Jump to content


Photo

Opasne i zbunjujuce namere iz EU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
160 replies to this topic

#46 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 16 December 2007 - 13:19

koliko se secam covek je rekao da je IZMEDJU ostalih opcija i rat legitimna opcija...i da oni neceU da pokrecu tu opciju

Samo je hteo nekoga da potseti u postojanje "jedne od legitimnih opcija". Oni nikada tu opciju nece pokretati, naravno :rolleyes:.

#47 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 16 December 2007 - 13:33

Samo je hteo nekoga da potseti u postojanje "jedne od legitimnih opcija". Oni nikada tu opciju nece pokretati, naravno :rolleyes:.


izvinite dragi gospodine ali evo citiracu nekoga...:Prema njegovim rečima, ako se EU i SAD saglase i podrže nadgledanu nezavisnost Kosova, što je vrlo verovatno, rizik ozbiljne krize i novog nasilja u regionu je vrlo mali.

"Na drugoj strani, ako se Vašington i Brisel odluče da dalje odlože proces i, faktički, daju Rusiji pravo veta u odluci o statusu Kosova, mislim da je novo nasilje verovatno i da neće biti limitirano samo na Kosovo i jug Srbije, već će se proširiti i na zapad Makedonije", ocenio je Biberaj.

gle sta kazu ljudi...znaci rizik je mali sto se tice nase strane...ali ako ne bude nezavisno veliki je rizik za ratom...i plus ratom koji bi se prosirio na Makedoniju...e sad postavljam i pitanje: a zasto na Makedoniju...?

#48 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 16 December 2007 - 13:57

izvinite dragi gospodine ali evo citiracu nekoga...:Prema njegovim rečima, ako se EU i SAD saglase i podrže nadgledanu nezavisnost Kosova, što je vrlo verovatno, rizik ozbiljne krize i novog nasilja u regionu je vrlo mali.

"Na drugoj strani, ako se Vašington i Brisel odluče da dalje odlože proces i, faktički, daju Rusiji pravo veta u odluci o statusu Kosova, mislim da je novo nasilje verovatno i da neće biti limitirano samo na Kosovo i jug Srbije, već će se proširiti i na zapad Makedonije", ocenio je Biberaj.

gle sta kazu ljudi...znaci rizik je mali sto se tice nase strane...ali ako ne bude nezavisno veliki je rizik za ratom...i plus ratom koji bi se prosirio na Makedoniju...e sad postavljam i pitanje: a zasto na Makedoniju...?

Molim lepo ali meni se povraca na ovaj vas post koji previse lici na UDB propagandu. Nego, ostavite se vi Makedonije i bavite se vasim orlovima... , kao na primer Garda Cara Lazara. Mislim, prvo se cisti sopstveni sokak, zar ne gos-n Mose?

#49 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 16 December 2007 - 13:59

Molim lepo ali meni se povraca na ovaj vas post koji previse lici na UDB propagandu. Nego, ostavite se vi Makedonije i bavite se vasim orlovima... , kao na primer Garda Cara Lazara. Mislim, prvo se cisti sopstveni sokak, zar ne gos-n Mose?


to nije moj post vec citirano sa sajta b92....
pajseri iz garde cara lazara hahahahaha pa ti verujes u te retarde??? pa oni bi se ukenjali cim bi se pripucalo

p.s. nisam ja spominjao makedoniju vec gospodin gore citirani...a odakle mu to odjednom ja ne znam...ANA?

Edited by moshe, 16 December 2007 - 14:00.


#50 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 16 December 2007 - 14:41

pajseri iz garde cara lazara hahahahaha pa ti verujes u te retarde??? pa oni bi se ukenjali cim bi se pripucalo

Ja samo znam da Garda, javno i otvoreno preti da ce pobiti divlja ########ska plemena na Kosovu i sve to uz aminovanje srpske vlade. Da ne govorim o pocasnom pozdravu srpske policije pri prekidanju njihovog soua i "pritvaranju" glavnih zapovednika Garde.

p.s. nisam ja spominjao makedoniju vec gospodin gore citirani...a odakle mu to odjednom ja ne znam...ANA?


Garda bila prva. ANA je posledica. ANA ne preti da ce pobiti neke narode. Ne mozes druge kriviti Mose. To je vise nego ocigledno.

#51 moshe

moshe
  • Banned
  • 432 posts

Posted 16 December 2007 - 16:43

Ja samo znam da Garda, javno i otvoreno preti da ce pobiti divlja ########ska plemena na Kosovu i sve to uz aminovanje srpske vlade. Da ne govorim o pocasnom pozdravu srpske policije pri prekidanju njihovog soua i "pritvaranju" glavnih zapovednika Garde.



Garda bila prva. ANA je posledica. ANA ne preti da ce pobiti neke narode. Ne mozes druge kriviti Mose. To je vise nego ocigledno.


pre toga je rekao da im ne pada napamet da nasilno otimaju Kosovo ...citas li ti slusas li ti, potrudicu se da nadjem to precizno ako gresim ostavicu izvinjenje...?

a ti "djordje: znas da ja ne podrzavam bilo kakvo nasilje...i zato sam rekao gomila retarda zvanih garda cara lazara...i ja sam garda ali druga i oni nas sve brukaju.

Edited by moshe, 16 December 2007 - 16:49.


#52 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 16 December 2007 - 16:47

Ko se objasnjava sa budalama gora je budala od njih.

#53 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 16 December 2007 - 19:10

koliko se secam covek je rekao da je IZMEDJU ostalih opcija i rat legitimna opcija...i da oni neceU da pokrecu tu opciju



samo bolesna osoba moze da smatra da je rat legitimna opcija, i u tome je citav problem.

#54 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 16 December 2007 - 20:18

Ko se objasnjava sa budalama gora je budala od njih.

I to sto kazes.

#55 Sandman

Sandman
  • Members
  • 1,484 posts

Posted 19 December 2007 - 15:34

A sta sam ja ono bio rekao u vezi SB????


QUOTE (Sandman @ 26.10.2007, 13:43) *
Postovani forumasi,

da bi se ocuvao fokus diskusije, apropo pitanja Kosova ("sta ce Srbiji, zapravo, Kosovo" je po tome manje vise u duhu trenutnih dogadjaja u vezi statusa Kosova), evo mene, onako inspirisanog pravnika- amatera, da iznesem svoje misljenje o sledu (mogucih) dogadjaja u slucaju da Kosovo (zapravo Skupstina Kosova) proglasi jednostranu nezavisnost posle 10. Decembra. Ta verzija se vezuje za pojedinacno priznavanje nove drzave od strane ostalih drzava, po sistemu 'kap po kap, puna casa". Pitanje je, sta se desava u trenutku kada je casa puna, ili bolje receno dovoljno puna, a sve u vezi sa prijemom Kosova u UN.

E. po tgom pitanju, a nacinom na koji tumacim dokumente proizasle iz UN, ja ne smatram da se pitanje iskljucivo resava u Savetu Bezbednosti. Recimo da je ta puna casa iz prethodnog paragrafa zapravo dvotrecinska vecina drzava clanica UN. I recimo da se to pitanje postavi na nekoj od sednica generalne Skupstine 9u tom slucaju najranije Septembra 2008. godine). Tada bi, sa neba (zapravo arhive UN), stigla rezolucija iz Novembra 1950. godine (rezolucija 377 (V)), u kojoj se kaze sledece:
"..., the Assembly may also take action if the Security Council fails to act, owing to the negative vote of a permanent member, in a case where there appears to be a threat to the peace, breach of the peace or act of aggression..."

U nastavku, opet po meni, Kosovo postaje punopravna clanica UN, bez obzira na "NE" (ne)imenovane drzave stalne clanice SB UN. Pa sada, da li vredi da sednemo i vidimo koliko to drzava sebe smatraju po principu "nas i Rusa xxxx miliona".

A covek danas (19/12/2007) izjavljuje sledece: "To je dokument Generalne skupštine koji je donet u toku korejskog rata 50-ih godina, kada Savet bezbednosti nije mogao da odluči o pitanjima uspostavljanja mira u Severnoj Koreji jer je tada SSSR ulagao veto i onda su UN, odnosno Generalna skupština je donela dokument kojim je ovlastila Generalnu skupštinu da u situaciji kada SB ne može da odluči o nečemu, to može Generalna skupština", objašnjava Visković.

Edited by Sandman, 19 December 2007 - 15:43.


#56 gemini

gemini
  • Members
  • 2,701 posts

Posted 28 December 2007 - 20:19

"Druga stvar Kosovo je deo Srbije i ovome sto EU radi ja mislim da se protivi vecina gradjana ove zemlje."
Space Cowboy

Kosovo mozda jednog dana moze biti i na Marsu, ali Kosovo nije i nikada vise nece biti u Srbiji. Kosovo je izgubljeno kapitulacijom u Kumanovu, nakon izgubljenog rata. Sasvim sumanuta politika dozivela je svoj jedini moguc kraj.
Nedostatak politicke realnosti kod politicke "elite" Srbije, predvodjene Kostunicom i Tadicem, nece vratiti Kosovo u Srbiju.



Nikad ne reci nikad!

#57 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 January 2008 - 16:39

Pak: EU će sigurno poslati snage
7. januar 2008. | 14:08 | Izvor: Tanjug
Berlin -- Doris Pak kaže da će Evropska unija sigurno poslati snage na Kosovo jer bi u protivnom posle odlaska UNMIK-a nastao haos.

"EU neće odustati od slanja misije. Mi smo na pravom putu i mislim da ni Rusi neće imati ništa protiv toga", izjavila je nemačka poslanica u Evropskom parlamentu radiju Dojče vele. "Kada UNMIK ode s Kosova, nastaće praznina i tu prazninu mora ispuniti EU. Možemo da ostavimo policajce i sudije kod kuće, ali onda bi nastao haos."

