Jump to content


Photo
- - - - -

poskupljenje gasa za 30 posto


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
95 replies to this topic

#31 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 04 March 2008 - 08:36

...
Sto se ti javljas? Prepoznao si se u reci "bolidi"?

Nisam mislio na tebe.
Ali ako bas insistiras na tome... Valjda ti sebe najbolje znas :rolleyes:
...


Decije, mozes ti i bolje...valjda.
Prepoznao se u prici o raspravi, a ti se vidim plasis da kazes na koga si milsio.

#32 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 04 March 2008 - 11:17

Decije, mozes ti i bolje...valjda.
Prepoznao se u prici o raspravi, a ti se vidim plasis da kazes na koga si milsio.

ja mu rekao on se prepoznao... pa me nazvao budalom..

Ti se izgleda prepoznao (iako nisam mislio na tebe0 sto valjda dovoljno govori...

Ne mogu tebe da nazovem bolidom, ali tvrdoglavcem svakako mogu... :huh:

Ali kako rekoh ako bas insistiras... :rolleyes:

#33 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 March 2008 - 14:06

A dobro pobednik ti kao ekspert nisi i dalje odgovorio na pitanja?Pa nije valjda da za NIS ne vazi zakon o privatizaciji.Mislim racunam da ti to moras da znas kao osvedoceni ekspert.Sledece kako izgleda taj ugovor po tvom ekspertskom misljenju.Daj nam neki detalj posto ti imas uvid u te stvari.

#34 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 04 March 2008 - 14:10

A dobro pobednik ti kao ekspert nisi i dalje odgovorio na pitanja?Pa nije valjda da za NIS ne vazi zakon o privatizaciji.Mislim racunam da ti to moras da znas kao osvedoceni ekspert.Sledece kako izgleda taj ugovor po tvom ekspertskom misljenju.Daj nam neki detalj posto ti imas uvid u te stvari.


Jesi ti bolestan ili si stao u nekom internet cafe-u na putu do posla? :rolleyes:

#35 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 04 March 2008 - 14:16

A dobro pobednik ti kao ekspert nisi i dalje odgovorio na pitanja?Pa nije valjda da za NIS ne vazi zakon o privatizaciji.Mislim racunam da ti to moras da znas kao osvedoceni ekspert.Sledece kako izgleda taj ugovor po tvom ekspertskom misljenju.Daj nam neki detalj posto ti imas uvid u te stvari.

hajde procitaj jos jednom taj post u kome sam ti odgovorio...


Jesi ti bolestan ili si stao u nekom internet cafe-u na putu do posla? :rolleyes:

verovatno pise sa mobilnog jer guta postove :huh:

A da je bolestan...

#36 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 March 2008 - 14:33

hajde procitaj jos jednom taj post u kome sam ti odgovorio...

A jel to ono cuveno da NIS nije privatizovan nego je prodat?Pa imas li ti neko bolje ekspertsko misljenje od toga?Pa majku mu oni iz pescanika su neupuceni i nemaju pojma a ja te samo pitam koji su detalji tog sporazuma.Nije valjda da ti taj sporazum nisi ni video?
Kazi mi na osnovu cega si zakljucio da se i prodaja ( koja se nije ni desila) drugoj drzavi u Srbiji zove privatizacija?Ima li jos neki primer za to?
Vidis ja nisam tako dobro upucen u taj sporazum kao ti pa me interesuju neke sitnice.Na primer Gasprom preuzme 51% akcija za 400 miliona i onda ulozi samo 50 miliona do 2012te?Sta onda.Ko je nadlezan da resi taj spor.Racunam ti si prostudirao taj ugovor pa imas i odgovor na pitanje koji je sud nadlezan.

#37 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 04 March 2008 - 14:44

A jel to ono cuveno da NIS nije privatizovan nego je prodat?Pa imas li ti neko bolje ekspertsko misljenje od toga?Pa majku mu oni iz pescanika su neupuceni i nemaju pojma a ja te samo pitam koji su detalji tog sporazuma.Nije valjda da ti taj sporazum nisi ni video?
Kazi mi na osnovu cega si zakljucio da se i prodaja ( koja se nije ni desila) drugoj drzavi u Srbiji zove privatizacija?Ima li jos neki primer za to?
Vidis ja nisam tako dobro upucen u taj sporazum kao ti pa me interesuju neke sitnice.Na primer Gasprom preuzme 51% akcija za 400 miliona i onda ulozi samo 50 miliona do 2012te?Sta onda.Ko je nadlezan da resi taj spor.Racunam ti si prostudirao taj ugovor pa imas i odgovor na pitanje koji je sud nadlezan.

Sad vec mislim da si bolestan...

Ja ti lepo rekoh da privatizacijom ne moze da se zove kupoprodaja, a ti bas navalio.

Sa cim te dopinguju ti iz pescanika? Da nije umesto peska nesto drugo, belo, unutra?

Ocigledno nikad nisi video kondicionalne ugovore. ugovore gde postoje preduslovi (condition president da ti bude lakse na tvom maternjem jeziku) , i druge obaveze da bi se transakcija smatrala gotovom... Zasto uopste tebi da bilo sta pisem.
Ili nisi dobro spavao ili si stvarno bolestan. Skoncentrisi se...

#38 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 March 2008 - 14:52

Sad vec mislim da si bolestan...

Ja ti lepo rekoh da privatizacijom ne moze da se zove kupoprodaja, a ti bas navalio.

