Jump to content


Photo
- - - - -

Dogadjanje naroda - drugi deo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2268 replies to this topic

#2251 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 07 March 2008 - 08:26

Vi kanda ne ukapiraste do danas da je centralni zatvor, a i oni ostali, rezervisan iskljucivo za one koji nemaju dovoljno mozga da na vreme odlete u "majcicu Rusiju"

#2252 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 07 March 2008 - 15:10

Na KiM sam bio (doduse pre 17. 02.) i sto se tice menjanja tablica, pre mi se cini da je ta cinjenica usmerena protiv srpskih institucija nego protiv srpskog naroda (kao sto je i paljenje granice usmereno protiv kosovskih institucija, a ne protiv naroda Kosova).

Ako si bio na KiM posle 17. 02. to te cini vrlo interesantnim sagovornikom za mediokriteta poput mene, jer ti si prvi za kog sam cuo (posle Kekine grupe i Dinkica)

Nismo se razumeli oko menjanja tablica cim si to tako doziveo.
Poenta je bila da po tom, kao i po vecini slicnih pitanja ja nisam
video razliku izmedju Albanaca i Srba.(Sigurnost/simpatije... jednih prema drugima).
Kazem ja sam to video, a veruj mi, video sam dosta i sa albanske,
srpske, pa ako hoces i "medjunarodne" strane (OEBS,..)
I sad ja treba da poverujem onima koji nemaju pojma o cemu se tu radi
nego samo onako na osnovu simpatija/navijacki donose sud i sto je jos gore
brane ga na taj nacin da im je nemoguce ukazati da nije bas sve crno/belo.
Na KiM sam zadnji put bio pocetkom 02.08. a posto nameravam da ponovo idem
mozda vec za 15-ak dana prenecu ti (vam) impresije kada se vratim.

#2253 vaskezez

vaskezez
  • Members
  • 4 posts

Posted 08 March 2008 - 01:19

ljudi prsli smo k`o bas.Zar je moguce da mi nikada nismo imali valjanu vlast i da je nikada necemo ni imati?Pa gde su oni razumni i posteni ljudi ove Srbije? Gde su oni koji znaju i koji hoce? Gde us oni koji hoce da rade i stvaraju? Nije valjda da nestajemo polako.....

#2254 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 08 March 2008 - 01:30

ljudi prsli smo k`o bas.Zar je moguce da mi nikada nismo imali valjanu vlast i da je nikada necemo ni imati?Pa gde su oni razumni i posteni ljudi ove Srbije? Gde su oni koji znaju i koji hoce? Gde us oni koji hoce da rade i stvaraju? Nije valjda da nestajemo polako.....


Da.. Na zalost... Jer izabran je pogresan put, i sada niko nema hrabrosti da kaze: Dosta!. Ljudi su umorni, a jedino se od ludila nisu umorili oni koji pristaju da budu brainwashed members sekte novokomponovanog srpstva.... kolektivno samoubistvo, drugim recima...

Edited by outcast, 08 March 2008 - 01:30.


#2255 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 08 March 2008 - 01:41

Da.. Na zalost... Jer izabran je pogresan put, i sada niko nema hrabrosti da kaze: Dosta!. Ljudi su umorni, a jedino se od ludila nisu umorili oni koji pristaju da budu brainwashed members sekte novokomponovanog srpstva.... kolektivno samoubistvo, drugim recima...

Dajte bre malo optimizma. Nije sve tako crno da ne bi moglo biti i crnje. Evo danas zabranilo i ženama da šetaju za 8. mart. Valjda pukovnik Radović pogledo u kalendar i vidi nema crveno slovo tog 8. marta. Da li je 12. marta neki svetac? Ne bi me čudilo da drug pop, pukovnik Radović proglasi Svetog Zvezdana na taj datum. Banda razularena.

#2256 radojko123

radojko123
  • Banned
  • 19 posts

Posted 08 March 2008 - 09:55

http://www.activeboa...r...117965&p=35
Ovde vam nudim nesto vrlo zanimljivo. Ukoliko idete na ovaj sajt, oni to zovu srpska elita, vi se ne mozete
registrovati ako niste Srbin patriotske orijentacije i Rusofil. Ja sam pokusao, oni su me pitali : jesam li Rusofil,
te mi rekli da otvorim prozor i da veoma glasno pevam rusku himnu i Boze pravde.Naravno, odbio sam. Odmah sam
ocenio da imam posla sa nacionalistima. Moje mesto nije tamo, jer ja imam demokratske poglede na svet.
Ali ta tkz. Srpska elita pokrece akciju za pomoc izbeglicama sa Kosova i ima mnogo uspeha, o njoj vec pisu
novine u Cikagu i reklamiraju se na radiju. Taj njihov rad ja vidim kao vrh ledenog brega , zvani:
Srpski nacionalizam. Pitam se: zasto se ne mogu registrovati na njihov Forum? Zasto moram biti rusofil ?
Obecao sam srpskoj eliti da cu se zaliti svim humanitarnim organizacijama Srbije i sveta, te da cu o ovome
obavestiti celokupnu srpsku javnost.

#2257 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 08 March 2008 - 11:17

ljudi prsli smo k`o bas.Zar je moguce da mi nikada nismo imali valjanu vlast i da je nikada necemo ni imati?


Analitičari se ne slažu s tobom;

Slecinger je upozorio na mogućnost da Srbija, okružena članicama NATO, bude doživljena kao ruski spoljnopolitički satelit u regionu.

"U najgorem slučaju, to bi moglo da se dogodi i, posmatrajući ponašanje lidera poput Koštunice i Nikolića stiče se utisak da oni to u stvari žele. Mislim da bi to bila ogromna šteta. Srbija bi tada, u razdoblju od samo 20 godina, od vodeće i najprozapadnije države u bivšoj Jugoslaviji, postala virtuelan satelit Rusije", rekao je Šlecinger.

link
Dakle, još pre 20 godina Srpska politika je bila najprozapadnija, to se poklapa sa pojavom Slobodana Miloševića - zaključke izvucite sami.

#2258 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 08 March 2008 - 12:17

ZABRANJEN ŽENSKI MIROVNI MARŠ
Izvor:B92


Beograd -- MUP zabranio performans "Sto godina borbe" i ženski mirovni marš planiran povodom stogodišnjice 8. marta, Međunarodnog dana žena.

Kako je obrazloženo u zvaničnom rešenju, "može doći do ometanja javnog saobračaja, ugrožavanja zdravlja, bezbednosti ljudi i imovine". Ova zabrana je doneta iako su Žene u crnom podnele zahtev za održavanjem manifestacije u zakonskom roku.



MUP Srbije zabranio je i miting opozicije 9. marta 1991, pa su ga onda tenkovi morali braniti od Beograđana. Više nema tenkova. :rolleyes:

#2259 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 08 March 2008 - 12:19

To je zato sto se tad jos drzao kakav takav "Titoizam" . Zato je Srbija tad bila najprozapadnija kako taj kaze. Onda je nakot onih koji nisu do poslednjeg uklonjeni na Golom otoku digao glave, a nekom greskom nije skracen za iste 1999, 2000 ili 2003 i eto. No nikad nije kasno.

Da.. Na zalost... Jer izabran je pogresan put, i sada niko nema hrabrosti da kaze: Dosta!. Ljudi su umorni, a jedino se od ludila nisu umorili oni koji pristaju da budu brainwashed members sekte novokomponovanog srpstva.... kolektivno samoubistvo, drugim recima...

Ma nije to, nego se ovde politikom (svake vrste) bave uglavnom samo gola gomna, a pristojni ljudi u tome ne zele da ucestvuju. Zato ovde ima dva paralelna sistema - jedan je sistem golijeh gomana koja jedna drugima cesaju ledja, miju ruke i lizu dupeta i utaljuju se, i njih treba fizicki eliminisati do poslednjeg, a drugi je sistem onih koji se trude da sa golim gomnima nemaju nikakve veze, niti priznaju njihov sistem i trude se da ga maksimalno izbegnu i zajebu ako bas ne mogu da ga izbegnu. Tako je jos od osmanlija i tako ce i ostati, sve dok gola gomna ne izumru, famil.. im ..... ........ sv.... Koji bi pristojan covek i prostao da se bavi politikom, a da onda 90% vremena umesto da radi konkretne i konstruktivne stvari trosi tako sto ce se baviti izbegavanjem spletki, podmetanja i gadosti kojima se ta primitivna gomna ovde vec bave? Jedini nacin na koji priostojan covek moze ovde da nesto uradi ako zeli da se bavi politikom je cim dodje na vlast makijavelizam/jakobinizam bez milosti, pa onda na miru da se radi ono sto treba da se radi i sto je konstruktivno. E sad, pristojni ljudi bas i ne vole da rade te stvari, jer smatraju da ce onda biti isti kao gomna i da ce izdati neke svoje vrednosti, sto je velika zabluda, i eto. Nego dobro, sjecam se prve recen'ce iz prirucnika, priroda sve uglavnom radi sama, te ce tako ilovaca da resi i taj problem, i to uskoro, mnogo pre nego sto se neki nadaju.

Edited by Henry Chinaski, 08 March 2008 - 12:28.


#2260 nemanjabgd84

nemanjabgd84
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 08 March 2008 - 13:16

9.Mart

#2261 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 08 March 2008 - 16:12

pala vlada...izbori 11. maja

kostunica prica na rts-u 1 :rolleyes:

#2262 nemanjabgd84

nemanjabgd84
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 08 March 2008 - 16:34

pala vlada...izbori 11. maja

kostunica prica na rts-u 1 :rolleyes:

Toliko o prici kako ce vlada opstati.

#2263 radojko123

radojko123
  • Banned
  • 19 posts

Posted 08 March 2008 - 16:40

Setio sam se tog 9. marta 1991 god.
Bio je to prvi znak demokratije u tavnoj Srbiji.
Svima nama koji smo ucestovali u tom velicanstvenom pohodu za novu evropsku idemokratsku
Srbiju iskrene cestitke.
Nesto bi predlozio: da 9. mart bude nacionalni praznik Srbije.

#2264 milkyp3

milkyp3
  • Members
  • 128 posts

Posted 08 March 2008 - 23:14

pala vlada...izbori 11. maja

kostunica prica na rts-u 1 :rolleyes:

Nekaje nek ga ĐAVO NOSI.Ako da Bog DSS ide u zabaorav i silazi sa političke scene. ADIOS

#2265 reformista 1990

reformista 1990
  • Members
  • 107 posts

Posted 08 March 2008 - 23:41

Nekaje nek ga ĐAVO NOSI.Ako da Bog DSS ide u zabaorav i silazi sa političke scene. ADIOS

Pre ce biti da ce NAS vrag odneti. Crno-crno-crvena koalicija SRS-DSS-SPS 90 posto dobija izbore. Ali dok ima bilo kakve sanse treba se boriti