Jump to content


Photo
- - - - -

Život u Prištini nekada i sada........


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3059 replies to this topic

#3001 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 10 September 2012 - 15:33

u MC sam bio samo jednom još pre 20 i kusur godina kad se otvorio prvi u BG na Slaviji i dosta je za moj ukus

I ja se slazhem, nishta nisi propustio shto vishe nisi bio tamo.

Izašao iz Mc-a (Slavija) i prešao preko-puta,kupio pljeskavicu...da dojedem..Attached File  njam-njam.gif   1.65KB   2 downloads

Nisam propuštao priliku da smažem koji banjalučki ćevap...izmedju "Tri šešira" i Gradić Pejtona...

#3002 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 10 September 2012 - 15:44

Izašao iz Mc-a (Slavija) i prešao preko-puta,kupio pljeskavicu...da dojedem..Attached File  njam-njam.gif   1.65KB   2 downloads

Nisam propuštao priliku da smažem koji banjalučki ćevap...izmedju "Tri šešira" i Gradić Pejtona...

Ali nam nisi rekao shta si pojeo u MC..

#3003 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 10 September 2012 - 16:00

Ali nam nisi rekao shta si pojeo u MC..

Ma...HSV... ;) ......"posna pljeskavica"...kao da sam pojeo kutiju za cipele.. :yucky:

#3004 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 14 September 2012 - 09:53

http://baterija.org/...put-u-pristini/

Prvi put u Prištini



Posted Image
Prošle nedelje sam prvi put bila na Kosovu zahvaljujući Inicijativi mladih za ljudska prava. Iako sam išla oslobođena predrasuda, na kraju sam ipak uspela da budem pozitivno iznenađena. Da ne bude zabune, poseta je podrazumevala Prištinu i Prizren.
Na Merdarima smo ušli u Kosovo i krenuli ka Prištini. Kada smo prešli granicu, prvi utisak je bio da su podjednako prljava zemlja. Đubre koje sejemo oko nas je valjda dokaz našeg balkanskog „patriotizma“. Međutim, Priština, kao jedno veliko gradilište, oduševila me brojem mladih i neverovatnom energijom koja se posledično oseća. Prijatelji Inicijative mladih toplo su nas dočekali, odveli u kratak obilazak grada i častili ručkom.
Potom smo na putu do Prizrena svratili u Suvu Reku. Ako nekom zvuči poznato, to je mesto u kojem je 26. marta 1999. godine ubijeno oko 50 članova porodice Beriša i čija su tela, između ostalog, nađena i u masovnoj grobnici u Batajnici 2001. godine. Prostorija u kojoj su oni ubijani hicima iz mitraljeza i bacanjem ručnih bombi je ostavljena netaknuta, te se stoga još vidi divljaštvo počinjeno pre 13 godina.
Četiri bivša srpska policajca koja su direktno učestvovala u masakru su pred Većem za ratne zločine Okružnog suda u Beogradu dobili ukupno samo 68 godina zatvora (naše sudstvo voli da sabira godine kazne).
U Suvoj Reci smo upoznali i direktora lokalnog omladinskog centra koji nas je častio kafom u obližnjem „Rock Hard“ kafiću. Uz jednu malu napomenu, Suva Reka nije selo, već manji grad koji sa svojom okolinom obuhvata oko 80 hiljada stanovnika.
Dalje smo produžili za Prizren u kom se održavao festival dokumentarnog filma koji se ubraja među 25 najboljih u svetu. I znate šta, samo je na osam sati vožnje od Beograda.
Kako smo imali samo jedno veče u Prizrenu, stigli smo da odgledamo jednu projekciju koja je uključivala tri kraća filma sa temom suočavanja sa prošlošću. Objektivni, nepristrasni, obrađuju teme običnih ljudi pogođenih na različite načine ratovima devedesetih. Prošlogodišnji pobednik festivala je dečko iz Pančeva.
Nakon filmova, odlična večera i potom pivo, naravno „Peja“. Srela sam ljude koje sam upoznala pre više od godinu dana i koji me više nego srdačno pozdravljaju. Upoznala sam i nove ljude, konverzacija je bila na engleskom, ali nijednog momenta nisam krila da sam došla iz Beograda i takođe nijednog momenta nisam osetila netrpeljivost zbog toga. Potom turski čaj po bezobrazno niskoj ceni, romska muzika i moje dranje „Volim Kosovo“ u masi od 1000 ljudi.
Sutradan smo se vratili u Prištinu u kojoj smo proveli nekoliko sati. Nakon posete dvema nevladinim organizacijama, „Peja“ sa prijateljima Inicijative koji su došli tu zbog nas, obećanje da ću ponovo doći i povratak nazad.
Otišla sam bez predrasuda, ali nisam očekivala da ću se na Kosovu, od svih republika bivše Jugoslavije, najviše osećati kao kod kuće. Jezička barijera nije postojala, zahvaljujući lingua franca, tj. engleskom jeziku. Karta je 1500 dinara, cene su više nego pristupačne, a provod obecava s obzirom da je 50% stanovništva mlađe od 26 godina. Toplo preporučujem.

Katarina Tadić



#3005 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 September 2012 - 09:57

prosto mi krenuše suze na oči! :lol+:

kad je toliko lepo što gospođica lepo ne spakuje kofere i preseli se da uživa u blagodetima gradova koje je posetila
lako prodefilovati dan-dva i odmah zaklučiti kako je sve super i teče med i mleko

#3006 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 14 September 2012 - 10:39

prosto mi krenuše suze na oči! :lol+:

kad je toliko lepo što gospođica lepo ne spakuje kofere i preseli se da uživa u blagodetima gradova koje je posetila
lako prodefilovati dan-dva i odmah zaklučiti kako je sve super i teče med i mleko


Ovim si komentom prevazisao samog sebe perkose. Svaka ti cast! :hail:

#3007 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 September 2012 - 10:50

Ovim si komentom prevazisao samog sebe perkose. Svaka ti cast! :hail:


ajde mi sad ti lepo objasni po čemu sam prevazišao samog sebe ma šta to značilo
to što ne padam na pisanje nekog ko se eto posle svega ohrabrio da ode na Kosovo i provede tamo čak dva dana pa da sad prosipa svu pamet sveta kako je tamo suva idila i da samo ludaci neće tamo da žive i uživaju u svemu što im je na dohvat ruke

zamisli sebe da odeš na dva dana u Siriju i budeš gost provladinih snaga koje te sprovede po njima znanoj putanji, pokažu ti sve lepoti i blagodeti koje nudi režim tamošnji i ti posle objaviš da je tamo sve super eto bio si video svojim očima i još preživeo

šta ima da pitamo izbeglicie sa Kosova ili iz Sirije kako je njima

#3008 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 14 September 2012 - 11:17

Tekst koji si procitao nije izvestaj o stanju na Kosovu, vec prosto dozivljaj jedne mlade Srpkinje koja po prvi put posecuje Kosovo. I tebi (kao mrgud kakav si) kazem da si prevazisao samog sebe jer nisi uspeo da u tom tekstu nadjes nista lepo. Zasto onda ne dodjes ti da posetis izbeglice i napises ovde koji redak?
I zasto u Siriju? Zasto ne u Srbiju? I zasto provladinih snaga? Zasto ne citas ono sto pise nego ono sto bi ti voleo da pise?

#3009 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 September 2012 - 11:33

Tekst koji si procitao nije izvestaj o stanju na Kosovu, vec prosto dozivljaj jedne mlade Srpkinje koja po prvi put posecuje Kosovo. I tebi (kao mrgud kakav si) kazem da si prevazisao samog sebe jer nisi uspeo da u tom tekstu nadjes nista lepo. Zasto onda ne dodjes ti da posetis izbeglice i napises ovde koji redak?
I zasto u Siriju? Zasto ne u Srbiju? I zasto provladinih snaga? Zasto ne citas ono sto pise nego ono sto bi ti voleo da pise?


možeš da potražiš moje komentare nakon poseta Prištini u zadnjih 5-6 godina pa tek onda da iznosiš neki komentar, uopšte ne sumnjam da se ova devojka lepo provela i da nije imala ni jedan problemčić prilikom boravka an Kosovu ali to bi valjda trebalo da je normalna pojava a ne neki poseban događaj sa koijm se treba hvaliti po medijima, ni meni se nijedan loš detalj nije dogodio u dve zdanje posete Prištini, lepo sam prošetao gradom bio u par lokala popričao sa nekadašnjim poznanicima i šta sad to dokazuje da je život za Srbe u Prištini moguć?
Ne druže nije moguć i sve se uradilo da bude nemoguće da opstanu Srbi u gradu a to što niko ne napada one koji svrate na dan-dva da obiđu groblje ili vide šta će sa imovinom je OK ali normalan život sa porodicom za bilo kojeg Srbina je nemoguć
zbog toga mi se gade ova pisanja bilo o kom gradu da je reč ...

#3010 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 14 September 2012 - 13:43

možeš da potražiš moje komentare nakon poseta Prištini u zadnjih 5-6 godina pa tek onda da iznosiš neki komentar, uopšte ne sumnjam da se ova devojka lepo provela i da nije imala ni jedan problemčić prilikom boravka an Kosovu ali to bi valjda trebalo da je normalna pojava a ne neki poseban događaj sa koijm se treba hvaliti po medijima, ni meni se nijedan loš detalj nije dogodio u dve zdanje posete Prištini, lepo sam prošetao gradom bio u par lokala popričao sa nekadašnjim poznanicima i šta sad to dokazuje da je život za Srbe u Prištini moguć?
Ne druže nije moguć i sve se uradilo da bude nemoguće da opstanu Srbi u gradu a to što niko ne napada one koji svrate na dan-dva da obiđu groblje ili vide šta će sa imovinom je OK ali normalan život sa porodicom za bilo kojeg Srbina je nemoguć
zbog toga mi se gade ova pisanja bilo o kom gradu da je reč ...


Pa, dobro, s obzirom na to kakve price kolaju po srpskoj stampi nije cudo sto se devojka prijatno iznenadila. Nije to nista novo, seti se samo kako su te osamdesetih docekivali u Srbiji kad bi rekao odakle si.

Sta uopste trazi tamo, to je druga prica. Ja bih to zabranio, jos nam samo u zivotu treba pajtanje sa Kosovom.

Edited by harper lee, 14 September 2012 - 13:51.


#3011 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 14 September 2012 - 14:00

Prvi put u Prištini


kakvo djubre od teksta, nemoj Toni zajebavati :lol+:

#3012 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 14 September 2012 - 14:21

...kada sam prvu okusio vratila me 30 godina u proshlost kada sam jednom prilikom pojep pljeskavicu u Vranju kod autobuske stanice..vishe takvu nisam imao prilike da okjusim.


Samo da te podsetim na još nešto pa hvataj zazubice :P - sudzuk kod Kikinca :wub:
Ono što se ovde prodaje pod imenom sudzuk (a za ne baš male pare) je bzvze, sem mozda jednog proizvoda koji stize iz Pazara ili Sjenice...
Znaš li da sam do skoro poručivala da mi donose odozdo sudzuk kad god bi neko od naših dolazio za Beograd.
Stari Kikinac je umro i mislim da njegovi naslednici neće odrzati taj kvalitet.

p.s.
Izvinjavam se ostalom publikumu koji diskutuje o Prištini, nego ovo je nešto interno izmedju mene i Preshevarija...

#3013 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 14 September 2012 - 14:25

Nije to nista novo, seti se samo kako su te osamdesetih docekivali u Srbiji kad bi rekao odakle si.


Za razliku od danas.....???

#3014 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 September 2012 - 14:29

Za razliku od danas.....???


more i danas ruke šire i u dupe ih ljube kad stignu kese sa evrićima
običnu raju ne razumeju kad kažeš da ti sa kesama nisu iz Prištine

Edited by perkos, 14 September 2012 - 14:30.


#3015 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 14 September 2012 - 14:33

more i danas ruke šire i u dupe ih ljube kad stignu kese sa evrićima
običnu raju ne razumeju kad kažeš da ti sa kesama nisu iz Prištine

Ja sam mislio na "raju" koju Harper pominje...njega,tebe....