Jump to content


Photo
- - - - -

Kako je Boris napravio ministra


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#16 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 24 November 2007 - 04:27

Reci cu samo da je taj neko ko je slusao malog Jeremica kako se kune u Milosevica studirao u Cambridge-u u isto vreme kada i on. Zna ga vrlo dobro i nema razloga da laze. U to vreme mali Jeremic se po Cambridge-u kleo u Milosevica, nosio trenerke po gradu kao klasican dizelas i bio manje vise predmet sprdnje. I sada se vidi po njegovoj frizuri da nije daleko stigao od tog nivoa.


Harvard skola diplomatje se upisuje na preporuku visokih zvanicnika drzava - u ovom slucaju Tadica. Kako je dobio preporuku od Tadica da ga upisu na Harvard skolu? Da li bi ikakva logika mogla da dovede tog mladog junosu na tu poziciju osim tatine intervencije?

I samo bih dodao - nije momak samo glasao za Slobu, nego se i skolovao na zapadu od Slobinih (tj. nasih) para, uzivao lagodan zivot i dalje ga uziva zahvaljujuci tim parama. Mnogi ljudi su otisli iz svog Beograda da potraze srecu drugde jer ih je Sloba osiromasio, a mali ljigavac sada uziva u njihovom gradu njihovim parama otetim i prokletim.

Dobro,ti znaš nekoga ko kaže da je Jeremić bio dizelaš na Kembridžu,to je verovatno neki krunski "dokaz",valjda mora biti istina,jer "ga taj zna vrlo dobro i nema razloga da laže".Tako možemo da pričamo o bilo kome,po principu ja znam nekoga ko dobro zna određenog čoveka i taj sigurno ne laže,i što bi lagao,kada svi znamo da možemo popljuvati bilo koga i da nam niko ne valja.
Ja sam mislio na neki dokaz,verodostojan za mene i ostale učesnike na forumu a ne na tračeve ko je kakvu frizuru nosio i kako se oblačio.
Što se tiče Harvarda,valjda nije dovoljno da se neko tamo upiše po nečijoj preporuci,nego treba i završiti te studije.
Uopšte ne priliči čoveka od 32 godine zvati "junošom".U tim godinama niko nije junoša nego zreo čovek.
Ta priča da se neko školovao od "Slobinih para" to uopšte ne pije vodu.Svi smo se školovali od "Titovih","Slobinih","Đinđićevih","Koštunicinih" para,ako tako gledamo.

A evo pitanja za tebe - kako je neko sa obrazovanjem iz kompjuterskih nauka/fizike postao ministar inostranih poslova?

A šta bi trebao da bude po struci?Pravnik možda?Svuda su pravnici i nešto se nisu najbolje pokazali.Valjda i taj Harvard nešto znači po pitanju diplomatije.
Kada bi neko tebe slušao,državu bi isključivo vodili pravnici i politikolozi,jer ostali nisu stručni.To nema nigde u svetu.

I da - jeste greh ako je neko glasao za Milosevica. Ja nikada nisam, niko u mojoj familiji nikada nije.

Da ti damo neki orden za ne-glasanje za Miloševića?Znam,muka je to,posle svakih promena dođu razni "zaslužni"(tvoja je valjda zasluga što ti niko iz familije nije glasao za Slobu) i hoće neku beneficiju/funkciju/radno mesto zato što su se "oni borili za promene".A onda ipak ta mesta zauzme neko ko je obrazovan.
Onda nam preostaje da pljujemo po njima,jer su se oni "školovali od Slobinih para",a mi nismo to mogli jer Sloba nije hteo da nam da pare za školovanje.
Da ti nisi zainteresovan za ministra spoljnih poslova,te ovako pljuješ po Jeremiću.Polako doći će i tvojih 5 minuta :rolleyes:

Edited by istvan001, 24 November 2007 - 04:41.


#17 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 24 November 2007 - 04:42

Ako se ne varam Solana je fizicar, pa je na raznim pozicijama bivao.

A Ivo Andrić je bio književnik a i vrsni diplomata.

#18 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 24 November 2007 - 04:44

Zato iz zemlje i ode, prema podacima koje procitah nedavno, oko 500,000 mladih ljudi. Ja se na njihovom mestu ne bi vracao u zemlju gde je Jeremic ministar inostranih poslova. Ponizavajuce je.

Ako im je Jeremić najveći problem,onda je ovde super situacija.

#19 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 24 November 2007 - 11:26

Kakvi to dokazi postoje da se Jeremić kleo u Miloševića?Kako ti znaš da je bio glasač Miloševića?
Sve su to izmišljotine,bez ijednog dokaza.
Nije uopšte greh ako je neko glasao za Miloševića kao obični građanin.
Ali je na primer greh,ono što je radio Samardžić-funkcioner LDP-a početkom 90-tih kada je pisao za "Poglede",i širio srpski šovinizam.
Sada je čovek u LDP-u,i vrlo zanimljivo da ga niko ne pita za ta pisanija,a za Jeremića se "zna" za koga je glasao i da je navodno krao stipendije.I taj Harvard sigurno upisuje naše nesposobnjakoviće preko veze.

Takođe


Za pricu o mladom "junosu" znam 6 meseci pre nego sto je ovaj postao ministar inostranih poslova, kao i to da je tacno on odredjen za to mesto. Tu pricu sam licno cuo od "Kecmana", tadasnjeg predsednika omladine socijalista.

#20 Space Cowboy

Space Cowboy
  • Members
  • 250 posts

Posted 24 November 2007 - 12:23

Ako se ne varam Solana je fizicar, pa je na raznim pozicijama bivao.


upravo tako, i solana je kao jeremic fizicar, pa je bio na pozicijama od ministra spoljnih poslova spanije, do glavnog sekretara NATO pakta pa do ministra spoljnih poslova Evropske Unije :rolleyes:

#21 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 24 November 2007 - 12:28

Kada bi sve koji su "se kleli u Miloševića" evidentirali,to bi bilo pola i više Srbije.Jeremić je 1975 godište,i ako se sa 20-tak godina kleo u Miloševića,to nije nikakav greh,jer je onda bio "junoša" kako sami kažete.Nije poznato da je Jeremić imao bilo kakav angažman u SPS-u ili JUL-u.

Vidis, istvane, ja sam nekoliko godina mladji od njega, pa sam 96. (kada je on imao 20-tak godina) ucestvovao u demonstracijama. Ako je istina da se sa 20 godina kleo u Milosevica nije mu mesto u Vladi.

Edited by Dollfuss, 24 November 2007 - 12:28.


#22 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 24 November 2007 - 15:46

upravo tako, i solana je kao jeremic fizicar, pa je bio na pozicijama od ministra spoljnih poslova spanije, do glavnog sekretara NATO pakta pa do ministra spoljnih poslova Evropske Unije :huh:

Meni je pričao drugar da se Solana svojevremeno kleo u Franka :rolleyes:

#23 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 24 November 2007 - 15:55

Ako se ne varam Solana je fizicar, pa je na raznim pozicijama bivao.

Jeste, i potpisao je ubijanje ljudi i sistematsko unistavanje po Srbiji....

#24 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 24 November 2007 - 16:08

Vidis, istvane, ja sam nekoliko godina mladji od njega, pa sam 96. (kada je on imao 20-tak godina) ucestvovao u demonstracijama. Ako je istina da se sa 20 godina kleo u Milosevica nije mu mesto u Vladi.

I ja sam učestvovao u protestima 1996/1997(i 9 marta 1991,i DEPOS-sabor,i još par)pa opet ne pljujem ljude,za koje neko priča da su "se kleli u Miloševića".
Ja bih ipak neki dokaz da se Jeremić "kleo u Slobu"(ne računam u ozbiljne dokaze pozivanje na nekog opskurnog "Kecmana")

#25 samonapred

samonapred
  • Members
  • 206 posts

Posted 24 November 2007 - 16:43

Vuk Jeremić, ministar spoljnih poslova


Rođen je 1975. u Beogradu. Nakon pohađanja Prve beogradske gimnazije, srednju školu završava u Londonu, a zatim diplomira, na predmetu Teorijska fizika, na Univerzitetu Kembridž, Velika Britanija.

Bio je zaposlen kao finansijski analitičar u "Deutsche Bank", zatim u "Dresdner Kleinwort Benson Bank", kao i u "AstraZeneca Pharmaceuticals" iz Londona.

Magistarske studije iz oblasti državne administracije završava na Univerzitetu Harvard, SAD, gde je proglašen za jednog od najboljih studenata generacije 2001/2003. godine.

Bio je jedan od osnivača i finansijski menadžer Organizacije srpskih studenata u inostranstvu (OSSI), prvog međunarodnog udruženja srpskih studenata, koje je tada brojalo više hiljada članova.

