Jump to content


Photo
- - - - -

Staviti EU pred izbor: ili Srbija, ili Kosovo?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
259 replies to this topic

Poll: Da li ovakva postavka stvari ima smisla? (104 member(s) have cast votes)

Da li treba pred EU treba staviti izbor: ili Srbija ili Kosovo?

  1. Da (31 votes [35.23%])

    Percentage of vote: 35.23%

  2. Ne (57 votes [64.77%])

    Percentage of vote: 64.77%

Vote Guests cannot vote

#226 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 15 December 2007 - 21:38

E pa to je tako sada a pitanje bi bilo kada bi Ujka rekao ej pa prihvatite vi ovo sa prakticno republikom unutar Srbije.
Samo ja pitam kakve to veze ima sa moralnim pitanjima, ekonmijom ili bilo cime ovde pominjanim?
Zasto lepo ne kazu, Srbi vi niste hteli da se ucmarite nama super sili, pa mora da se plati.
Reci tako i svima bude lakse, a ne prava, ekonomija ili sta je vec pomenuto. Lepo kazes mi smo gazde i ima da nas svako slusa jel' vam jasno to?


Pa koliko puta to treba da nam kažu. Rekli su nam to na razne načine, a mi se pravimo blesavi, kao ne razumemo.
Ja nisam pisao ni o moralu ni o pravu, osim o pravu sile. O ekonomiji jesam. Nemamo mi para da održimo kosovo u Srbiji, a Albanci neće svojom voljom da ostanu u Srbiji. Samo o toj ekonomiji sam pričao, nemamo para. Sve ostalo su epske pesme.

#227 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 December 2007 - 21:41

Pa koliko puta to treba da nam kažu. Rekli su nam to na razne načine, a mi se pravimo blesavi, kao ne razumemo.
Ja nisam pisao ni o moralu ni o pravu, osim o pravu sile. O ekonomiji jesam. Nemamo mi para da održimo kosovo u Srbiji, a Albanci neće svojom voljom da ostanu u Srbiji. Samo o toj ekonomiji sam pričao, nemamo para. Sve ostalo su epske pesme.


Neka kazu jasno, oduzimamo vam zato sto nas niste slusali. E ali oni to nece uraditi?
Radi se o trzistu Srbije zajedno sa Kosovom skoro 10 miliona bez 7,5 miliona.
Kosovo bi samo uzimalo kredite od MMF i SB a dobijalo bi sigurno i pomoc od EU i SAD oni bi sami upravljali sredstvima.

#228 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 15 December 2007 - 21:45

Neka kazu jasno, oduzimamo vam zato sto nas niste slusali. E ali oni to nece uraditi?

Neće, šta ćemo im.
Mada . Za pametne ljude oni su to već rekli.
Ti hoćeš da onaj ko je izgubio rat piše uslove svoje predaje.

#229 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 15 December 2007 - 21:47

Prva koja je oborila ustav SFRJ je bila Srbija


Ово је тачно. Додуше, мислим да би се ово десило и да није било Милошевића - тренд са уставима СФРЈ (1963., 1974.) је ишао у правцу сталног паралелног слабљења и савезне државе и СР Србије. Уздизање САП Косова и САП Војводине на ниво пуних република је било на видику, и следећи устав СФРЈ (да је до њега дошло) би ово највероватније и донео.

Edited by Hadrian, 15 December 2007 - 21:47.


#230 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 15 December 2007 - 21:48

Ko ti prica uopste o Srbiji?
I nije troll vec povezana tema ista je bila drzava a razlicito se postupa.
Srbi su izgubili ravnopravnost koji su platili sa nekoliko stotina hiljada mrtvih. Jel' su se Srbi bunili protiv Hrvatske? Jel' im smetala himna "Ljepa nasa"? Jel' su se Hrvati bunili 1971.?
Jel' su se Albanci bunili na Kosovu 1981.?

Kakve veze ima Srbija :rolleyes: >
Pa ko je instruirao krajinske Srbe ko ih je naurozavao :huh: ?
I da li smatras da sad neko moze da dodje i naplacuje dug tebi za nesto sto je npr. tvoj deda uradio nekom drugom a sto je builo sankcionisano zakonom :) ?
Dakle pozicija gubitnika nije ugodna ali sto pre gubitnik shvati svoju poziciju pre moze da nastavi sa zivotom. A ako se neko stalno vraca na guibitak i ako neprekidno lamentira nad njim on ulazi u patologiju sa realnom mogucnoscu da se ponovo dovede u prethodnu poziciju.

#231 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 15 December 2007 - 21:56

da onaj ko je izgubio rat piše uslove svoje predaje.


Ово је нереално очекивати; Међутим, мој проблем са аргументом "изгубљен рат" је у самој идеји рата као адекватног оруђа решавања проблема. Ако овај аргумент окренем као чарапу и бацим ти га назад, добијамо следеће: није проблем у томе што се ратовало, већ је проблем у томе што се лоше ратовало. Дакле, све што треба да урадимо је да будемо спремни за повољан ратни моменат у будућности?

#232 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 December 2007 - 22:00

Neće, šta ćemo im.
Mada . Za pametne ljude oni su to već rekli.
Ti hoćeš da onaj ko je izgubio rat piše uslove svoje predaje.


Pa tako je bilo delimicno u Kumanovu jer da nije Kosovo bi odavno dobilo nezavisnost.

#233 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 15 December 2007 - 22:02

Дакле, све што треба да урадимо је да будемо спремни за повољан ратни моменат у будућности?


Naravno, sve budale se uče na ponavljanju sopstvenih grešaka.

#234 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 December 2007 - 22:03

Kakve veze ima Srbija :rolleyes: >
Pa ko je instruirao krajinske Srbe ko ih je naurozavao :huh: ?
I da li smatras da sad neko moze da dodje i naplacuje dug tebi za nesto sto je npr. tvoj deda uradio nekom drugom a sto je builo sankcionisano zakonom :) ?
Dakle pozicija gubitnika nije ugodna ali sto pre gubitnik shvati svoju poziciju pre moze da nastavi sa zivotom. A ako se neko stalno vraca na guibitak i ako neprekidno lamentira nad njim on ulazi u patologiju sa realnom mogucnoscu da se ponovo dovede u prethodnu poziciju.


Ko ih je naoruzavao u julu 1990.? A ko je otpustao Srbe sa posla u julu 1990.?
A znaci ne moze. Jel' to znaci da RS ce imati pravo na odvajanje za 30 godina? Jel' ce to pravo imati Srbi npr. u Baranji? Ili Srbi na Kosovu?
Nema tu lamentiranja nego je jednako za sve ili nije ako nije da se zna za ubuduce.
Treba da se neke stvari isteraju do kraja.

Edited by No7, 15 December 2007 - 22:09.


#235 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 15 December 2007 - 22:07

Naravno, sve budale se uče na ponavljanju sopstvenih grešaka.


Да ли се грешка овде односи на то што се ратовало, или на то што се лоше ратовало?

#236 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 15 December 2007 - 22:13

Да ли се грешка овде односи на то што се ратовало, или на то што се лоше ратовало?


Ajd još jedanput, pa da prekidam. Istrolovasmo temu.

Moje mišljenje je da je greška i samo ratovanje. Posledice koje su nastale su posledice lošeg ratovanja. Šta bi bilo da se dobro ratovalo, ako bi kojim slučajem bilo naredno pitanje, nemam pojma, to su čista nagađanja.

Inače tema je otprilike, da li Srbija treba da prizna nezavisnost Kosova i dobije neke beneficije, ili će Kosovo svejedno biti nezavisno, a Srbuju će i dalje da kinje i ponižavaju. Znaš ono o više žaba.

#237 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 15 December 2007 - 22:18

Ko ih je naoruzavao u julu 1990.? A ko je otpustao Srbe sa posla u julu 1990.?
A znaci ne moze. Jel' to znaci da RS ce imati pravo na odvajanje za 30 godina? Jel' ca to pravo imati Srbi npr. u Baranji? Ili Srbi na Kosovu?
Nema tu lamentiranja nego je jednako za sve ili nije ako nije da se zna za ubuduce.
Treba da se neke stvari isteraju do kraja.


Ko je Srbe terao da klepaju razne krajine gde su stigli?Nisu hteli ni najpovlasceniji status cuvenim planom Z-4,vec su hteli da u miraz taj deo odnesu u Srbiju.No mirazdzika se udala bez miraza.Sada losem qrcu i dlake smetaju.
RS definisana ustavom RBiH, kao entitet a koji su podpisali svi srpski politicari u BiH.NEMA NIKAKVE SECESIJE U BiH.DRINA NIKAD NECE TECI SREDINIOM SRPSKE ZEMLJE. DRINA JE GRANICA IZMEDJU SRBIJE I BiH.
Milenece iz Cesku svio jajca nekima,jer je znao sta tu jedino i pomaze
A sto se tice teranja nekih stvari,zaista treba d se "ceraju jos"Posle kosovskog ceranja,ako se ovako nastavi cerece se i do Save.
Ceracete se vi jos.Samo ne znam sa kim vise.Sve ste pocerali od sebe

#238 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 December 2007 - 22:22

Ko je Srbe terao da klepaju razne krajine gde su stigli?Nisu hteli ni najpovlasceniji status cuvenim planom Z-4,vec su hteli da u miraz taj deo odnesu u Srbiju.No mirazdzika se udala bez miraza.Sada losem qrcu i dlake smetaju.
RS definisana ustavom RBiH, kao entitet a koji su podpisali svi srpski politicari u BiH.NEMA NIKAKVE SECESIJE U BiH.DRINA NIKAD NECE TECI SREDINIOM SRPSKE ZEMLJE. DRINA JE GRANICA IZMEDJU SRBIJE I BiH.
Milenece iz Cesku svio jajca nekima,jer je znao sta tu jedino i pomaze
A sto se tice teranja nekih stvari,zaista treba d se "ceraju jos"Posle kosovskog ceranja,ako se ovako nastavi cerece se i do Save.
Ceracete se vi jos.Samo ne znam sa kim vise.Sve ste pocerali od sebe


Pisi o Kosovu o Hrvatskoj nemoj jer ne znas.

#239 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 15 December 2007 - 22:29

Pisi o Kosovu o Hrvatskoj nemoj jer ne znas.


Kada bi ti barem10% znao o Kosovu od onoga koliko ja znam o Hrvatskoj i BiH,bilo bi veoma dobro.Nego vidim tvoje frustracije pokusavas da istreses na temama o Kosovu,i BiH.

#240 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 15 December 2007 - 22:32

Dora Bakojani: Povezivanje EU-Kosovo greška

Grčka ministarka spoljnih poslova Dora Bakojani izjavila je da bi bilo pogrešno povezivati perspektivu pristupanja Srbije Evropskoj uniji sa pitanjem budućeg statusa Kosova.

"U ovim ključnim trenucima, bilo koji pokušaj da se evropska perspekitva Srbije poveže sa pitanjem Kosova bio bi kontraproduktivan", rekla je Dora Bakojani novinarima. Ona je dodala da bi bila "greška povezivati ta dva pitanja".

"Srbija je zemlja od suštinskog značaja za regionalnu stabilnost. Evropske perspektive Srbije moraju da dobiju novi, vidljivi podstrek, pre svega potpisivanjem Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, a krajem 2008. godine dobijanjem statusa kandidata za ulazak u EU", zaključila je Bakojani.

Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Havijer Solana izjavio je u petak u Briselu, po završetku samita EU, da su rešavanje statusa Kosova i približavanje Srbije EU "ciljevi koje ne treba posmatrati kroz prizmu povezivanja ili nadoknade".

Francuski predsednik Nikola Sarkozi izjavio je na samitu da se Beogradu mora uputiti pozitivan signal, ali da se Srbija može priključiti Uniji samo ako ispuni sve uslove oko izručenja optuženih za ratne zločine Haškom sudu i ako prihvati nezavisnost Kosova.

AFP navodi da su evropski lideri odlučili da upute policijsku i pravosudnu misiju na Kosovo, ali da se nisu izjasnili da li će priznati jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, koja je, kako smatraju, neizbežna početkom 2008. godine.

Grčka, Rumunija, Španija, Slovačka i Kipar su medju članicama EU koje se protive jednostranom proglašenju nezavisnosti Kosova, dodaje Frans pres.