Jump to content


Photo
- - - - -

Konacni obracun sa Arturom i B92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#61 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 06 December 2007 - 16:43

Svi na svetu koriste svoju snagu da maksimiziraju profit. I to je normalno, zato se i bore da budu veliki i jaki.

To je uobicajeni nacin poslovanja svuda a ne u Srbiji. Ovde bi svi heli da su jednaki :rolleyes:

A komisija prekraja podatke, jer pokusava da dokaze nedokazivo. Prvo je dala resenje da je Delta monopolista na teritoriji Srbije. Kad je vrhovni sud podsetio da nisu to utvrdili, onoi izvlace novo resenje. Sad kazu nije monopolista u Srbiji sad je u beogradu. A posto ni za to nemaju dokaze, sledeci korak ce biti da su monopolisti verovatno na Vracaru ili u Goldsvortijevoj ulici... pokusavaju iz podataka koji su nedvosmisleni da izvuku drugacije zakljucke...


Ili će suziti relevantno tržište. Pa će reći - ne računamo male trgovine, ili ne računamo zelene pijace, ili ne računamo mesare, ili računamo samo supermarkete, ili računamo samo prodavnice u žutoj boji, ili računamo samo trgovine koje se zovu na M... Mislim, previše su u to ušli da bi mogli da priznaju poraz.

#62 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 06 December 2007 - 16:49

Ili će suziti relevantno tržište. Pa će reći - ne računamo male trgovine, ili ne računamo zelene pijace, ili ne računamo mesare, ili računamo samo supermarkete, ili računamo samo prodavnice u žutoj boji, ili računamo samo trgovine koje se zovu na M... Mislim, previše su u to ušli da bi mogli da priznaju poraz.

Da ali ce jednom morati da se ovo zavrsi...

Ili da neko kaze Dijani dosta bre vise, nemoj vise da se blamiras, ili da kaze daj da se elgantno izvucemo iz ovga, tako sto cemo reci nije ni bilo potrebe da se bavimo ovim slucajem jer je zakon imao manjkavosti...

Sustina je nazalost da nemamo ozbiljnu drzavu i ozbiljne sluzbenike vec estradne zvezde koji zele da se istaknu bez obzira na to koliko kosta...

#63 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 06 December 2007 - 16:53

Znas sta? Kako god ti racunao cenu kostanja srpskog artikla, ona ispada veca nego u okruzenju.


Možda zato što Miško taj srpski artikl uvozi preko Devičanskih ostrva i Tokija - Srbija do tokajca? :rolleyes:

#64 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 11 December 2007 - 19:32

Jedno su cinjenice, drugo su cinjenice izvucene iz konteksta. Normalno da advokati b92 i te kako imaj upune ruke posla jer pokusavaju da b92 izgleda sto neutralnije.
Ne kazem da je b92 slagao da je onaj cuveni jogurt jeftiniji u onoj radnji nego u Maxiju, vec da je jedva pronadjen artikal koji je jeftiniji i to je onda stavljeno u udarnu informativnu emisiju.

Aha, a Misko bi hteo da vesti B92 budu mesto gde ce se on i firma mu pominjatri iskljucivo kao usrecitelji srpskog naroda. :rolleyes:


Ili da napomenem da se u toj udarnoj informativnoj emisiji prenose stavovi koji imaju iskljucivo negativan kontekst kada je ova kompanija u pitanju.

Jebiga, ako zele da se prica o tome kako Milkica prevodi bakice preko ulica, a Miskec volontira sa autisticnmim klincima, neka zakupe termin pa nek guslaju do mile volje. Trenutno nema Delte u pozitivnom kontekstu, pa toga nema ni u vesrima. Kad budu pozitivni, bice takvi i u vestima.

I da napomenem jos jednom, Veranu se nisu gadile Miskoviceve pare kada se reklamirao na njegovoj televiziji, nisu mu se gadilke ni kada je dao prilog(koji si linkovao) za sigurnu kucu,... Sada mu smeta kada je taj izvor zatvoren, i kada su se otvorili nekiu drugi izvori kojima je u direktnom interesu da ometaju razvoj delte...Da li se to zove frontalni napad, lincovanje ili razapinjanje, sve jedno je jer na isto se svodi...

O tome se radi, a ti izvlaci zakljucke kakve hoces.

