Jump to content


Photo
- - - - -

Život u Prištini nekada i sada........


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3059 replies to this topic

#3016 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 September 2012 - 14:36

Ja sam mislio na "raju" koju Harper pominje...njega,tebe....


onda ti opraštam uz pljeskavicu u "meani"
nismo ni mi baš cvećke u mnogo čemu :ajme:

#3017 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 14 September 2012 - 15:55

onda ti opraštam uz pljeskavicu u "meani"
nismo ni mi baš cvećke u mnogo čemu :ajme:

Nadam se da si "računao" da Ti plaćaš.... ;)

Edited by Constantin Veliki, 14 September 2012 - 16:05.


#3018 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 September 2012 - 16:23

placam svuda sem kod zeme rajka tamo ne ulazim ni pod razno

#3019 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 14 September 2012 - 16:30

placam svuda sem kod zeme rajka tamo ne ulazim ni pod razno

Ma samo se javi,daj da se vidimo, ne mora baš da se "ždere"....da se prozezamo malo,da razbijemo ovu melanholiju...nisam valjda ciničam..???... ;)

#3020 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 14 September 2012 - 16:32

onaj grozni rajko iz sokaceta u nisu ?

koje je to djubre, nek vam je zemljak sto puta.

#3021 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 14 September 2012 - 16:38

onaj grozni rajko iz sokaceta u nisu ?

koje je to djubre, nek vam je zemljak sto puta.

Meni nije...mislim zemljak.
Častim pivo ,i uz pivo,.kad pročitam da nekog pohvališ..a da nije na FKP...može..?

#3022 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 14 September 2012 - 17:14

onaj grozni rajko iz sokaceta u nisu ?

koje je to djubre, nek vam je zemljak sto puta.


taj je svojevremno potezao sekirce na mene i par drugara pa ostao bez par zuba :ajme:
sljam najveci ali ga oce pare ko budalu ona stvar
od ovde prisutnih forumasa koji smo na nesrecu bili njegovi sugradjeni siguran sam da niko ne ide kod njega mozda moderator ako ga uopste poznaje

Edited by perkos, 14 September 2012 - 17:15.


#3023 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 14 September 2012 - 18:35

taj je svojevremno potezao sekirce na mene i par drugara pa ostao bez par zuba :ajme:
sljam najveci ali ga oce pare ko budalu ona stvar
od ovde prisutnih forumasa koji smo na nesrecu bili njegovi sugradjeni siguran sam da niko ne ide kod njega mozda moderator ako ga uopste poznaje


Jel' to onaj sto je drzao market kod glavne poste?

#3024 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 14 September 2012 - 22:15

taj je svojevremno potezao sekirce na mene i par drugara pa ostao bez par zuba :ajme:
sljam najveci ali ga oce pare ko budalu ona stvar
od ovde prisutnih forumasa koji smo na nesrecu bili njegovi sugradjeni siguran sam da niko ne ide kod njega mozda moderator ako ga uopste poznaje

Ne znam što je potegao sekirče, kad je uvek bio naoružan. Barem dole bez "altije" nije išao ni u WC. Moj ti je savet kloni ga se bolje.Mali Rajko je čovek koji je bolje govorio tri jezika ( albanski, turski i romski) od njegovog maternjeg. Kuriozitet je kad se kunuo na albanskom ( tako mi Allaha- valjda iz navike jer se najviše družio sa Albancima).
Radio je inače u Grandu u vešaraju ( a da nikad nije na posao išao) Uglavnom je održavao radni odnos zbog zdravstvenog osiguranja. Inače je bio "Fajdagjija" (objasni molim te Perkose šta je to) .Visio j inače po tombolama i vodio kao privatnu kladionicu. Najviše se kretao od tomoble koja je bila u bivšoj sali za treninge B.K. Priština, te i do penzonerske kafane (u mu je najbolji drug bio Sejdo Bajramović).Takođe se kretao tamo gde se igrao Barbut u velike pare. Tu je pozajmljivao novac kockarima koji su bili opelješeni,a hteli da nastave da se kockaju.Obično su se pare davala na 24 sata, i to uz povraćaj od 20% do 50% više od uzajmljenje sume ( zavisno kakva je partija bila) Inače bio je veliki prijetelj sa prištevskim podzemljem, ali je toliko lukav bio da skoro nije upadao u klinč sa zakonom ( mada je i tamo imao svpje ljude)
Inače bio je i vlasnik i video-kluba u prizemlju njegove porodične kuće. Lino ga znam, jer se družio sa nekom žestokom momcima iz moje ulice.
Ovo je ukratko o Malom Rajku jer je već kasno.

#3025 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 28 September 2012 - 08:38

Ne znam što je potegao sekirče, kad je uvek bio naoružan. Barem dole bez "altije" nije išao ni u WC. Moj ti je savet kloni ga se bolje.Mali Rajko je čovek koji je bolje govorio tri jezika ( albanski, turski i romski) od njegovog maternjeg. Kuriozitet je kad se kunuo na albanskom ( tako mi Allaha- valjda iz navike jer se najviše družio sa Albancima).
Radio je inače u Grandu u vešaraju ( a da nikad nije na posao išao) Uglavnom je održavao radni odnos zbog zdravstvenog osiguranja. Inače je bio "Fajdagjija" (objasni molim te Perkose šta je to) .Visio j inače po tombolama i vodio kao privatnu kladionicu. Najviše se kretao od tomoble koja je bila u bivšoj sali za treninge B.K. Priština, te i do penzonerske kafane (u mu je najbolji drug bio Sejdo Bajramović).Takođe se kretao tamo gde se igrao Barbut u velike pare. Tu je pozajmljivao novac kockarima koji su bili opelješeni,a hteli da nastave da se kockaju.Obično su se pare davala na 24 sata, i to uz povraćaj od 20% do 50% više od uzajmljenje sume ( zavisno kakva je partija bila) Inače bio je veliki prijetelj sa prištevskim podzemljem, ali je toliko lukav bio da skoro nije upadao u klinč sa zakonom ( mada je i tamo imao svpje ljude)
Inače bio je i vlasnik i video-kluba u prizemlju njegove porodične kuće. Lino ga znam, jer se družio sa nekom žestokom momcima iz moje ulice.
Ovo je ukratko o Malom Rajku jer je već kasno.


davno je to bilo krajem 80-tih u restoaranu "amfora" kad smo bili u sukobu od tad se izbegavamo mada i u nekim kraćim susretima nismo potezali svetlo oružje već se pravili Englezi i mislim da više ne postoji ta tenzija

znam ja odlično sve njegove "poslove" i ko ga je štitio ne zaboravi da sam ja odrastao u "kacallru" i posle tog sukoba neki sad već pokojni stariji likovi su uzeli stavr u svoje ruke zato je i ostalo na tome što je bilo u "amfori"
sad je veći Nišlija i od Konstantina i zarađuje lepu lovu u svom restoranu ali koliko znam vrlo malo bivših zemljaka tamo navraća možda par nekih sumnjivih tipova i neke špije, videćemo sad kad je pao DS u Nišu da li će ga nova vlast oporezovati pošto ga je do sad štitio zemljak iz te stranke koji je bio visoko pozicioniran

#3026 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 14 October 2012 - 17:21

Ko je ovde od vas bežao sa časova....?



#3027 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 15 October 2012 - 07:13

gde kod druga Tite da se beži :lol+:
verovatno misliš na restoran na gornjem spratu?

#3028 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 15 October 2012 - 10:11

gde kod druga Tite da se beži :lol+:
verovatno misliš na restoran na gornjem spratu?

Ne znam...Ti si išao tamo u školu,ja sam bio kod melakoličnog... ;) ....valjda si išo,a..?... :lol+:

#3029 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 15 October 2012 - 10:35

Ne znam da li pricamo o istom Rajku, ovaj je iz nisa ali sam cuo da je sa kosova, drzi kafanu u kazandz.sokacetu koja je kao 'na glasu'.
ja sam mator sluzio vojsku 'scg' u nisu pre 10godina, pa jednom u par godina se okupimo tamo, klasicno vojnicko baljezganje i pijancenje. uglavnom, jedan od tih mojih 'klasica' je tesko oboleo, ima neku tumorcinu u glavi, kao nije maligna, ali je velicine pomorandze, jedva je ziv, par puta su ga operisali, kad ga vidis odmah provalis da je bolestan, bled, mrsav, nikakav, glava sva u oziljcima. prepisali mu neku specijalnu ishranu na bazi povrca, i to naravno kuvanog u vodi, i riba i to samo kuvana. uglavnom, trazio on da mu spreme nesto po tim njegovim 'standardima', konobari otisli do rajka i rekli mu, ovaj dosao i poceo da se bez ikakve potrebe da urla 'ko te jebe, ja tebi da kuvam kupus, teraj se bre' i slicno na sta je ovaj momak ustao i istina porusio jednu gajbu (praznu) koja tu bila na nekom pomocnom stolu. rajko je odmah pozvao policiju (ili se bar pravio,nekog je zvao) i na sav glas pred svojim gostima vikao 'jebacu mu mater, jebacu mu mater', ja tu pokusao da smirim situaciju 'dobro, vidis da je bolestan decko, pogledaj kako izgleda', on je istim visokim tonom odgovorio 'svi smo bolesni, i ja sam bolestan, ko mu jebe mater, jesam mu ja dao bolest?? nek crkne ako je bolestan, jebem mu mater'

#3030 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 15 October 2012 - 10:58

to je taj trebali ste da ga malo propustite kroz šake ...