Jump to content


Photo

Putin: "Evropejci kako vas nije sramota?"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
240 replies to this topic

#61 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 18 February 2008 - 00:03

vladane,
To je ruzno. Cini mi se da si veoma netolerantan covjek. Otvorio si bas neki sijaset tema u posljednje vrijeme, svaka ti na tome cast.
Ja cijenim ljude koji su spremni da uce, i trudio sam se da ponesto naucim na ovom forumu, od onih od kojih se moze nesto nauciti, ukljucujuci i tebe.
Ti, pretpostavljam, smatras da od mene ne mozes nista nauciti, ali ovdje zacijelo ima ljudi od kojih bi mogao. A ti nisi nista naucio, naprotiv.
Ti dijelis svijet, i ljude, i narode, i zemlje, na fasisticke i demokratske i tako ti je jednostavno. Sve mi se vise cini da u tvoju glavu i ne moze stati mnogo vise od toga.

Vidis, kada mi napises da su Rusi ucili od enciklopedista, koji su ziveli od ruskog novca, ja mogu samo da se potsmehnem i tezi i autoru; dok se u vreme enciklopedista u Francuskoj razvijala i etablirala gradjanska klasa i stvarala kriticka masa za promenu drustvenog sistema i dalji napredak, u Rusiji ta gradjanska klasa nikada nije stvorena.

Edited by Vesna, 18 February 2008 - 11:25.
lična kvalifikacija


#62 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 18 February 2008 - 00:17

frisko iz DC-a.


The Russians believe that their suggestions were ignored because the U.S. wanted to be able to declare a victory -- which is harder to do when negotiating outcomes that are face-saving to both sides.[/i]


The New York Times

...Correction
An Earlier version of the article incorrectly attributed
to President Bush a statement that he did not make.The president did not say"Kosovo is part of Serbia"

#63 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 18 February 2008 - 00:22

Vidis, kada mi napises da su Rusi ucili od enciklopedista, koji su ziveli od ruskog novca, ja mogu samo da se potsmehnem i tezi i autoru; dok se u vreme enciklopedista u Francuskoj razvijala i etablirala gradjanska klasa i stvarala kriticka masa za promenu drustvenog sistema i dalji napredak, u Rusiji ta gradjanska klasa nikada nije stvorena.


Tacno, jer sam alergican na glupost, a vi, naciJonalisti, odlikujete se time. Uostalom, prvo po cemu vas prepoznajem je vasa nepismenost.
Ali, sta radis sad na forumu, a po Beogradu tako dobra, naciJonalisticka, zabava?


Htio sam da ti objasnim da je upravo EKV finansirala enciklopediste i da su originali njihovih enciklopedija upravo zbog toga zavrsili u Rusiji. Ti si pominjao enciklopediste i ruski mracni srednji vijek. Ali, ti se podsmijavaj, i dalje se nadam da ti razumijes cemu. Meni ovo objasnjenje o gradjanskoj klasi zvuci veoma praznoglavo, ako ces iskreno.

Sve ovo nema veze sa nacionalizmom, ni sa fasizmom, to se tebi ponekad prividja. Radi se prosto o istorijskim cinjenicama, a ja sam previdio da to tebe apsolutno ne interesuje. Ni istorija, ni cinjenice. I onda ti ja pokusavam nesto objasniti, ti se podsmijavas, a obojici nelagodno. Zato sto obojica mislimo otprilike isto: "Zivot je tako kratak, a ja gubim vrijeme sa ovim praznoglavim volom."

#64 Beckim

Beckim
  • Members
  • 363 posts

Posted 18 February 2008 - 11:57

I sve to toliko evropsko, sve je toliko neprocenjiv doprinos evropskoj kuturi da balkanske zemlje, a možda čak i Skandinavija i slične "periferne evropske oblasti" o tome mogu samo da sanjaju. Rusija je najveća zemlja Evrope. Moskva je najveći evropski grad, najviša evropska planina (Elbrus) je u Rusiji, kao i najveća reka (Volga). Ko ovo osporava, trebalo bi da ponavlja školu počev od zabavišta.

Problem je samo u tome što srpski takozvani rusofili ovo ne shvataju i misle da su Rusi bliži Balkanu od, šta ja znam, Norvežana ili Belgijanaca. Nažalost, nisu, Rusija je jedna severnoevropska država.


Posto sam zivim u Svadskoj( Skandinavia) mogu ti samo jednu stvar reci da Svedska a i sve druge zemlje u Skandinaviju nikada nisu (a i nece) sanjati pozitivno o Rusiju i sve sta sto je oko Rusije. Jedino sto Skandinavia moze da sanja oko Rusije je kosmar.

#65 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 18 February 2008 - 12:03

Posto sam zivim u Svadskoj( Skandinavia) mogu ti samo jednu stvar reci da Svedska a i sve druge zemlje u Skandinaviju nikada nisu (a i nece) sanjati pozitivno o Rusiju i sve sta sto je oko Rusije. Jedino sto Skandinavia moze da sanja oko Rusije je kosmar.



pa naravno da ne misle pozitivno, bas kao sto Meksikanci ( ili bilo ko iz centralne Amerike ) nisu ni malo srecni sa Amerima kao prvim komsijama.

#66 Beckim

Beckim
  • Members
  • 363 posts

Posted 18 February 2008 - 15:05

pa naravno da ne misle pozitivno, bas kao sto Meksikanci ( ili bilo ko iz centralne Amerike ) nisu ni malo srecni sa Amerima kao prvim komsijama.


A pogotovo ako su vam komsije Rusija.

P.S. a za Srbiju bi bilo vec sramtota de ne sadrzuje Rusiju kada ste braca i od istog porekla.

#67 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 18 February 2008 - 19:18

Mislim, - svasta.
Tatarsko-lopinska, gangstersko-korporativna, vulgarno-siromaska, primitivno-militaristicka, ljudozdersko-anticivilizacijska - Rusija?
Go figure!

Da si rekao - Kina, pa jos bih i poverovao.

Nece Rusiju "prozdrati Amerika". Boli Ameriku uvo za tzv. "Rusiju".
Prozdrace je Kina i ispljunuti sitne kostice.

Kad bi ti samo znao koliko "Centralna Imperija" / "Zhonghua" - prezire - Ruse / Rusiju.

...


ovakvog recnika se ni Mirko Jovic ne bi postideo. Koji si ti primitivac.

#68 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 18 February 2008 - 19:45

Tatarsko-lopinska, gangstersko-korporativna, vulgarno-siromaska, primitivno-militaristicka, ljudozdersko-anticivilizacijska - Rusija?


Osim ovog ljudozderska, sve ostalo su nepobitni fakti. Obzirom da, vidim, dobro poznajes Rusiju, verovatno i za ovo ljudozderska imas neko objasnjenje. Verovatno mislis na njihovu tradiciju da se povremeno samoistrebe.
Ukratko, civilizacijski javni toalet.

Edited by down with the sickness, 18 February 2008 - 19:47.


#69 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 18 February 2008 - 19:58

Verovatno mislis na njihovu tradiciju da se povremeno samoistrebe.
Ukratko, civilizacijski javni toalet.


mozda misli na njihove tendencije da istrebe cecene. ili one iz dagestana. ili afganistan. primera koliko hoces.

#70 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 18 February 2008 - 20:43

mozda misli na njihove tendencije da istrebe cecene. ili one iz dagestana. ili afganistan. primera koliko hoces.


Kako mozes i da pomislis da potomci jednog Dostojevskog smatraju Cecene, Tadzikistance, Turkmenistance, Uzbekistance ljudima. Znaci ljudozderstvo otpada, u Rusiji se to racuna kao okrutnost prema zivotinjama, a u nedostatku zakonske regulative vodi se kao incidenti bez ljudskih zrtava i vinovnici se posle legitimisanja oslobadjaju.
Uostalom oni prezir prema onima koji drugacije izgledaju revnosno demonstriraju ubijajuci bar jednog nedeljno na moskovskim ulicama, pijacama, metrou. Fjodoranstveno.

Edited by down with the sickness, 18 February 2008 - 20:44.


#71 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 18 February 2008 - 20:51

pa naravno da ne misle pozitivno, bas kao sto Meksikanci ( ili bilo ko iz centralne Amerike ) nisu ni malo srecni sa Amerima kao prvim komsijama.

Zato i nemaju uspeha na olimpiskim igrama posto svi koji dobro trce i plivaju se nalaze u SAD.

#72 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 18 February 2008 - 21:27

pa naravno da ne misle pozitivno, bas kao sto Meksikanci ( ili bilo ko iz centralne Amerike ) nisu ni malo srecni sa Amerima kao prvim komsijama.


Da, da, to se najbolje vidi iz toga koliko se te zemlje bore protiv ilegalne radne emigracije iz USA koja se u njima zapošljava na crno baš
onako kao i Skandidavci u Rusiji. :rolleyes: Al' zato mi imamo Putina, a nema veze što nemamo ni nafte ni leba ni čokolade.

#73 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 18 February 2008 - 21:40

Ajde jos malo, nije to dovoljno vulgarno. Moze to i prizemnije.


Ne znam da li moze prizemnije od ovoga:

DECA

Earlier this year, a jury in St. Petersburg cleared a young man of murder charges in the fatal stabbing of a NINE-year-old Tajik girl, finding him guilty instead of "hooliganism."


The seven defendants, found guilty of murdering a SIX-year-old Tajik gypsy girl near St Petersburg on 21 September 2003, were sentenced: two to 10 years imprisonment, one to 7 years, two to 2.5 years and two minors to suspended sentences.


ANTI-FASISTI

on 16 April this year, added another murder to their grim tally when a group of six skinheads in Moscow stabbed to death a 19-year-old anti-fascist punk musician, Alexander (Sasha) Ryuhin when he was on his way with a friend to a concert. Ryuhin was stabbed through the heart and in the neck.


Timur Kacharava, 20, was killed this sunday evening (13 nov 2005, 19:00) on the corner of Nevskyi and Ligovskyi prospects, near the subway station "Pl. Vosstaniya".

He and his friend Maxim were attacked by the group of neo-nazis(who does not exist according to the Russian Police data) just behind. He died in seconds due to 5 knife shots, each piercing his throat. Ambulance arrived only in 20 minutes.

Maxim survived several knife wounds and craniocerebral injury, he is in the stable state now.

Timur and Maxim were on the way back from the social work - just before the accident they participated in the "Food Not Bombs" action: served out hot food to the homeless and person in need, "human trash" in the filthy language of neonazism and hate.


NOVINARI

Anna Politkovskaya, the veteran Russian journalist and author who made her name as a searing critic of the Kremlin and its policies in Chechnya, was found dead on Saturday in her apartment building, shot in the head with a pistol, the authorities and her colleagues said.
She was a strident critic of Mr. Putin, whom she accused of stifling civil society and allowing a climate of official corruption and brutality.


SENIOR Russian journalist who embarrassed the country's military establishment with a series of exclusive stories has been found dead outside his flat in mysterious circumstances.

The body of Ivan Safronov, 51, the defence correspondent for Kommersant, was discovered on Friday. He apparently fell from a fifth-floor window.

Although prosecutors say they suspect that Safronov committed suicide, his colleagues on Monday insisted that he had no reason to kill himself. They said he was the latest in a long line of Russian journalists to die in unexplained circumstances.
Several newspapers pointed to Safronov's record of breaking stories about the country's nuclear program. In December he revealed that the experimental Bulava intercontinental ballistic missile, hailed by the President, Vladimir Putin, as the basis for Russia's future nuclear might, had failed to launch for the third consecutive time.


Aj' ti sad sam, Google i ima da citas da se ne javljas ovde mesecima.

Edited by down with the sickness, 18 February 2008 - 21:44.


#74 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 19 February 2008 - 00:30

momci, pa gde mene nadjoste... :rolleyes:

ok, daj ti svoj sud. cemu poredjenje Rusa sa Tatarima?

taj link nije ni od kakve koristi, jer se bavi nekim (stvarnim ili navodnim) cinjenicama. cinjenice u ovom slucaju ne znace nista! bitna je percepcija.


kakva je percepcija o Tatarima? ili, tacnije, sta je prvo sto pomislis kada pomislis na Tatare? prva slika?

#75 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 19 February 2008 - 00:35

aj da ne trolujemo dalje...