Jump to content


Photo
- - - - -

Staviti EU pred izbor: ili Srbija, ili Kosovo?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
259 replies to this topic

Poll: Da li ovakva postavka stvari ima smisla? (104 member(s) have cast votes)

Da li treba pred EU treba staviti izbor: ili Srbija ili Kosovo?

  1. Da (31 votes [35.23%])

    Percentage of vote: 35.23%

  2. Ne (57 votes [64.77%])

    Percentage of vote: 64.77%

Vote Guests cannot vote

#211 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 December 2007 - 20:41

Ti kao da si pao sa Marsa :rolleyes: ?
Isti oni koji su odvoji Kosovo 99 su spojili rascepkanu Bosnu 95. Sad vidis ti mozes da smatras da je to neopravdano ali tako ti je to u rasporedu snaga. I moze Srbija da se poziva na moralne argumente ali ako cemo realno pravo na iste je potrosila 90-ih.
Znas kako to ide ako uzmes da mlatis nekog sa velikom batinom jdino sto ce te zaustaviti je neko sa jos vecom batinom. E sad ti mozes da kukas na to sto si dobio batinom po ledjima, ali si se setio tog argumenta kada si ti zavrsio "on the receiving end" :huh:


A ako se neko moralno pozvao na dogadjaje pre devedesetih na po cetku istih?

#212 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 15 December 2007 - 20:47

A ako se neko moralno pozvao na dogadjaje pre devedesetih na po cetku istih?

Ako misil ono sto mislis odgovor je ZAVNOH :rolleyes:
I "moralno" pozivanje na dogadja od pre 50 godina je bio samo izgovor.
Ne mozes ti nekom da oprosotsis dug pa da se 50 godina kasnije setis da naplatis :huh:

#213 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 15 December 2007 - 20:48

A tako, znaci dobro se uvuces nekom tamo gde sunce ne sija pa mozes i da proterujes, ubijas itd. bez posledica ali ako nisi sa "velikim silama" onda si bezocni komunista, fasista, vampri. Jel' sam dobro razumeo propozicije?


Nemoraš baš da se uvučeš, ali ne smeš da mu turaš prst u oko. Ništa tu nije komplikovano.
Pitah negde gore: Šta bi bilo da Amerika i EU kažu, OK Kosovo je vaše, izvolite. Šta misliš, šta bi Srbija mogla da radi?

#214 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 December 2007 - 20:51

Ako misil ono sto mislis odgovor je ZAVNOH :rolleyes:
I "moralno" pozivanje na dogadja od pre 50 godina je bio samo izgovor.
Ne mozes ti nekom da oprosotsis dug pa da se 50 godina kasnije setis da naplatis :huh:


Kako mislis dug je oprosten? Dug se nalazio u ustavu a on je promenjen bas u odredbi ZAVNOH-a.
Ili to mozda ima neki vremenski period na koji smes da se pozivas? Ili je mozda nesto drugo u pitanju?

Nemoraš baš da se uvučeš, ali ne smeš da mu turaš prst u oko. Ništa tu nije komplikovano.
Pitah negde gore: Šta bi bilo da Amerika i EU kažu, OK Kosovo je vaše, izvolite. Šta misliš, šta bi Srbija mogla da radi?


Kako mislis sta bi radila?

#215 Hadrian

Hadrian
  • Members
  • 1,011 posts

Posted 15 December 2007 - 20:58

Isti oni koji su odvoji Kosovo 99 su spojili rascepkanu Bosnu 95.


Ово је добро примећено: Косово у односу на Србију, и РС у односу на БиХ, су примери две потпуно опречне политике Запада у име истих идеала. Чињеница да се ради о истом региону само још више подвлачи овај парадокс. Са једне стране мултиетничка БиХ може и мора, док мултиетничка Србија (каква би била са Косовом) не може и не сме; са једне стране границе БиХ су ненарушиве, док су са друге стране границе Србије нарушиве итд. итд. - листа упоредних опречности је подугачка...

Са обзиром да се та политика САД/ЕУ на оба места спроводи у име идентичних идеала (типа: европске интеграције, мултиетничност, напредак демократије итд.), из тога се могу извући и закључци да су ти њихови "идеали" нешто попут универзалне аморфне масе - у њихово име, можеш да радиш шта год хоћеш. Превара par excellence?

#216 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 15 December 2007 - 20:59

Kako mislis sta bi radila?


Lepo, šta bi se dogodilo? Ode KFOR, Srbija treba da uspostavi suverenitet. Kako? Da šalje vojsku, policiju, da vraća izbeglice, da šalje civilnu administraciju ili da prihvati postojeću, jednonacionalnu. Shvataš li da na jednom malom prostoru imaš takoreći etnički čisto stanovništvo koje te ne prihvata. Da praviš logore za njih, da ih proteruješ? Nezavisno Kosovo je u interesu Srbije. Sada. Nije više bitno šta je bilo pre 89, ni pre 99. Bitno je sada, a i sutra.

#217 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 December 2007 - 21:01

Lepo, šta bi se dogodilo? Ode KFOR, Srbija treba da uspostavi suverenitet. Kako? Da šalje vojsku, policiju, da vraća izbeglice, da šalje civilnu administraciju ili da prihvati postojeću, jednonacionalnu. Shvataš li da na jednom malom prostoru imaš takoreći etnički čisto stanovništvo koje te ne prihvata. Da praviš logore za njih, da ih proteruješ? Nezavisno Kosovo je u interesu Srbije. Sada. Nije više bitno šta je bilo pre 89, ni pre 99. Bitno je sada, a i sutra.


Ne nego da prepustis Albancima ovo sto imaju sada i vise.
Nije u intersu prvo ekonomski Srbiji da Kosovo dobije nezavisnost.

Edited by No7, 15 December 2007 - 21:03.


#218 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 15 December 2007 - 21:07

Znaci ne znate sta cete da radite posle kada kazete historijsko NJET evropskoj uniji i evropskoj civilizaciji? Pa dobro, mozete da jedete pacija gna umesto dudinja.

Ne nego da prepustis Albancima ovo sto imaju sada i vise.
Nije u intersu prvo ekonomski Srbiji da Kosovo dobije nezavisnost.

Tacno, treba i dalje da se bogate miskovici i da lude kostunice. Sta ce oni jadni ako im nstane kosova. Morace da mi ciste cipele na ulici kad posle dodje ovde normalno stanje, i da sakupljaju iz kontejnera ono sta ja bacim da bi imali sta da jedu. A miskovic to smo svi mi, motor razvoja, i ako on bude bogatiji bice i smrdija, a on ne moze da bude bogatiji ako vise nema kosova da se o njemu prdi pa ovde postane normalno. Znaci to je plan.

E pa ode sloba, ode seselj, a otici ce i kosovo, tako je to.

Edited by Henry Chinaski, 15 December 2007 - 21:11.


#219 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 15 December 2007 - 21:08

Kako mislis dug je oprosten? Dug se nalazio u ustavu a on je promenjen bas u odredbi ZAVNOH-a.
Ili to mozda ima neki vremenski period na koji smes da se pozivas? Ili je mozda nesto drugo u pitanju?

Da li je jedna rec bila dovoljan razlog za pobunu? Ne.
Ne opravdavam takvo resenje, ali nisu li Albanci sa Kosova pre toga izgubili mnogo vise, celu autonomnu pokrajinu.
Prva koja je oborila ustav SFRJ je bila Srbija i sam to dobro znas.
Nit je Hrvatska bila naslednica NDH, nit je jedna rec u ustavu bila dovoljan casusu beli, nit je Srbija mogla da se poziva na krseenje ustava koga je vec prekrsila :rolleyes:
Al'idemo u troll :huh:

#220 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 15 December 2007 - 21:10

Ne nego da prepustis Albancima ovo sto imaju sada i vise.
Nije u intersu prvo ekonomski Srbiji da Kosovo dobije nezavisnost.


Znači vojska, policija, logori proterivanja. Pa imali smo to.
A, vidiš i ovi zlotvori sa zapada žure da zatvore tu priču i da povuku vojsku i administraciju, jer mnogo košta, a ništa ne donosi. Pritom ta vojska i ne radi bogznašta. Koliko bi koštalo Srbiju da silom održava red na Kosovu. Čak i da to nije bitno, bitno je čemu sve to. Ima bre, milion pametnijih poslova.

Znam da si uporan diskutant, ali ja sam rekao šta imam. Hiljade reči nemaju veći značaj od jedne rečenice. A, to je, da je Kosovo za Srbiju izgubljeno.

#221 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 December 2007 - 21:12

Da li je jedna rec bila dovoljan razlog za pobunu? Ne.
Ne opravdavam takvo resenje, ali nisu li Albanci sa Kosova pre toga izgubili mnogo vise, celu autonomnu pokrajinu.
Prva koja je oborila ustav SFRJ je bila Srbija i sam to dobro znas.
Nit je Hrvatska bila naslednica NDH, nit je jedna rec u ustavu bila dovoljan casusu beli, nit je Srbija mogla da se poziva na krseenje ustava koga je vec prekrsila :rolleyes:
Al'idemo u troll :huh:


Ko ti prica uopste o Srbiji?
I nije troll vec povezana tema ista je bila drzava a razlicito se postupa.
Srbi su izgubili ravnopravnost koji su platili sa nekoliko stotina hiljada mrtvih. Jel' su se Srbi bunili protiv Hrvatske? Jel' im smetala himna "Ljepa nasa"? Jel' su se Hrvati bunili 1971.?
Jel' su se Albanci bunili na Kosovu 1981.?

Edited by No7, 15 December 2007 - 21:24.


#222 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 December 2007 - 21:14

Znači vojska, policija, logori proterivanja. Pa imali smo to.
A, vidiš i ovi zlotvori sa zapada žure da zatvore tu priču i da povuku vojsku i administraciju, jer mnogo košta, a ništa ne donosi. Pritom ta vojska i ne radi bogznašta. Koliko bi koštalo Srbiju da silom održava red na Kosovu. Čak i da to nije bitno, bitno je čemu sve to. Ima bre, milion pametnijih poslova.

Znam da si uporan diskutant, ali ja sam rekao šta imam. Hiljade reči nemaju veći značaj od jedne rečenice. A, to je, da je Kosovo za Srbiju izgubljeno.


Kakvi logori jel' si ti normalan?
Neka oni povuku i neka se da tj. ostavi Albancima i sudstvo i administracija.
Srbija ne bi odrzavala silom red na Kosovu jel' razumes? Tamo bi Albanci odrzavali red kao sto i danas rade sa jos vecim ovlascenjima.

Edited by No7, 15 December 2007 - 21:23.


#223 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 15 December 2007 - 21:19

Naravno. I zasto se potencira etnicka pripadnost. To su gradjani Srbije i oni bi imali najvisi moguci stepen autonomije bez ikakvih problema. I ekonomsku pomoc Srbije da lakse rese svoje zaista nagomilane probleme.
Umesto da jure za devetnaestovekovnim iluzijama o granicama i nneprihvatljivim stremljenjima ka etnicki cistoj drzavi koja nema nikakvu ni ekonomsku, politicku ni gradjansku buducnost niti odrzivost.

#224 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 15 December 2007 - 21:24

Kakvi logori jel' si ti normalan?
Neka oni povuku i neka se da tj. ostavi Albancima i sudstvo i administracija.
Srbija ne bi odrzavala silom red na Ksovou jel' razumes? Tamo bi Albanci odrzavali red kao sto i danas rade sa jos vecim ovlascenjima.



Naravno. I zasto se potencira etnicka pripadnost. To su gradjani Srbije i oni bi imali najvisi moguci stepen autonomije bez ikakvih problema. I ekonomsku pomoc Srbije da lakse rese svoje zaista nagomilane probleme.
Umesto da jure za devetnaestovekovnim iluzijama o granicama i nneprihvatljivim stremljenjima ka etnicki cistoj drzavi koja nema nikakvu ni ekonomsku, politicku ni gradjansku buducnost niti odrzivost.


I oni iskoriste ta svoja ovljašćenja i proglase nezavisnot.
I Amerika i Većina evropskih zemalja ih prizna.
I mi vičemo, nepravda. I oni se potresu.

#225 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 15 December 2007 - 21:31

I oni iskoriste ta svoja ovljašćenja i proglase nezavisnot.
I Amerika i Većina evropskih zemalja ih prizna.
I mi vičemo, nepravda. I oni se potresu.


E pa to je tako sada a pitanje bi bilo kada bi Ujka rekao ej pa prihvatite vi ovo sa prakticno republikom unutar Srbije.
Samo ja pitam kakve to veze ima sa moralnim pitanjima, ekonmijom ili bilo cime ovde pominjanim?
Zasto lepo ne kazu, Srbi vi niste hteli da se ucmarite nama super sili, pa mora da se plati.
Reci tako i svima bude lakse, a ne prava, ekonomija ili sta je vec pomenuto. Lepo kazes mi smo gazde i ima da nas svako slusa jel' vam jasno to?