Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Nekretnine u Srbiji


  • Please log in to reply
16002 replies to this topic

#6046 Kebgd

Kebgd
  • Members
  • 401 posts

Posted 24 February 2012 - 05:50

radi se o vidikovackoj padini. sto se kvaliteta gradnje tice, nisam bio ali po njihovoj prici to bi trebalo da izgleda nesto slicno ovome (za parking nisam siguran):
http://www.halooglas...171/oglasi.aspx
  • 0

#6047 Commandant Carlos

Commandant Carlos
  • Members
  • 169 posts

Posted 24 February 2012 - 07:35

Kad vidim ove puskarnice od prozora najezim se
  • 0

#6048 Paun

Paun
  • Members
  • 365 posts

Posted 28 February 2012 - 13:43

Da li bi neko mogao da preporuci banku koja daje najpovoljnije subvencionisane kredite?
I koliko mogu da primetim, kamate za sve banke su skoro iste?!


http://www.beobuild....pic.php?id=2173


.
  • 0

#6049 svsavic

svsavic
  • Members
  • 29 posts

Posted 01 March 2012 - 23:37

Evo i cena iz Oglasa Krov FEB'2012

Posted Image

Evo i cena iz oglasa:
Pogledajte uporedno 2007, 2009 i 2011
http://imovina.net/statistics/ i
http://www.enekretni...-b … metar-cena


  • 0

#6050 Paun

Paun
  • Members
  • 365 posts

Posted 08 March 2012 - 11:52

Iz neformalnog romskog naselja u Bloku 72 raseljeno je 15 porodica od ukupno 17 koje imaju prebivalište na teritoriji grada, dok su dve porodice odbile ponuđeni smeštaj i same se odselile. Opština Novi Beograd je ranije izdala nalog za iseljavanje 33 porodice, a sledeće raseljavanje Roma zakazano je za 16. mart. Udruženi u ovakvim i sličnim ponižavanjima građana Beograda, džep uz džep i bankovni račun, sede, jedu i piju, predstavnici gradske vlasti iz koalicije DS, SPS, PUPS, LDP i G17 plus, na čelu sa homofobičnim beogradskim geakom Draganom Drvosekom Đilasom

Istovremeno, u maniru punokrvog rasiste, homofobični beogradski geak Dragan Drvosek Đilas odgovorio je na pismo gradonačelnika belgijskog grada Larnea (Laarne) Ignasa De Berdemakera (Ignace de Baerdmaeker) u kojem je Belgijanac izrazio zabrinutost za položaj i život Roma u Beogradu gde je posebno istakao zabrinutost za nasilno raseljavanje ove manjine.

http://www.e-novine....Romi-Bloka.html
  • 0

#6051 svsavic

svsavic
  • Members
  • 29 posts

Posted 11 March 2012 - 23:41

kako sam nepristojan, zaboraivo sam da se zahvalim na pomoci i savetima i ucescu u diskusiji. malo smo i odvukli temu na drugu stranu sto opet i nije tako malo lose.. osvezenje, zar ne?
Cvetkovic Roskov vec duze vreme ima oglasenu jednu kucu u Borci, pretok... sta znam naizgled deluje vrlo pristojno.. to je jedino sto me je povuklo ka borci..

Kada sam isao na brdo video sam i ja reklamu za graditelj inzinjerning ili kako vec, nisam samo uspeo na njihoom sajtu niti bilo gde drugde da nadjem gde je to i sta je u zelezniku... poznajem i zleznik (supruga je odatle) i nemam predstavu gde oni to mogu da grade... ako je neko uspeo da nadje nesto vise na netu o tome mozda ne bi bilo lose da ostavi podatak..


tacno znam o cemu pricas.. .odrsatao sam u golf naselju, kraljice katarine, isao u Pancic, zavrsio XIII itd.. moja patnja za tim krajem je neizmerna... do svadbe proveo 2 veka na bbrdu.. prelazak na nbgd mi je tesko pao posle svega ;)



Stambeno-Poslovni Kompleks "DINA" u Železniku



Edited by SVSavic, 12 March 2012 - 20:45.

  • 0

#6052 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 12 March 2012 - 02:01

Jel zna neko (bas da ne prolazim kroz 400 strana) kolika je cena gradnje siva faza za kucu po kvadratu?
  • 0

#6053 vladaxy

vladaxy
  • Members
  • 201 posts

Posted 12 March 2012 - 16:06

Jel zna neko (bas da ne prolazim kroz 400 strana) kolika je cena gradnje siva faza za kucu po kvadratu?



