Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#13771 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 02 February 2015 - 23:49

Vucic ipak potpuno samouvereno najavljuje sigurno donosenje zakona o poreklu imovine ove godine.

Vec sam rekao koliko to moze biti i koristan ali i ucenjivacki mehanizam vlasti za kontrolu pojedinaca.

A to ce prilicno da utice na kupovinu, pre svega, luksuznijih nekretnina.

 

http://www.kurir.rs/...-clanak-1672361


  • 0

#13772 orisni

orisni
  • Members
  • 976 posts

Posted 03 February 2015 - 07:29

tokom vikenda pao plafon u jednoj od učionica.

Srecom da je bilo tokom vikenda kad deca nisu u skoli.


  • 0

#13773 bpprr

bpprr
  • Members
  • 765 posts

Posted 03 February 2015 - 08:04

Srecom da je bilo tokom vikenda kad deca nisu u skoli.

 

Problem je sto se u Srbiji oslanjamo na srecu da plafon novogradnje padne dok deca nisu u smeni umesto recimo na dozivotnu robiju za sve u lancu posebno inspekciju.

 

Kada pogledam sliku padnutog plafona koju je Gant preneo ne verujem da bi puno dece prezivelo ili bar ostali neparalizovani da su bili tada u skoli

 

majstoriOsnovnaSkola.jpg?dl=1

 

Ovo je palo iz cistog mira a sta cemo kod novogradnja kada bude neki manji zemljotres pa deca stvarno budu povredjena jer su tada u skoli. Da li tek tada treba da se reaguje i zahteva javno vesanje na Terazijama?


Edited by bpprr, 03 February 2015 - 08:20.

  • 2

#13774 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 03 February 2015 - 12:56

Evo tarifnika naknade za gradsko gradjevinsko zemljiste po zonama Beograda.

Naravno, na ovu cenu idu i dodatne olaksice.

 

Attached File  ggz.jpg   33.91KB   21 downloads

 

Investitori koji planiraju da zidaju fabrike, hale, magacine i stovarišta imaju razloga da otvore šampanjac. Jer, od prvog marta neće plaćati doprinos za uređivanje građevinskog zemljišta,odnosno naknadu za uređivanje zemljišta. Kolika će im to biti olakšica, smišljena kako bi se povećala privredna aktivnost, najbolje ilustruje podatak da su do sada plaćali 47.843 dinara po kvadratu ako magacin ili proizvodni pogon grade u prvoj zoni, a najjeftinije su prolazili u osmoj zoni – 1.282 dinara.

Najbitnija promena ogleda se u obračunu doprinosa, kaže Gordana Lukić, iz Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda. Na primer, naknada za uređivanje zemljišta za kvadrat stana na Vračaru sada košta 26.848 dinara, a od prvog marta biće povoljnija za oko 9.000 dinara.

– Do iznosa od 17.606 dinara po kvadratu došli smo tako što smo pomnožili prosečnu tržišnu cenu stana u novogradnji koju objavljuje gradski Zavod za statistiku i koeficijente zone i namene objekta utvrđene u skladu sa zakonom – objašnjava Lukićeva.

Novina je i to što investitori neće kao do sada dolaziti na šalter Direkcije da bi zaključili ugovor o plaćanju naknade za uređivanje zemljišta. Oni će podnositi zahtev za izdavanje građevinske dozvole Sekretarijatu za urbanizam koji će direkciju obavestiti da li je investitor ispunio uslove za dobijanje tog dokumenta.

 

http://www.politika..../317973.lt.html


Edited by Gant, 03 February 2015 - 12:59.

  • 3

#13775 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 03 February 2015 - 19:57

Od maja i uredjenje trzista posrednika.

 

Savetnik u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija Željko Stojanović najavio je da će Registar posrednika u prometu i zakupu nepokretnosti biti izrađen i u funkciji do početka maja, kako je to i zakonom predviđeno.

