Jump to content


Photo
- - - - -

EU - Evropska Unija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
157 replies to this topic

#31 Bugarinot

Bugarinot
  • Members
  • 143 posts

Posted 06 February 2008 - 02:51

Registrovanje poljoprivrednog gazdinstva (farme) je besplatno barem u Srbiji i donosi mnoge pogodnosti, ali ljudi su po obicaju sumnjicavi sto se tice tih stvari.
Sto se tice klanja stoke po kucama to koliko znam nije zabranjeno ni u jednoj novoj clanici EU. pre par meseci sam citao clanak u kome se seljaci u Slovackoj bune sto moraju da zovu veterinara da im uzme uzorak sa svinje koje kolju i to je jedina razlika od onoga kako ja sada radim (ja moram da im odnesem na noge).


Уточнение. Трябва да се отделят комерсиалното отглеждане на животни във ферми от домашното "чуване" за лични нужди. Всички комерсиални ферми, кланици и месопреработвателни предприятия са подчинени на строги хигиенни закони. Много от по-малките нямат възможност да се финансират и да покрият изискванията на Европейския съюз и затова постепенно спират работа. В индустриалното животновъдство клането е забранено, прилагат се "хуманни" методи за убиване на животните. Всичко това обаче не е в сила за домашното отглеждане на 1-2 свине за клане по Коледа и Нова година, традицията масово си продължава без санкции от съюза.

#32 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 06 February 2008 - 06:21

A da li cemo biti u EU ili van EU, a da dobijemo ovo sve gore, meni se apsolutno j…Dajte mi pasos koji vredi, dajte mi sigurnost, dobar posao…. I zivecu u Srbiji bila ona u EU ili van. EU ne znaci odmah skok plata na 2-3 hiljade evra, nece se kod nas cim potpisemo taj papir nista promeniti

Naivno mi deluju ljudi koji veruju da cemo ulaskom u EU da pocnemo da zivimo mnogo bolje… da ce nam EU doneti ogroman rast …bogatstvo isl… Proteci ce jos mnooooogoooo vode Dunavom dok se u Srbiji podigne standard na pristojan nivo, a Eu nam nece nista doneti na tacni ako mi sami nesto ne uradimo po tom pitanju.


A kako da ti neko da dobar posao kada nema novaca za otvaranje fabrika ili za renoviranje onih zastarelih? Ko će da kupi automobile koje proizvodiš po staroj tehnologiji i koji su skuplji od modernih i boljih koje pravi konkurencija? To ne važi samo za automobile već za sve ostalo. Nema budućnosti ako je tehnologija zastarela, a za renoviranje ti treba novaca. Odakle ti te pare?




EU je cista demagogija, poslednja nada ovom napacenom narodu da ce od 20oo I neke da udju u EU … I boljem zivotu… Kvalitetan strucnjak I danas moze bez problema da nadje posao u EU, a ovi ostali niada nece moci da rade u EU, pa i kada Srbija udje. Uvodjenje Eura umesto dinara donece vise stete nego koristi…evo ja sebe smatram obrazovanim ekonomistom I tvrdim da nije tako lako dokazati na DUGI rok da EU donosi toliko mnogo pozitivnih stvari ekonomijama Istocnih zemalja. Mi prodajemo trzista I postajemo samo radna snaga velikih multinacionalnih kompanija I da tacno je da cemo imati vece plate I bolji standard, ali necemo imati bogato drustvo, necemo imati bogatog seljaka vec multinacionalnu kompaniju koja ce isisavati capital iz Srbije. Smejemo se Crnogorcima sto rasprodaju obalu Rusima, a mi smo kao pametniji pa rasprodajemo I zemlju I trziste…po bednoj ceni smo rasprodali sve sto smo imali I jos se pojedinci (Vlahovic I kompanija…) hvale kaku su uspesno prodali preduzeca?!

Vidimo se za 30-40g kada se budu pocele raditi analize koliko smo dobili, a koliko izgubili ulaskom u EU. I komunizam I nase samoupravljanje nekada, a EU danas je isto samo obicna ideoloska tvorevina


EU nije prazna ideologija jer dobijaš konkretnu pomoć u novcu i znanju.
U EU bogate članice pomažu siromašnijima da bi dostigle isti nivo, jer je ekonomska snaga EU u ekonomskoj snazi svih njenih delova. Kao što i bilder ne vežba samo trbušnjake već sve mišiće i ne pada mu napamet da samom sebi otfikari stopalo. Cilj EU je da sve članice napreduju i steknu samostalne jake ekonomije, da bi EU mogla da konkuriše SAD, Kini, Japanu.

