Jump to content


Photo
- - - - -

poskupljenje gasa za 30 posto


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
95 replies to this topic

#61 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 March 2008 - 23:56

Em sto logika ne radi pa ne kapiras sta se podrazumeva pod drugim interesima a i postujes odgovore na pitanja o Beopetrolu, ali izgleda ni matematika ti ne ide ovih dana...

Koliko je to 480% ispod cene? Kako se to izracunava ?:huh: :rolleyes: Jel to Rusi placaju u tom trenutku gas po 4 puta vecoj ceni od trzisne onima koji ga koriste? To se zove podrska!!! :) ;) :D

Ma slabo meni ide ta pobednicka logika posto ne poznajem Ruske firme tako dobro kao ti a i onaj sporazum o energetskoj saradnji.Sve je to samo lova kada su Rusi u pitanju pa tako Ukrajina pod Kucmom placa X za gas a Turska 480% vise.
Hej ljudi se samo bave ekonomijim a i postuju ugovore.Cim padne predsednik koji im se svidja poniste ugovor tako sto zavrnu ventil.Na svu srecu NIS nije prodat Gaspromu jer to pobednik kaze.

Edited by MAGRIPA65, 05 March 2008 - 23:57.


#62 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 06 March 2008 - 00:01

Logika? :rolleyes:


I sta kazes?
480% niza cena od trzisne? :) :huh: ;)

#63 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 March 2008 - 02:15

Logika? :rolleyes:


I sta kazes?
480% niza cena od trzisne? :) :huh: ;)

Ma ja to onako amaterski posto ne mogu da se nosim sa ekspertima kao ti.Ti brate imas pojma o svemu ukljucujuci i onaj sporazum pa to kako je kod Rusa drzavno i privatno isto.Ja bre samo postavljam pitanja i ucim od tebe logiku.

Mr. Kirichko, the managing director of the steel plant with open-hearth furnaces, decided a year ago he would eventually replace the 75-year-old contraptions. "I knew that gas prices would rise, but I also knew that Ukraine had a contract with Gazprom until 2013. So I forecast a 10 percent annual increase" in the gas price, says the 41-year-old head of the complex, Nizhnedneprovsky Tube Rolling Plant, which produces steel pipe and wheels for railroad cars.

Late last year he realized his price forecast was wrong. Gazprom intended to tear up its contract with Ukraine and push for world market prices, a potential leap of almost 500 percent.


Edited by MAGRIPA65, 06 March 2008 - 02:19.


#64 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 06 March 2008 - 09:19

Ma ja to onako amaterski posto ne mogu da se nosim sa ekspertima kao ti.Ti brate imas pojma o svemu ukljucujuci i onaj sporazum pa to kako je kod Rusa drzavno i privatno isto.Ja bre samo postavljam pitanja i ucim od tebe logiku.

Ma mozes da se nosis... :rolleyes:

Znas ti sve...

#65 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 March 2008 - 20:39

Sva sreca sto je pala cena benzina.Bratska ljubav :rolleyes:

#66 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 06 March 2008 - 20:55

bas kao i u usa, 105 usd za barel...
Nikad niza cena...

Ko vas zeza tamo?
Zar tamo ne cvetaju ruze?
Da nemate i vi neke vase Ruse?

Sa tobom ne vredi ovih dana raspravljati. Em lupas, em gresis, em od drveta ne vidis sumu
Da nije neka epidemija tamo?
Popi jedan viski i odmori

#67 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 March 2008 - 21:02

Nesto padas u vatru zadnjih dana.Sta bi?Klima se ona vecina u parlamentu a sa time i tvoja fotelja?
Nego kako to da je kod tebe benzin skoro duplo skuplji kada te braca vole?
Malo cudno?

#68 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 06 March 2008 - 21:12

moja fotelja?

Ja ti kazem da moras pod hitno da se odmoris ili da odes pod nadzor...

Kakve veze ima bilo kakva politika (osim ratne) sa poslovanjem u privatnoj internacionalnoj firmi u Srbiji?

A ti nastavljas da lupetas. Hajde nagradno pitanje za tebe- odakle Srbija najvise uvozi naftu?

Kad budes saznao odgovor videces koliko si smesan...

I kako poredis cenu nafte u zemlji koja gotovo 100% svojih potreba uvozi sa recimo tvojom gde domaca proizvodnja gotovo pokriva potrebe domacinstava?

Mnogo si smesan ..