 
On je na sednici Grupacije posrednika u prometu nepokretnosti Privredne komore Srbije (PKS) rekao da je prolaznost kandidata koji polažu stručni ispit za posrednike u prometu i zakupu nepokretnosti zadovoljavajuća, precizirajući da je od 702 kandidata koji su polagali u prvom ispitnom roku, njih 483 položilo.
 

  • 0

#13776 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 05 February 2015 - 11:37

Odluceno da ono sto Stepa ne moze da proda ode za vojsku, samo mi nije jasno kakve veze ima grad Beograd sada sa tim.

Znaci drzava ne odustaje od monopolskog trzista i ocuvanja GDS-a po svaku cenu. Kupovace sama sebi stanove po nerealnim cenama koje cemo platiti svi.

Ocekujem jos jaci pritisak Amerike i Nemacke po pitanju konverzije i slobode trzista.

 

http://tanjug.rs/nov...a-za-vojsku.htm

 

Evo jednog zanimljivog plakata iz Stepe:

 

Attached File  stepa.jpg   144.66KB   47 downloads

 

 


  • 1

#13777 placenik

placenik
  • Members
  • 171 posts

Posted 05 February 2015 - 11:44

Gante, meni je zanimljivije stanje zida iza tog plakata. Zar je moguce da je toliko ispucao?


  • 0

#13778 shelll

shelll
  • Members
  • 105 posts

Posted 05 February 2015 - 11:50

photoshop


  • 0

#13779 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 05 February 2015 - 11:50

Gante, meni je zanimljivije stanje zida iza tog plakata. Zar je moguce da je toliko ispucao?

 

Slika je fotomontaza (ima i misa). Ali ima stanova u kojima je ovako ispucalo. Kacio sam neke slike ranije.

I uopste nije svuda isto, bukvalno zavisi od izvodjaca do izvodjaca sta kojoj zgradi nedostaje.


  • 0

#13780 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 05 February 2015 - 14:41

Da li je moguce da se ovoliki spektakl pravi oko jednog stambenog bloka sa 500 stanova u Beogradu? :o

Pa ne otvaraju metro.


Attached File  cg.jpg   48.7KB   13 downloads

 

Svečana ceremonija u čast obeležavanja početka gradnje prvog kondominijuma u centru Beograda pod nazivom "Central Garden" održana je u svečanoj sali Skupštine grada Beograda.

Prisutnima su se obratili Gili Dekel, ispred investitorskih kompanija, ministar privrede Željko Sertić i gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

 

http://www.ekapija.c...-od-120-mil-EUR

 

 

Pojasnjenje novog pojma (bar za mene)  - KONDOMINIJUM    >>>


  • 0

#13781 mirke1982

mirke1982
  • Members
  • 448 posts

Posted 05 February 2015 - 15:00

Jedno pitanje. Sretnem ja komsiju iz nove zgrade (dakle Bele Vode) i kazem e komsija Vas nisam upoznao. On kaze: Pa da, zato sto ja ne zivim ovde, imam drugi stan. -Izdajete ovaj? Da, sredicu ga i izadavati. Za koliko? 250 evra. Koji je vas stan onaj u potkrovlju 50 kvadrata.

 

E sad se ja pitam, ima li ovo logike ili se lik bas precenio?


  • 0

#13782 Helmut Dukadam

Helmut Dukadam
  • Banned
  • 288 posts

Posted 05 February 2015 - 17:04

Da li je moguce da se ovoliki spektakl pravi oko jednog stambenog bloka sa 500 stanova u Beogradu? :o

Pa ne otvaraju metro.


attachicon.gifcg.jpg

 

Svečana ceremonija u čast obeležavanja početka gradnje prvog kondominijuma u centru Beograda pod nazivom "Central Garden" održana je u svečanoj sali Skupštine grada Beograda.

Prisutnima su se obratili Gili Dekel, ispred investitorskih kompanija, ministar privrede Željko Sertić i gradonačelnik Beograda Siniša Mali.

 

http://www.ekapija.c...-od-120-mil-EUR

 

 

Pojasnjenje novog pojma (bar za mene)  - KONDOMINIJUM    >>>

 

 

Oni su povodom ovog naselja krenuli u bas jaku PR kampanju, toliku da su unajmili event agenciju koja je napravila i inscenirala ceo performans, kakav su do sada uglavnom za sebe rezervisali likovi poput Miska ili Pere Matica kada su gradili svoje molove (Delta City, Usce).

 

Moja teorija je da su dobili neke ozbiljne olaksice vezano za gradjevinsko zemljiste i dozvole ali da su dobili obavezu da za uzvrat rade jaku kampanju u javnosti koja ce pomoci vlastima da stvore privid investicija u Beogradu.

 

Doduse Izraelci su ozbiljno ludi i generalno skloni mesetarenjima u trusnim ekonomskim podrucjima kao sto je Srbija. Uopste me ne bi cudilo da je ovo necija ozbiljna kocka. Sa druge strane, cujem da su za muceni Beograd na vodi kao potencijalni kupci najvise zainteresovani upravo oni, da pokusavaju da bunare popuste na kolicine m2. Drug koji za nekog bogatog Izraelca vodi Grand Motors ovde mi kaze da ga je gazda vise puta slao u Geozavod da se raspituje o kupovini neke ozbiljne kolicine stanova u BnV.


  • 0

#13783 kroki23

kroki23
  • Members
  • 69 posts

Posted 05 February 2015 - 22:04

Jedno pitanje. Sretnem ja komsiju iz nove zgrade (dakle Bele Vode) i kazem e komsija Vas nisam upoznao. On kaze: Pa da, zato sto ja ne zivim ovde, imam drugi stan. -Izdajete ovaj? Da, sredicu ga i izadavati. Za koliko? 250 evra. Koji je vas stan onaj u potkrovlju 50 kvadrata.

 

E sad se ja pitam, ima li ovo logike ili se lik bas precenio?

Da ima logike bas i nema, gledao sam par stanova bas u tom naselju pre neki dan, i izdaju se za otprilike 150e-170e (Palisadska), za manje ima u onoj cigan maloj, sa kucama i gastarbajterima, vodovodska 1234. deo i za dosta manje. Gledao sam stan u nekoj ogromnoj vili sa dosta stanova, trazeno je bilo 140e za jednosoban stan, Ali mi se naselje nije nimalo dopalo. E sad, posto je to novogradnja, i malo veci stan, ne verujem da ce dobiti vise od 200e


  • 1

#13784 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 05 February 2015 - 23:07

Bice nove stvari, jeste grejanje po potrosnji, ali opet 250 evra za tu lokaciju 50m2 cini mi se da je mnogo.

Ipak je lokacija bitnija od samog stana. Ne znam ko bi dao vise od 200. Jeste da je neka minimalna cena izdavanja 120,ali kada se krene sa kvadraturom navise, ne gleda se i cena proporcionalno navise. Tako da se sa cenom krokija slazem.

 

 

Nego ovi samo sto ne pocnu da poklanjaju, a jos i Pariz uz to :)


Attached File  paun.jpg   32.88KB   15 downloads

 

 

 

Pitam se nesto oko ovih dodataka, verujem da se neko napali na to, ali koliko se stvarno ljudi nalozi na to. Razumem da ti daju ugradnu kuhinju, ili spavacu sobu ili nesto. Ali da ti nude da kupis stan, a kao nagradu put u Pariz, pa koga to uopste privuce, ima li ovde takvih da ga uopste zanima taj dodatak pri kupovini nekretnine, a da je potpuno nevezan za istu?


Edited by Gant, 05 February 2015 - 23:56.

  • 0

#13785 fris

fris
  • Members
  • 165 posts

Posted 06 February 2015 - 00:19

Ne verujem da ikoga mogu putovanjem opredeliti da bas tu kupi stan,vec ga verovatno  poklanjaju uz odredjene stanove koji su  losije pozicionirani ili imaju neki nedostatak.Znaci,dodje supruga i kaze,nema veze sto je severna strana,hocu u Pariz!


  • 0