Jump to content


Photo
- - - - -

Bira se najmoćniji na planeti...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1392 replies to this topic

Poll: Kandidati (357 member(s) have cast votes)

Ko ce biti buduci kandidat za predsednika kod Republikanaca?

  1. Rudi Djuliani (40 votes [14.23%])

    Percentage of vote: 14.23%

  2. Majk Hakebi (33 votes [11.74%])

    Percentage of vote: 11.74%

  3. Mit Romnej (9 votes [3.20%])

    Percentage of vote: 3.20%

  4. Dzon Mek-Kejn (199 votes [70.82%])

    Percentage of vote: 70.82%

Ko ce biti kandidat na strani Demokrata?

  1. Hilari Klinton (64 votes [23.10%])

    Percentage of vote: 23.10%

  2. Barak Obama (202 votes [72.92%])

    Percentage of vote: 72.92%

  3. Dzon Edvards (11 votes [3.97%])

    Percentage of vote: 3.97%

Vote Guests cannot vote

#61 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 08 January 2008 - 12:03

Crni (polu) predsednik USA!!? Daj Boze i to da vidim, pa da poverujem u USA demokratiju.

Ovakav stav, inace veoma cest u nzalost vecinskoj srpskoj javnosti, je potpuno ekvivalentan besmislenoj tvrdnji da ce u Srbiji biti demokratija tek kad, recimo, Madjar bude predsednik.

#62 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 08 January 2008 - 12:09

На економском плану још црње. Високе цене нафте, без имало вероватноће да ће та сировина икада више бити јефтина.

Samo bezumna srbokomunisticka teorija zavere moze jednu GEOLOSKU cinjenicu da pripisuje bilo kom politicaru/stranci/rezimu. Naravno da ce cena nafte da raste kad je predjen oil peak - ali treba malo poznavati nauku pre nego sto se skoci na visokopoliticke zakljucke.

У сваком случају позабавиће се о својој муци. На радост остатка света.

Tj. na radost budala u ostatku sveta, jel to bese? Kao u onoj "svi smo mi pomalo idio..., pardon, socijalisti"?

Edited by Schrodinger, 08 January 2008 - 17:31.


#63 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 08 January 2008 - 15:15

Ne razumem zašto se toliko potencira Bushova (ne)inteligencija i intervencionizam. Njegova administracija je vodila manje ratova nego Clinton (mada je bio daleko intenzivniji), a manje intenzivne ratove nego mnogi republikanci pre njega. Osim toga, administracija je ta koja zaista vodi zemlju, nikako sam Bush ili bilo koji drugi predsednik.

Predsednička kampanja je beauty parade i ništa više od toga. A u odnosu na to, primaries je samo izbor za mis. Kampanja se svodi na pridobijanje različitih struja u okviru jedne partije i dogovorenim kompromisima u okviru jednog, levičarskog (liberalnog) policy-a. Hildog će se uhvatiti za ženska krila i hvatati sve u blizini, Barak u afroamerikance i onda će ratovati za kompromisne glasove, pri čemu će koristiti Edija da uzima glasove onom drugom. To je sva taktika.

Kada jedno od njih pobedi na prajmaris, počeće da hvata neopredeljene između (D) i ®, tako što će trejdovati svoja demokratska uverenja za neka republikanska. Tako je Kerry potencirao svoj vijetnamski heritage, Clinton ekonomski program a jedno od ovih dvoje će se ulizati svima - uzeti ceo program protivkandidata(tkinje), ceo program Edwardsa (potpredsedničkog kandidata u bilo kom slučaju) i ko zna šta od republikanaca. To su izbori u Americi.

Za to vreme, aktivisti - volonteri će ići door-to-door i jačati sigurne glasove i na kraju će pobediti ® ili (D), a još uvek nije izvesno ko tačno. I dobiće(mo) predsednika koji će se tek lagano udaljiti od sadašnje politike braneći to 2009.te godine potrebom za doslednošću spoljne politike, pokazivanjem da SAD ne uskraćuju pomoć tamo gde je potrebna itd.

#64 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 08 January 2008 - 15:21

wow!

#65 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 08 January 2008 - 16:54

Taj nece nikad pobediti u USA,kao ni jedan "ofarbani" u sledecih 50 god. u to sam apsolutno ubedjen.

