Jump to content


Photo
- - - - -

Interventna brigada MUP-a Srbije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#1 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 21 November 2007 - 00:27

Ne znam da li sam potrefio pravi pdf ali ovo mi je nekako najblize...

Inace zanima me koja su vasa iskustva sa interventnom brigadom (ako ih imate uopste) i koje je vase generalno misljenje o njima.
Ako neko zna moze da nas uputi u njihova ovlascenja tj. da li smeju da vrse pretres automobila bez ikakovog razloga (ovo je u svakoj normalnijoj zemlji strogo zabranjeno, npr. kada mi je bio brat iz Kanade u poseti cesto su nas cimali, skidali, preturali kola bez ijednog razloga sto je u Kanadi po njemu nezamislivo.)

Naravno tu je i upotreba sile, ranije u "Slobino" vreme to je bilo i normalno ali zar to vreme nije proslo?

#2 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 21 November 2007 - 01:17

Imam uzasna iskustva sa njima, sto kad sam bio pesak , sto kad su me zaustavljali u kolima. Ne zna se sta je gore. Uvek postave neko glupo pitanje u fazonu "Ako si sa Vozdovca , sta ces na Vracaru ? " ... Pa jel to znaci da ne smem normalno da izadjem van opstine u kojoj zivim ? Onda ide pretres i prepipavanje svih mogucih i nemogucih mesta na garderobi i u kolima.
Po nekad se desava da popizde kad ne nadju nista , ispade da sam im potrosio vreme jer nemaju za sta da me iscimaju. Sta god da uradis , oni traze uvek suprotno. Recimo...ako su ti ruke u dzepovima urlaju da ih izvadis , ako nisu...kazu ti da ih stavis unutra. Ako si u kolima i zaustave te...ukoliko samo otoris prozor urla da izadjes iz kola , a ako odmah krenes napolje pita te "Gde si posao..sedi tu i ruke na volan !!! ". Koliko god da rasiris noge nije dovoljno , nego te jos sutne onom cokulom po clanku da te sto vise raskreci. Desilo mi se da sam popio samarcinu jer se paceniku ucinilo da sam se nasmejao. Pa sta i da jesam , nisam ga pljunuo..
Mog druga su zaustavili , bio je sa ribom u kolima. Kad su sve zivo prevrnuli trazeci drogu koju nisu nasli , na kraju mu je jedan od sivonja odvalio tapacirung na vozacevim vratima , dok je jedan toliko trkeljisao njegovu devojku da joj je cak otvarao karmin , zavirivao u sminku...

Ja licno ne volim pandure , mnogo ruznih stvari sam doziveo od njih kad nisam bio kriv ni za sta. Od svih kretena najgori su upravo ti iz interventne jer su u pitanju u glavnom polu pismeni brdjani koji samo umeju da budu bahati i nista vise. U Milosevicevo vreme jesu bili gori , ali ni danas nisu nesto mnogo bolji , samo su im drugacije uniforme.

Posto vise ne zivim u Beogradu , kad god dodjem , ako me kojim slucajem zaustavi murija...pokazem holandski pasos i pricam iskljucivo na holandskom. Hocu da vristim od smeha kad im vidim onaj tupavi izraz na licu :rolleyes:

#3 Cvetko

Cvetko
  • Members
  • 269 posts

Posted 21 November 2007 - 01:38

Momci koji prvo pucaju,a onda traze licne karte...

#4 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 21 November 2007 - 02:41

Koliko god da rasiris noge nije dovoljno , nego te jos sutne onom cokulom po clanku da te sto vise raskreci.


Za ovo postoji fora - gledas kad krene nogom da ti razvali clanak ti podignes nogu dovoljno visoko da te omashi... Jedared to uradio i on se tako dobro odvalio o blatobran da je skakutao na jednoj nozi svih narednih sat vremena koliko su me driblali... Jest' da me namucise, al' vredelo je!

#5 Cvetko

Cvetko
  • Members
  • 269 posts

Posted 21 November 2007 - 11:10

Kako su tek driblali ljude tokom Sablje...ne znam jesu li bili gori oni ili oni na granici.

#6 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 22 November 2007 - 00:06

Kako su tek driblali ljude tokom Sablje...ne znam jesu li bili gori oni ili oni na granici.


Ma razumem za Sablju, ali jos uvek? Vec 10 poslednjih puta kada su me zaustavljali bio sam opusten i malo toga sam pricao ali mi vremenom stvarno dosadilo da dolazim kuci sepajuci na obe noge, poslednji put kada su me zaustavili bio sam sa ortakom koji je dobio takvu zausku da nije mogao da ispravi vrat 2 dana i to samo sto je hteo da iskljuci motor od Yuga...pa zar stvarno misle da smo neki krimosi da bi se vozili u Yugu...

A to za granicu sam licno doziveo ove godine kada sam isao na more u Hrvatsku, izlazeci iz zemlje cekali smo pola sata na proveru pasosa (srpskog) i pretres automobila, dok su nas Hrvati docekali sa osmehom i bez provere nas pustili u zemlju sa lepim zeljama, stvarno nisam mogao da verujem zar su toliko postali zapad za nas ovih 15 godina....

A to koliko nam nedostaje kulture lepo se vidi po Interventnoj...stvarno ne mogu da verujem da su jos iznad drzave i bilo kakve unutrasnje kontrole...

#7 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 22 November 2007 - 03:02

Upravo pre sat vremena. Nije interventna al' je saobracajna policija....

pub: vasu saobracajnu i vozacku molim
ja: izvolite
pub: znate li da vam registracija istice za nedelju dana?
ja: znam
pub: jel' ste pili nesto?
ja: ne nisam nista.
pub: da proveravamo?
ja: kako god hocete.
pub: niste vezali pojas. jel' znate da je kazna 1000? Imate li da platite na licu mesta?
ja: jel moze 500 pa da idemo?
pub: ajd' dobro al' drugi put se vezite!

ej sorry za off topic (ako je off) ja to samo onako da pomenem pricu sa njima od pre sat vremena .... :rolleyes:

#8 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 22 November 2007 - 09:09

Mene je jednom prilikom debil iz te tzv. Interventne pitao sta piše na pečatu u mojoj saobraćajnoj (ko da je pečat od veterinarske inspekcije a ne od SUP-a).

#9 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 30 November 2007 - 15:49

Mene su par puta zaustavljali i sem petominutnih smaranja nista nije bilo. Jednom cak nisam ni imao licnu kartu, vec sam im pokazao markicu :rolleyes:
Na pitanje zasto nisam imao licnu , rekao sam da sam zaboravio, nasta su me pitali kako mobilni nisam zaboravio da ponesem. Uglavnom pustili su nas bez pravljenja problema.
U tim situacijama najbolje je cutati i kratko i jasno odgovarati na pitanja bez mudrovanja i tako im dati do znanja da ti se zuri i da hoces da zavrsis ispitivanje sto pre.

Ali sam cuo svakakve price od prijatelja, da je u njihovim slucajevima bilo sve od pretresa do samara...

#10 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 30 November 2007 - 16:46

Interventnu ne interesuju te sitnice kao što je lična karta, dokumenta i sl...

+
Svka čast na hraborsti da se "zajebe" pripadnik Interventne. mislim da to ni u snu ne bih pokušavao. Kada onako izlete iz džipa, rastrče se, počnu da šamaraju... U ona doba , 90-ih , je interventa reketirala, odnosno prižali su zaštitu pojedinim splavovima, tako da se znalo koji je čiji splav.

edit: ova tema bi pre trebalo da bude na PDF-u Društvo.

Edited by KaspeR, 30 November 2007 - 16:47.


#11 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 01 December 2007 - 01:35

Svka čast na hraborsti da se "zajebe" pripadnik Interventne. mislim da to ni u snu ne bih pokušavao. Kada onako izlete iz džipa, rastrče se, počnu da šamaraju... U ona doba , 90-ih , je interventa reketirala, odnosno prižali su zaštitu pojedinim splavovima, tako da se znalo koji je čiji splav.


Ma kakva crna cast, to mi je bio ubedljivo najneprijatniji sustret s policijom u zivotu (ne racunam pendrecenje 99-e). Ne bih to ponovio ni u ludilu, al' hebi ga, in the heat of the moment nisam mogao da izdrzim... Uostalom, bolje da cupka on nego da cupkam ja razvaljenih clanaka.

#12 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 01 December 2007 - 15:19

Necu da ureknem, ali za sada nisam nikakvih problema imao sa interventnom.

Ali, mozda je to i zbog toga sto izgledam vizuelno prilicno benigno, i sto sam inace fin i kulturan decko, i nemam nikada nameru da sa njima glumim neko ludilo. Nego, cutim i pratim upustva.

Cak moj drugar jednom nije imao ni licnu kartu, rekao im i da se protiv njega vode 2 krivicna postupka i kao da im nista nije rekao.

#13 bsbsbsbs

bsbsbsbs
  • Members
  • 108 posts

Posted 01 December 2007 - 16:10

I dalje mislim da interventna i automobilizam nemaju nista zajednicko, al ajde!

Ja se najvise najezim kada me pitaju da li sam osudjivan. Prijatelj koji je sudija, rekao mi je da to ne smeju da me pitaju ni u snu, i da mogu zbog toga da podnesem krivicnu prijavu protiv njih! Samo cekam da me startuju, pa da ukljucim diktafon na telefonu i da cekam... :rolleyes:

#14 bul

bul
  • Members
  • 670 posts

Posted 02 December 2007 - 02:17

I dalje mislim da interventna i automobilizam nemaju nista zajednicko, al ajde!

Ja se najvise najezim kada me pitaju da li sam osudjivan. Prijatelj koji je sudija, rekao mi je da to ne smeju da me pitaju ni u snu, i da mogu zbog toga da podnesem krivicnu prijavu protiv njih! Samo cekam da me startuju, pa da ukljucim diktafon na telefonu i da cekam... :rolleyes:


Evo zasto postoji ovaj topic samo tako nastavi...
A moderatora molim da premesti ovu temu na pdf koji je najblizi ovoj temi...

#15 sanjanvm

sanjanvm
  • Members
  • 46 posts

Posted 08 December 2007 - 20:00

Mene su prošle godine zaustavili iz čista mira i ubeđivali kako sam prošla na crveno! U stvari, tramvaj iz suprotnog smera je valjda krenuo na crveno. Ja prvo nisam imala pojma o čemu se radi. Sigurno jedno 15 minuta su oni tvrdili jedno, ja drugo i na kraju sam poludela, pozvala muža i rekla kako me maltretiraju i ubeđuju u nešto što nisam uradila i kako će neko da odgovara za ovo maltretiranje. Kad sam završila razgovor, oni su se nešto kratko došaptavali i na kraju mi samo vratili dokumenta i rekli "u redu je, prijatno". Smradovi. Ne znam da li uopšte imaju pravo da glume saobraćajnu policiju. Inače, kad su stvarno neke frke, nikad me ne zaustavljaju.