#69 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 March 2008 - 21:21

Na pitanje ces dobiti odgovor nakon sto odgovoris na vec postavljena pitanja koja izbegavas:
koji je sud nadlezan ako Gasprom ne ispuni uslove
koliko je Rusija povecala cenu gasa Ukrajini nakon 2005te
na osnovu kojeg se zakona prodaje NIS(ili se ne prodaje)

Mnogo si bre ozbiljan
PS
Jel ti skocio standard zadnjih dana nakon potpisivanja ugovora o energetskoj saradnji?

Najveći deficit javlja se u trgovini s Ruskom Federacijom zbog uvoza energenata, pre svega, nafte i gasa i što naši izvoznici nedovoljno koriste Bilateralni sporazum o slobodnoj trgovini.

Prema odsecima Standardne međunarodne trgovinske klasifikacije, u izvozu za 2007. godinu najveće učešće imaju gvožđe i čelik sa 1,1 milijardu, obojeni metali sa 694 miliona, povrće i voće sa 467 miliona, odeća sa 445 miliona i proizvodi od metala sa 426 miliona.

Sve cene izražene su u američkim dolarima, a izvoz tih pet odseka čini 35, 4 odsto ukupnog izvoza.

Prvih pet odseka s najvećim učešćem u uvozu su nafta i naftni derivati sa 1,96 milijardi, drumska vozila sa 1,5 milijardi, gvožđe i čelik sa 917 miliona, industrijske mašine za opštu upotrebu sa 881 milion i električne mašine i aparati sa 807 miliona, a njihov uvoz čini 33,1 odsto ukupnog uvoza.
U uvozu, glavni spoljnotrgovinski partneri bili su Ruska Federacija sa 2,63 milijarde dolara, Nemačka sa 2,17 milijardi dolara i Italija sa 1,78 milijardi dolara.


Glupi Dinkic ne cita pobedinka:

DINKIĆ: Prodaja NIS bez tendera katastrofa


Kopaonik - Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić ocenio je da je prodaja Naftne industrije Srbije bez tendera nešto najgore što je moglo da se dogodi. Dinkić je na savetovanju ekonomista koje se održava na Kopaoniku kazao da će svojim uticajem, "koji je ograničenog karaktera", pokušati da to na neki način promeni. Prema rečima Dinkića, NIS je 2007. godinu završio sa knjigovodstvenom verdnošću od oko 1,7 milijardi evra, tako da je 400 miliona evra koliko je ponudio ruski Gasprom za 51 odsto nacionalne naftne kompanije duplo manje od knjigovodstvene vrednosti.


Edited by MAGRIPA65, 07 March 2008 - 04:25.


#70 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 07 March 2008 - 07:50

nije mi porastao standard. A tebi?

Za sud sam ti odgovorio, a ti si mi uec objasnio da je Ukrajina imala 480% nizu cenu od trzisne, samo mi nisi objasnio kako se to racuna ni da li su rusi za potrosen gas Ukrajini placali u dolarima ili eurima, sa obzirom na to da su placali Ukrajincima 3,8 puta vecu cenu od trzisne :rolleyes: em sto su im Rusi davali gas, em su im Rusi i placali sto koriste bas Ruski gas.

Toliko o tvojoj ekonomskoj i matematickoj pismenosti...


A ti ni kvotovane tekstove ne razumes...
Ponavljam pitanje - odakle najvise nafte dolazi u Srbiju? Ili jos bolje, koliko procenata od uvezene sirove nafte dolazi iz Rusije? Kako se formira maloprodajna cena benzina? Koliko u njoj ucestvuje cena sirove nafte(koja se uvozi)?

Sto se Dinkica tice u potpunosti se slazem sa njim, da je bez tendera glupo prodavati NIS.

Samo razlozi nisu ni blizu slicni kao sto su tvoji. Tebi smeta sto je
Gasprom Ruski i drzavni.

Meni smeta samo cena. Kupac mi ni najmanje ne smeta. Bas kao sto mislim da energetski sporazum jeste sjajna stvar za Srbiju, osim u delu prodaje NIS-a.

Sta mislis da li je Mol drzavni? Ili OMV?

Ne citas ili ne razumes napisano, mnogo lupas, goris u zelji da kontriras svemu sto pomislis da predstavlja vladu, u toj zelji lupas glavom o zid a ne vidis,...

I posle se ljutis kad kazem da si neozbiljan. A to je najblaza kvalifikacija koju zasluzujes.

P.S. Kako ce to Dinkic pokusati da promeni nacin ili zaustavi prodaju, ako je po tebi vec Gasprom kupio NIS?
Ti i u onome sto kvotujes demantujes sam sebe...

Edited by pobednik, 07 March 2008 - 08:10.


#71 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 March 2008 - 15:13

Kao i obicno pun si argumenata.Rusi su placali Ukrajini za izvoz gasa sto je normalno kada se radi o izvozu.Kupac nikada ne placa vec to cini prodavac.
Takodje sasvim je normalno da se ugovori revidiraju na taj nacin sto zavrnes ventil pa skratis trajanje tog ugovora za nekih 5 godina.
Posto Srbija prema izvestaju zavoda za statistiku ima najveci deficit sa Rusijom 2.6 milijardi ( uz komentar da je to zbog uvoza nafte i derivata) a na naftu i derivate trosi 1.9 milijardi onda je logicno da naftu zapravo uvozi iz Kine.
Sad kada smo kod prodaje onoga sto se nije prodalo i dalje ostaje pitanje po kojem se zakonu prodaje ono sto se nije prodalo a samo se potpisao ugovor o energetskoj saradnji koji predvidja i prodaju NIS-a.
Koji je sud nadlezan posto to pise u ugovoru koji si verovatno samo ti video?

#72 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 07 March 2008 - 16:29

Koji je sud nadlezan posto to pise u ugovoru koji si verovatno samo ti video?


Verovatno onaj isti sto je Hodorkovskog poslao u zatvor jer je mnogo pomagao opoziciju u Rusiji.

Nego kako je moguce da zaposleni u Beopetrolu primaju takve bedne plate? JEdino sto mi se namece kao odgovor je da je to volja GAZDI (ruskog tajkuna) koji bi da ima 300% profita, a polozaj zaposlenih nije bitan.

#73 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 07 March 2008 - 17:19

Kao i obicno pun si argumenata.Rusi su placali Ukrajini za izvoz gasa sto je normalno kada se radi o izvozu.Kupac nikada ne placa vec to cini prodavac.
Takodje sasvim je normalno da se ugovori revidiraju na taj nacin sto zavrnes ventil pa skratis trajanje tog ugovora za nekih 5 godina.
Posto Srbija prema izvestaju zavoda za statistiku ima najveci deficit sa Rusijom 2.6 milijardi ( uz komentar da je to zbog uvoza nafte i derivata) a na naftu i derivate trosi 1.9 milijardi onda je logicno da naftu zapravo uvozi iz Kine.
Sad kada smo kod prodaje onoga sto se nije prodalo i dalje ostaje pitanje po kojem se zakonu prodaje ono sto se nije prodalo a samo se potpisao ugovor o energetskoj saradnji koji predvidja i prodaju NIS-a.
Koji je sud nadlezan posto to pise u ugovoru koji si verovatno samo ti video?

Pa upravo su to bile tvoje teze...

Ti si dao te argumente...

Neverovatan si. pokusavas svoje gluposti da svalis na druge.

Dalje posto logicno zakljucujes lepo is izveo analogiju za Rusiju i naftu i derivate(recimo gas)... Blago tebi ako iz dva nepovezana podatka donosis zakljucke. Jel tako i u realnom zivotu radis? :rolleyes:

Edited by pobednik, 07 March 2008 - 17:56.


#74 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 07 March 2008 - 17:22

Nego kako je moguce da zaposleni u Beopetrolu primaju takve bedne plate? JEdino sto mi se namece kao odgovor je da je to volja GAZDI (ruskog tajkuna) koji bi da ima 300% profita, a polozaj zaposlenih nije bitan.

Ne znam da li imaju ili nemaju.

Pravo je pitanje, ako je tako zasto onda rade u Beopetrolu...

I kako to da sa tim platama mnogi od njih zive vise nego raskosno?

#75 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 March 2008 - 18:13

Pa upravo su to bile tvoje teze...

Ti si dao te argumente...

Neverovatan si. pokusavas svoje gluposti da svalis na druge.

Dalje posto logicno zakljucujes lepo is izveo analogiju za Rusiju i naftu i derivate(recimo gas)... Blago tebi ako iz dva nepovezana podatka donosis zakljucke. Jel tako i u realnom zivotu radis? :rolleyes:

Ma jok.Ja u zivotu iskljucivo zavisim od onoga sto cujem od tebe.
Da moje su teze bile to da u Rusiji privatne i drzavne firme su jedno te isto...
Nego vidim da si poceo da objasnjavas vlasnicku strukturu MOL-a i OMV-a.Ajde molim te pojasni malo to.Mislim koliko koja drzava ucestvuje u vlasnistvu tih firmi.Sve mi se cini da si ponovo na pragu nekog otkrica.

Edited by MAGRIPA65, 07 March 2008 - 18:15.