Sa cim te dopinguju ti iz pescanika? Da nije umesto peska nesto drugo, belo, unutra?

Ocigledno nikad nisi video kondicionalne ugovore. ugovore gde postoje preduslovi (condition president da ti bude lakse na tvom maternjem jeziku) , i druge obaveze da bi se transakcija smatrala gotovom... Zasto uopste tebi da bilo sta pisem.
Ili nisi dobro spavao ili si stvarno bolestan. Skoncentrisi se...

A na osnovu kojeg zakona je izvrsena ta kuporodaja koje nije bilo?Pa nije valjda da nemas odgovor?
Nego ti stalno istices kako tamo neko nema pojma a ti si ekspert.Pa boga mu daj da vidimo na osnovu cega si ekspert.Kako izgleda taj sporazum o energetskoj saradnji ?Vrlo jedostavno pitanje.Jesi li ti video taj sporazum ili nisi?Koji su detalji?
Pa neces valjda da neko pomisli kako si ti ekspert a da nisi video taj sporazum.

#39 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 04 March 2008 - 15:33

A na osnovu kojeg zakona je izvrsena ta kuporodaja koje nije bilo?Pa nije valjda da nemas odgovor?
Nego ti stalno istices kako tamo neko nema pojma a ti si ekspert.Pa boga mu daj da vidimo na osnovu cega si ekspert.Kako izgleda taj sporazum o energetskoj saradnji ?Vrlo jedostavno pitanje.Jesi li ti video taj sporazum ili nisi?Koji su detalji?
Pa neces valjda da neko pomisli kako si ti ekspert a da nisi video taj sporazum.

kao sto rekoh danas ti nije dobro...

Da ti pomognem, nekad sam napisao:


...
I da, za kraj -nikada nisam rekao za sebe da sam ekspert u bilo cemu.
Ali smatram da imam dovoljno znanja da procenim ko zna, a ko nema pojma.
...



pametnom dovoljo...

Da, upoznat sam sa nacrtom sporazuma u jednoj radnoj varijanti (ne i konacnoj), a zini da ti kazem sta u njemu stoji...

#40 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 March 2008 - 15:43

Pa ti si zinuo odavno samo sto iz tebe izlaze prazne price.I dalje nema odgovora na osnovu kojeg zakona je izvrsena prodaja koje nije bilo.
Nego posto si upoznat sa sporazumom a napisao si sledece:

Kao sedmo, kad poslovni partneri ne mogu da nadju zajednicko resenje problema u tom slucaju nadlezan je sud, a koji sud je nadlezan to se precizira ugovorom

Koji je sud nadlezan?

#41 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 04 March 2008 - 15:46

Koji je sud nadlezan?



... zini da ti kazem ...


:rolleyes:


edit: zaboravih za zakon da odgovorim - ma opste bezakonje. utvrdio pescanik...

Edited by pobednik, 04 March 2008 - 15:50.


#42 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 March 2008 - 15:56

Jeli bre jel ti planiras da nam pokazes to znanje ili ces samo da zijas ovde?Pa bre osim tebe niko nema pojama o temi a nemas odgovor na osnovna pitanja.
Daj da vidimo ako taj pescanik laze kako ti siris istinu.Ajde nemoj da neko pomisli kako nemas pojma koji je zakon ovde primenjen ili koji je sud nadlezan.

#43 Ledenko

Ledenko
  • Members
  • 8 posts

Posted 04 March 2008 - 19:26

Alo, bre, pa niste na sednici vlade da se tako častite pridevima.

Iz sveg što rekoste i što pročitah po štampi, ja sa svojim skromnim intelektualnim sposobnostima zaključujem da:

1.Rusi menjaju ugovore kad im se ćefne.
2.Sa Rusima ništa nije sigurno dok nije gotovo.
3.Energetski smo zavisni od Rusa.
4.Ako se dokopaju NIS-a koga još nisu kupili (reče Pobednik) bićemo još više energetski zavisni od Rusa.
5.Ako se dokopaju NIS-a koga još nisu kupili (reče Pobednik) za samo 400 miliona, onda smo u govnima do guše. Energetski, naravno.
6.Rusi nemaju PRIJATELJE, Rusi imaju INTERESNE SVERE.

Dopunite ako sam štogod preskočio.

#44 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 04 March 2008 - 19:46

Vidis ja nisam tako dobro upucen u taj sporazum kao ti pa me interesuju neke sitnice.Na primer Gasprom preuzme 51% akcija za 400 miliona i onda ulozi samo 50 miliona do 2012te?Sta onda.Ko je nadlezan da resi taj spor.Racunam ti si prostudirao taj ugovor pa imas i odgovor na pitanje koji je sud nadlezan.


Ko se seca privatizacije Beopetrola od strane Lukoila, moze da vidi da ovo sto si napisao ima smisla. Takodje ruska firma, imali su potpisano u ugovoru koliko ce uloziti investicija (koji nisu ispunili).

A evo sta mogu da ocekuju zaposleni u NIS-u, ako je suditi kako su prosle njihove kolege iz beopetrola:

http://www.tv-avala....?contentId=5596

#45 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 March 2008 - 19:59

Prema njegovim rečima, osnovna zarada zaposlenih u "Lukoilu Beopetrolu" je oko 21.000 dinara.

Da pobednik kojim slucajem radi u Beopetrolu sa tih 21000 bi vozio i Ferari.