Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

PDF Fudbal


  • Please log in to reply
6870 replies to this topic

#5836 Arsenije Pesic

Arsenije Pesic
  • Members
  • 13,862 posts

Posted 26 June 2017 - 12:13

Ključne reči: Nikolić i rasista. Traži dalje. 

 

Ja sam precizno naveo šta mi je smetalo u tvojim postovima.


  • 0

#5837 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 26 June 2017 - 12:16

Jbg. počeo da odgovaram jednom, drugom, uleteo treći, ajd' sad sve đuture. :)

 

Nije stvar u izjavama, naravno da će devedeset posto javnih ličnosti da gura priču o političkoj korektnosti (u onih deset post spada lik čiji nik nosim  :D ) i biće sve fino i upeglano. Ponavljam, nemam pojma šta on stvarno misli niti decidno tvrdim da je on jedan super lik, samo navodim suprotne primere u kojima se vidi pozitivan odnos prema igračima druge boje kože. Opet, to je možda reklama, ali daje osnova za to da ne možemo tek tako da ga etiketiramo kao da pali krstove svakog dana. Cela slika nam je i dalje nejasna, u svakom slučaju. Ja nisam tolerantniji prema rasistima/rasizmu od Arsenija, možda samo imam drugačiji pristup rešavanju tog problema. Jbg. nije svako koga vidiš da se valja olešen od vinjaka notorni alkos.

 

@Arsenije, hvala. :) Kapiramo se, imali smo razgovor oko bana torenteu. Znaš i sam, svaki pristup je dobar u zavisnosti od situacije, sva je pamet u tome da se prepozna šta je kada primenljivo. Bojim se da se forsiranjem mača često dešava da se stvari samo guraju pod tepih, bez obzira na motiv. A to bukne kada je najmanje potrebno. Mislim da je potrebna priča o svemu a ne ignorisanje da bi slika bila lepša. Dobar deo sveta sada pati od toga.

 

A pod guranjem pod tepih smatram i preveliko gunđanje/korinđanje koje se pretvori u nerazumljivu buku i može da izazove suprotan efekat.  


  • 1

#5838 simple red white

simple red white
  • Members
  • 12,615 posts

Posted 26 June 2017 - 13:19

Barkli, nije ista težina izgovorene reči kod javne ličnosti i kod Mike iz Kneza Višeslava...ono što je izrečeno od strane javne ličnosti ima

 veću težinu nego kada neki anonimus to izjavi, pa tako imamo primere Vuka Draškovića i "ruku i zastavu" ili Vučića i "sto za jednoga" (čini mi se). Toga je '90-ih po kafanama bilo "na kilo" ali je kafanska i nekako se gubila u dimu i WC-u.

MN je javna ličnost, koja ima i pedagošku ulogu  (koliko god to smešno zvučalo) u svom radu i posledice mogu biti ogromne, znam da poređenje nije baš najbolje ali izjave javnih ličnosti '90-ih godina na mitinzima i tv-u su bile važan faktor u trouglu požara (kao kiseonik), koje su donele strahovita razaranja i mržnju, tako i ovaj može svojom izjavom da bude "zvezda vodilja" u ponašanju..da li igračima ili navijačima i jedno i drugo je opasno.

Uzgred šta je to Miha uradio i da li je kažnjen za to što je učinio/izjavio?


  • 0

#5839 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 26 June 2017 - 13:53

Pas mater gde i otvorih posle par meseci ovu temu...

 

Čekam kada će dežurni da reaguju na post gde se izvinjenje bivšeg trenera Partizana poredi sa postupkom Ajhmana, glavnog nacistu za koordinaciju istrebljena Jevreja tokom Holokausta.

 

Kada kažem dežurni, tu ne mislim samo na moderaciju, već i na sve one koji su zbog sličnog sedeli mesecima na kičmi forumašu Kad Ja Pođoh. Sećem se tih pisanja o relativizacijiu, dokle pominjanje nacista, kazniti najstrožije, bilo je čini mi se problema i oko slike Pelea, Stalonea i ostalih iz filma Beg u pobedu... Sad videh da je ovaj sumanuti post dobio čak i nešto plusića, cenim da plusičari nikada nisu napadali KJP-a.

 

 

 

Sure thing. Mozda se i izbicevao za kaznu. Eno ga i Ajhman se onoliko izvinjavao na sudjenju u Jerusalimu pa prokleti sud nije uvazio vec ga je okacio o prvu granu. Ultras se izvinio ne bi li izvukao dupe kad je shvatio da se zajebao i da mu Ljubljana nije Humska 1 pa da tamo nadje razumevanje za svoje rasisticke stavove i utociste medju, koliko se moze videti na poslednjih par strana ovog topika, istomisljenicima. Na kraju je dobro izabrao sledecu destinaciju. Imajuci u vidu politicku situaciju u Madjarskoj rasista ce se naci medju svojima.

 


Edited by bounty hunter, 26 June 2017 - 13:54.

  • 0

#5840 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 26 June 2017 - 13:54

Ajd' sad da ne mešamo političare i druge javne ličnosti. :)

 

Istina je da se od javnih ličnosti očekuje da budu uzori ali se često u tome preteruje pa se stvara nerealna slika o njima kao nekim nadljudima. U svakom slučaju, ne valja kada neko od njih ode u krajnost sa izjavama/ponašanjem, ali to je neka druga priča.

 

Koliko se sećam, Miha je imao sukob sa Vijerom i nazvao ga je crnim govnetom. Posle se branio da mu je prvo Vijera rekao da je prljavi (ili tako nešto) cigan. Ne sećam se kazne, verujem da je bilo neke.


  • 1

#5841 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 26 June 2017 - 14:25

Ajd' sad da ne mešamo političare i druge javne ličnosti. :)
 
Istina je da se od javnih ličnosti očekuje da budu uzori ali se često u tome preteruje pa se stvara nerealna slika o njima kao nekim nadljudima. U svakom slučaju, ne valja kada neko od njih ode u krajnost sa izjavama/ponašanjem, ali to je neka druga priča.
 
Koliko se sećam, Miha je imao sukob sa Vijerom i nazvao ga je crnim govnetom. Posle se branio da mu je prvo Vijera rekao da je prljavi (ili tako nešto) cigan. Ne sećam se kazne, verujem da je bilo neke.

Eto sveli su dežurni relativizatori u istu ravan ta dva slučaja.. Mora da je tamnoputi napadač Olimpije posle gola dotrcao do jadnog 'Mareta' i rekao mu da je Elmer ili belo smeće. Jerbo relativizatori kažu da je sve izrečeno u afektu.
  • 0

#5842 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 26 June 2017 - 14:28

 

znači ništa se promenilo nije...boje su samo moje...naše... :)


  • 1

#5843 hrkljush boys

hrkljush boys
  • Members
  • 6,128 posts

Posted 26 June 2017 - 14:33

Ali kakva združena akcija trol brigade da se harperu izdejstvuje novi ban. Prepatetično, fuj.


  • 2

#5844 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 26 June 2017 - 14:44

Ključne reči: Nikolić i rasista. Traži dalje. 

 

Ja sam precizno naveo šta mi je smetalo u tvojim postovima.

 

OK, onda sam te pogresno razumeo. Mislio sam da je iz konteksta cele rasprave bilo jasno o cemu razgovaramo.


  • 0

#5845 tsva

tsva
  • Members
  • 9,156 posts

Posted 26 June 2017 - 14:47

zato sto on ubada zestoko


  • 1

#5846 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 26 June 2017 - 14:48

Ali kakva združena akcija trol brigade da se harperu izdejstvuje novi ban. Prepatetično, fuj.

Znam kako to izgleda....sećam se. Za par sati ranije skinutog bana, doduše prepolovljenog, bila su čuda po forumu. Lavina je učinila svoje, pa nas nema ovde. Nisam znao da je još jedna grupa napustila forum....i šta je poenta?


  • 1

#5847 K.Dot

K.Dot
  • Members
  • 2,360 posts

Posted 26 June 2017 - 14:53

Jedno brzo pitanje. Zašto medju moderacijom ovde na pdf fudbal nema nekog ko navija za neki drugi klub osim czv,par?
  • 1

#5848 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 26 June 2017 - 14:55

Ali kakva združena akcija trol brigade da se harperu izdejstvuje novi ban. Prepatetično, fuj.

 

docim ste svi vi nepateticni hor beckih decacica, vodjen iskljucivo postenjem, cascu i pravdoljubljem :lol+:


  • 3

#5849 Marokanac

Marokanac
  • Members
  • 1,140 posts

Posted 26 June 2017 - 14:58

Attached File  real-life1_zps9ca9f539.jpg   59.22KB   16 downloads


  • 0

#5850 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 26 June 2017 - 18:33

Više puta je bilo izričito napomenuto da ovo nije topik od koga će se praviti svinjac. O konsekvencama ćemo kasnije.

 

Pjetro i Meerko trajno. Em klonovi, em zalutali na Forum.

 

Za početak.


Edited by barracuda, 26 June 2017 - 18:44.

  • 0