Jump to content


Photo
- - - - -

Testiranja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
309 replies to this topic

#46 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 05 December 2007 - 00:57

Sto bi sa Sumijem, bio je najavljen?!

Kako se mnoze ovi ferrariji, evo ih u 3 varijante, za sada. :rolleyes:

#47 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 05 December 2007 - 01:41

Sto bi sa Sumijem, bio je najavljen?!

Iznenadjen sam kao i ti.

Kako se mnoze ovi ferrariji, evo ih u 3 varijante, za sada. :rolleyes:

Bilo ih isto tol'ko i lane. Nece ih biti vise, i za ovo su trebali da dobiju posebnu dozvolu (pravila dozvoljavaju da se jos jedan tim snabdeva motorima, za vise od toga treba saglasnost svih ostalih timova).

Interesantno je da nikada u istoriji F1 tim sa Ferarijevim motorom (osim naravno samog Ferarija) nije pobedio ni na jednoj trci.

#48 "Doc" Holliday

"Doc" Holliday
  • Members
  • 2,430 posts

Posted 05 December 2007 - 14:31

:rolleyes:

Ne sme deda da sedne jer bi ih iskompleksirao :huh: Zamisli, sedne deda i pocepa aktuelnog sampiona Sveta.Bas bi bilo truba :)

Sto se tice pobeda sa mororima Ferrajija, to me ne cudi iz dva razloga.Prvi je sto sasija malte ne bitnija od motora(cak je i bitnija), a drugi razlog je to sto verovatno ti motori su nesto slabiji od maticnih.U vezi toga je bila prica ranije da Ferrari ne isporucuje iste motore svojim pulenima.

#49 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 05 December 2007 - 16:28

Sto se tice pobeda sa mororima Ferrajija, to me ne cudi iz dva razloga.Prvi je sto sasija malte ne bitnija od motora(cak je i bitnija), a drugi razlog je to sto verovatno ti motori su nesto slabiji od maticnih.U vezi toga je bila prica ranije da Ferrari ne isporucuje iste motore svojim pulenima.

Verovatno ovo drugo, jer je vec bilo i toga da je Zauber vozio kompletnu Ferarijevu sasiju jedne sezone, samo ofarbano u plavo. No sa novim pravilima koja su ogranicila testiranje vise nema smisla isporucivati razlicitu robu jer svaka prilika da se tvoja oprema testira (pa makar i na tudjem bolidu) je vise nego dragocena.

#50 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 December 2007 - 21:59

Evo kako je bilo danas:

Hamilton sets the pace at Jerez

By Jonathan Noble Wednesday, December 5th 2007, 17:19 GMT


Lewis Hamilton put an early morning off behind him to set the quickest time on the second day of testing at Jerez in Spain on Wednesday.

The McLaren driver, on his first day in the car following the end of the season, ran off the track in the first hour of running, but he did not hit anything and, after his car was returned to the pits, he was quickly able to resume his testing programme.

That resulted in him just edging out the slick-shod Red Bull Racing car of David Coulthard, who was one of several drivers to try out the experimental rubber.

"It was pretty cool to be back behind the wheel of my car again today, it has felt like a very long time since the Brazilian Grand Prix," said Hamilton. "I have missed my car. I have really kick started my preparations for the 2008 season today and there are only 101 days to go until Australia.

"I know the time is going to go really quickly, but I am feeling pretty impatient already! It was the first time I have driven the car without driver aids and it was good fun. It does feel quite different and of course there is some adapting to do in driving style, but in GP2 we didn't have driver aids, so I have some recent experience of it.

"We also did some work on aero and chassis developments for next year's car, it was a productive day and we will continue in the same way tomorrow."

Felipe Massa was third quickest, just more than one hundredth of a second faster than teammate world champion Kimi Raikkonen, while Pedro de la Rosa. who also tried out slicksl, was fourth fastest overall.

Nelson Piquet Jr., who was sixth quickest, also had a difficult start to the day, running off the track within three minutes of the test starting to bring out the first red flag of the day. Later in the day, he also tried out slick tyres.

