Jump to content

Photo
- - - - -

Kako se zivi na Kosovu?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
715 replies to this topic

#61 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 13 February 2008 - 21:48

Nemas srece.Naleteo si na coveka koji saradjuje sa UNHCR i ima sveze podatke o povratnicima.
Podaci za Mostar su sledeci: broj Srba je pre rata iznosio 13 420 hiljada.Danas ih je 6100.
Drvar:Pre rata Srba je bilo 7800 a danas 4200, a u Grahovu Srba je bilo 2800 a danas 1500.

Sa druge strane primeri iz Bosanke posavine:Hrvata u Modrici bilo 5300 a danas 79.U Derventi 5100 a danas 47,Banja Luka Hrvata bilo 23000 a danas 1800...
Hoces jos?

dovoljno je da si potvrdio moje pisanje da su i Srbi proterivani iz federacije

#62 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 13 February 2008 - 21:51

dovoljno je da si potvrdio moje pisanje da su i Srbi proterivani iz federacije

Naravno da jesu,ali ih je i devedesetih bilo po federaciji a Bosnjaka i Hrvata zivog nisi mogao naci po celoj istocnoj Bosni i Posavini a oko Banja luke i Laktasa ih je bilo u tragovima.
I sa povretkom ide bolje u federaciji i to pogotovu u podrucjima u kojima zive vecinom Bosnjaci.

#63 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 13 February 2008 - 21:55

Hoces jos?

Sva sreca da"nisi opterecen brojkama", kako malopre sam izjavi...
Bitno je da su za sve to krivi Srbi,
odnosno kako ti rece "njihov odnos prema drugim narodima",
samo sto si zaboravio da dodas kako su ih ti drugi narodi kroz istoriju
mazili i pazili a oni im tako vracaju, sram da ih bude.

#64 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 13 February 2008 - 21:57

Sva sreca da"nisi opterecen brojkama", kako malopre sam izjavi...
Bitno je da su za sve to krivi Srbi,
odnosno kako ti rece "njihov odnos prema drugim narodima",
samo sto si zaboravio da dodas kako su ih ti drugi narodi kroz istoriju
mazili i pazili a oni im tako vracaju, sram da ih bude.

Bas pametno.Zar ne shatas gde je Srbiju i Srbe dovela ova politika.Srbi zivi na sve manjem podrucju a i sve ih je manje.
Nista nismo naucili od odgovronijih naroda:Madjara,Bugara,Rumuna...

#65 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 13 February 2008 - 22:04

Bas pametno.Zar ne shatas gde je Srbiju i Srbe dovela ova politika.Srbi zivi na sve manjem podrucju a i sve ih je manje.
Nista nismo naucili od odgovronijih naroda:Madjara,Bugara,Rumuna...

Nemaca, Japanaca, Italijana, a posebno bih dodao Albanaca i Amerikanaca.

#66 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 13 February 2008 - 22:07

Nemaca, Japanaca, Italijana, a posebno bih dodao Albanaca i Amerikanaca.

Od svih ovih naroda smo daleko malobrojniji i ekonomski slabiji.Albanci su ekonomski tu negde gde i mi ,brojem su nesto ispred ali su imali mnogo pametniju politiku devedesetih godina i stvarali prijatelje na zapadu.Mi,jok.Mi bombardujemo Rim i Bec,vezujemo Francuske vojnike na Palama i naravno ratujemo sa Nato paktom.Zato i gubimo.

#67 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 13 February 2008 - 22:10

Od svih ovih naroda smo daleko malobrojniji i ekonomski slabiji.Albanci su ekonomski tu negde gde i mi ,brojem su nesto ispred ali su imali mnogo pametniju politiku devedesetih godina i stvarali prijatelje na zapadu.Mi,jok.Mi bombardujemo Rim i Bec,vezujemo Francuske vojnike na Palama i naravno ratujemo sa Nato paktom.Zato i gubimo.

To ti pricam sve vreme : Srbi su krivi za sve.

A kako se ono zivi na KiM?

Edited by dexte, 13 February 2008 - 22:11.

#68 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 13 February 2008 - 22:14

A kako se ono zivi na KiM?

to je dobro pitanje, ali nemoj sad ovde brkati price o federaciji, itd.

a na "KiM" zive i drugi, ne samo srbi.

#69 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 13 February 2008 - 22:23

a na "KiM" zive i drugi, ne samo srbi.

I kako oni svi zajedno, po tebi, zive?

#70 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 13 February 2008 - 22:27

I kako oni svi zajedno, po tebi, zive?

zajedno zive samo porodice, eventualno, cimeri. ljudi zive jedan pored drugog. kako oni svi zive? pa kako ko.

#71 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 13 February 2008 - 22:39

zajedno zive samo porodice, eventualno, cimeri. ljudi zive jedan pored drugog. kako oni svi zive? pa kako ko.

Pod "svi zajedno" mislio sam na sve stanovnike KiM.
Onaj ministar sto je asvaltirao 25km puta do svog sela
(zaboravio sam imena ako je to uopste i bitno, posto sam za to saznao
od jednog Albanca iz Pristine, pa verovatno za tog sjajnog ministra
znaju i ostali Albanski forumasi iz Pristine)
e, on verovatno ne spada u kategoriju kako ko.
Ja pitam kako zivi "obican narod", kolika su mu primanja i
otkud da Albanci zidaju kuce po srpskim selima za dnevnicu od 5 evra
i u koju kategoriju spadaju oni?

Kazes kako ko?
I u Monaku ili Bagdadu zivi kako ko.

#72 Gjina

Gjina
  • Members
  • 78 posts

Posted 13 February 2008 - 23:55

Ostavite se majke Terreze; sve vise i vise cinjenica se otkriva da se radi o zeni, koja je vrlo dobro manipulisala indijskom bedom i na kraju je beatrifikovana.
Sto Katul rece, i pod Pompejevom togom gace nisu uvek bile ciste...

interesantno je ovo sto kazes, postovani vladane. i ja imam takva razmisljanja u trenucima kada u meni prestaje naivnost (kao i familijarne price i veze), i pocinje kriticna misao. doduse ne znam zasto bi ona manipulisala indijskom bedom (nije valjda da je imala kao devojcica ambicija da bude svetica kad poraste), ali cinjenica je da je njena organizacija dobila 100 mil. dolara godisnje, medjutim nista nije uradjeno da se poboljsa stanje bolnica i bede svih tih bolesnih ljudi, cak su do kraja i spavali u primitivnim krevetima. to nikada nisam kapirala. organizacija nije nikada bila transparentna financijama, sa druge strane, ziveli su minimalnim konzumom i totalno spartanski. citala sam izvesnog Aroup Chatterjee-a, jednog bezkompromisnog indijskog kriticara, koji ide cak i dalje od tebe: kaze, "36000 ljudi koje je nasla na ulicama kalkute i spasila: a ja nisam nasao ni jednog jedinog kome se to desilo!" (a trazio je, valjda, frajer)

ja ne sumnjam da je ona, i ostale misionarice ljubavi, ljude pokupila sa ulice. ali to je bilo sve, nije se radilo na tome da se uslovi poboljavaju, nego su ih pratili na putu za smrt. mozda je jedino to bila filozofija.

sorry sto sam izasla iz teme, ali kada se vec spomenulo...

#73 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 14 February 2008 - 00:00

Pod "svi zajedno" mislio sam na sve stanovnike KiM.
Onaj ministar sto je asvaltirao 25km puta do svog sela
(zaboravio sam imena ako je to uopste i bitno, posto sam za to saznao
od jednog Albanca iz Pristine, pa verovatno za tog sjajnog ministra
znaju i ostali Albanski forumasi iz Pristine)
e, on verovatno ne spada u kategoriju kako ko.
Ja pitam kako zivi "obican narod", kolika su mu primanja i
otkud da Albanci zidaju kuce po srpskim selima za dnevnicu od 5 evra
i u koju kategoriju spadaju oni?

Kazes kako ko?
I u Monaku ili Bagdadu zivi kako ko.

Mi treba da gledamo nase dvoriste a kosovari neka gledaju svoje.Imaomo i mi raznih ministara.

#74 kriss

kriss
  • Members
  • 389 posts

Posted 14 February 2008 - 00:04

interesantno je ovo sto kazes, postovani vladane. i ja imam takva razmisljanja u trenucima kada u meni prestaje naivnost (kao i familijarne price i veze), i pocinje kriticna misao. doduse ne znam zasto bi ona manipulisala indijskom bedom (nije valjda da je imala kao devojcica ambicija da bude svetica kad poraste), ali cinjenica je da je njena organizacija dobila 100 mil. dolara godisnje, medjutim nista nije uradjeno da se poboljsa stanje bolnica i bede svih tih bolesnih ljudi, cak su do kraja i spavali u primitivnim krevetima. to nikada nisam kapirala. organizacija nije nikada bila transparentna financijama, sa druge strane, ziveli su minimalnim konzumom i totalno spartanski. citala sam izvesnog Aroup Chatterjee-a, jednog bezkompromisnog indijskog kriticara, koji ide cak i dalje od tebe: kaze, "36000 ljudi koje je nasla na ulicama kalkute i spasila: a ja nisam nasao ni jednog jedinog kome se to desilo!" (a trazio je, valjda, frajer)

ja ne sumnjam da je ona, i ostale misionarice ljubavi, ljude pokupila sa ulice. ali to je bilo sve, nije se radilo na tome da se uslovi poboljavaju, nego su ih pratili na putu za smrt. mozda je jedino to bila filozofija.

sorry sto sam izasla iz teme, ali kada se vec spomenulo...

Sjajni ste,a da je majka Tereza kojim slucajem bila Srpkinja,pa ne bi je ceo boziji dan iz usta vadili.Ovako,Albanka,katolkinja.To sto je ceo svet postuje,sto u svim glavnim gradovima Evrope ima ulicu,to za nas nije vazno.Naravno,Albanka je ,a oni su za nas niza vrsta a mi Uebermensch.

#75 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 14 February 2008 - 00:26

Sjajni ste,a da je majka Tereza kojim slucajem bila Srpkinja,pa ne bi je ceo boziji dan iz usta vadili.Ovako,Albanka,katolkinja.To sto je ceo svet postuje,sto u svim glavnim gradovima Evrope ima ulicu,to za nas nije vazno.Naravno,Albanka je ,a oni su za nas niza vrsta a mi Uebermensch.

I Gjina je albanka, i verujem, katolikinja.

Ruku na srce, ni ja nikad nisam shvatio sta je Mother Theresa uradila da je tako slavna. Nikada nesto konkretno nisam o njoj nasao da procitam. A, eto, i ja sam albanac.