Tja, menjas teze, ali dobro. Prvo, pare su pare, a informisanje je informisanje. To sto Miskec misli da je, time sto je platio par reklamica, sebi obezbedio imunitet od izvestavanja o negativnim stvarima u vezi njega i kompanije mu, to je samo njegov problem. Drugo, nije istina ovo sto podmeces da se B92 "sveti" Miskovicu zbog nekakvog "zatvaranja izvora". Trece, sladak je ovaj pokusaj kripticnosti, ajde gukni, koji su ti "kojima je u direktnom interesu da ometaju razvoj delte", a koji, po tebi, placaju B92 da Deltu "razapinje"? Mislim, malo je podlacki podmetnuti tako nesto, pa se praviti Tosa.

Edited by Artur Dent, 11 December 2007 - 19:33.


#65 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 11 December 2007 - 19:39

Aha, a Misko bi hteo da vesti B92 budu mesto gde ce se on i firma mu pominjatri iskljucivo kao usrecitelji srpskog naroda.

Drugim recima da ima nekog Zarkovica za urednika :rolleyes:

#66 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 11 December 2007 - 20:15

Trece, sladak je ovaj pokusaj kripticnosti, ajde gukni, koji su ti "kojima je u direktnom interesu da ometaju razvoj delte", a koji, po tebi, placaju B92 da Deltu "razapinje"? Mislim, malo je podlacki podmetnuti tako nesto, pa se praviti Tosa.


Je l' mogu ja da pokusam... Ti kojima je u direktnom interesu da ometaju 'razvoj' Delte su gradjani ove zemlje i ljudi koji prate B92 kao medij, u bilo kojoj formi. Oni svojom brojnoscu indirektno placaju B92 da to radi (jer da ih nema u dovoljnom broju, B92 ne bi ni mogla da uzima pare od reklama). I dobro je sto bar jedan medij nema problema da kaze kako stvari stoje a ne da promovise hohstaplera iz 90-ih u superheroja i 'ocuvaoca srpstva`...

Dakako da B92 ima nekih za mene krajnje nepotrebnih poteza (Manda, BB, itd. - mogu se pare steci i na ukusniji nacin), al' jedna od stvari koja je gotovo besprekorno funkcionisala od kako B92 postoji je njihov informativni program. Naravno da isti nije 100% objektivan, takav informativni program ne postoji nigde, al' u odnosu na druge, informativni program B92 je egzemplar very-low-biased informacija.

#67 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 11 December 2007 - 20:24

Dakako da B92 ima nekih za mene krajnje nepotrebnih poteza (Manda, BB, itd. - mogu se pare steci i na ukusniji nacin), al' jedna od stvari koja je gotovo besprekorno funkcionisala od kako B92 postoji je njihov informativni program. Naravno da isti nije 100% objektivan, takav informativni program ne postoji nigde, al' u odnosu na druge, informativni program B92 je egzemplar very-low-biased informacija.


Otprilike isto to, ali malo drugačije: u blatu i dugme sija.

#68 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 11 December 2007 - 21:13

Aha, a Misko bi hteo da vesti B92 budu mesto gde ce se on i firma mu pominjatri iskljucivo kao usrecitelji srpskog naroda. :rolleyes:



Jebiga, ako zele da se prica o tome kako Milkica prevodi bakice preko ulica, a Miskec volontira sa autisticnmim klincima, neka zakupe termin pa nek guslaju do mile volje. Trenutno nema Delte u pozitivnom kontekstu, pa toga nema ni u vesrima. Kad budu pozitivni, bice takvi i u vestima.


Tja, menjas teze, ali dobro. Prvo, pare su pare, a informisanje je informisanje. To sto Miskec misli da je, time sto je platio par reklamica, sebi obezbedio imunitet od izvestavanja o negativnim stvarima u vezi njega i kompanije mu, to je samo njegov problem. Drugo, nije istina ovo sto podmeces da se B92 "sveti" Miskovicu zbog nekakvog "zatvaranja izvora". Trece, sladak je ovaj pokusaj kripticnosti, ajde gukni, koji su ti "kojima je u direktnom interesu da ometaju razvoj delte", a koji, po tebi, placaju B92 da Deltu "razapinje"? Mislim, malo je podlacki podmetnuti tako nesto, pa se praviti Tosa.


Arture, opasan si folirant! Znaš ti dobro o čemu sve ove radi, ali se praviš lud :huh:

A ovo što kažeš da su pare u redu, ali informacije ne, mislim da bi bio red da citiraš srpsku crkvu. Samo kod njih važi da su i pare mafijaša dobro došle. Kod vas moralnijih tu bi ipak mogla da postoji neka kočnica.

A kome je u direktnom interesu da ometa razvoj Delte? Teško pitanje, ali mogu da pokušam:

Merkatoru. Zna se zašto.

Slovenačkoj državi. Zbog Merkatora, Pivovarne (ulaska na srpsko tržište), potencijalno Istrabenza (Delta hoće da ga kupi).

Bebi. 'Nako.

Bogoljubu. Isto 'nako.

Beku. Možda, ko će ga znati.

LDP-u. Zbog naroda.

Amerikancima. Mada ne verujem.

Ako treba, može još.

#69 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 11 December 2007 - 22:37

Arture, opasan si folirant! Znaš ti dobro o čemu sve ove radi, ali se praviš lud :rolleyes:

A ovo što kažeš da su pare u redu, ali informacije ne, mislim da bi bio red da citiraš srpsku crkvu. Samo kod njih važi da su i pare mafijaša dobro došle. Kod vas moralnijih tu bi ipak mogla da postoji neka kočnica.

Joj, ja ne bih bas isao tim putem. Kada bi B92 vodila histericnu kampanju razapinjanja jedne kompanije, onda bi se sigurno povlacio taj argument, o prljavim parama jednog kriminalca. Ali to nije tako. B92 izvestava o nekim stvarima koje su vezane za doticnu kompaniju, pogotovo za veze te kompanije i nekih ljudi iz vlasti, koji, prema informacijama koje su dostupne B92, omogucavaju kompaniji neke prednosti na ustrb drugih kompanija i gradjana Srbije. Nije RTV B92 sud, pa da proglasi Miska kriminalcem i da mu zapleni pare. :huh: Niko sa RTV B92 ne zna da je Miskec kriminalac, samo se postavljaju pitanja oko nekih stvari, i ta pitanja se potkrepljuju nekim podacima. A u vecini tih stvari su krivlji politicari koji dopustaju Miskecu prljavstine, nego sam Miskec. Dakle, daj mi presudu da je Miskec krimos, i da je Delta pljackaska organizacija, pa onda pocni sa moralnim pridikama. Glavno u celoj stvari je to sto neki ljudi (Miskec, Tunjavi Kostunica, Velja Dziber, da navedem samo neke) nezgodna pitanja o svojim postupcima i izjavama vide kao napad na sebe. Poenta cele price oko Dlete je da drzavni organi ne rade svoj posao kako treba, i da ih treba podsecati na to.


A kome je u direktnom interesu da ometa razvoj Delte? Teško pitanje, ali mogu da pokušam:

Merkatoru. Zna se zašto.

Slovenačkoj državi. Zbog Merkatora, Pivovarne (ulaska na srpsko tržište), potencijalno Istrabenza (Delta hoće da ga kupi).

Bebi. 'Nako.

Bogoljubu. Isto 'nako.

Beku. Možda, ko će ga znati.

LDP-u. Zbog naroda.

Amerikancima. Mada ne verujem.

Ako treba, može još.

OK, sve ovo ima neke soli. E sad ide tezi zadatak, ko od njih placa "razapinjanje" Delte na B92? I zasto te pare ne trosi na neki pametniji nacin, kojim bi lakse ostvario svoj cilj, recimo da plati politicare koji stite Miskeca vise nego sto ih Miskec placa? :)

edit:typo, stil

Edited by Artur Dent, 11 December 2007 - 22:38.


#70 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 12 December 2007 - 00:36

Joj, ja ne bih bas isao tim putem. Kada bi B92 vodila histericnu kampanju razapinjanja jedne kompanije, onda bi se sigurno povlacio taj argument, o prljavim parama jednog kriminalca. Ali to nije tako. B92 izvestava o nekim stvarima koje su vezane za doticnu kompaniju, pogotovo za veze te kompanije i nekih ljudi iz vlasti, koji, prema informacijama koje su dostupne B92, omogucavaju kompaniji neke prednosti na ustrb drugih kompanija i gradjana Srbije. Nije RTV B92 sud, pa da proglasi Miska kriminalcem i da mu zapleni pare. :huh: Niko sa RTV B92 ne zna da je Miskec kriminalac, samo se postavljaju pitanja oko nekih stvari, i ta pitanja se potkrepljuju nekim podacima. A u vecini tih stvari su krivlji politicari koji dopustaju Miskecu prljavstine, nego sam Miskec. Dakle, daj mi presudu da je Miskec krimos, i da je Delta pljackaska organizacija, pa onda pocni sa moralnim pridikama. Glavno u celoj stvari je to sto neki ljudi (Miskec, Tunjavi Kostunica, Velja Dziber, da navedem samo neke) nezgodna pitanja o svojim postupcima i izjavama vide kao napad na sebe. Poenta cele price oko Dlete je da drzavni organi ne rade svoj posao kako treba, i da ih treba podsecati na to.



OK, sve ovo ima neke soli. E sad ide tezi zadatak, ko od njih placa "razapinjanje" Delte na B92? I zasto te pare ne trosi na neki pametniji nacin, kojim bi lakse ostvario svoj cilj, recimo da plati politicare koji stite Miskeca vise nego sto ih Miskec placa? :)

edit:typo, stil


E, pa ima neke razlike izmedju Čede i Verana, valjda?!

Čeda je revolucionar, ide glavom kroz zid, neracionalan kao i uvek. Mlad je, valjda, nadam se da može i bolje.

Veran? Pa znaš čoveka valjda! Samo Željko Mitrović je lukavije odradio posao od njega. Nije lud čovek da ide djonom na kompaniju koja mu bez problema transferiše par desetina hiljada ojra za Sigurnu žensku kuću? A gde su reklame? A možda i nije stvarno ljut na M. M. nego više protestuje što ga nema masovnije u budžetima?

Uostalom, histerične kampanje su loše kampanje. Prave kampanje su: promišljenje, zasnovane na malim lažima jer velike su lako proverive, umivene u opšti interes i brigu za narod (mislim, ne kažem ja da to radi B92, više onako teoretišem....)

A ako ćemo ozbiljno, ne verujem baš da neko direktno plaća B92, bilo bi to neozbiljno. Ima tu nekih drugačijih motiva, ali ne mogu baš da ih dokučim. Ako znaš, javi! :rolleyes:

#71 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 December 2007 - 00:38

@ Artur Dent-zao mi je sto tu kompaniju, protiv koje ste vodili histericnu kampanju, niste stvarno i razapeli.

#72 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 12 December 2007 - 08:52

@ Artur Dent-zao mi je sto tu kompaniju, protiv koje ste vodili histericnu kampanju, niste stvarno i razapeli.


Uroše, čemu ti grubi, rekao bih ruski, metodi?

Daj malo zapadnjačke profinjenosti.

#73 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 12 December 2007 - 09:53

E, pa ima neke razlike izmedju Čede i Verana, valjda?!

Ima. Naravno.

A možda i nije stvarno ljut na M. M. nego više protestuje što ga nema masovnije u budžetima?

A najbolji nacin da te vise bude u Miskecovim budzetima je da jedno takvo osiono zlopamtilo razbesnis? :huh: Da ne znam bolje, pomislio bih da imputiras kako je Veran glup.

A ako ćemo ozbiljno, ne verujem baš da neko direktno plaća B92, bilo bi to neozbiljno. Ima tu nekih drugačijih motiva, ali ne mogu baš da ih dokučim. Ako znaš, javi! :rolleyes:

Ako ih ima i ja saznam, javicu.

#74 skomi ricma

skomi ricma
  • Members
  • 2,843 posts

Posted 12 December 2007 - 09:59

Ima. Naravno.


A najbolji nacin da te vise bude u Miskecovim budzetima je da jedno takvo osiono zlopamtilo razbesnis? :rolleyes: Da ne znam bolje, pomislio bih da imputiras kako je Veran glup.


Ako ih ima i ja saznam, javicu.


Ne, nego klasično reketašenje. Malo ti zapretim, da vidiš šta te čeka... Pa onda pregovaram.... Pa onda....

#75 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 12 December 2007 - 10:05

Ne, nego klasično reketašenje. Malo ti zapretim, da vidiš šta te čeka... Pa onda pregovaram.... Pa onda....


Pa onda plate baš oni bez putera na glavi? :rolleyes: