Jump to content


Photo

Pregovori o statusu Kosova - repriza pregovora u Rambujeu.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
183 replies to this topic

#31 pera zdera

pera zdera
  • Banned
  • 564 posts

Posted 21 November 2007 - 22:28

Ti to izgleda pretis? Clan si Garde koja poslanicima salje poziv da uzmu puske u ruke, pa uzmi i ti. Jer ti je dosadno moje "insistiranje" (izreceno jednom-"insistiranje"?)na dobrosusedskim odnosima. Ako te to zadovoljava evo insistiram na losim dobrosusedskim odnosima!
Ne znam da li nas NATO voli ili ne, vazno da je tu, pa i za vase dobro. Sigurno je to da ce NATO jednog dana otici. Kao sto je i Srbija jednog dana otisla sa Kosova i za sobom jako zalupila vrata. Tako da eho te buke traje jos dandanas.. A tvoje nadanje o odlasku NATO-a verujem,bice izneverene. Dotad ce Kosovo vec biti clan NATO alijanse. Zbog mira i tisine koju bi Srbija mogla da remeti. Nije joj prvi put, a remetilacku vestinu ispekla davno. Dobila za to i Majstorsko pismo sa sve ramom. Iz Rambujea.
Ne znam da "Kosovo i Albanci" imaju teritorijalne pretenzije prema drzavama koje je okruzuju, kako ti pises, ali znam da su Albanija i Albanci, svuda okruzeni Albancima. Nisu sisli sa planina 1690. godine kako Jovan Cvijic pise istoriju po drzavnoj narudzbi, a nisu dosli ni iz Kavkaza, kako jos krupnije laze jedan drugi Jovan, Deretic se preziva. Sve Jovan do Jovana da parafraziram Vjenceslava Glisica, pisu istoriju bas onako, do mojega!

Tvoju poslednju prostoprosirenu misao necu komentirati. Pokvario bih i tebi i sebi uzitak koji je Kastor omogucio njegovim komentarom, tvoje visokoumne tvorevine.


E, jadni čoveče, uvek se služiš istim trikovima. Stavljaš ljudima reči u usta, pa ih onda napadaš, kao dokazani demokrata. Ajde, pročitaj još jednom moj post, pa razmisli malo o svemu šta tamo piše, malo si pobrkao lončiće. Znam da je namerno, ne verujem da ti je uopšte stalo do bilo kakve iole zrele diskusije, ali potrudi se da ne vredjaš inteligenciju ni moju, ni drugih forumaša.

#32 pera zdera

pera zdera
  • Banned
  • 564 posts

Posted 21 November 2007 - 22:40

Evo da ne raspalim vec da se slazem s tobom, malo suprotno. Kosovo je stvarno okupirano! Od 90% stanovnistva ciji jezik ti ne razumes pa ti onda dodje okuprano. Eh kada bi svih 90% govorili jezikom tebi razumljivim bili i tada Kosovo bilo okupirano?
Kada bi se poveo za tobom trebao bih napisati, okupirana uza Srbija! Od Srba! Eto toliko je to pametno rezonovanje.

Ako imas zbog cega, raspali


Niko nije rekao da je Kosovo okupirano od strane Albanaca, opet izvrćeš. To je teritorija suverene, medjunarodno priznate dražave, na kojoj se nalazi vojska stranih zemalja. Ako to nije okupacija...Mislim, jeste to po nazovi sporazumu iz Kumanova, ali kako je do njega došlo, to svi znamo, to je klasična kapitulacija. Samo da se razumemo, nikada nisam podržavao bilo kakvo nasilje nad civilima, pa ni na Kosovu, kako mi inputiraš ovde. Ali valjda medjunarodno pravo važi i za Srbiju, zločin je zločin, i za to se ide u zatvor, a teritorija je teritorija, različite su to stvari.

#33 Dollfuss

Dollfuss
  • Members
  • 89 posts

Posted 22 November 2007 - 04:21

Evo da ne raspalim vec da se slazem s tobom, malo suprotno. Kosovo je stvarno okupirano! Od 90% stanovnistva ciji jezik ti ne razumes pa ti onda dodje okuprano. Eh kada bi svih 90% govorili jezikom tebi razumljivim bili i tada Kosovo bilo okupirano?
Kada bi se poveo za tobom trebao bih napisati, okupirana uza Srbija! Od Srba! Eto toliko je to pametno rezonovanje.

Ako imas zbog cega, raspali

Zasto bih ja ulazio u sukob sa tobom na ovom forumu?

Stavovi nam jesu suprotni. Ti vidis Kosovo kao albansku, a ja kao srpsku zemlju na kojoj su Albanci vecina (i koja je pod okupacijom OVK i NATO). Tvoj stav mi je jasan (smatram da i treba da bude takav) i ti mi se svidjas kao neko ko se bori za ciljeve svog naroda.

Edited by Dollfuss, 22 November 2007 - 10:53.


#34 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 22 November 2007 - 04:34

Njegov stav ima nekog smisla ali tvoj nema veze sa zdravim mozgom.

Edited by MAGRIPA65, 22 November 2007 - 04:35.


#35 TONIBAL

TONIBAL
  • Members
  • 928 posts

Posted 22 November 2007 - 05:06

Zasto bih ja ulazio u sukob sa tobom na ovom forumu?

Stavovi nam jesu suprotni. Ti vidis Kosovo kao Albansku, a ja kao Srpsku zemlju na kojoj su Albanci vecina (i koja je pod okupacijom OVK i NATO). Tvoj stav mi je jasan (smatram da i treba da bude takav) i ti mi se svidjas kao neko ko se bori za ciljeve svog naroda.


Nisi bas update-iran informacijama. OVK ne postoji vec 8 i kusur godina.

#36 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 22 November 2007 - 07:29

Nisi bas update-iran informacijama. OVK ne postoji vec 8 i kusur godina.


svi smo mi OVK. :rolleyes:

#37 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 22 November 2007 - 09:54

Niko nije rekao da je Kosovo okupirano od strane Albanaca, opet izvrćeš. To je teritorija suverene, medjunarodno priznate dražave, na kojoj se nalazi vojska stranih zemalja. Ako to nije okupacija...Mislim, jeste to po nazovi sporazumu iz Kumanova, ali kako je do njega došlo, to svi znamo, to je klasična kapitulacija. Samo da se razumemo, nikada nisam podržavao bilo kakvo nasilje nad civilima, pa ni na Kosovu, kako mi inputiraš ovde. Ali valjda medjunarodno pravo važi i za Srbiju, zločin je zločin, i za to se ide u zatvor, a teritorija je teritorija, različite su to stvari.

jeste...pocinilac zlocina nerijetko mora da plati i obestecenje, a kao sto ti rece "teritorija je teritorija", pa...
bilo je tu kroz istoriju raznoraznih okupacija (i prije ovoga sto ti komicno nazivas okupacijom), pa bi onda recimo na skorasnju nezavisnost kosova mogli gledati i kao na svojevrsnu restituciju....lol

Edited by muras, 22 November 2007 - 10:09.


#38 Lorenz

Lorenz
  • Banned
  • 5,827 posts

Posted 22 November 2007 - 11:13

Njegov stav ima nekog smisla ali tvoj nema veze sa zdravim mozgom.


Magripa, verovatno da je moj deda, pa mozda i moj stari, sa razlogom su smatrali da je oslobodjenje Kosova 1912. godine od Srbije, ustvari okupacija. To sam objasnio navodeci Tucovica (njegova pisma), i profesora Ekmechica (Ratni ciljevi Srbije 1914.), kao relevantne izvore koji objasnjavaju prirodu i cilj povratka Srbije, nakon punih 524 godina, na Kosovo. Tebi i puno drugima ne treba to objasnjavati, verujem. Ali treba puno njima koji gaje i hrane veliki broj predrasuda o Kosovu, Albancima uopste, i Albaniji.
Ja nisam pripadao generaciji koja je Kosovo smatrala okupiranom. Rasli smo, skolovali se i druzili intenzivno sa nasim vrsnjacima Srbima, kojih je po broju bilo daleko manje u nasem gradu, u godinama kada je drustveno uredjenje Jugoslavije iz dana u dan postajalo sve vise, nesto a la Kucan, uredjenje sa pozeljnim "ljudskim likom". Moja generacija je sve vise osecala "ravnopravnost na delu". Bilo je ekstremista koji se nikad nisu pomirili sa razvojem politickih prilika vec stalno se drzali svojih ideala, i zato bili progonjeni i kaznjavani visokim kaznama. Na primer kao Adem Demaci, za koga je Mihajlo Mihajlov pisao da je "u zatvor dospeo kao marksist-lenjinist a iz zatvora izasao kao demokrata". Bilo je i drugih, kao oni koji su organizovali demonstracije '68. godine, ali takvi su bili apsolutna manjina. Nekima je to sluzilo da u njima prepozanaju apsolutnu vecinu albanskog stanovnistva SFRJ. Doba uspostavljanja politickih prilika sa "ljudskim likom", izjednacavanje prava Albanaca sa drugim narodima Kosova, za nas je zavrseno smrcu Tita a narocito nakon pristinskih demonstracija 1981. godine. Demonstracije su krvavo ugusene, "pobuna" nije se desila, ali srpsko posttitovsko rukovodstvo, koje je mnogo ulozilo u te dogadjaje, vise nije ispustalo iz ruku priliku da se potpuno zatre kosovska autonomija a prava Albanaca vrate na nivo prava drugorazrednog naroda. Kao sto znas u tome su uspeli metodama "ustavnim ili vanustavnim", 24. marta 1989.godine. Jedan ogroman broj gradjana Beograda, koji su dugo godina hranjeni najotrovnijom antialbanskom propagandom, tri dana su po zatvorenim Terazijama, slavili oduzimanje jednom osvojenih prava Albanaca i njihovom dovodjenju na nivo nekadasnje negro populacije, kome mozes raditi ama bas sve sto pozelis. Loseg naravno.
Otada dragi Magripa, mi Kosovo smatramo okupiranim a one koji su sprovodili oduzimanje jednom osvojenih prava Albanaca, i krvavo "final solution" albanskog pitanja u Srbiji, okupatorima! Sprovedene metode, blago receno, prevazisli su metode nekih ranijih okupatora.

#39 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 22 November 2007 - 11:30

2 Lorenz
po meni bas tako kako si napisao.
niti sta dodati, niti sta oduzeti.

#40 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 22 November 2007 - 11:33

Magripa, verovatno da je moj deda, pa mozda i moj stari, sa razlogom su smatrali da je oslobodjenje Kosova 1912. godine od Srbije, ustvari okupacija.

Ja i kazem da tvoj stav ima smisla ali onaj austrijski kancelar ispaljuje budalastine samo tako.I Finska moze da bude Srpska zemlja u kojoj su Srbi manjina.
Poz

#41 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 22 November 2007 - 12:22

Postojala su ocekivanja barem na Zapadu da ce Milosevic prihvatiti taj plan pod pritiskom.Da te podsetim on je odbio rasporedjivanje NATO trupa na Kosovu i organizovao onaj famozni referendum.

E Magripa ovde si lupio samo tako, procitaj malo o tome videces da je SAD imala plan po kome se u dogovor ubacuje cuveni Aneks B ( narocito paragrafi 7 do 11). Koji je bio za Srbiju krajnje ne prihvatljiv.
Poprilicno ok je to objasnio Tim Marsal u Knjizi "Igra Senki"

Nisi bas update-iran informacijama. OVK ne postoji vec 8 i kusur godina.


a ovo je jedan od najvecih bisera :rolleyes:

Edited by steinsfild, 22 November 2007 - 12:23.


#42 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 22 November 2007 - 12:29

E Magripa ovde si lupio samo tako, procitaj malo o tome videces da je SAD imala plan po kome se u dogovor ubacuje cuveni Aneks B ( narocito paragrafi 7 do 11). Koji je bio za Srbiju krajnje ne prihvatljiv.
Poprilicno ok je to objasnio Tim Marsal u Knjizi "Igra Senki"

Pa prisustvo NATO trupa je bilo neprihvatljivo sve do Kumanova.Verujem da si na referendumu oko sporazuma u Rambujeu glasao protiv istog.Samo mi reci kako si glasao na referendumu oko Kumanovskog sporazuma.
Ja se sa OVK nisam bavio prema tome pucas u pogresnom smeru.

Edited by MAGRIPA65, 22 November 2007 - 12:31.


#43 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 22 November 2007 - 12:35

Pa prisustvo NATO trupa je bilo neprihvatljivo sve do Kumanova.Verujem da si na referendumu oko sporazuma u Rambujeu glasao protiv istog.Samo mi reci kako si glasao na referendumu oko Kumanovskog sporazuma.

Pa nije bas bilo neprihvatljivo, samo se nije bas moglo ovako....siroko brate!
A da mi verujes da nisam ni glasao na tom referendumu.
Ma nisam ni mislio na tebe u vezi OVK!

Edited by steinsfild, 22 November 2007 - 12:35.


#44 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 November 2007 - 12:38

Tim Marsal je napisao zanimljivu i uglavnom objektivnu knjigu, ali se povremeno oseca da njegove simpatije naginju srpskoj strani. Tu knjigu ne treba prihvatiti kao istorijsku analizu, vec mnogo vise kao faktografiju; vidjenje dogadjaja ocima prisutnog posmatraca.

Edited by vladan, 22 November 2007 - 12:38.


#45 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 22 November 2007 - 12:47

Tu knjigu ne treba prihvatiti kao istorijsku analizu


pa nije ni moguce napraviti pravu istorijsku analizu posle samo 5,6 godina od sukoba, mora malo da se pusti da "protece voda kroz vodenicu" pa da se onda analizira,..ja sam je i pomenuo u kontekstu faktografije, mada ako nije dovoljno dobro moze da se proceslja i STRATFOR i ostale raznorazne geopoliticke institucije gde se tvrdi da je sporazum iz Rambujea cist povod za rat.