Pomoć u ekonomskoj i pravnoj ekspertizi je još važnija, jer se "Kuvar" koji oni koriste u praksi pokazao ispravnim. To nisu prazne teorije, kao u komunizmu, koji pominješ, već uspešne mere, dokazane na primeru svih novih članica, počev, recimo od Irske, koja se učlanila pre 35 godina, pa do najnovijih članica.


Slovenija je već dogurala do 21,000 evra po glavi stanovnika, što je 90% evropskog proseka - prešišala je Portugaliju. A neki su im se smejali pre petnaestak godina, kao, "bečki konjušari", "provešće se ko bos po trnju"...

Ne prodaješ tržište već dobijaš tržište od 500,000,000 kupaca za svoje proizvode i usluge, halo!


Šta misliš, otkada je Škoda ponovo postala ozbiljan i popularan auto koj se dobro prodaje u celoj EU, da li je život za njene zaposlene i za gradove u kojima su njene fabrike postao bolji ili lošiji? Da ne nabrajam tolike male i velike firme koje su stale na noge i prodaju sa etiketom "Made in EU", što je veoma dobra etiketa i odlično se prodaje ne samo među 500 miliona stanovnika EU već i u celom svetu.

Edited by yossarian, 06 February 2008 - 06:28.


#33 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 06 February 2008 - 07:56

Samo malo da dodam na yossarianov odlian post.

… Kvalitetan strucnjak I danas moze bez problema da nadje posao u EU, a ovi ostali niada nece moci da rade u EU, pa i kada Srbija udje.
...


Kako moze bez problema da nadje posao kad ne moze ni vizu da dobije? Drugo zasto bi samo strucnjaci (i to kvalitetni) imali tu privilegiju da budu zasticeni EU odredbama o zastiti radnika?

...
Uvodjenje Eura umesto dinara donece vise stete nego koristi…evo ja sebe smatram obrazovanim ekonomistom I tvrdim da nije tako lako dokazati na DUGI rok da EU donosi toliko mnogo pozitivnih stvari ekonomijama Istocnih zemalja. Mi prodajemo trzista I postajemo samo radna snaga velikih multinacionalnih kompanija
I da tacno je da cemo imati vece plate I bolji standard, ali necemo imati bogato drustvo, necemo imati bogatog seljaka vec multinacionalnu kompaniju koja ce isisavati capital iz Srbije. Smejemo se Crnogorcima sto rasprodaju obalu Rusima, a mi smo kao pametniji pa rasprodajemo I zemlju I trziste…po bednoj ceni smo rasprodali sve sto smo imali I jos se pojedinci (Vlahovic I kompanija…) hvale kaku su uspesno prodali preduzeca?!


Za razliku od juzne koreje, indije i kine? Ovo je jednostavno pogresno - ulazak u EU znaci upravo obrnuto, odnosno zastitu od eksploatacije za svoje clanice, strogim i humanim zakonima o radu i radnom odnosu i sl. Specijalno zastistu od tajkuna koji tu istu radnu snagu putem monopola sada kupuju budzasto i prodaju dalje.

#34 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 06 February 2008 - 08:59

Šta misliš, otkada je Škoda ponovo postala ozbiljan i popularan auto koj se dobro prodaje u celoj EU, da li je život za njene zaposlene i za gradove u kojima su njene fabrike postao bolji ili lošiji? Da ne nabrajam tolike male i velike firme koje su stale na noge i prodaju sa etiketom "Made in EU", što je veoma dobra etiketa i odlično se prodaje ne samo među 500 miliona stanovnika EU već i u celom svetu.


Yossi :rolleyes: kao i uvek.

Da malo dopunim, o Škodi.

2007. je proizvela 630.000 vozila, prodato u inostranstvu 90%, od toga 330.000 vozila u EU. Bez carinskih barijera. Ukupan prihod oko 9Mrd EUR, motor češke privrede.

Eto šta je moglo da bude i od Zastave, koja je 1989 proizvodila približno isto kao i Škoda, oko 250.000 vozila godišnje.