Pakova je ocenila da bi premijer Srbije Vojislav Koštunica "trebalo da bude srećan što EU na sebe preuzima tu ulogu" jer cilj misije je da svi koji žive u pokrajini, i kosovski Albanci i Srbi i Romi, "mogu da žive u miru bez sukoba", preneo je nemački radio.

"Zaista ga ne razumem, zašto on to ne može da vidi", rekla je Pak i dodala da je "uverena da to vide drugi političari u Srbiji", navedeno je na internet-sajtu radija.

Komentarišući Koštuničinu izjavu da bi odlukom EU da pošalje misiju na Kosovo bio prekršen i poništen Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju koji je Srbija parafirala sa EU, Pakova je rekla da je razočarana.

"On mi je uvek govorio da je legalista. Ovim pretnjama protivreči sam sebi. Pitanje je kome uopšte time preti. Ja bih rekla da zapravo preti građanima Srbije. A to je zapanjujuće za jednog premijera", izjavila je ona u razgovoru za program na srpskom jeziku.

"Srbiji je potrebna EU, ali nisam toliko sigurna da je EU potrebna Srbija", naglasila je ona.

Na pitanje da li bi EU mogla da zamrzne pregovore s Beogradom, Pakova je rekla da je u interesu Brisela da Srbija napreduje i EU želi da nastavi započeti posao.




Dokle ce vise taj mracnjak i klerofasista zagorcavati zivot Srbiji? :rolleyes:

#58 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 07 January 2008 - 17:16

Pak: EU će sigurno poslati snage
7. januar 2008. | 14:08 | Izvor: Tanjug
Berlin -- Doris Pak kaže da će Evropska unija sigurno poslati snage na Kosovo jer bi u protivnom posle odlaska UNMIK-a nastao haos.

"EU neće odustati od slanja misije. Mi smo na pravom putu i mislim da ni Rusi neće imati ništa protiv toga", izjavila je nemačka poslanica u Evropskom parlamentu radiju Dojče vele. "Kada UNMIK ode s Kosova, nastaće praznina i tu prazninu mora ispuniti EU. Možemo da ostavimo policajce i sudije kod kuće, ali onda bi nastao haos."

Pakova je ocenila da bi premijer Srbije Vojislav Koštunica "trebalo da bude srećan što EU na sebe preuzima tu ulogu" jer cilj misije je da svi koji žive u pokrajini, i kosovski Albanci i Srbi i Romi, "mogu da žive u miru bez sukoba", preneo je nemački radio.

"Zaista ga ne razumem, zašto on to ne može da vidi", rekla je Pak i dodala da je "uverena da to vide drugi političari u Srbiji", navedeno je na internet-sajtu radija.

Komentarišući Koštuničinu izjavu da bi odlukom EU da pošalje misiju na Kosovo bio prekršen i poništen Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju koji je Srbija parafirala sa EU, Pakova je rekla da je razočarana.

"On mi je uvek govorio da je legalista. Ovim pretnjama protivreči sam sebi. Pitanje je kome uopšte time preti. Ja bih rekla da zapravo preti građanima Srbije. A to je zapanjujuće za jednog premijera", izjavila je ona u razgovoru za program na srpskom jeziku.

"Srbiji je potrebna EU, ali nisam toliko sigurna da je EU potrebna Srbija", naglasila je ona.

Na pitanje da li bi EU mogla da zamrzne pregovore s Beogradom, Pakova je rekla da je u interesu Brisela da Srbija napreduje i EU želi da nastavi započeti posao.




Dokle ce vise taj mracnjak i klerofasista zagorcavati zivot Srbiji? :rolleyes:



ma nije on kriv, krivi su oni sto trpe/dozvoljavaju to, ja ne znam neki drugi slucaj osim kod Srba i Albanaca gde neko sa 15% glasova moze da bude premijer

#59 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 07 January 2008 - 17:27

Pak: EU će sigurno poslati snage


Pakova je ocenila da bi premijer Srbije Vojislav Koštunica "trebalo da bude srećan što EU na sebe preuzima tu ulogu" jer cilj misije je da svi koji žive u pokrajini, i kosovski Albanci i Srbi i Romi, "mogu da žive u miru bez sukoba", preneo je nemački radio.


Nesuvislost Koštuničine politike je očigledna. Pošto ne možemo ništa Evropi, kaznićemo sebe.

Druga stvar je nedoslednost politike Amerike i Evrope. Zašto se odustalo od principa standardi pre statusa. Šta je učinila MZ za 7 godina na kosovu, ako bi povlačenjem KFORa na Kosovu nastao haos.

#60 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 07 January 2008 - 17:34

Zašto se odustalo od principa standardi pre statusa.


zato sto je to glupa politika i zahtevalo se od kosova da ispuni svaki standard na belom svetu? cak i neke standarde koje pojedine drzave EU nisu ispunile.

Šta je učinila MZ za 7 godina na kosovu, ako bi povlačenjem KFORa na Kosovu nastao haos.


nastao bi haos jer bi bez vojske kosovo ostalo na milosti svojih "dobrih" suseda, a posebno srbije. vojska postoji zbog odbrane i reda.