Jump to content


Photo
- - - - -

Insajder


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
845 replies to this topic

#751 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 14 January 2011 - 20:23

Insajder o Insajderu



Posle jednogodišnje pauze, novi dvodelni serijal emisije Insajder počinje 17. januara podsećanjem na sve dokaze koji su otkriveni u poslednjih 7 godina o korupciji, državnim zločinima, pljački građana, kriminalu i spregama mafije, biznisa i politike.

Posle svih otkrića, autorki Insajdera Brankici Stanković dodeljeno je policijsko obezbeđennje zbog procene nadležnih institucija da joj je bezbednost ugrožena od strane raznih kriminalnih grupa, čime joj je ograničena sloboda kretanja.
Zbog takve situacije u proteklih godinu dana proširen je tim emisije Insajder, koja sada ima pet autora i koja će bez obzira na sve pritiske i pretnje nastaviti da se emituje.

U okviru serijala Insajder o Insajderu,osim njaznačajnih otkrića i svedočenja iz prethodnih serijala, osim njaznačajnih otkrića i svedočenja iz prethodnih serijala, Brankica Stanković prvi put govori o svemu što se dešavalo tokom istraživanja, svim pritiscima i o tome kako je izgledao rad na Insajderu.


#752 acinic

acinic
  • Members
  • 320 posts

Posted 17 January 2011 - 19:51

Zahvaljujuci Insajderu vidimo da je Srbija lider po lopovluku i kriminalu u Evropi Posted Image To je tako lepo saznanje. Da smo u necemu lideri Posted Image

#753 r2d3

r2d3
  • Members
  • 153 posts

Posted 18 January 2011 - 13:16

Na zalost, vidimo da i redakcija meni dragog Insajdera ili nije onako hrabra kao sto sam mislio, ili se ponasa kalkulantski....negde u septembru sam poslao nekoliko mailova na adrese u 92-ci sa kojih mi se cinilo da cu dobiti neke odgovore, ovoga puta odgovor je bio: emisija ce biti emitovana u oktobru (2010).

Emisija nije emitovana.


U medjuvremenu, g. Srdja Popovic podnosi tuzbu za oruzanu pobunu, gde je upravo jedan od priloga optuznici:

http://www.pescanik....novu vlast).pdf

A evo i originalne najave:

http://blip.tv/file/...player_embedded

Da li je moguce da ovo samo mene zanima????

#754 jelena_jeja

jelena_jeja
  • Members
  • 29 posts

Posted 19 January 2011 - 00:16

Na zalost, vidimo da i redakcija meni dragog Insajdera ili nije onako hrabra kao sto sam mislio, ili se ponasa kalkulantski....negde u septembru sam poslao nekoliko mailova na adrese u 92-ci sa kojih mi se cinilo da cu dobiti neke odgovore, ovoga puta odgovor je bio: emisija ce biti emitovana u oktobru (2010).

Emisija nije emitovana.


U medjuvremenu, g. Srdja Popovic podnosi tuzbu za oruzanu pobunu, gde je upravo jedan od priloga optuznici:

http://www.pescanik....novu vlast).pdf

A evo i originalne najave:

http://blip.tv/file/...player_embedded

Da li je moguce da ovo samo mene zanima????


I ja sam se dugo pitala sta se desava sa tom epizodom. Cekala sam da je puste, ali nisu je pustili. I nikako da je nadjem i odgledam. I ja pazljivo pratim sva ta desavanja. Pescanik je obavezan kod mene, kao i e- novine.

#755 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 19 January 2011 - 06:39

Kad ce biti ovaj Insajder na B92 za nas koji ne mozemo da gledamo live?

#756 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 19 January 2011 - 11:37

Kad ce biti ovaj Insajder na B92 za nas koji ne mozemo da gledamo live?

probaj na netu

Edited by Prag 011, 19 January 2011 - 11:38.


#757 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 19 January 2011 - 12:40

Kad ce biti ovaj Insajder na B92 za nas koji ne mozemo da gledamo live?

...bolje da ne gledas. ;)
ova brankica, koja se jedino i bavila/bavi vrucim istrazivackim novinarstvom, je zbog ucestalih prijetnji dobila jako obezbjedjenje od strane Sluzbe. iste one pod cijim okriljem se i desava(lo) sve ono sto novinarka istrazuje.
tako da su sada bezbjedni i brankica i Sluzba.
autorka emisije manje strahuje za goli zivot, a Sluzba moze da odahne jer je efikasno sprijecila njeno kontaktiranje sa svojim izvorima.

#758 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 28 January 2011 - 15:35

ponedeljak u 22:00, TV B92

Rudnik Kolubara sponzorisao Dveri
28. januar 2011. | 00:25 -> 09:54 | Izvor: B92
Beograd -- Više od pola milijarde dinara i hiljade tona uglja iz rudnika Kolubara poklonjeno je poslednjih godina raznim udruženjima, iako je taj rudnik beležio gubitke.

Ekipa Insajdera posle višemesečnog istraživanja otkriva sve zloupotrebe u ovom preduzeću, koje je deo EPS-a i čije poslovanje već godinama niko nije kontrolisao.

Donacije i sponzorstva samo su jedan od načina na koji je izvlačen novac iz Kolubare, a srazmere zloupotrebe ukazuju na to da se zapravo radi o jednoj od najvećih pljački državne imovine.

Izdvajanje iz Kolubare na ime donacija i sponzorstva, prema istraživanju Insajdera, drastično su počela da rastu posle 2004, kada je direktora firme postavila tada vladajuća Demokratska stranka Srbije.

Tako, u periodu kada preduzeće beleži gubitak od skoro 10 milijardi dinara, istovremeno na donacije izdvaja više od 140 miliona dinara raznim udruženjima. Među onima koji su te godine dobili najveće donacije nalazi se desničarsko udruženje Srpski sabor Dveri, kojima je tada dato 4,2 miliona dinara.

Direktor Kolubare je tada bio Vladan Jovičić.



#759 bobrock021

bobrock021
  • Members
  • 1 posts

Posted 31 January 2011 - 23:14

Svaka cast autorki Insajdera Brankici Stanković i ekipi na svim saznanjima o kriminalu u ovoj zemlji , al nazalost nista se ne menja , lopovi menjaju polozaje i fotelje i sve se vrti u krug ....narod je postao samo nemi posmatrac .....Eto nam demokratije ...komunizam ne volim , ali mi se svidjaju neke od metoda kako su resavali stvari.....da se mogu sad primeniti....

#760 acinic

acinic
  • Members
  • 320 posts

Posted 05 February 2011 - 20:27

Izgleda da u ovoj prici o kolubari nema nevinih Posted Image Jasno je na osnovu ovog primera da smo mi banana drzava. Posted Image Mada ima jos lepih primera. Koji pokazuju svu trulez nase politicke scene. Posted Image Koza nostra je nista za nase palme. Posted Image Italijanska koza ne bi mogla da obrsti nasu palmu. Zato sto je nasa palma toliko narasla. Zahvaljujuci kvalitetnim mikro elementima iz kolubare! Cudi me da je samo kupljena zirafa. Posted Image Pola africke flore i faune je moglo biti kupljeno za ove pare! Mi srbi smo stvarno posebna nacija na svetu. Posted Image Iz ove zemlje stvarno treba bezati. Posted Image Ako gledaju u inostranstvu Insajder. Ja verujem da oni ne mogu da razumeju ovaj lopovluk u kolubari. Posted Image To je za njih neshvatljivo kako kod nas drzava funkcionise! Posted Image Pojedinci politicari Posted Image

Edited by acinic, 05 February 2011 - 20:29.


#761 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 05 February 2011 - 20:52

...bolje da ne gledas. ;)
ova brankica, koja se jedino i bavila/bavi vrucim istrazivackim novinarstvom, je zbog ucestalih prijetnji dobila jako obezbjedjenje od strane Sluzbe. iste one pod cijim okriljem se i desava(lo) sve ono sto novinarka istrazuje.
tako da su sada bezbjedni i brankica i Sluzba.
autorka emisije manje strahuje za goli zivot, a Sluzba moze da odahne jer je efikasno sprijecila njeno kontaktiranje sa svojim izvorima.


Odgledala sve - mislim da si u pravu i zao mi je sto se Brankica povlaci, gledala Kolubaru (strasno :o) ali nije isto kao sa Brankicom (svaka cast devojci koja stoji iza glasa ali nije Brankica) - nekako je ona imala ono nesto.
Mozda ovo zasticuje nju ali ne i sluzbu posto vidim da Insajder nastavlja tradiciju kopanja gde niko nije smeo.

#762 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 05 February 2011 - 23:53

Odgledala sve - mislim da si u pravu i zao mi je sto se Brankica povlaci, gledala Kolubaru (strasno :o) ali nije isto kao sa Brankicom (svaka cast devojci koja stoji iza glasa ali nije Brankica) - nekako je ona imala ono nesto.
Mozda ovo zasticuje nju ali ne i sluzbu posto vidim da Insajder nastavlja tradiciju kopanja gde niko nije smeo.


otkud ideja da se povlači? moguće da sam nešto propustila ali, koliko znam, ekipa je proširena novim članovima a nije bilo reči o povlačenju.

#763 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 February 2011 - 12:51

otkud ideja da se povlači? moguće da sam nešto propustila ali, koliko znam, ekipa je proširena novim članovima a nije bilo reči o povlačenju.

Mislim da se ne povlaci, ali nece ucestvovati u stvaranju emisija sve dok ima policijsku pratnju.

#764 OHZ

OHZ
  • Members
  • 6 posts

Posted 07 February 2011 - 21:11

Bas mi je interesantno ovo vezano za Kolubaru . Zanimljivo mi je to sto se emituje tek sada? Sve ove podatke i informacije koje ste objavili ste znali jos pre par godina dok se sve to desavalo i niste nista objavili .
E sad je nekom u interesu da se to objavi iz verovatno politickih razloga i odmah na TV .
Inace ja radim u toj firmi i sve to sta se desavalo i desava je znao svaki radnik firme i zitelj opstine.Dovoljno je bilo da udjete u radnicki autobus ili radnicku kantinu i da cujete o cemu radnici pricaju i sve bi vam bilo jasno.
NISTE VI NARODU OTVORILI OCI ,vec ste i vi cutali dok se sve to desavalo !



#765 PPugovorac

PPugovorac
  • Members
  • 1 posts

Posted 08 February 2011 - 01:46

Bas mi je interesantno ovo vezano za Kolubaru . Zanimljivo mi je to sto se emituje tek sada? Sve ove podatke i informacije koje ste objavili ste znali jos pre par godina dok se sve to desavalo i niste nista objavili .
E sad je nekom u interesu da se to objavi iz verovatno politickih razloga i odmah na TV .
Inace ja radim u toj firmi i sve to sta se desavalo i desava je znao svaki radnik firme i zitelj opstine.Dovoljno je bilo da udjete u radnicki autobus ili radnicku kantinu i da cujete o cemu radnici pricaju i sve bi vam bilo jasno.
NISTE VI NARODU OTVORILI OCI ,vec ste i vi cutali dok se sve to desavalo !



Radim u Kolubari 6 godina.Najpre preko privremeno-povremenih ugovora,pa zatim ugovorom sa "Kolubara Usluge" koja me iznajmljuje kao radnu snagu Kolubari.Duznosti i obaveze na radnom mestu su mi potpuno iste kao i stalno zaposlenim radnicima "Kolubare",tj. radim u proizvodnji,ali plata mi je DUPLO MANJA u odnosu na kolege sa kojima radim po citav dan a koji su stalno zaposleni u "Kolubari".Znam mnogo ljudi koji se pate ovako kao ja i iz cijih usta otimaju bogati da bi imali jos vise.Znam isto tako da "Kolubara" isplacuje "Kolubara Uslugama" punu vrednost plate,tj.DUPLO VISE NEGO STO JA PRIMIM!!!Svaka cast ekipi insajdera na ovako velikom (opasnom) poduhvatu,ovom drustvu fali takav duh!Drago mi je i sto ste potegli i pitanje preprodaje uglja jer to je teror koji se nad narodom upraznjava vec dugo vremena.Mali prevoznici nekad i po nekoliko dana spavaju u kamionima ne bi li sacekali da natovare kamion uglja,dok neki vrata na portirnicama nogom otvaraju!Voleo bih kada bi se istraga prosirila i na pitanje IZNAJMLJIVANJA LJUDI koje se u ovom trenutku masovno sprovodi pod okriljem drzave,jer je to po mom misljenju jos opasnije i odvratnije od iznajmljivanja masina.Ovo dokazuje da se celnici na vlasti i u Kolubari stalno bogate po istom sistemu - Oni preprodaju ugalj,usluge masina,usluge ljudi...Pitam se sta je sledece na redu!?Javna tajna medju svim radnicima je ta da ne odu svi vagoni uglja na odrediste kako je planirano vec se zagube negde usput ili stignu sa ponekim praznim vagonom.Nekad u trecoj smeni glodar kopa ugalj celu noc i ugalj neprekidno odlazi na trakama a u dnevnik rada se upise efektivan rad od 3 sata.Zato se sve ove godine tolerise romima koji ugalj kradu kako stignu,skidaju ga sa traka,iz vozova,seku ga motornim testerama u kopovima na licu mesta i odvoze.Ne zaboravite da se pogoni prerade uglja mnogo cesto pale s' obzirom kolika tehnika je na raspolaganju za gasenje pozara.Da li je svrha tih pozara da se mnogo hiljada tona uglja otpise kao nestalim u pozaru!?.Sve je ovo lako proveriti.Ukoliko bi se dokazalo to sto mnogi sumnjaju,onda bi to bila pljacka veka!Pozdrav!