"It was frustrating to lose track time this morning, but the team did a great job to get the car ready again, and we got back on track before lunch and began the programme," said the Brazilian.

"I think we did a good job today, and the team managed to collect some important data."

Christian Klien won the battle of the Force India drivers, ending the day seventh quickest and almost three tenths of a second ahead of Italian Giancarlo Fisichella. Both men tried out the slick tyres as well.

The other driver to run slicks was Nick Heidfeld, who spent the day focusing on a number of developments for 2009. He also brought a red flag out just before 11am when he stopped on track.

There were three other red flags. Sebastian Vettel stopped at 12.14pm, Mark Webber at 1.54pm and Nico Rosberg at 3.37pm.

Today's times:

Pos Driver Team Time Laps
1. Hamilton McLaren-Mercedes (B) 1:19.371 73
2. Coulthard Red Bull-Renault (B) 1:19.421 80
3. Massa Ferrari (B) 1:19.761 97
4. Raikkonen Ferrari (B) 1:19.779 87
5. de la Rosa McLaren-Mercedes (B) 1:19.887 62
6. Piquet Renault (B) 1:19.982 71
7. Klien Force India-Ferrari (B) 1:20.187 86
8. Vettel Toro Rosso-Ferrari (B) 1:20.398 57
9. Fisichella Force India-Ferrari (B) 1:20.470 102
10. Kubica BMW-Sauber (B) 1:20.487 118
11. Glock Toyota (B) 1:20.523 54
12. Bourdais Toro Rosso-Ferrari (B) 1:20.533 75
13. Rosberg Williams-Toyota (B) 1:20.671 66
14. Zuber Super Aguri-Honda (B) 1:20.897 109
15. Webber Red Bull-Renault (B) 1:20.944 41
16. Hulkenberg Williams-Toyota (B) 1:21:068 67
17. Davidson Super Aguri-Honda (B) 1:21:076 74
18. Barrichello Honda (B) 1:21:184 103
19. Kobayashi Toyota (B) 1:21:699 118
20. Heidfeld BMW-Sauber (B) 1:22.875 93

All Timing Unofficial

#51 Uzice

Uzice
  • Members
  • 1,741 posts

Posted 06 December 2007 - 13:28

Evo kako je bilo danas:


Today's times:

Pos Driver Team Time Laps
1. Hamilton McLaren-Mercedes (B) 1:19.371 73
2. Coulthard Red Bull-Renault (B) 1:19.421 80
3. Massa Ferrari (B) 1:19.761 97
4. Raikkonen Ferrari (B) 1:19.779 87
5. de la Rosa McLaren-Mercedes (B) 1:19.887 62
6. Piquet Renault (B) 1:19.982 71


Reno malo iza Ferarija i McLarena?
Nesto mi govori da da ce biti zanimljivija sezona od protekle!

#52 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 07 December 2007 - 12:02

Zadovoljština za navijače MekLuisarena:

Hamilton beats Schumacher on the test track

Lewis Hamilton was clearly a happy man after the British Formula One star beat seven-times world champion Michael Schumacher during the last test drive of the year.

He finished second in a test drive in Spain on Thursday, but was still 0.554 seconds faster than Schumacher.

Schumacher, 38, who retired in 2006, was test driving for his former team Ferarri in Jerez and finished eighth with BMW driver Robert Kubica fastest over the 87 laps.

"It was a special feeling to experience seeing Michael back in a Formula One car again," Hamilton told German tabloid Bild.

The British star answered with a simple smile when he was asked what it was like to be faster than the German legend.

The attraction of seeing Hamilton and Schumacher go head-to-head, even in testing, still drew more than 25,000 fans to the track in south-west Spain as it was a public holiday.



#53 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 07 December 2007 - 23:48

Zadovoljština za navijače MekLuisarena:


Uh, znaci osta deda umirovljenik!? :rolleyes:

#54 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 10 December 2007 - 16:19

Naravno, stvari ipak dolaze na svoje. Ovo je bilo malo onako, više za njegov lični gušt, a da ekipa izvuče što više koristi od toga. Ne vjerujem da će sada preuzeti ulogu Ferarijevog test vozača, jer to je opet posao koji podrazumijeva redovite obaveze, a on je rekao da mu je toga dosta.

Ispostavlja se da se mladići vrlo brzo privikavaju na ukidanje TC-a i da nisu sporiji nego do sada. Nisam čuo da je na svim ovim treninzima bilo većih i opasnijih udesa, bez obzira na to da li su korišteni slikovi ili kanalisani pneumatici.

Biće dobra sezona. (:

Edited by autsajder, 10 December 2007 - 20:04.


#55 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 10 December 2007 - 20:56

Ispostavlja se da se mladići vrlo brzo privikavaju na ukidanje TC-a i da nisu sporiji nego do sada. Nisam čuo da je na svim ovim treninzima bilo većih i opasnijih udesa, bez obzira na to da li su korišteni slikovi ili kanalisani pneumatici.

Bilo je okretanja na stazi koliko ti je volja(sam Sumi se okrenuo bar pet puta), kako na slikovima tako i na pneumaticima sa kanalima...bilo je cak i crvenih zastava... :rolleyes:

#56 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 14 January 2008 - 14:54

Pojavili su se prvi rezultati testiranja u Herezu, Masa se napalio, Kimi taksira , ali još nema Meklarena i Alonza
Rezultati prepodne

#57 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 14 January 2008 - 15:11

Pojavili su se prvi rezultati testiranja u Herezu, Masa se napalio, Kimi taksira , ali još nema Meklarena i Alonza
Rezultati prepodne


Prvo sam mislio da nesto ne stima... 10 sec po krugu sporiji od Mclarena prije par dana, i 15 od Sumija 2004. A onda skok na weather.com pa vidio da je padala kisa oko 4 jutros :rolleyes:

Pa sad opet mislim da nesto ne stima... (u svim onim pricama da masa nezna da vozi po mokrom)

#58 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 January 2008 - 15:22

Prvo sam mislio da nesto ne stima... 10 sec po krugu sporiji od Mclarena prije par dana, i 15 od Sumija 2004. A onda skok na weather.com pa vidio da je padala kisa oko 4 jutros :huh:

Pa sad opet mislim da nesto ne stima... (u svim onim pricama da masa nezna da vozi po mokrom)



Ja ovde pričam već duže vreme da je Massa odličan vozač, džaba, niko to ne sluša... :rolleyes:

#59 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 14 January 2008 - 15:36

Ja ovde pričam već duže vreme da je Massa odličan vozač, džaba, niko to ne sluša... :rolleyes:



Masa je jedna obicna šušumiga ili lelemud kako više voliš. Ali kako god bilo pobedio je sve vozače ferarija ,na trci po snegu u fijatima 500. Kimi je sjebao auto kao i obično pa nije ni završio trku.

WROOM

#60 BB 1211

BB 1211
  • Members
  • 806 posts

Posted 14 January 2008 - 16:03

Ja ovde pričam već duže vreme da je Massa odličan vozač, džaba, niko to ne sluša... :rolleyes:

Hm... ja bih pre rekao da je dobar,ali ne i sjajan.
Na nekim trkama je bio i vise nego odlican,ali na nekima ne postoji prihvatljivo objasnjenje
za njegove propuste tj.neuspehe.
Ja ga dozivljavam kao veliku "paljevinu".Brazilski temperament,sta ces.
Samo,nakon Senne,Brazil nije dao ni jednog "rodjenog sampiona".Temperament nije dovoljan.
Mozda me Piquet demantuje jednog dana.Massa-tesko.
Mislim da ga i u Ferrariju slicno tretiraju.
Na mojoj listi,od trenutno aktivnih vozaca, nije u prvih 5.
Posto imas visoko misljenje o njemu,na koje mesto bi ga ti stavio?