskom zetu da ne pricam.Daleko je najbolji. :ph34r:
Nije losa ni "Pro et Contra" koji vodi Milaim Zeka

#38 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 25 July 2008 - 18:36


Ovo je definitivno najbolji post na topiku 'Kosovo'.
Ako radis u RTK onda je ona u dobrim rukama.

#39 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 25 July 2008 - 21:07

Na RTK ipak ima dobrih info emisija.ja obavezno dogledam "Jeta ne Kosove"(zivot na Kosovu)koji vodi Jeta Xharra.Ostra i bez dlake na jeziku.O Kosovskom zetu da ne pricam.Daleko je najbolji. :ph34r:
Nije losa ni "Pro et Contra" koji vodi Milaim Zeka

Da li ima tih emisija na dawnloadu ? Koja je to emisija 'sa kosovskim zetom'?
Hvala na prporuci

#40 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 25 July 2008 - 21:38

Pogledaj ovo:

http://www.youtube.c...feature=related

A evo ti zeta:


#41 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 25 July 2008 - 22:06

Pogledaj ovo:

http://www.youtube.c...feature=related

A evo ti zeta:


Ovo je interesantnije i razumljivije jer je na srpskom :


#42 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 26 July 2008 - 05:49

Niovo nije lose:
http://www.youtube.c...feature=related

#43 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 July 2008 - 12:02

Na RTK ipak ima dobrih info emisija.ja obavezno dogledam "Jeta ne Kosove"(zivot na Kosovu)koji vodi Jeta Xharra.Ostra i bez dlake na jeziku.O Kosovskom zetu da ne pricam.Daleko je najbolji. :ph34r:
Nije losa ni "Pro et Contra" koji vodi Milaim Zeka


ona jeste ostra, ali ostro glupa. pre neki dan bio ministar obrazovanja pa se diskutuje o zabrani privatnih "univerziteta" da koriste taj nadimak - ona mu ne daje ni 5 sekonda da govori pa ga non-stop sprecava.

ja bih ustao i usrao se u njen program. :)

#44 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 26 July 2008 - 12:26

ona jeste ostra, ali ostro glupa. pre neki dan bio ministar obrazovanja pa se diskutuje o zabrani privatnih "univerziteta" da koriste taj nadimak - ona mu ne daje ni 5 sekonda da govori pa ga non-stop sprecava.

ja bih ustao i usrao se u njen program. :ph34r:

E nije bas tako.Ona namerno potencira ono sto je akutno na Kosovu.Namerno provocira nebi li izvukla od sugovornika ono sto zeli.A dosta puta u tome i uspeva.Gledao sam tu emisiju,ali je onaj tutumavko delovao kao dete u prvom razredu osnovne kada ga je ona provocirala pitanjima.
A da je glupa ne bi radila na BBC News-u,i na Chanel 4,da bi kasnije postala shef biroa BBC na Kosovu
No ako si mislio po po onoj da su sve zene na svetu glupe,onda No Coment :)
Per Prishtine ,te ghitha rruget........,zavrsi sam recenicu(ako se setis :D )

#45 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 26 July 2008 - 21:30

ma ne kazem glupa u tradicionalnom smislu, nego u novinarskom. ako ne dozvoljas jednom ministru da zavrsi rec, nije to emisija. to je kangaroo show. kakva je to emisija ako je samo ona dozvoljena da dovrsi recenisu? inace enver hoxhaj je bio veoma korektan i oduvek je korektan covek.

svi su pricali kako ce dati licencu onome ili ovome, kako je primao pare od onog ili ovog, ali on trt, ne dade nitkome. cak ni AUKu, iako oni nisu zabranjeni da registruju studente ali moraju da apliciraju ponovo za akreditaciju.