Jump to content


Photo
- - - - -

USA dilema


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
167 replies to this topic

#151 nikita61

nikita61
  • Members
  • 85 posts

Posted 05 March 2008 - 17:43

Ma znam.Ja to samo govorim iz licnog iskustva.


Kod nas nije tako. Evo muz malopre snazno udario pesnicom o sto i rekao: " ja cu danas da peglam". I sta ci ja sada jadna ? Preostaje mi da pozovem kumu na pivce i tv prenos fudbala, dom muz bahato pegla.

#152 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 05 March 2008 - 17:49

Kod nas nije tako. Evo muz malopre snazno udario pesnicom o sto i rekao: " ja cu danas da peglam". I sta ci ja sada jadna ? Preostaje mi da pozovem kumu na pivce i tv prenos fudbala, dom muz bahato pegla.


Vidim ja, vreme je da kupim peglu. Cini mi se da mu je nesto dosadno u poslednje vreme :rolleyes:

Btw, ajd´ sto imate USA-dilemu. Vazno je da nemate dileme oko peglanja :huh:

Edited by cyberwor/L/d, 05 March 2008 - 17:51.


#153 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 March 2008 - 18:04

Kod nas nije tako. Evo muz malopre snazno udario pesnicom o sto i rekao: " ja cu danas da peglam". I sta ci ja sada jadna ? Preostaje mi da pozovem kumu na pivce i tv prenos fudbala, dom muz bahato pegla.

To sto tvoj muz voli da pegla je samo jedan razlog vise da se preselite u SAD.Ovde nema dileme ko pegla ,ide u kupovinu,cisti kucu, kuva, itd.
Ti sa druge strane ako volis da gledas TV po ceo dan i arcis novac po prodavnicam neces imati nikakvih problema da se priviknes na nacin zivota u SAD.

#154 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 05 March 2008 - 18:47

To sto tvoj muz voli da pegla je samo jedan razlog vise da se preselite u SAD.Ovde nema dileme ko pegla ,ide u kupovinu,cisti kucu, kuva, itd.
Ti sa druge strane ako volis da gledas TV po ceo dan i arcis novac po prodavnicam neces imati nikakvih problema da se priviknes na nacin zivota u SAD.


Na kraju balade cemo doci do zakljucka da oni uopste ne bi trebali da imaju USA-dilemu :rolleyes: a mi se ovde raspisali sve u sesnaest ...

#155 nikita61

nikita61
  • Members
  • 85 posts

Posted 05 March 2008 - 19:19

Na kraju balade cemo doci do zakljucka da oni uopste ne bi trebali da imaju USA-dilemu :rolleyes: a mi se ovde raspisali sve u sesnaest ...


e bas ste nevaljali....ne arcim novac, osim kada sam depresivna, a fudbal pratim samo sredom i nedeljom....ostalih dana boks :huh:

#156 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 March 2008 - 20:16

e bas ste nevaljali....ne arcim novac, osim kada sam depresivna, a fudbal pratim samo sredom i nedeljom....ostalih dana boks :rolleyes:

A znaci prava domacica....
Brzo ces se ti uklopiti u ovdasnje drustvo.

#157 nikita61

nikita61
  • Members
  • 85 posts

Posted 05 March 2008 - 20:42

A znaci prava domacica....
Brzo ces se ti uklopiti u ovdasnje drustvo.

ma i ja sam to provalila, pa zato i zelim tamo...oduvek sam mastala da zadenem pljugu u ugao usana, pa sa viklerima na glavi u kupovinu :rolleyes:

#158 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 05 March 2008 - 21:51

ma i ja sam to provalila, pa zato i zelim tamo...oduvek sam mastala da zadenem pljugu u ugao usana, pa sa viklerima na glavi u kupovinu :huh:


Mo´s da zadenes pljugu u ugao usana (no, no pusenje na javnim mestima!) i nataknes viklere ali nema sedeljki sa boemima posle pozorisne predstave pa ti vidi :rolleyes:

#159 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 05 March 2008 - 23:15

Izes boeme kada se ratosiljas kuvanja i pranja za sva vremena a i depresija te cesto fata ba stuces par stotina $ za jedno popodne kod Victoria secret.

#160 Hroboatos

Hroboatos
  • Members
  • 198 posts

Posted 06 March 2008 - 00:04

Hajde da upadnem u temu kao Poncije u credo. Osobno nisam živio dulje vremena u inozemstvu, pa mogu nešto izbaciti jedino kao promatrač (uostalom, Pitagora je rekao da su najbolji ocjenitelji, filozofi, kao promatrači na vašaru- dok ostali sudjeluju u cjenkanju ili kupoprodaji ili natjecanjima, mudri ljudi gledaju i dumaju).

1. prvi i glavni kriterij je- što je pojedincu prioritet u životu ? Materijalno osigurana egzistencija, vokacijsko ispunjenje u karijeri, porodični život, zov ideologije (Lenjin u Europi do 1917.), ..?
Što je glavno ? Ima li toga za što se može reći da "nije sve, ali bi bez toga sve bilo-ništa" ?
Ako se radi o više sila i protusila-što daje paralelogram ?

2. slijedom toga, 100 ljudi, 100 ćudi. Treba znati:

a) što se hoće
b) što se neće ni pod koju cijenu
c) što je siva zona, li-la

I tu mi izgledaju dileme tipa SAD, Njemačka, ... marginalne

#161 nikita61

nikita61
  • Members
  • 85 posts

Posted 06 March 2008 - 09:38

Izes boeme kada se ratosiljas kuvanja i pranja za sva vremena a i depresija te cesto fata ba stuces par stotina $ za jedno popodne kod Victoria secret.


Tako sam se psiho samolecila kada sam bila mladja, doduse nije bila u pitanju Victoria secret, ali shoopingu se u zube ne gleda....prosla sam i fazu da je najbolja psiho-terapija zavijanje 50 komada sarmi.....sada uzivam u sportu, pa kada se dobro nabucam mishicima, imam namere da odma' postanem guverner .... :rolleyes: Ali, sve u svemu, drago mi je da me potpuno razumes kao domacicu, trudbenicu, pralju, a Bogme i kupoholicarku :huh:

#162 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 06 March 2008 - 19:43

Tako sam se psiho samolecila kada sam bila mladja, doduse nije bila u pitanju Victoria secret, ali shoopingu se u zube ne gleda....prosla sam i fazu da je najbolja psiho-terapija zavijanje 50 komada sarmi.....sada uzivam u sportu, pa kada se dobro nabucam mishicima, imam namere da odma' postanem guverner .... :rolleyes: Ali, sve u svemu, drago mi je da me potpuno razumes kao domacicu, trudbenicu, pralju, a Bogme i kupoholicarku :huh:

Evo da ti dam savet kada se preselite.
Posto su ovde stalno neke "rasprodaje" ti kada potrosis koju hiljadu na teripiji onda kada dodjes kuci samo kazi muzu koliko si ustedela.Ovo isto iz licnog iskustva.Kada mi gospodja saopsti kako smo danas ustedeli $500 ja lepo samo sednem u fotelju posto mi je pao kamen sa srca.

#163 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 07 March 2008 - 09:46

Evo da ti dam savet kada se preselite.
Posto su ovde stalno neke "rasprodaje" ti kada potrosis koju hiljadu na teripiji onda kada dodjes kuci samo kazi muzu koliko si ustedela.Ovo isto iz licnog iskustva.Kada mi gospodja saopsti kako smo danas ustedeli $500 ja lepo samo sednem u fotelju posto mi je pao kamen sa srca.


ovo sto ti je magripa rekao je zlatan savet, samo jos da dodam: kada ides da stedis u velikim kolicinama, obavezno kupi i muzu neki poklon (majicu, kosulju, donji ves). Bice mu mnogo lakse kada zna da si mislila na njega. :rolleyes:

#164 nikita61

nikita61
  • Members
  • 85 posts

Posted 07 March 2008 - 14:40

Hvala vam dragi moji. Pravi savet zlata vredi . Sva sreca da sada i ovde postoje te " sezonske rasprodaje ", pa muzicu drago sto na prolece " ustedim" kupujuci zimske cizmice. Obavezno kupim dva para da usteda bude duplirana, a muzicu donesem kolace da se pocastimo za moje " ekonomisanje" ( steta sto on ne jede slatkise). :rolleyes:

#165 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 07 March 2008 - 16:13

ovo sto ti je magripa rekao je zlatan savet, samo jos da dodam: kada ides da stedis u velikim kolicinama, obavezno kupi i muzu neki poklon (majicu, kosulju, donji ves). Bice mu mnogo lakse kada zna da si mislila na njega. :rolleyes:


Svaka ti je na mestu!

Ja kad se vratim iz kupovine UVEK sa puno zara i poleta svedem dijalog povodom cinjenicnog stanja na "vidi (!) sta sam TI kupila!".

Sve dam od sebe da ga entuzijazmiram do koske. Nema nista lepse od radosti u kuci! :huh: