Jump to content


Photo
- - - - -

Interventna brigada MUP-a Srbije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#16 sayeret

sayeret
  • Members
  • 61 posts

Posted 08 December 2007 - 21:01

nije brigada nego jedinica :huh:
cenim da bi pismeni, kulturni ne-brđani uvek morali da znaju o čemu pričaju pre nego navale :rolleyes:

#17 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 08 December 2007 - 22:51

"Ko te snabdeva drogom drogašu jedan, nemo' da te sad' vodimo u šumu......."

#18 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 09 December 2007 - 00:36

nije brigada nego jedinica :huh:
cenim da bi pismeni, kulturni ne-brđani uvek morali da znaju o čemu pričaju pre nego navale :rolleyes:



Nije sija nego vrat...

Vazno da je covek sa tvog avatara pismen... :-)

#19 sayeret

sayeret
  • Members
  • 61 posts

Posted 09 December 2007 - 15:52

Nije sija nego vrat...

Vazno da je covek sa tvog avatara pismen... :-)


Prvo: kapiram da se od te radnje čoveka sa tvog avatara vidi duplo, ali da se od dvojice vidi jedan, to je novo.

Što bi rekao – vaš – kolega, ko vas snabdeva :huh:

Na mom su avataru dva čoveka, može čak biti da su oba i akademici ili bar doktori nečega.

Drugo: tema nema nikakve veze sa forumom, saobraćaj, automobili, štagod. Samo izgovor da poteče još malo mešavine straha/mržnje/fascinacije, da ne pričam o lovačkim pričama, koju određena vrsta srpskog građanina pokazuje prema interventnoj. Jedinici :rolleyes:

Moram da priznam da svaki put kad čujem ili pročitam ovakve stvari, "nepismeni, stoka", pomislim da autori reflektuju nešto od svoje ličnosti kroz te stereotipe.

Možda je i to stereotip sa moje strane, ko zna.

Interventna radi možda i najgori i najteži od svih policijskih poslova. Mislim da bi trebalo organizovati one fore da građani mogu da se voze u patroli par sat bilo koje noći, pa da se onda vrate i ispričaju nam ti građani: šta je to interventna, zašto nam je potrebna, i zašto je potrebno da stalno šalje poruku da je od svih opakih bandi ona ipak opakija.

A to kad se nađete u pogrešno vreme na pogrešnom mestu pa vas zaustave, tajna je da pratite instrukcije i da briljantne doskočice ostavite za mesta kao što je ovaj forum. I sve će biti u redu.

#20 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 09 December 2007 - 17:50

Ma jeeeli ? Da ostavimo doskocice za forum da se gospoda iz intervente ne nadju slucajno uvredjeni ?
Ajde bre ne lupaj !!!
Mozda bi svaka od tih tvojih "jedinica" trebala da ima kameru koja je ukljucena non stop i snima sve sta se desava ispred onog njihovog nadrkanog dzipa (kao sto imaju americki panduri) , pa bi onda ta uniformisana stoka bila malo manje bahata i radila svoj posao kako treba.
Nekoliko puta sam najebao od njih bre ni kriv ni duzan i znam jos gomilu ljudi koji imaju slicna iskustva.
Ti brdjani sto sebe zovu policijom su postavljeni da drndaju narod i uteruju strah ne bi li se na taj nacin "sprecio" kriminal. Ne secam se da su i jednog pravog kriminalca sredili.
I po cemu se mi to nalazimo " u pogresno vreme na pogresnom mestu " kako si rekao ? U Srbiji ne postoji policijski cas , nije ratno stanje...sto znaci da NEMA pogresnog vremena niti pogresnog mesta. Svako moze do mile volje da se seta u sred noci kojim god krajem Beograda pozeli. Nije posao interventne stoke da me drnda i ispituje sta trazim na Zvezdari u 11 uvece kad mi u licnoj karti pise da sam sa Vozdovca. Sta njih bre boli kurac sta ja radim na Zvezdari ?? !!! Setam jer mi se seta i tacka !

Kad bi neko resio da ih dovede u red , cenim da bi njih 99% izgubilo taj toliko ljubljeni posao. STOKA !!!

#21 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 09 December 2007 - 18:20

Pa logično je...matija i veljo na avataru...."interventna" dream team.....ihaaaahajjjj.....
Sa takvim tipusima sa avatara i jadnim napaćenim drotovima iz interventne koji imaju najteži posao u MUPu ....idemo u ojr integracije....a jebga....

#22 sayeret

sayeret
  • Members
  • 61 posts

Posted 10 December 2007 - 00:06

sta trazim na Zvezdari kad mi u licnoj karti pise da sam sa Vozdovca



matija i veljo na avataru....


Napustio vas je smisao za humor, što je uvek velika šteta.

Još uvek tvrdim da ova tema nema nikakvu drugu svrhu sem da da odušak ljudima koji se naravno ne usuđuju da pogledaju policiji u oči, a kamoli da im nešto hrabro odgovore, pa eto pljuju po forumima. I onda se osećaju bolje?

Pa sad kad razmislim, ako je tako, onda tema ima svoju svrhu, korisna je, nema veze.

A ne znam ni kakve sebi ojr integracije zamišljate ako niste sposobni da prijavite nekoga ko vas "ni krive ni dužne" maltretira i stvar dovedete do suda ako treba.

Mislim da će vam pre vaše neznanje glede sopstvenih prava i nedostak inicijative da ta prava ostvarite, drugim rečima, nedostatak građanske samosvesti :rolleyes: blokirati ojr integracije, nego moj avatar.

Ili ne?

#23 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 10 December 2007 - 01:28

Mislim da će vam pre vaše neznanje glede sopstvenih prava i nedostak inicijative da ta prava ostvarite, drugim rečima, nedostatak građanske samosvesti :huh: blokirati ojr integracije, nego moj avatar.


"Mi sve znamo" , a ? jel' taj rad u pitanju ovde ? :rolleyes:

btw....ni u daleko naprednijim državama glede police brutality-ja neko isterivanje pravde nema nikakvog smisla tj. logička dedukcija normalnom čoveku govori da se mane ćorava posla jer nema nikakvih šansi za bilo čime sem da ga najebe još grdje ili u najboljem slučaje da ostane na istom kao i da nije ništa prijavljivao. Eventualno ali podvlačim eventualno bi možda bilo neke šanse ako je ceo dogadjaj snimljen i postoji video i audio zapis i da on naravno bude newsflash na vestima 24/7
Pri tome naravno mislim na hardcore iživljavanje i premlaćivanje sa posledicama obavezne hospitalizacije, a o verbalnim iživljavanjima, maltretiranju i eventualnoj nekoj "ćuški" ......tu prijava i "građanska samosvest" ne pomaže ni u već ojr integrisanim državama a kamoli ovde u ovom podrumu od države gde se svetlo još ni ne nazire....

#24 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 10 December 2007 - 01:38

Kao prvo za sve ove stvari sto napominjes postoji PM, ili jos bolje zaobidjes ovaj topic i svima lepo...

Kao drugo mislim da si pomesao malo UBPOK i Interventnu ali nema veze....

Kao u trece mislim da mozes da procitas da u podnaslovu pise (ako je tvoj doktorat ili doktorat doticnih sa avatara obuhvata i poznavanje latinicnog pisma) sta su njihova ovlascenja, to je cilj ovog topica i nista vise, a ako si ti ovde nesto pogresno shvatio mozes slobodno onako doktorski i argumentovano da nas napadnes...reci nam nesto sto mi ne znamo to ti je moj savet...

#25 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 10 December 2007 - 23:41

Još uvek tvrdim da ova tema nema nikakvu drugu svrhu sem da da odušak ljudima koji se naravno ne usuđuju da pogledaju policiji u oči, a kamoli da im nešto hrabro odgovore,



O cemu ti pricas izvini ? Svako ko je imao posla sa pripadnicima interventne ili nekom drugom "jedinicom" nase panduracije , zna da ti bilo kakav odgovor ne pomaze ukoliko su oni resili da te drkaju. Ne postoje "pametni " niti "hrabri" odgovori. Sta god da kazes mozes da zaradis samarcinu od strane uniformisanog goveda.
Verovatno nisi imao prilike da te drndaju, pa neces skapirati ni ovo sto sam napisao. Ali nema veze, nadam se da neces ni imati posla s njima.
Uzivaj u svojim srecnim mislima o momcima u plavom

#26 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 12 December 2007 - 15:33

Nije sija nego vrat...

Kaze se "nije govno nego se pas posr'o".

#27 neDAide;Ne.da.teram

neDAide;Ne.da.teram
  • Members
  • 3 posts

Posted 10 February 2008 - 04:27

pa,90tih se znalo 4 intervencije za sve krajeve.....pa je bilo licnu imas,zato samar nemas.
Doduse nije ni sad nista bolje,ima ih vise,blago je reci da prekoracuju ovlascenja!npr.kada ti razvale nesto u kolima i ne nadju nista,ko to plati?
.Smatram da patroliranje krajem i skidati ljudima gace,lampom pregledati genitalije njie u redu a pretpostavljam da nije ni po propisu....mislim da smo se susreli sa prljavom stranom policijske znacke,gay pozudom koja je godinama uz porast ovlascenja kulminirala u ovo,seksualno uznemiravanje gradjana.

#28 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 20 March 2009 - 19:18

evo da osvezimo opet ovu bolnu temu...

http://www.b92.net/v...p;nav_id=351074

Spoiler! --Click here to view--


#29 crab

crab
  • Members
  • 66 posts

Posted 29 March 2009 - 18:36

O cemu ti pricas izvini ? Svako ko je imao posla sa pripadnicima interventne ili nekom drugom "jedinicom" nase panduracije , zna da ti bilo kakav odgovor ne pomaze ukoliko su oni resili da te drkaju. Ne postoje "pametni " niti "hrabri" odgovori. Sta god da kazes mozes da zaradis samarcinu od strane uniformisanog goveda.
Verovatno nisi imao prilike da te drndaju, pa neces skapirati ni ovo sto sam napisao. Ali nema veze, nadam se da neces ni imati posla s njima.
Uzivaj u svojim srecnim mislima o momcima u plavom


slazem se sa tobom...mislim da je dolaskom SPS-a na mesto ministra policije, stvar postala jos gora...i cinjenica je da nikakvu unutrasnju kontrolu nemaju(ispravite ako gresim), niti sam cuo da je iko iz te Interventne jedinice odgovarao zbog "prekomerne upotrebe sile"...Naravno da bi stvari bile drugacije kada bi i njih neko kontrolisao, ali ovako se osecaju, kao sto je neko vec napisao, IZNAD ZAKONA...licno nikad nisam imao vecih problema sa njima, ali da ih ne volim, ne volim ih...