#35 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 06 February 2008 - 09:03

Uvodjenje Eura umesto dinara donece vise stete nego koristievo ja sebe smatram obrazovanim ekonomistom I tvrdim da nije tako lako dokazati na DUGI rok da EU donosi toliko mnogo pozitivnih stvari ekonomijama Istocnih zemalja. Mi prodajemo trzista I postajemo samo radna snaga velikih multinacionalnih kompanija I da tacno je da cemo imati vece plate I bolji standard, ali necemo imati bogato drustvo, necemo imati bogatog seljaka vec multinacionalnu kompaniju koja ce isisavati capital iz Srbije. Smejemo se Crnogorcima sto rasprodaju obalu Rusima, a mi smo kao pametniji pa rasprodajemo I zemlju I trziste…po bednoj ceni smo rasprodali sve sto smo imali I jos se pojedinci (Vlahovic I kompanija…) hvale kaku su uspesno prodali preduzeca?!


Posto je vec toliko zemalja uslo u EU onda je veoma lako osvrnuti se i videti koliko je stete a koliko koristi donelo uvodjenje Eura. Licno misljenje (bazirano na cemu?) se da uporediti sa praksom (materijala ima dovoljno).

To sto TI sebe smatras vrsnim ekonomistom je laskavo ali ne bilo na pretek oslusnuti i na drugo uvce pa videti sta kazu drugi, svetski obrazovani ekonomisti.

Bilo sta da je u pitanju postoje pozitivne i negativne strane. No EU je realnost i ja mislim da samo jedna zemlja kao Norveska moze sebi da dozvoli luksuz da (jos uvek) ne udje u EU. Srbija nazalost nije takva zemlja. A mi smo kao pametniji pa ne marimo za tokove koji su neminovni pa cemo da zakatancimo vrata da nam zlo i naopako ne predje prag.

Edited by cyberwor/L/d, 06 February 2008 - 09:04.


#36 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 06 February 2008 - 09:15

dekice
ko to sto ti pricas da uradi u Srbiji?

kao sto rekoh da smo pametni,obrazovani i da znamo, najugodnija pozicija(a i najprofitabilnija) bi bila da smo "tu negde oko" EU.

medjutim, ovakvi kakvi smo, nama bi jedino resenje bilo da sto pre postanemo deo EU. Samo tamo, nasa kolicina gluopsti ima sanse da se razvodni(jer je trenutna koncentracija zatrasujuca) i samo tamo imamo sanse da nas vode (zakonima, procesima, pravilima,...) na nacin koji ce nam na kraju omoguciti da zivimo u skladu sa standardima koji vaze u civilizovanom svetu.

Dakle sto pre u EU i to bez oklevanja...

#37 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 06 February 2008 - 09:29

vrlo nesiguran stavm rekao bih sa kompleksom nize vrednosti.
Ali ispricacu vam nekoliko stvari:

EU- NL

kilo junetine 8 E
kilo boljeg hleba 2 E
kilo loseg hleba 1 E
sisanje bez pranja kose min 25 E
kilo jabuka 1,5 E


pa vi vidite.


Neko se ovde divio Poljskoj. Poljaci nam dolaz (na opstu mrznju starosedelaca) d arade najteze poslove. Emigriralo ih je oko 3 miliona od kada su u EU. Kazu da se tamo nista nije promenilo, i dalje je korupcija i prevara. Tzv normalan zivot imaju samo bogati. NJihovo drustvo je razoreno, kolektivan prava koja su donekle imali i koja su ih stitila u nekim aspektima su ukinuta. Procesi i pravila kojima se iskompleksirana srpska elita toliko divi unistili su njihovo drustvo.

U Irskoj ista pesma. Tacno je d ima posla, ali to nema veze sa Eu vec je isto bilo i u Turskoj i u bilo kojoj zemlji koja se otvorila. Eliti je super, oni putuju i zezaju se. Ostali su se zavukli u misije rupe.

I jos nesto, u zadnjih deset godina u EU se sve manje spava, a sve vise se radi. To je dobro za prodavce kafe, reci ce neko.

/Nederlanders slapen veel te kort
Nederlanders slapen veel te weinig. Dat concludeert de Universiteit van Utrecht /

dekice
ko to sto ti pricas da uradi u Srbiji?

kao sto rekoh da smo pametni,obrazovani i da znamo, najugodnija pozicija(a i najprofitabilnija) bi bila da smo "tu negde oko" EU.

medjutim, ovakvi kakvi smo, nama bi jedino resenje bilo da sto pre postanemo deo EU. Samo tamo, nasa kolicina gluopsti ima sanse da se razvodni(jer je trenutna koncentracija zatrasujuca) i samo tamo imamo sanse da nas vode (zakonima, procesima, pravilima,...) na nacin koji ce nam na kraju omoguciti da zivimo u skladu sa standardima koji vaze u civilizovanom svetu.

Dakle sto pre u EU i to bez oklevanja...



#38 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 06 February 2008 - 09:41

vrlo nesiguran stavm rekao bih sa kompleksom nize vrednosti.
Ali ispricacu vam nekoliko stvari:

EU- NL

kilo junetine 8 E
kilo boljeg hleba 2 E
kilo loseg hleba 1 E
sisanje bez pranja kose min 25 E
kilo jabuka 1,5 E


pa vi vidite.


2002 average earning u holandiji: 33 700 euro
pa vi vidite.


Neko se ovde divio Poljskoj....


Za poljsku ne znam, ali ...

...
U Irskoj ista pesma. Tacno je d ima posla, ali to nema veze sa Eu vec je isto bilo i u Turskoj i u bilo kojoj zemlji koja se otvorila. Eliti je super, oni putuju i zezaju se. Ostali su se zavukli u misije rupe.
...


Ovo jednostavno nije tacno. Daj neke podatke kad pricas ovako uvereno, inace jednostavno izgleda kao sarena laza. Znaci, prosek zarade, minimalci, broj nezaposlenih....nesto.

#39 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 06 February 2008 - 09:49

ta plata u NL je bruto plata. Neto plata z atu bruto platu je oko 2100 E.

(inace cak i ne verujem u taj podatak, mada ja zapravo imam malo vecu platu od toga).

idemo dalje

fiksni troskovi

stan - 650
struja-voda-gas 250
hrana 160 nedeljno = 640 mesecno
TV 15
internet 15
telefon 50
stampa 30
zrdavstveno osiguranje (koje se oduzima od neto plate), 100 po osobi, deca su na srecu izuzeta

za sve ovo crkavanje na poslu, pritisci dedlajni kakvi su u Srbiji nepoznati.

u Poljskoj, nezposlenost (zvanicna je 18%) sto znaci oko 2.8 milona ljudi da je zvanicno neaposleno.


medjutim stvarno stanje je mnogo gore, ne treba zaboraviti ko pravi statistike

http://www.rtl.nl/(/...sheid_polen.xml

pogledajte ovo:
http://preveza.teiep...e3_02_17-30.pdf

#40 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 06 February 2008 - 10:08

ta plata u NL je bruto plata. Neto plata z atu bruto platu je oko 2100 E.

(inace cak i ne verujem u taj podatak, mada ja zapravo imam malo vecu platu od toga).


Pa naravno, ja cesto ovde lazem:) imas bolji podatak?

idemo dalje

fiksni troskovi
...


Znas kako, ovu raspravu smo vec vodili, a sigurno je vodjena i mnogo puta pre toga...ove cifre ti apsolutno nista ne znace, dok nemas uporedne cifre iz zemalja koje nisu u EU. Niko ovde ne pokusava da kaze da su u EU kuce od cokolade i prozori od marmelade, vec da je standard u EU zemljama daleko veci i da ulaskom u EU svaka zemlja poboljsava svoje sanse za napredak. Znaci, radi se o poredjenjima - zato sam i izneo podatak o plati cisto da uporedim sa prosecnom platom u srbiji (koja je uglavnom opste poznata - neka me neko ispravi - bruto 350 eura mesecno). No, poredjenje ove vrste na onom topoiku o standardu u Srbiji, tamo smo vec puno o tome rekli. Ja bih ovde sa tim zavrsio jer nemaju veze sa temom. Relevantni podaci za koje sam te pitao nisu standard u holandiji, nego ona prica o irskoj gde ti tvrdis da napredak nema veze sa ulaskom u EU i da je samo eliti bolej a da su se ostali "zavukli u misju rupu", dakle, Irska pre i posle ulaska u EU.

O problemima ulaska u EU, sta je konkretno po tebi tu problem, odnosno, sta je bolje u zemljama koje nisu usle u EU, ili, koji su konkretno problemi sa stupanjem u EU, ili, koji je tvoj problem sa stvaranjem zajednickog trzista u evropi? Takodje, koja je alternativa? Koji je tvoj problem sa modelom ekonomije koji je svuda gde je primenjen doneo nevidjen napredak, uspeh i povecanje standarda stanovnistvu (odnosno sa deregulisanim otvorenim trzistem sa ugradjenom zastitom nezavisnom od drzave - takoreci modernog liberalnog kapitalizma)?


Ovo ostalo je sve trla baba lan i nema veze sa EU nego sa lokalnim uslovima zivota (koje pri tome ne obradjujes ama uopste, vec samo izvlacis iz konteksta i vices parole).

#41 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 06 February 2008 - 10:16

zaista plate se u NL specifikuju bruto.

cucemo se za 10 godina..... cutacu od sada

Pa naravno, ja cesto ovde lazem:) imas bolji podatak?



Znas kako, ovu raspravu smo vec vodili, a sigurno je vodjena i mnogo puta pre toga...ove cifre ti apsolutno nista ne znace, dok nemas uporedne cifre iz zemalja koje nisu u EU. Niko ovde ne pokusava da kaze da su u EU kuce od cokolade i prozori od marmelade, vec da je standard u EU zemljama daleko veci i da ulaskom u EU svaka zemlja poboljsava svoje sanse za napredak. Znaci, radi se o poredjenjima - zato sam i izneo podatak o plati cisto da uporedim sa prosecnom platom u srbiji (koja je uglavnom opste poznata - neka me neko ispravi - bruto 350 eura mesecno). No, poredjenje ove vrste na onom topoiku o standardu u Srbiji, tamo smo vec puno o tome rekli. Ja bih ovde sa tim zavrsio jer nemaju veze sa temom. Relevantni podaci za koje sam te pitao nisu standard u holandiji, nego ona prica o irskoj gde ti tvrdis da napredak nema veze sa ulaskom u EU i da je samo eliti bolej a da su se ostali "zavukli u misju rupu", dakle, Irska pre i posle ulaska u EU.

O problemima ulaska u EU, sta je konkretno po tebi tu problem, odnosno, sta je bolje u zemljama koje nisu usle u EU, ili, koji su konkretno problemi sa stupanjem u EU, ili, koji je tvoj problem sa stvaranjem zajednickog trzista u evropi? Takodje, koja je alternativa? Koji je tvoj problem sa modelom ekonomije koji je svuda gde je primenjen doneo nevidjen napredak, uspeh i povecanje standarda stanovnistvu (odnosno sa deregulisanim otvorenim trzistem sa ugradjenom zastitom nezavisnom od drzave - takoreci modernog liberalnog kapitalizma)?


Ovo ostalo je sve trla baba lan i nema veze sa EU nego sa lokalnim uslovima zivota (koje pri tome ne obradjujes ama uopste, vec samo izvlacis iz konteksta i vices parole).



#42 Posmatrac

Posmatrac
  • Members
  • 890 posts

Posted 06 February 2008 - 10:20

Pa naravno, ja cesto ovde lazem:) imas bolji podatak?



Znas kako, ovu raspravu smo vec vodili, a sigurno je vodjena i mnogo puta pre toga...ove cifre ti apsolutno nista ne znace, dok nemas uporedne cifre iz zemalja koje nisu u EU. Niko ovde ne pokusava da kaze da su u EU kuce od cokolade i prozori od marmelade, vec da je standard u EU zemljama daleko veci i da ulaskom u EU svaka zemlja poboljsava svoje sanse za napredak. Znaci, radi se o poredjenjima - zato sam i izneo podatak o plati cisto da uporedim sa prosecnom platom u srbiji (koja je uglavnom opste poznata - neka me neko ispravi - bruto 350 eura mesecno). No, poredjenje ove vrste na onom topoiku o standardu u Srbiji, tamo smo vec puno o tome rekli. Ja bih ovde sa tim zavrsio jer nemaju veze sa temom. Relevantni podaci za koje sam te pitao nisu standard u holandiji, nego ona prica o irskoj gde ti tvrdis da napredak nema veze sa ulaskom u EU i da je samo eliti bolej a da su se ostali "zavukli u misju rupu", dakle, Irska pre i posle ulaska u EU.

O problemima ulaska u EU, sta je konkretno po tebi tu problem, odnosno, sta je bolje u zemljama koje nisu usle u EU, ili, koji su konkretno problemi sa stupanjem u EU, ili, koji je tvoj problem sa stvaranjem zajednickog trzista u evropi? Takodje, koja je alternativa? Koji je tvoj problem sa modelom ekonomije koji je svuda gde je primenjen doneo nevidjen napredak, uspeh i povecanje standarda stanovnistvu (odnosno sa deregulisanim otvorenim trzistem sa ugradjenom zastitom nezavisnom od drzave - takoreci modernog liberalnog kapitalizma)?


Ovo ostalo je sve trla baba lan i nema veze sa EU nego sa lokalnim uslovima zivota (koje pri tome ne obradjujes ama uopste, vec samo izvlacis iz konteksta i vices parole).


Pa evo da te ispravim. NIJE 350 EVra bruto plata vec NETO PLATA. Ustvari je i veca. Neki kazu da je preko 40O EVRA. Iz licnog iskustva, preko NETO PLATE od 400 evra idu razni dodaci kao sto su prevoz, ishrana, itd, naravno, nazalost, da se ne bi platio porez, bar u ovoj firmi o kojoj ja pricam. (Nije moja)

#43 dekica80

dekica80
  • Members
  • 81 posts

Posted 06 February 2008 - 10:58

AKO SU TO SAMO BILE LAZI, LAZIMO SE BAR JOS MALO…

I ne smatam da sam expert za ekonomiju, vec obican prosecan ekonomista, a genije kome se divim je gospodin prof. dr . Jože Mencinger

Procitajte ovde sta ste mislili o EU kada udjemo u EU I kada prodje nekih 5 god…

A da zaboravio sam da kazem, cuo sam kako Nemacki ambasador moli I preklinje Srbiju da posalje sto vise neobrazovanih srpskih devojaka u Nemacku, jer im nedostaju kafe kuvarice, konobarice… kazu da u celoj EU ima bas puno posla za djubretare, zidare….. isl a da im obrazovani programeri, fizicari, matematicari…. Uopste ne trebaju. Miodrag Stojanovic I takvi kao sto je on nikome ne trebaju, ali kafe kuvarice iz Srbije su bas na ceni, a narocito ove koje nisu cule za kompjuter I strani jezik. A verovatno I za neke kopace kanala po EU ima da se nadje neki posao…A ja sam mislio da je cilj da se u Srbiji zivi dobro, a ne da idemo da prosimo po EU

U stvaranju EU nema nikavog interesa kapitala zapadnih zemalja... to su oni samo mnogo dobri ljudi koji vole da pomazu siromasnima. Boze sacuvaj da njima treba jeftina radna snaga i trziste, njima ni na kraj pameti nije da iskoriscavaju resurse Istocne Evrope. Boze sacuvaj da je EU u funkciji daljeg razvoja i napretka Zapada

I mi Skodu za trku imamo, to je Sartid dika i ponos nase privatizacije. Svi nas hvale kako imamo kvalitetno bankarstvo, blago nama. Blago zemlji u kojoj stranci gospodare bankarstvom... I naravno svi cete reci kako su stare banke bile lose, a ove strane su vrh... a samo sto niko od vas nezna da su to isti ljudi... direktori onih banaka iz stecaja su danas direktori EFG, Intesa, Rajfajzen... Da li znate koliko je komplikovano uzimati novac sa finansijskog trzista Eu po 3-4% i plasirati ga u Srbiju po 23-24%. Boze sacuvaj da nas strane banke pljackaju, to su one samo mnogo dobre pa su ovde da bi pomogle razvoj Srbije.


I ovo je tacno I najveci problem

ko to sto ti pricas da uradi u Srbiji?

Srbija danas
Kradite deco, samo pazite da vas ne uhvate, ali ako vas I uhvate, nema veze uvek se mozemo osloniti na sudstvo, politicare, policiju…
Onaj predsednik Obilica se ubi pricajuci u Insajderu o Ceci vec 2 epizode koliko je para ukrala, ima I neke papire kao dokaze… I sta se desava? Pa NISTA, u utorak se zivot u Srbiji nastavlja kao da nista nije bilo…
Hoce li Ceca da ode u zatvor kada udjemo u EU?

Nece nama EU nista doneti ako se mi sami ne promenimo

A vi izgleda jos uvek verujete u Deda mraza?

AKO SU TO SAMO BILE VARKE, VARAJMO SE, VARAJMO...

Edited by dekica80, 06 February 2008 - 14:15.


#44 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 06 February 2008 - 11:33

Pa evo da te ispravim. NIJE 350 EVra bruto plata vec NETO PLATA. Ustvari je i veca. Neki kazu da je preko 40O EVRA. Iz licnog iskustva, preko NETO PLATE od 400 evra idu razni dodaci kao sto su prevoz, ishrana, itd, naravno, nazalost, da se ne bi platio porez, bar u ovoj firmi o kojoj ja pricam. (Nije moja)


Hvala. Nisu mi bas jasna velika slova i ostar ton, nije neka znacajna razlika, ili mislis da jeste?

#45 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 06 February 2008 - 11:35

Hvala. Nisu mi bas jasna velika slova i ostar ton, nije neka znacajna razlika, ili mislis da jeste?

cca 70% je razlika ko,liki su porezi i doprinosi :rolleyes: