Jump to content


Photo

10 Decembar - sta sledi, i kako dalje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
863 replies to this topic

#841 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 28 December 2007 - 10:27

To je već drugo pitanje koje ne razumeš. Meni puna kapa da sam ti objasnio makar prvo.


Pa sad, pod jedan da si mi objasnio i nisi, samo si natuknuo kako ja to ne razumem.
Pod dva nije kapa nego subara :huh:
Pod tri od koga je dobro je. :rolleyes:

#842 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 28 December 2007 - 10:57

Pa sad, pod jedan da si mi objasnio i nisi, samo si natuknuo kako ja to ne razumem.
Pod dva nije kapa nego subara :)
Pod tri od koga je dobro je. :huh:

A za koga je jos bolja 0:)Drma ti se,drma ti se......U zdravlje kameni :rolleyes:

#843 dexte

dexte
  • Members
  • 697 posts

Posted 28 December 2007 - 12:28

hocu, kad nam ti navedes jednu drzavu koju je medjunarodni sud proglasio krivom za nesprecavanje genocida.


Navedi nam ti onda koja je to drzava koju je medjunarodni sud (?)
proglasio krivom za nesprecavanje genocida.

rusi vec poceli traziti da im se plati dug od ovogodisnjih SB sednica:

Ma jok nisi ti to dobro prokljuvio,
to je unapred za DESETI DECEMBAR 2152 god.

#844 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 28 December 2007 - 12:41

Ma jok nisi ti to dobro prokljuvio,
to je unapred za DESETI DECEMBAR 2152 god.


Trulu robu sa lažnom deklaracijom prevaranti najvole da naplaćuju unapred - pre nego je kupac i vidi. A naši majmuni su još i spremni da je plaćaju i 150 godina unapred, mada negde duboko u duši znaju da će dobiti mudo od ovce u pički od ovna. :rolleyes:

#845 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 28 December 2007 - 13:39

Trulu robu sa lažnom deklaracijom prevaranti najvole da naplaćuju unapred - pre nego je kupac i vidi. A naši majmuni su još i spremni da je plaćaju i 150 godina unapred, mada negde duboko u duši znaju da će dobiti mudo od ovce u pički od ovna. :rolleyes:


Zar ovde nije druga palatalizacija na delu? Prelaz kgh u czs?
Obratiti paznju samo na boldovanu rec!!!

Nego si i ti zastranio od kako te Slovenci vole :huh:

#846 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 28 December 2007 - 17:28

Zar ovde nije druga palatalizacija na delu? Prelaz kgh u czs?
Obratiti paznju samo na boldovanu rec!!!

Nego si i ti zastranio od kako te Slovenci vole :D


Ma beži, bre, nisu to ti Slovenci, daleko bilo. :huh: Nego, to se tvoja generacija nekad palatizovala, a današnje se czsibelizuju. Nije to apsolutno pravilo, kao ni jedno jezičko pravilo (osim onih tipa da u u nemačkom nema gradivnih imenica sa nastavkom -schahft, nego samo sa -schaft ;) ) i dozvoljava izuzetke kod reči tipa tačka i mačka od ovna. :rolleyes: Btw, jednom sam, čitajući neku suvoparnu lingvističku raspravu u narodnoj bibilioteci naletio na primer sa onom figurom sa "dobićeš m... od ovce" i dobio sam takav histeričan napad smeha među začuđenim okolnim štreberima, da sam jedva uspeo da gušeći se izletim u hodnik i pola sata se smirivao da budem siguran da neću opet eksplodirati u smeh kad se vratim u čitalačku salu. Otad je (tu figuru) rabim dje god stignem. :)

Edited by Kastor, 28 December 2007 - 17:29.


#847 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 28 December 2007 - 18:08

Kakva je ovo fraza? :huh:
Sta to znaci nesprecavanje? Da si rekao podrzavanje, vrsenje, sprecavanje to bih razumeo ali ovo ... :rolleyes:


pitaj medjunarodni sud u den haag. objasnice ti oni sve.

#848 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 28 December 2007 - 18:10

Navedi nam ti onda koja je to drzava koju je medjunarodni sud (?)
proglasio krivom za nesprecavanje genocida.


drzava car lazara.

Ma jok nisi ti to dobro prokljuvio,
to je unapred za DESETI DECEMBAR 2152 god.


mozda, ali ima da vas ostave gologuzih i totalno zavisnih od njih. pa sad ti vidi.

#849 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 28 December 2007 - 19:11

Ma beži, bre, nisu to ti Slovenci, daleko bilo. :huh: Nego, to se tvoja generacija nekad palatizovala, a današnje se czsibelizuju. Nije to apsolutno pravilo, kao ni jedno jezičko pravilo (osim onih tipa da u u nemačkom nema gradivnih imenica sa nastavkom -schahft, nego samo sa -schaft :D ) i dozvoljava izuzetke kod reči tipa tačka i mačka od ovna. :rolleyes: Btw, jednom sam, čitajući neku suvoparnu lingvističku raspravu u narodnoj bibilioteci naletio na primer sa onom figurom sa "dobićeš m... od ovce" i dobio sam takav histeričan napad smeha među začuđenim okolnim štreberima, da sam jedva uspeo da gušeći se izletim u hodnik i pola sata se smirivao da budem siguran da neću opet eksplodirati u smeh kad se vratim u čitalačku salu. Otad je (tu figuru) rabim dje god stignem. :)

Ma nisi u pravu. Kaze se "mooda od labuda" i "kuratz od ovce" ;) (sorry folks).

#850 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 28 December 2007 - 19:36

Ma nisi u pravu. Kaze se "mooda od labuda" i "kuratz od ovce" :) (sorry folks).


Jeste, ali sam ja to kreativno integrisao i dodatnom hiperbolom akcentirao poJentu. :rolleyes: U tekstu koji sam čitao u biblioteci, usred suvoparne lingvističke rasprave, pisalo je upravo tako i ja sam doslovno vrisnuo od smeha u prepunoj čitaonici, a onda se uhvatio za usta obema rukama i pobegao napolje praćen začuđenim i znatiželjnim pogledima beogradske naučne purgerije. Trebalo im je videti face kad sam im posle, opet grcajući od smeha, objašnjavao zašto sam tako eksplodirao u smeh. :huh:

#851 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 29 December 2007 - 00:35

E jado đurišićka, kako da te čovek ne požali kad manitaš tako, a jedina ti uzdanica ostaje sveti Vasilije Ostroški, čijem manastiru ni prag ne smiješ da prekoračiš, jer si čuo da jajare ukoči odmah na pragi i tako ih svima izda. A šta će tebe i izdavat, jado, kad ti se iz aviona vidi da si od ničegovića? :rolleyes:


Nego, jel to bijaše onaj plemeniti čovjek Vasilije Ostroški čiji je odnos spram muslimana i katolika prebrisavan od strane Amfilohija i ostatka oficirskog reda unutar SPC-a kako bi se dokazala "nemogućnost suživota"?

#852 Gjergji

Gjergji
  • Members
  • 6,202 posts

Posted 29 December 2007 - 00:39

Jeste, ali sam ja to kreativno integrisao i dodatnom hiperbolom akcentirao poJentu. :rolleyes: U tekstu koji sam čitao u biblioteci, usred suvoparne lingvističke rasprave, pisalo je upravo tako i ja sam doslovno vrisnuo od smeha u prepunoj čitaonici, a onda se uhvatio za usta obema rukama i pobegao napolje praćen začuđenim i znatiželjnim pogledima beogradske naučne purgerije. Trebalo im je videti face kad sam im posle, opet grcajući od smeha, objašnjavao zašto sam tako eksplodirao u smeh. :huh:

Znam da znas. Ti si mrak :)

#853 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 02 January 2008 - 03:13

brka malo se drka

Samardžić pozvao Ban Ki Moona da poštuje "medjunarodno pravo" u slučaju Kosova

1.1.2008

Ministar za Kosovo Slobodan Samardžić nazvao je "sasvim pogrešnom" ocjenu generalnog sekretara UN Ban Ki Moona da bi odlaganje rješenja statusa Kosova moglo izazvati nestabilnost u regionu.
"Generalni sekretar UN treba voditi računa o poštovanju medjunarodnog prava, a ne o separatističkim aspiracijama militantnih predstavnika nacionalnih manjina. Ako bi došlo do priznavanja nelegalno otcjepljenog Kosova, bio bi to znak svim separatističkim pokretima u svijetu da je tako nešto dopustivo", ocijenio je Samardžić u izjavi beogradskim medijima.


izvan njegove lige je, ali to nece spreciti brku da kaze generalnom sekretaru UN o cemu on treba da se brine. takva je to demoKuratija medju brkama.

#854 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 02 January 2008 - 13:45

[quote name='Unbeliever' date='02.01.2008, 05:13' post='1941354']


Samardžić pozvao Ban Ki Moona da poštuje "medjunarodno pravo" u slučaju Kosova



I da se ugleda na Srbiju kako je ona, "u slucaju Kosova", postovala sve od reda, Povelju UN, ljudska prava Medjunarodno pravo!

Ili kako jedan "neznani" komentator komentira Guzenbauera:


"Kad su Arkan, Vuk, Seselj, Milosevic, Sljivancanin, Mladic, Legija, Perisic, Jovica i ostali "heroji" slali "dobrovoljce" u susedne zemlje da "brane" nejac u Sarajevu, Srebrenici, Vukovaru itd onda to nije bilo krsenje povelje UN. Niti je bilo krsenje povelje kada su srpske vlasti etnicki ocistile gotovo milion Albanaca preko Prokletija. Srpski nacionalisti bolje da se pokriju usima i da cute tisi od vode i nizi od trave - super su jos prosli koliko su zla pocinili".
(Protiv nacionalizma, 2. januar 2008 12:11)

Edited by Lorenz, 02 January 2008 - 13:47.


#855 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 02 January 2008 - 22:08

brka malo se drka

Samardžić pozvao Ban Ki Moona da poštuje "medjunarodno pravo" u slučaju Kosova

1.1.2008

Ministar za Kosovo Slobodan Samardžić nazvao je "sasvim pogrešnom" ocjenu generalnog sekretara UN Ban Ki Moona da bi odlaganje rješenja statusa Kosova moglo izazvati nestabilnost u regionu.
"Generalni sekretar UN treba voditi računa o poštovanju medjunarodnog prava, a ne o separatističkim aspiracijama militantnih predstavnika nacionalnih manjina. Ako bi došlo do priznavanja nelegalno otcjepljenog Kosova, bio bi to znak svim separatističkim pokretima u svijetu da je tako nešto dopustivo", ocijenio je Samardžić u izjavi beogradskim medijima.


izvan njegove lige je, ali to nece spreciti brku da kaze generalnom sekretaru UN o cemu on treba da se brine. takva je to demoKuratija medju brkama.


Meni je najjebenije što oni s njima razgovaraju ko ja s televizorom. :rolleyes: