Jump to content


Photo
- - - - -

Boris Tadic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5949 replies to this topic

#91 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 26 February 2008 - 14:24

palamudeći šta ste teli da kažete tadiću ne vodi ničemu, ajde da čujem ŠTA JE IZLAZ IZ OVOGA!?!?

Izbori, pa da se najzad tačno prebrojimo koliko od čega stvarno ima. Ovako imamo potpuno zamagljenu sliku. Pomahnitali Koštunica suvereno razvaljuje ovo što je ostalo od Srbiju, ali niko ne zna koliku on stvarno podršku ima. Najoptmističkije procene idu do 10%, ali se većina kreće oko jednocifrenog procenta. Bili su predsednički izbori i Grobar je pokupio 2 miliona glasova. Međutim veliko je pitanje da li je to 2 miliona glasova za SRS. Tadić je pokupio nešto preko 2 miliona glasova, ali to svakako nije više od dva miliona glasova za DS. A sad je već očigledno da Tadić nema pojma šta bi radio s tim glasovima.
Vladajuća kolacija ne funkcioniše, vlada ne funkcioniše. Kosovo je crna rupa kojom se maskiraju i zaklanjaju svi ostali problemi u Srbiji. Ovako više ne može. Zato, izbori, pa šta bude. Ovim femkanjem i neodlučnim tapkanjem u mestu Tadić samo produžava status quo, ali ništa ne rešava.
Naravno, svestan sam da izbori nose rizik da SRS dobije većinu, ali prihvatam taj rizik. Ovako kako je, SRS ionako neformalno vlada i ne vidim neku bitnu razliku između toga i stanja kad oni i formalno uzmu vlast. Na kraju krajeva, ako većinska Srbija sada i u ovom trenutku želi SRS na vlasti, ja to moram da prihvatim. Neće mi biti nimalo drago, a vrlo uskoro će mi biti i izuzetno žao, i to zajedno sa jadnicima koji su glasali za SRS, ali nažalost, ja ne mogu njih da opismenjujem i otvaram im oči.
Ako većinska Srbija odluči da uništi svoju budućnost i budućnost svoje dece, to je njihovo pravo. Ali ja hoću da znam na čemu sam. Da li da se još nadam nečem boljem u budućnosti, ili da znam da ovo što sam dosad ostvario u životu, to mi je to, gornja granica, a odsad će biti samo gore.

#92 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 26 February 2008 - 14:31

Sto se nas pasivnih tice ne ostaje nam nista nego da biramo najprihvatljiviju opciju a hvala bogu postoje ldp i lsv pa nismo osudjeni samo na ds.
Kad sam pocetkom veka video u jednom lokalnom ds odboru lika iz nekog obliznjeg sela sa kojim sam imao posla i koji je ostajao duzan i meni i pekarima ciji je hleb prodavao i seljacim za otkup mleka i sudio se sa edb za neplacenu struju znao sam da nece biti dobro. Covek je okacio sliku on i djinjdjic i smatra da moze da radi sta mu volja.
Sad se placa cena sirenja i nazalost placamo je mi. Stranka se degenerisala i malo se sta moze uciniti.
Ldp jos uvek nije toliko popularan da bi se sav sljam ubacivao ali sigurno ima poneko viska. Sve je na njima i na tome koliko ce shvatiti svoj posao ozbiljno. Od kuknjave nema nista.
Imaju po svetu dosta primera sta rade uspesne stranke i kako funkcionisu ozbiljne drzave pa nek proucavaju da se ne bi na kraju svelo na daj vlast pa da parcamo privilegije.
Ako neko ovde ima uticaja nek razmislja o tome ja nisam nikad bio uclanjen nigde bas zato da bi sebe postedeo ovakvih razocarenja.
Secam se torture u skoli i vojsci da se uclanim u kpj pa me spo koji sam predstavljao u birackim odborima gnjavio da bi morao ipak da se uclanim a posle toga ds. Sto ne znaci da nisam spreman da se zalozim ako ima svrhe. Kad vidim sta su andreja i jeremic primorani da rade zbog lojalnosti smuci mi se.

Edited by rory, 26 February 2008 - 14:34.


#93 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 26 February 2008 - 14:36

QUOTE (banderash @ 26.02.2008, 13:04)
palamudeći šta ste teli da kažete tadiću ne vodi ničemu, ajde da čujem ŠTA JE IZLAZ IZ OVOGA!?

Henri je odavno ponudio resenje i meni to deluje sasvim prihvatljivo.

#94 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 26 February 2008 - 14:53

Izbori, pa da se najzad tačno prebrojimo koliko od čega stvarno ima. Ovako imamo potpuno zamagljenu sliku.
Naravno, svestan sam da izbori nose rizik da SRS dobije većinu, ali prihvatam taj rizik

Mi jesmo spremni na rizik kao i oni koji su odlucili da podrze tomu makar bilo i gore ali oni koji treba da raspisu izbore nisu. Njima je lepo i kao sto rece svetlana oni vec odavno zive u evropskoj uniji a nas ko yebe e pa nema kolaca za sve.

#95 monahan

monahan
  • Members
  • 1,898 posts

Posted 26 February 2008 - 14:53

rory
pa šta nam je ondak ostalo na raspolaganju?
LDP je moja lična opcija, mada i tu imam po koju zamerku, nisu se još dohvatili vlasti pa ne znamo kako bi oni funkcionisali, daš im vlas pa vidiš kaki su.
nemamo mi neograničen broj ljudi koji se bave politikom pa ih možeš menjati svako malo, imaš to što imaš, ako nam se ne sviđa biraš uvek manje zlo, a kod nas je sad tako.
precednik sa sve njegovom strankom je u ovom trenutku manje zlo od ostalih, više niko nema dileme šta nam je ostalo od politike i političara, sps, srs, seljimir i koštunjavi su ti na jednoj strani, ds+g17 su ti negde u sredini, a LDP je negde opet na drugoj strani sa sve čankom, pešićkom.... i to bi bilo to
jedini način da izađemo iz ove krize je ŠTA!?
neka mi to neko pametno odgovori, voleo bih da čujem neke smislene odgovore
palamudeći šta ste teli da kažete tadiću ne vodi ničemu, ajde da čujem ŠTA JE IZLAZ IZ OVOGA!?!?


Izlaz je da radikali, sps i dss preuzmu vlast.Jer oni zapravo sve vreme i jesu prava vlast.Milosevic je srusen ali je njegova politika ostala.Samo to treba da postane belodano.I onda svaka ptica svome jatu.Nece tu vise biti moguca nikakva kohabitacija, nikakva laz, palamudjenje o EU za lozenje naivnih narodnih masa zeljnih lakih resenja a sa politikom milosevicevskom do grla.Ta prica o "svetloj buducnosti za nasu decu", svedskom standardu i `snagama haosa i bezumlja` dok `sa nama nema neizvesnosti` je poznata. To je olako obecana brzina.Sledi uozbiljenje politicke scene.I onda na nekim sledecim izborima nece morati da se glasa za manje zlo, vec ce postojati dve jasne i nedvosmislene opcije:ili dza ili bu.Ili politika Slobe Milosevica ili njena apsolutna negacija.

Edited by monahan, 26 February 2008 - 15:57.


#96 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 26 February 2008 - 15:16

...ali i što se tiče ostalih srpskih država - Crne Gore i Republike Srpske...

sto se tice srpske drzave crne gore - zapali kao covjek...
i pusi.

#97 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 26 February 2008 - 15:17

Nista njega ne sprecava da pomene stavke iz predizbornog programa ponekad. Ili bi mu proslo ili bi u opoziciji cekao izbore sto bi bilo mnogo efektnije. Deo ljudi nezadovoljnih zivotom ce glasati protiv vlasti pa makar sam djavo bio u opoziciji. Ali ne, vlada funkcionise, jeste da ambasade, banke i berza imaju malih problema ali koga jebe. Njima je ovo sada cilj a ne sredstvo.

#98 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 26 February 2008 - 15:32

Henri je odavno ponudio resenje i meni to deluje sasvim prihvatljivo.

ne znam na koje henrijevo resenje mislis ima ih on mnogo, a za najpoznatije s banderama ne vredi misliti, jer da je po tome onda ovo sa paljenjem ambasada izgleda ko decija exkurzija, a na moje pitanje je odgovorio u svom stilu

Izbori, pa da se najzad tačno prebrojimo koliko od čega stvarno ima.
Naravno, svestan sam da izbori nose rizik da SRS dobije većinu, ali prihvatam taj rizik.

dobro izbori, izasao sam na skoro sve, skoro, znaci da nisam za novi ustav i jos jedne, ali se ne mogu setiti tacno sta smo birali, da smo toliko radili koliko smo izbora imali di bi nam kraj bio.
pitanje je samo jedno, sta cemo dobiti za promenu sto vec nemamo, srs i dss u koaliciji, pa to mogu i bez izbora, dss izadje iz vlasti, padne vlada, udju sa srs u koaliciju i eto nove vlade. onako bi potrosili silne novce i rezultat bi bio isti

Edited by banderash, 26 February 2008 - 15:57.


#99 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 26 February 2008 - 15:36

To se tako ne racuna, kad vlada ne funkcionise ili funkcionise suprotno predizbornim obecanjima treba prebrojati ponovo a kalkulacijama nek se bave analiticari.

#100 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 26 February 2008 - 15:41

ma izracunaju oni dobro i politicari i analiticari, ali NAMA stizu racuni BVE!!
reci mi molim te sta nije dobro u onoj mojoj kalkulciji, da li sam bilo sta pogresio!?!?

#101 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 26 February 2008 - 15:42

To se tako ne racuna, kad vlada ne funkcionise ili funkcionise suprotno predizbornim obecanjima treba prebrojati ponovo a kalkulacijama nek se bave analiticari.

Ma ko ce bre to sve da plati :rolleyes:

#102 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 26 February 2008 - 15:55

Kuknjava oko cene izbora je jos jedna zabluda. Trosak je po jedna dnevnica clana birackog odbora za u proseku 200-300 glasaca plus novac za kampanju koji se isplacuje iz budzeta za parlamentarne stranke sto je zanemarljivo u odnosu na stetu koju prave svaki dan.
Da tu su i listici cija je cena zanemarljiva ako uporedimo sa smecem od zute stampe koje izlazi svaki dan. A to sto politicare i njihove sponzore kosta mimo budzeta nije nas problem ali jeste razlog da kukaju. Umesto da nas u miru muzu moraju da placaju nekakve plakate, e bas mi je zao.

#103 dedza111

dedza111
  • Members
  • 1 posts

Posted 26 February 2008 - 16:01

Koje taj Tadic? Jer to onaj lik sto se predstavlja kao predsednik drzave Srbije? Jer to onaj isti covek koji se zavukao u kabinet ko mali mis.

#104 Blue Lady

Blue Lady
  • Members
  • 684 posts

Posted 26 February 2008 - 16:02

Kuknjava oko cene izbora je jos jedna zabluda. Trosak je po jedna dnevnica clana birackog odbora za u proseku 200-300 glasaca plus novac za kampanju koji se isplacuje iz budzeta za parlamentarne stranke sto je zanemarljivo u odnosu na stetu koju prave svaki dan.
Da tu su i listici cija je cena zanemarljiva ako uporedimo sa smecem od zute stampe koje izlazi svaki dan. A to sto politicare i njihove sponzore kosta mimo budzeta nije nas problem ali jeste razlog da kukaju. Umesto da nas u miru muzu moraju da placaju nekakve plakate, e bas mi je zao.

Ma nesto razmisljam kad bi taj trosak banalni u vidu dobiti legao na vas racun ili na ruke da l bi onda bio zanemarljiv :rolleyes:

#105 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 26 February 2008 - 16:04

Kuknjava oko cene izbora je jos jedna zabluda. Trosak je po jedna dnevnica clana birackog odbora za u proseku 200-300 glasaca plus novac za kampanju koji se isplacuje iz budzeta za parlamentarne stranke sto je zanemarljivo u odnosu na stetu koju prave svaki dan.
Da tu su i listici cija je cena zanemarljiva ako uporedimo sa smecem od zute stampe koje izlazi svaki dan. A to sto politicare i njihove sponzore kosta mimo budzeta nije nas problem ali jeste razlog da kukaju. Umesto da nas u miru muzu moraju da placaju nekakve plakate, e bas mi je zao.

nisi valda mislio na novce!? pa jel vidis da i ovih 8,2 mil dinara za stetu niko ne pominje, pomenu tek onoliko da se cuje
KOLIKO SMO MI KAO DRZAVA KAO NAROD IZGUBILI!?
da ne spominjem vreme, mladost koje su nam oteli i koje niko nikad ne moze vratiti (ako Tesla nije nesto smislio :rolleyes: )
ne radi se tu o novcu, radi se o buducnosti, najveca investicija je BUDUCNOST ako opet omanemo i nasa deca gube ono sto smo i mi, a bome ja to necu da dozvolim!!
dakle da se vrnem na moje pitanje, st sam pogresio u kalkulaciji?