Ali ako kojim slucajem i pobedi (sto ce biti svetsko cudo),nista se drasticno nece i ne moze promeniti u politici USA prema ostaku sveta.

Za razliku od evropskog kontinenta gde je prisutan rasizam i diskriminacija ne samo prema "obojenim" vec i prema imigrantima, u USA ipak mogu da se nadju obojeni koji imaju visoke funkcije i odgovornost (pogledajte okruzenje Busa). Ne mora Obama da pobedo ali njegova popularnost govori o tome koliko je USA ispred ostatka sveta kad je u pitanju tolerancija medju ljudima razlicitog porekla. U Americi sve je moguce i manje te pitaju ko si i odakle si a vise sta znas da radis.

#66 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 08 January 2008 - 17:22

Za razliku od evropskog kontinenta gde je prisutan rasizam i diskriminacija ne samo prema "obojenim" vec i prema imigrantima, u USA ipak mogu da se nadju obojeni koji imaju visoke funkcije i odgovornost (pogledajte okruzenje Busa). Ne mora Obama da pobedo ali njegova popularnost govori o tome koliko je USA ispred ostatka sveta kad je u pitanju tolerancija medju ljudima razlicitog porekla. U Americi sve je moguce i manje te pitaju ko si i odakle si a vise sta znas da radis.

E moj revolucionar, tesko ce to ova jednostavna istina da prodje ovde - pre ces da dobijes etiketu da tu siris kampanju za racun sionskih mudraca-bilderbergera-trilateralne komisije-cije-vatikana-rozenkrojcera, posto ovde prolazi jedino teorija zavere i ne samo neznanje, vec i nesto gore - aktivna mrznja prema znanju...

#67 karioka

karioka
  • Members
  • 17 posts

Posted 08 January 2008 - 17:22

Za razliku od evropskog kontinenta gde je prisutan rasizam i diskriminacija ne samo prema "obojenim" vec i prema imigrantima, u USA ipak mogu da se nadju obojeni koji imaju visoke funkcije i odgovornost (pogledajte okruzenje Busa). Ne mora Obama da pobedo ali njegova popularnost govori o tome koliko je USA ispred ostatka sveta kad je u pitanju tolerancija medju ljudima razlicitog porekla. U Americi sve je moguce i manje te pitaju ko si i odakle si a vise sta znas da radis.



Samo lud čovek može da spori da je Amerika na unutrašnjem planu dostigla zavidan stepen demokratizacije i ljudskih prava, ali je nesumnjivo netrpljivost prema njima proistekla iz njihove katastrofalno loše spoljne politike...

#68 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 08 January 2008 - 17:33

Samo lud čovek može da spori da je Amerika na unutrašnjem planu dostigla zavidan stepen demokratizacije i ljudskih prava, ali je nesumnjivo netrpljivost prema njima proistekla iz njihove katastrofalno loše spoljne politike...


Samo isti takav čovek, u boljem slučaju, može da spori da je Bushova administracija iskoristila 9.11. ne samo za napad na Avganistan, nego i za napad na demokratska i ljudska prava građana Amerike. Ako nisi čuo, pokušaj da bar čuješ za Patriot Act. Nema loše spoljnje politike u zemlji koja ima dobru unutrašnju politiku, kao što nema dobrog i lošeg očnjaka u vučjoj čeljusti.

#69 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 08 January 2008 - 17:41

Interes Srbije i Srba kao naroda, je da ponovo pobijede republikanci, jer najveca pomoc koju mozemo da ocekujemo od SAD je da nas ostave na miru,
odnos administracije demokrata i republikanaca prema nama je drasticno razlicit, nema vise sankcija, bombardovanja i pritisci su povremeni i mlaki.
Vjerujem da ce Srbi koji imaju glasacko pravo u SAD da ponovo daju podrsku republikancima, kao i prosli put.
Mi od amera necemo nikada dobiti nikakve pare, bez obzira koliko im se uvlacili...
Barak Obama ili Hilari Klinton, svoje komplekse bi mogli lako da istresu na nama, jer je to najjeftinij nacin da pokazu svoju moc i da nastave tradiciju svoje partije ...

#70 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 08 January 2008 - 17:52

Pošto videh Mrkonjićevu biografiju, a ne Barack Obaminu,

ko velim da je postavim...

Pa da i moja malenkost, a i drugi upoznaju bolje svetsku budućnost... :rolleyes:

I malo Vesti ranijih
i Vesti današnjih

Edited by dare..., 08 January 2008 - 18:02.


#71 Kontras

Kontras
  • Banned
  • 833 posts

Posted 08 January 2008 - 21:21

Amerika nije demokratska drzava vec fasisticka. Doduse taj fasizam ima moderniji oblik I ne tice se boje koze niti nacije. Tice se socijalnog statusa. Bogati gledaju na siromasne kao na nizu rasu.
Izbori u sustini sluze stvaranju atmosfere u kojoj se puk kao nesto pita. Kao svojim glasom odredjuje politiku zemlje u kojoj zivi. Samo ispranim mozgovima to nije jasno te samo oni misle da svojim glasom zaista uticu na nesto.
Ja imam pravo glasa u USA ali ga nikad nisam, niti cu ga kad koristiti. Ucestvovati na izborima u USA znaci dati legitimitet igri koja zapravo I jeste samo samo to – igra. I to igra za puk koji se kao nesto pita.

#72 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 January 2008 - 21:28

Samo isti takav čovek, u boljem slučaju, može da spori da je Bushova administracija iskoristila 9.11. ne samo za napad na Avganistan, nego i za napad na demokratska i ljudska prava građana Amerike. Ako nisi čuo, pokušaj da bar čuješ za Patriot Act. Nema loše spoljnje politike u zemlji koja ima dobru unutrašnju politiku, kao što nema dobrog i lošeg očnjaka u vučjoj čeljusti.



jel mozes ovo da objasnis malo?
thanks
:rolleyes:

#73 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 08 January 2008 - 21:46

jel mozes ovo da objasnis malo?
thanks
:rolleyes:


Pretpostavljam da znaš šta je Patriot Act i da se pitanje odnosi samo na boldovano. Najkraće: postupak Bushove administracije prema sopstvenom narodu u vreme i nakon uragana Ketrina u istom je rangu genocidnog i fašisoidnog rasizma kao i onaj koji praktikuju u Somaliji, Palestini, Avganistanu i Iraku i ima za cilj promenu rasne i socijalne strukture Luizijane prinudnim raseljavanjima i zabranama povratka.

#74 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 08 January 2008 - 21:54

Pretpostavljam da znaš šta je Patriot Act i da se pitanje odnosi samo na boldovano. Najkraće: postupak Bushove administracije prema sopstvenom narodu u vreme i nakon uragana Ketrina u istom je rangu genocidnog i fašisoidnog rasizma kao i onaj koji praktikuju u Somaliji, Palestini, Avganistanu i Iraku i ima za cilj promenu rasne i socijalne strukture Luizijane prinudnim raseljavanjima i zabranama povratka.


ali ti si to uopstio kao neku zakonitost. nije mi jasno zasto zemlja ne moze imati dobru unutrasnju a losu spoljnu politiku i obrnuto?

i meni stvarno deluje da si ti malo sklon teorijama zavere.

Patriot Act- to je onaj antiteroristicki, al to je sve sto znam. ima na netu ceo txt pa koga ne mrzi nek procita.

nasla sam i link:
Patriot Act

Edited by BeatrisDal, 08 January 2008 - 22:02.


#75 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 08 January 2008 - 22:03

Amerika nije demokratska drzava vec fasisticka. Doduse taj fasizam ima moderniji oblik I ne tice se boje koze niti nacije. Tice se socijalnog statusa. Bogati gledaju na siromasne kao na nizu rasu.
Izbori u sustini sluze stvaranju atmosfere u kojoj se puk kao nesto pita. Kao svojim glasom odredjuje politiku zemlje u kojoj zivi. Samo ispranim mozgovima to nije jasno te samo oni misle da svojim glasom zaista uticu na nesto.
Ja imam pravo glasa u USA ali ga nikad nisam, niti cu ga kad koristiti. Ucestvovati na izborima u USA znaci dati legitimitet igri koja zapravo I jeste samo samo to – igra. I to igra za puk koji se kao nesto pita.

Daj mi primer gde je to drugacije.