Jump to content


Photo
- - - - -

Kako se zivi na Kosovu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
715 replies to this topic

#76 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 14 February 2008 - 00:32

I Gjina je albanka, i verujem, katolikinja.

Ruku na srce, ni ja nikad nisam shvatio sta je Mother Theresa uradila da je tako slavna. Nikada nesto konkretno nisam o njoj nasao da procitam. A, eto, i ja sam albanac.

Ja sam dosta toga procitao a nisam Albanac i pravoslavac sam.

#77 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 14 February 2008 - 00:35

I Gjina je albanka, i verujem, katolikinja.

Ruku na srce, ni ja nikad nisam shvatio sta je Mother Theresa uradila da je tako slavna. Nikada nesto konkretno nisam o njoj nasao da procitam. A, eto, i ja sam albanac.

Ti si Albanac katolik?

#78 Gjina

Gjina
  • Members
  • 78 posts

Posted 14 February 2008 - 00:41

I Gjina je albanka, i verujem, katolikinja.


tako je gjergji, i jedna od njenih potomkinja kada smo vec kod toga, ali to je privatna stvar.

ono sto je uradila, stoji iznad nasih dimenzija i sistema vrednosti, a mi sudimo nasim sistemima. ok, i to je dozvoljeno.
i franc od asizija, moj najdrazi svetac, je bio bogat od oca (kao i majka tereza, ciji otac i stricevi nikada ne bi morali da rade ako bi hteli), ali se brinuo o najsiromasnijima. i u medjuvremenu predavao evangelij pticama.

#79 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 14 February 2008 - 00:43

tako je gjergji, i jedna od njenih potomkinja kada smo vec kod toga, ali to je privatna stvar.

ono sto je uradila, stoji iznad nasih dimenzija i sistema vrednosti, a mi sudimo nasim sistemima. ok, i to je dozvoljeno.
i franc od asizija, moj najdrazi svetac, je bio bogat od oca (kao i majka tereza, ciji otac i stricevi nikada ne bi morali da rade ako bi hteli), ali se brinuo o najsiromasnijima. i u medjuvremenu predavao evangelij pticama.

Nisam hteo da uvredim ali svako ima pravo na svoje misljenje.U Srbiji stalno slusam negiranje svega albanskog pa sam morao da reagujem.

#80 Gjina

Gjina
  • Members
  • 78 posts

Posted 14 February 2008 - 00:46

. Nikada nesto konkretno nisam o njoj nasao da procitam. A, eto, i ja sam albanac.


o gjergj, citaj ovu knjigu u slobodno vreme: Dr. Don Lush Gjergji "Nena jone Tereze", dosta je;)

#81 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 14 February 2008 - 00:49

tako je gjergji, i jedna od njenih potomkinja kada smo vec kod toga, ali to je privatna stvar.

ono sto je uradila, stoji iznad nasih dimenzija i sistema vrednosti, a mi sudimo nasim sistemima. ok, i to je dozvoljeno.
i franc od asizija, moj najdrazi svetac, je bio bogat od oca (kao i majka tereza, ciji otac i stricevi nikada ne bi morali da rade ako bi hteli), ali se brinuo o najsiromasnijima. i u medjuvremenu predavao evangelij pticama.

Ma, meni je ipak bilo cudno da za decu sa Kosova nikada nije poduzela nesto. Koliko sam ukapirao, samo je Kalkuta bila aktuelna. Mozda gresim. Svejedno, nadam se da me nisi dozivela kao idiota - samo sam izneo moje licno i krajnje subjektivno, a mozda i diskutabilno misljenje.

Vajzë, mos ma shih për të madhe se nuk e kam me të keqe.

Shëndet
Gjergji

#82 Gjina

Gjina
  • Members
  • 78 posts

Posted 14 February 2008 - 00:49

Nisam hteo da uvredim ali svako ima pravo na svoje misljenje.U Srbiji stalno slusam negiranje svega albanskog pa sam morao da reagujem.


znam, i to je bilo dirljivo.

#83 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 14 February 2008 - 00:50

o gjergj, citaj ovu knjigu u slobodno vreme: Dr. Don Lush Gjergji "Nena jone Tereze", dosta je;)

Odakle si sa Kosova?

#84 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 14 February 2008 - 00:52

Ti si Albanac katolik?

Cudno pitanje, ali ipak - ne, ja sam totalni ateista. I otac i majka isto. I njihovi roditelji takodje.

#85 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 14 February 2008 - 00:54

o gjergj, citaj ovu knjigu u slobodno vreme: Dr. Don Lush Gjergji "Nena jone Tereze", dosta je;)

OK, hvala Gjina. Videcu ovde u lokalnoj katolickoj crkvi - oni to sigurno imaju.

#86 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 14 February 2008 - 00:55

Cudno pitanje, ali ipak - ne, ja sam totalni ateista. I otac i majka isto. I njihovi roditelji takodje.

Pitam,jer ko mene u Vojvodini ima puno Albanaca katolika,klimenta koji su dosli pre 200 godina.Znam puno ljudi sa prezimenima Nikaj,Katafaj,Camaj...

#87 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 14 February 2008 - 00:59

Pitam,jer ko mene u Vojvodini ima puno Albanaca katolika,klimenta koji su dosli pre 200 godina.Znam puno ljudi sa prezimenima Nikaj,Katafaj,Camaj...

Ma nije cudno u tom smislu, vec trenutak kad si mi pitanje postavio. No, svejedno. Sad znas sta sam.

#88 Gjina

Gjina
  • Members
  • 78 posts

Posted 14 February 2008 - 01:05

Odakle si sa Kosova?


preci uglavnom iz prizrena, ja licno, od krvi i mesa iz prishtine;)

auuu chat je poceo

p.s. mada, tacnije je "dusom i telom" iz prishtine, posto je u nasim prostorima krv ozbiljna stvar

Edited by Gjina, 14 February 2008 - 01:08.


#89 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 14 February 2008 - 01:08

preci uglavnom iz prizrena, ja licno, od krvi i mesa iz prishtine;)

auuu chat je poceo


Hvala ti.Radim sutra od rano pa odoh da spavam.Voleo bih da procam sa tobom o svemu na Kosovu ,pogotovu a Albancima katolicima jer me oni jako zanimaju.
Pozdrav iz Vojvodine

#90 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 14 February 2008 - 02:19

i jedna od njenih potomkinja kada smo vec kod toga, ali to je privatna stvar.


ako je privatna stvar, zasto je iznosis ovde na forumu?

ono sto je uradila, stoji iznad nasih dimenzija i sistema vrednosti,


ona je koristila sistem vrednosti iz ovog sveta, pa ne vidim kako moze biti ono sto je ona uradila iznad nasih dimenzija i sistema vrednosti.

dobra zena, dobru stvar je uradila. snaga njenog rada stoji u tome da ona nije govorila non-stop o tome nego je radila.