Nakon demokratskih promena u Srbiji, oktobra 2000. godine, postavljen je za savetnika ministra telekomunikacija Savezne Republike Jugoslavije, a od juna 2003. godine za savetnika ministra odbrane državne zajednice Srbija i Crna Gora.

Od jula 2004. godine savetnik je za međunarodne odnose i šef spoljnopolitičkog tima predsednika Republike Srbije.

U februaru iste godine izabran je za predsednika Odbora za međunarodne odnose Demokratske stranke, a u februaru 2006. i za člana Glavnog odbora DS-a.

Oženjen. Govori engleski i nemački jezik.


Ovaj tekst sam preuzeo sa sajta Vlade,mozda nekima ovaj izvor nije dovoljno verodostojan, ali pokretac ovog topica nije izneo ni jedan jedini relevantan izvor, samo rekla kazala.
Naravno, oni koji su jedva docekali ovaj topic i poceli da pljuju po Jeremicu, bi ovakve i slicne tvrdnje istog momenta odbacili da je u pitanju njihov voljeni Ceda.

Edited by samonapred, 24 November 2007 - 16:44.


#26 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 24 November 2007 - 16:44

Ja bih ipak neki dokaz da se Jeremić "kleo u Slobu"(ne računam u ozbiljne dokaze pozivanje na nekog opskurnog "Kecmana")


Zanimljivo je sa koliko žara branite tog Jeremića i opovrgavate sve upućene mu prigovore, a da sami niste izneli ništa što bi ga kvalifikovalo za sinekuru koju je dobio od Tadića - sem toga da je mlad. Mladost jeste vrlina uvek... sem kada je jedina, prva i poslednja vrlina. Zna li taj mladi čovek još nešto sem da se nemotivisano kezi i gde treba i gde ne treba i da Miloševića i Hitlera ravnopravno tituliše sa "mister"?

#27 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 24 November 2007 - 16:50

Meni je pričao drugar da se Solana svojevremeno kleo u Franka :rolleyes:


Za podršku španskog senata (nesumnjivo frankističke institucije u španskoj monarhiji), neophodnu za Solaninu ulogu u španskoj diplomatiji, to bi mu bila prvorazredna preporuka, tako da možete poverovati tom drugaru. :huh:

#28 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 24 November 2007 - 17:00

Zanimljivo je sa koliko žara branite tog Jeremića i opovrgavate sve upućene mu prigovore, a da sami niste izneli ništa što bi ga kvalifikovalo za sinekuru koju je dobio od Tadića - sem toga da je mlad. Mladost jeste vrlina uvek... sem kada je jedina, prva i poslednja vrlina. Zna li taj mladi čovek još nešto sem da se nemotivisano kezi i gde treba i gde ne treba i da Miloševića i Hitlera ravnopravno tituliše sa "mister"?


Zna li iko ko pretenduje na neki državni položaj išta. Jeremić je deo ekipe koja pokušava da uradi nešto što nije moguće. Spoljnu politiku vodi Vlada, a ministar je sprovodi. Meni se mnogo više sviđao Svilanović, ali ni on, dok je bio ministar nije govorio - Kosovo će biti nezavisno. Ovi sad rade neki uzaludan posao, moguće radi čuvanja glasova, ali ne vidim da su vukli neke katastrofalne poteze.

Najmanji problem je obrazovanje ministra. Jer ga ima. (Ne mora valjda da bude dramaturg da bi se bavio državnim poslovima)

#29 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 24 November 2007 - 18:20

Ovaj tekst sam preuzeo sa sajta Vlade,mozda nekima ovaj izvor nije dovoljno verodostojan, ali pokretac ovog topica nije izneo ni jedan jedini relevantan izvor, samo rekla kazala.
Naravno, oni koji su jedva docekali ovaj topic i poceli da pljuju po Jeremicu, bi ovakve i slicne tvrdnje istog momenta odbacili da je u pitanju njihov voljeni Ceda.

Neću nikoga da pljujem, ali iz biografije se vidi da je Jeremić od 2000. stalno bio Tadićev savetnik. Iz kojih razloga, to se ne vidi, niti bih da nagađam.

#30 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 24 November 2007 - 18:23

Jeremić je deo ekipe koja pokušava da uradi nešto što nije moguće.


Kažu da je politika umetnost mogućeg, a ta ekipa, po tebi, kao da ide na nebeske ciljeve. Po tome bi ladno mogli da se nazovu gardom cara Lazara. :rolleyes: