Jump to content

Photo
- - - - -

Kako je Boris napravio ministra

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#31 LogicLevel

LogicLevel
  • Members
  • 770 posts

Posted 24 November 2007 - 19:14

Ako si ti zadovoljan takvim objasnjenjem - uzivaj. Zato iz zemlje i ode, prema podacima koje procitah nedavno, oko 500,000 mladih ljudi. Ja se na njihovom mestu ne bi vracao u zemlju gde je Jeremic ministar inostranih poslova. Ponizavajuce je.

Ima covek pravo da pogresi fakultet i da se zaposli gde hoce, ali pozicija na koju je on dosao je javna i predstavlja nasu zemlju. Mogu da zamislim sta sada misle profesori sa Cambridge-a koji znaju o kome se radi - smeju se grohotom kakva smo jadna zemlja kad nam je to najbolji kadar.

Da, da, ma da tih 500.000 mladih ljudi su otisli zato sto je Jeremic ministar. Evo, gledam, mladi strucnjaci sve beze iz Amerike zato sto im je Bus predsednik. A mnogi se grohotom smeju kada vide ko je "najmocniji covek na svetu" i kako to da je on Amerikancima najbolji kadar.

Jeremic je daleko od idealnog, ali u poredjenju sa mnogim svojim prethodnicima on je super (bar za sada tako izgleda).

I sta ako je Tadicev savetnik od-ne-znam-kad? Nije ni prvi ni poslednji politicki "sticenik". Pogledajte biografije raznih politicara sa Zapada pa cete videti da su karijeru gradili na slican nacin.

Nemojte me shvatiti pogresno, nije da ja nesto branim Jeremica (meni ni iz dzepa ni u dzep, nit' mi je rod nit' pomozbog) nego mislim da se kritikuje na skroz pogresnim osnovama...

#32 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 24 November 2007 - 20:31

I ja sam učestvovao u protestima 1996/1997(i 9 marta 1991,i DEPOS-sabor,i još par)pa opet ne pljujem ljude,za koje neko priča da su "se kleli u Miloševića".

A gde sam ga ja to i kada popljuvao?

#33 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 24 November 2007 - 21:46

A gde sam ga ja to i kada popljuvao?

Nisi ti,ali je čitava tema malo pljuvački orijentisana ka Jeremiću

#34 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 24 November 2007 - 22:06

Zanimljivo je sa koliko žara branite tog Jeremića i opovrgavate sve upućene mu prigovore, a da sami niste izneli ništa što bi ga kvalifikovalo za sinekuru koju je dobio od Tadića - sem toga da je mlad. Mladost jeste vrlina uvek... sem kada je jedina, prva i poslednja vrlina. Zna li taj mladi čovek još nešto sem da se nemotivisano kezi i gde treba i gde ne treba i da Miloševića i Hitlera ravnopravno tituliše sa "mister"?

.Očigledno da smatrate da političar i ministar moraju biti neke izuzetne i genijalne ličnosti,dobitnici Nobelove nagrade u svojoj struci.
Po toj logici,možemo se zapitati šta to kvalifikuje Dušana Petrovića da baš on bude ministar pravde.Čovek je advokat,a njih ima 10 000 u Srbiji a verovatno nije baš najuspešniji u svojoj branši jer se bavi politikom,i sigurno je malo zapustio advokaturu.
Isto se možemo zapitati i šta to kvalifikuje Dinkića da godinama bude ministar,jer je on "samo" magistar pored toliko doktora nauka.
Uostalom ni Koštunica,Tadić,Čeda Jovanović,nemaju neke izuzetne rezultate u svojim stručnim oblastima,ja nisam čuo da su oni nešto izuzetno doprineli pravnoj nauci,psihologiji,dramaturgiji.
Nešto ne verujem ni da su Buš,Putin,Sarkozi,Braun,Merkelova neke izuzetne ličnosti u svojim stručnim oblastima.

Jedina razlika između njih i ostalih podjednako stručnih ljudi iz raznih oblasti,je u tome da su oni neke političke ličnosti i da u toj branši imaju neku težinu.Jeremić je bio deo Tadićevog tima,i logično je da Tadić utiče da on bude ministar.Zašto je to tako,to je pitanje za širu raspravu o samoj prirodi politike,i to se ponajmanje tiče Jeremića.

Inače,lično smatram da bih ja bio bolji ministar pravde od Dušana Petrovića,ali šta da se sada radi. :rolleyes:

#35 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 24 November 2007 - 22:22

Očigledno da smatrate da političar i ministar moraju biti neke izuzetne i genijalne ličnosti,dobitnici Nobelove nagrade u svojoj struci.