100 €

Posted Image
  • 0

#6054 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 12 March 2012 - 17:25

100 €



Daj ne zezaj - cena gradnje kljuc u ruke je bila negde 380-600 E samo par godina unazad a siva je bila 200-300 - rekoh da proverim dal se nesto promenilo ali bas da je palo na pola...

Mislila sam ono da odlucim sada da gradim kucu od 50 kv koliko bi me kostala bez svih taxi, planova, i sl - samo gradnja.
  • 0

#6055 svsavic

svsavic
  • Members
  • 29 posts

Posted 12 March 2012 - 20:43

Daj ne zezaj - cena gradnje kljuc u ruke je bila negde 380-600 E samo par godina unazad a siva je bila 200-300 - rekoh da proverim dal se nesto promenilo ali bas da je palo na pola...

Mislila sam ono da odlucim sada da gradim kucu od 50 kv koliko bi me kostala bez svih taxi, planova, i sl - samo gradnja.


A što bi se cena gradnje menjala, ako je cena gređevinskog materijala ista?

Evo link sa temom o stambenim kreditima:

Stambeni Krediti (subvencionisani, komercijalni...) i Povrat PDV-a

Edited by svsavic, 13 March 2012 - 16:45.

  • 0

#6056 oslo

oslo
  • Members
  • 812 posts

Posted 12 March 2012 - 23:46

andjelija znam ja , za 300 po kvadratu bez problema, za 400 do 450 LUX da biras ali bukvalno do perverzija. trebalo bi da mi je info tacna tj poslednji put se interesovala jesenas, ali ako ti je bitno mogu da proverim u paricu pa da javim, imam jednog u kuci sto se time bavi.
  • 0

#6057 vladaxy

vladaxy
  • Members
  • 201 posts

Posted 13 March 2012 - 21:06

Daj ne zezaj - cena gradnje kljuc u ruke je bila negde 380-600 E samo par godina unazad a siva je bila 200-300 - rekoh da proverim dal se nesto promenilo ali bas da je palo na pola...

Mislila sam ono da odlucim sada da gradim kucu od 50 kv koliko bi me kostala bez svih taxi, planova, i sl - samo gradnja.


Ne znam da li si gledala montažne kuće, gledao sam par sajtova (ne ŠPIK), bukvalno im nacrtaš kuću a oni ti odrade sve elemente.
  • 0

#6058 Batrović

Batrović
  • Members
  • 273 posts

Posted 14 March 2012 - 09:04

Koliko ja znam, a nisam baš temu detaljno izučavao, siva faza bi trebalo da je oko 40% gotovog objekta.
  • 0

#6059 Paun

Paun
  • Members
  • 365 posts

Posted 14 March 2012 - 15:38

Cene stanova padaju, SAD još nejake
IZVOR: TANJUG
Vašington -- Cene stanova i kuća u SAD u decembru prošle godine su pale četvrti mesec zaredom u većini velikih američkih gradova.

Skromni rast prodaje na oslabljenom tržištu nekretnina tek treba da podigne cene.

Indeks cena kuća S&P/Kejs-Šiler pokazuje da su cene u decembru pale u odnosu na novembar u 18 od 20 američkih gradova. Najveći pad je zabeležen u Atlanti, Čikagu i Detroitu, prenela je agencija AP.

Cene stanova i kuća su na najpristupačnijem nivou u poslednjih nekoliko decenija, dok hipotekarne kamate nikada nisu bile niže. Analitičari, međutim, upozoravaju da je šteta od pucanja sektora nekretnina veća i da je neophodno da prođe još dosta godina kako bi se industrija u potpunosti oporavila.

Taj pad delimično odražava uobičajeno usporavanje koje nastupa u jesenjim i zimskim mesecima. Cene su u decembru, međutim, pale u 19 od 20 gradova u poređenju sa istim periodom 2010.

Širom zemlje, cene su pale za 34 odsto od pucanja sektora nekretnina, vrativši se na nivoe iz 2002.

"Ekonomija jednostavno nije dovoljno ojačala da zadrži cene kuća stabilnim," rekao je Dejvid M. Blicer, predsednik komiteta agencije "Standard end Purs".

Vrednosti kuća ostaju umanjenje uprkos nekim povoljnim pokazateljima na kraju prošle godine.


http://www.b92.net/b...9&nav_id=586575
  • 0

#6060 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 14 March 2012 - 19:06

Juce je prodat stan u kockicama u 30 bloku za 115.000 . Trosoban stan od 74.5 m2
  • 0