Ne, uopšte nije očigledno - uopšte nisam pominjao njegovo "stručno i formalno obrazovanje" i to što se njim baš ne može pohvaliti, nego govorim upravo o njegovim političkim kvalifikacijama. Buš, Putin, Merkelova, Sarkozi biraju tim od sebi lojalnih ljudi koji nisu politički anonimusi, nego su se već nekako afirmisali na političkoj sceni. A Jeremićeva jedina poznata "politička" kvalifikacija je njegova bliskost sa Tadićem koji ga šlepuje već sedam godina isto onako kako je njega i Čedu ranije šlepovao Đinđić . Ili vi znate još neku njegovu političku kvalifikaciju ili zaslugu, ali nikako da nam je kažete?

#36 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 25 November 2007 - 02:55

Ne, uopšte nije očigledno - uopšte nisam pominjao njegovo "stručno i formalno obrazovanje" i to što se njim baš ne može pohvaliti, nego govorim upravo o njegovim političkim kvalifikacijama. Buš, Putin, Merkelova, Sarkozi biraju tim od sebi lojalnih ljudi koji nisu politički anonimusi, nego su se već nekako afirmisali na političkoj sceni. A Jeremićeva jedina poznata "politička" kvalifikacija je njegova bliskost sa Tadićem koji ga šlepuje već sedam godina isto onako kako je njega i Čedu ranije šlepovao Đinđić . Ili vi znate još neku njegovu političku kvalifikaciju ili zaslugu, ali nikako da nam je kažete?

Evo sta Vukov otac kaze o njegovom clanstvu u SPSu:
- Pravo da vam kažem, ne mogu da tvrdim da Vuk nije bio u SPS kao omladinac. A i ne vidim što je to važno?

Ako pogledate njegovu biografiju, vidimo da je zavrsio na jedvite jade tu (Bachelor degree) teorijsku (nije exp) fiziku 1998. godine. U biografiji mu pise da je i dalje kandidat za doktora u oblasti kvantitativnih finansija na Imperial-u u Londonu, ali evo vec 10. godina, nece se taj doktorat napisati - o tome sam vec detaljisao kada sam rekao da je je radio kao analyst praksu i udaljen kao nesposoban. 2000. godine odlazi u BG kod Tadica i ovaj mu obecava da ce da ga udomi, pise mu preporuku za Harvard i ostalo je istorija. Otac mu je i danas od bogatijih ljudi u Srbiji, a nakrao se za vreme Milosevica, kroz NIS. Ne znam koliko jos detalja zelite, ali Vuk je kadar promovisan direktno iz SPS pozadine - dzaba ste udisali suzavac 5. oktobra.

Nebitno, sasvim je jasno da je jedini razlog sto Jeremic postoji u politickom zivotu Srbije licni angazman Tadica. Ako je vama opravdano da neko dobije tu vrstu protekcije i da prima platu od vasih para, vi slobodno dajte te pare. Ajde da Srbija nije imala mladih ljudi koji su mogli na to mesto umesto mladog Jeremica, ali je imala mnogo. Da li je to zaista ono za sta vi glasate kad dajete glas DSu???

Konacno - da li je zaista u redu da se neko toliko sprda sa drzavom da promovise decu SPS tajkuna bez ikakve podobnosti za taj posao? Podobnost mu je stvorio Tadic. Ja ne bih rec rekao da ga je Tadic udomio negde u ministarstvu da prima neku ok platu i bleji - ali da ga promovise ovako visoko - to je sramota i sprdnja.

Na vama je da verujete ili ne verujete, a dovoljno je da googlate malo i kopate po njegovoj istoriji - lako cete doci do interesantnih podataka.

#37 Lennon

Lennon
  • Members
  • 264 posts

Posted 25 November 2007 - 03:57

Nije lepo da nam ministar bude neko ko je glasao za SPS i bio član.
Očigledno je da on nema ni obrazovanje za takvo mesto mada mislim da tu škola nije ni najbitnija.
Evo, ne znam je li Čeda završio dramaturgiju, ali ja mislim da bi on bio izvanredan diplomata ako ne i više od toga.

#38 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 25 November 2007 - 03:57

Kada bi sve koji su "se kleli u Miloševića" evidentirali,to bi bilo pola i više Srbije.Jeremić je 1975 godište,i ako se sa 20-tak godina kleo u Miloševića,to nije nikakav greh,jer je onda bio "junoša" kako sami kažete.Nije poznato da je Jeremić imao bilo kakav angažman u SPS-u ili JUL-u.

Ministar je politička funkcija i on ne mora biti vrhunski diplomata.Profesionalne diplomate i druge stručne službe treba da obavljaju diplomatske i konzularne poslove,a ministar je samo politička figura koja predstavlja određeni imidž zemlje.Jeremić tu funkciju dobro obavlja,jer on reprezentuje imidž nove,proevropske,demokratske Srbije sa podmlađenom garniturom političara.
Spoljnu politiku ne formuliše ministar nego Vlada,a tu politiku treba da sprovodi čitava mreža službi,diplomatsko-konzularnih predstavništva itd.

Zasto uopste odogovaras, i da sumnjas da je ista od ovih Cedistickih lazi tacno?

Tadica je stvorio Dobrica Cosic, Djelic je clan Miskovicevog zlcinackog udruzenja, Djindjic je njemacki spijun, Jeremicu je tata platio da zavrsi Cambridge.. i ostale bolesne budalastine se samo mogu cuti iz bolesnih stranaka poput LDP-a, SRS-a itd.

Edited by Steamroller, 25 November 2007 - 03:58.

#39 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 25 November 2007 - 07:02

Jeremicu je tata platio da zavrsi Cambridge.. i ostale bolesne budalastine se samo mogu cuti iz bolesnih stranaka poput LDP-a, SRS-a itd.

A zna se da je školovanje sam platio noseći gajbice? Deluje tako "umno" sa onim večitim kezom (facijalni grč?), da zvuči neverovatno da je završio i gimnaziju. Možda ga je Tadić preveo iz SPS-a i šlepa ga dalje iz čistog altruističkog sažaljenja? :huh: :rolleyes:

#40 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 25 November 2007 - 23:31

Samo se vi zezajte sa Bokijem ali on ima nos za talente.Eto novi direktor JAT-a je prvog dana otpustio cetvoricu jer nisu dobro obavljali posao.Koji je to tek genije u oblasti menadzmenta.Ljudima su potrebne nedelje i meseci da bi dosli do takvog zakljucka a on je za deset minuta dobio punu sliku o poslovanju firme i ko je za to odgovoran.

#41 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 26 November 2007 - 22:30

Za podršku španskog senata (nesumnjivo frankističke institucije u španskoj monarhiji), neophodnu za Solaninu ulogu u španskoj diplomatiji, to bi mu bila prvorazredna preporuka, tako da možete poverovati tom drugaru. :huh:

Solana je socijalista, dakle sigurno nije imao simpatije za Franka.

Očigledno je da on nema ni obrazovanje za takvo mesto mada mislim da tu škola nije ni najbitnija.

A koliko jos ministara u ovoj i bivsim vladama ima magistraturu iz drzavne administracije, dobijenu na Harvardu, ne u Pristini kod profesora koji je iz njegove partije? :rolleyes:

#42 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 27 November 2007 - 00:29

Solana je socijalista, dakle sigurno nije imao simpatije za Franka.

Taj "socijalizam" ni njemu ni Zapateru nimalo ne smeta da sve u 16 sarađuju sa senatom koji je par excelence frankistička institucija.

#43 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 27 November 2007 - 03:26

Uopšte ne priliči čoveka od 32 godine zvati "junošom".U tim godinama niko nije junoša nego zreo čovek.
Ta priča da se neko školovao od "Slobinih para" to uopšte ne pije vodu.

Pije, naliva i oblokava: po danasnjim cenama Queens' College, Cambridge kada se sabere, od 30.000 do 60.000 funti po godini studija (puta broj godina). Opasno blizu ceni internisanja Vuceline cerke u Svajcarskoj.

Sve to sigurno nije placeno od njihovih dedovina. U ovom slucaju, novac je potekao iz NIS-a:

Vukov otac je Mihajlo Jeremić, bivši predsednik NIS-a

www.blic.co.yu

Svi smo se školovali od "Titovih","Slobinih","Đinđićevih","Koštunicinih" para,ako tako gledamo.

Ne gledamo.
Ili je tvoja UK B.A. je izasla na 200.000$ kao Jeremicu? O ho, ima se moze se. Posted Image
SPS ili DS (ili oba)? :D

Onda nam preostaje da pljujemo po njima,jer su se oni "školovali od Slobinih para",a mi nismo to mogli jer Sloba nije hteo da nam da pare za školovanje.

Rascisti sa sobom. Ne postoje "Slobine" pare. Postoje samo kradene pare. :rolleyes:
Ako ti oprastas nesto sto je ukradeno od tebe, dozvoli drugome da ne oprosti.

Ako im je Jeremić najveći problem,onda je ovde super situacija.

Jeremic je najveci problem Jeremica, a potonji MIP-a. Skupa sa "mister Hitlerom" i slicnim misterbinizmima...

Bude i neprijatnosti
U dvodnevnoj poseti Španiji, Jeremića je sačekala i mala neprijatnost. Kada je trebalo da se susretne s tamošnjim ministrom odbrane, nije mu javljeno da je plan promenjen i da će biti primljen sa svim vojnim počastima.
- Kada sam izašao iz kola, naravno potpuno zatamnjenih, tako da ništa nisam video, sačekala me je postrojena vojska. Zatečen u momentu nisam znao šta tačno da uradim, kao ni čitav moj tim. Kako sam ranije kao savetnik predsednika Srbije Borisa Tadića često prisustvovao ovakvim ceremonijama, brzo sam se snašao, a i ministar odbrane je shvatio šta se dešava, pa je hodao pored mene i govorio šta da kažem, kuda da se krećem, kada je pravi momenat za pozdrav...

www.blic.co.yu

A zna se da je školovanje sam platio noseći gajbice? Deluje tako "umno" sa onim večitim kezom (facijalni grč?), da zvuči neverovatno da je završio i gimnaziju. Možda ga je Tadić preveo iz SPS-a i šlepa ga dalje iz čistog altruističkog sažaljenja? ;) :)

:huh:

@alexnikolic
Please, ShareAndEnjoy.
Sta god imas od linkova sa gogleta, odnosno da nesteti izvoru, slobodno okaci (sad me zagolicalo koga znas 0:) ).

#44 istvan001

istvan001
  • Members
  • 602 posts

Posted 27 November 2007 - 03:26

A zna se da je školovanje sam platio noseći gajbice? Deluje tako "umno" sa onim večitim kezom (facijalni grč?), da zvuči neverovatno da je završio i gimnaziju. Možda ga je Tadić preveo iz SPS-a i šlepa ga dalje iz čistog altruističkog sažaljenja? :huh: :rolleyes:

Samo napred,važno je da izvršimo što veću veliku nuždu po nekome ko nam se iz nekih razloga ne sviđa.
Sada smo stigli do "facijalnog grča" kao nekog "argumenta".
A što ne pomenete da je Jeremić polumusliman po majci i unuk Hamdije Pozderca?To bi se nekako
složilo sa komentarisanjem njegovog izgleda i "facijalnog grča".

Stvarno mi je žao,ali činjenica je da Kembridž i Harvard nije dovoljno upisati već treba te škole i završiti,a sada što neko smatra da je Jeremić "jedva" završio Kembridž,to je večita priča u Srbiji,karakteristična za kafansko društvo koje voli da raspravlja koji fakultet je lako ili teško završiti,a niko od učesnika rasprave(kafanske) nije ni prošao pored nekog fakulteta još manje ušao u njega.

#45 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 27 November 2007 - 03:45

Samo napred,važno je da izvršimo što veću veliku nuždu po nekome ko nam se iz nekih razloga ne sviđa.
Sada smo stigli do "facijalnog grča" kao nekog "argumenta".
A što ne pomenete da je Jeremić polumusliman po majci i unuk Hamdije Pozderca?To bi se nekako
složilo sa komentarisanjem njegovog izgleda i "facijalnog grča".

Stvarno mi je žao,ali činjenica je da Kembridž i Harvard nije dovoljno upisati već treba te škole i završiti,a sada što neko smatra da je Jeremić "jedva" završio Kembridž,to je večita priča u Srbiji,karakteristična za kafansko društvo koje voli da raspravlja koji fakultet je lako ili teško završiti,a niko od učesnika rasprave(kafanske) nije ni prošao pored nekog fakulteta još manje ušao u njega.

Dakle, svako izražavanje nesviđanja prema nekome ko se vama sviđa je vršenje velike nužde po njemu, a možda već i antimuslimanski šovinizam?! Baš zanimljivo. Facijalni grč, ako onaj njegov debilni kez (ako tako nešto uopšte sme da se primeti za polumuslimana iz porodice Pozdreac po majci i ako ta grana porodica nema povelju na bezuslovno divljenje svim njenim pripadnicima) to jeste, može biti ozbiljna smetnja za vršenje nekih poslova, među kojima je sigurno i posao prvog diplomate neke zemlje. A je li i pitanje o gajbicama i troškovima njegovog školovanja takođe vršenje velike nužde i po njemu i po malom Marku Miloševiću i je li greh jednakog ranga? Možda nije zato što Marko nije polumusliman, nije iz porodice Pozderac, a nije ni prešao iz SPS-a u DS? Ja ipak mislim da između Pozderaca i Miloševića ne postoji tako kvalitativna razlika. :rolleyes: Naravno da je vaše pravo da vam se sviđa svako ko vam "paše", ali ako hoćete i da javno agitujete za njega i popularišete ga, onda navedite bar neki njegov pozitivan kvalitet i sposobnost, bar neku njegovu političku kvalifikaciju, sem one da je Borisov pajtos. To sam vas zamolio još na početku ove teme, al' vam odgovor nešto ne ide od ruke tako lako kao podmetanja antimuslimanstva tamo gde ga nema.