Jump to content


Photo
- - - - -

Vratice se rode


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
322 replies to this topic

#301 Neds

Neds
  • Members
  • 42 posts

Posted 31 May 2008 - 10:59

Zasto su juce pustili 8. mesto 1. epizode?

#302 loshmmee

loshmmee
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 06 June 2008 - 21:44

... sutradan su uplatili "Loto" i dobili 3 mil jura, Đuričkov mali je sa 15 godina zaigrao za fudbalsku reprezentaciju i osvojio svetsko prvenstvo, a Bjelogrlić je posredovao u zaustavljanju svih ratova i sa Brstinom izdejstvovao da se ukinu sve granice... Tikvicama i paradajzom su, naravno, nahranili Afriku...

#303 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 06 June 2008 - 21:46

... sutradan su uplatili "Loto" i dobili 3 mil jura, Đuričkov mali je sa 15 godina zaigrao za fudbalsku reprezentaciju i osvojio svetsko prvenstvo, a Bjelogrlić je posredovao u zaustavljanju svih ratova i sa Brstinom izdejstvovao da se ukinu sve granice... Tikvicama i paradajzom su, naravno, nahranili Afriku...

...a Pikca su iskopali i nakon valjanja istog po barandskom blatu dobili su nagradu za "perpetuum mobile" od balkanske narko mafije.

Edited by srdjann, 06 June 2008 - 21:48.


#304 Tracker

Tracker
  • Members
  • 303 posts

Posted 06 June 2008 - 21:51

E pa meni se svidja ... jeste tra-la-la ali nije glupavo ... osim prsta mozda ... :ph34r:

#305 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 07 June 2008 - 00:39

Ja sam mislio da ce kraj ipak biti nesto izmedju mracnog i srecnog. Tacnije, predvidjao sam da neko od bad guys-a mora da zagine i da ce to biti Ekser, nakon sto prethodno sredi stvari za Predraga.

Ovakav hiper happy end nisam zamisljao. Misssim, ok je i happy end, ali ne razumem zasto su ga bas toliko isforsirali, tipa taj prst i da li su bas svakom morali da nadju ribu, pa makar bile i one prosvecene prostitutke. U toj kombinaciji samo je bosanac izvisio, ne znam zasto.

No, serija je na momente bila bas mracna tako da ovakav kraj mozda predstavlja neku vrstu kompenzacije :ph34r: Sve u svemu najbolja nasa serija u skorije vreme.

#306 Tracker

Tracker
  • Members
  • 303 posts

Posted 07 June 2008 - 19:38

Hm ... pa moram priznati da ga jesu preterali ... i to sto je sad naprasno, u poslednjih 20 minuta, sve doslo na svoje mesto ... i to sto su na momente kroz seriju bespotrebno razvlacili radnju, da bi poslednju epizodu prenatrpali i to jedva strpali u sat i po ... a za ribe uopste nisam obratio paznju ali stvarno je svako zavrsio sa nekim ... a Bosanac zavrsio sa Krljom :ph34r: ... a ne, i Krlja ima ribu ... e pa Boske je stvarno najvise nader'o ...

Happy end kao takav je super, sto da ne, lepo je kad stvari dodju na svoje, ali nekako ne prilici ovakvoj seriji, seriji koja je zaista na momente bila i mracna i realna i svakodnevna ... a zavrsi se kao bajka ...

... and they lived happily ever after!

#307 Angella

Angella
  • Members
  • 54 posts

Posted 07 June 2008 - 22:47

Ma, sta vam je. Bosanac zavrsio sa onom sa dugackom kosom sto ne zna da kaze r lepo...

#308 kirhof

kirhof
  • Members
  • 404 posts

Posted 07 June 2008 - 23:37

Koliko kapiram, scenaristi su u poslednjoj epizodi oprostili svima osim korumpiranim predstavnicima vlasti (pandurima i pomocniku ministra) i "tajkunu". Cini mi se da su 'teli da kazu da su oni nekako odgovorni za sve lose sto se desavalo u seriji.

Sa druge strane, preterali su...

#309 vadamp

vadamp
  • Members
  • 72 posts

Posted 08 June 2008 - 18:52

Klasichan holivudski zavrshetak, mada, opet, vidite, Dule nije zavrshio kaznjen, shto bi u holivudskoj verziji bilo normalno. Chini mi se i da Brstina nije proshao srecno na kraju!?! A koliko sam video, ona debela prostitutka je ipak na kraju u Barandi, shto znachi da nije otishla onaj put i da se izgleda i Bosanac ovajdio na kraju balade. Sve u svemu, da se serija zavrshila na pola od ovih 24 epizode, bilo bi sasvim OK.

#310 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 08 June 2008 - 19:20

Činjenica je da su se scenaristi pogubili (koliko god da ih ima), a zašto je to tako ne znam.
Vidi se samo već sada da će ovo verovatno biti rasplet u maniru sapunica, tako da ćeš imati nelogičnosti koje ti nedostaju koliko hoćeš, a život nije bajka i sve ovo mi je u prvih 5-6 epizoda bilo skroz ok i mislio sam da postoji unapred napisan scenario za čitavu seriju, što očigledno nije slučaj.


Ja ću da citiram sam sebe ako je dozvoljeno.
Jedna serija koja je imala super prvih 5-6 epizoda je u poslednjih 5-6 epizoda prosto izmasakrirana.
Šteta!

#311 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 10 June 2008 - 07:40

Mislim da sam ja na ovom topiku najvise branio Rode i ekipu, ali ipak bih voleo da nikad nisam odgledao poslednju epizodu. Pokusacu da Rode pamtim kao seriju od 24 nastavka.

#312 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 12 June 2008 - 20:13

Serija je već odavno počela da gubi svaki smisao pouke i same radnje.
Realno, serija je mogla da se napakuje u 10 epizoda, al kapiram da filmski gangsteri braća Bejlogrlić oće pare, pa ajd što da ne...
Izgubila je svoj tok, i na kraju je ličilo na španski hepi end, gde su svi srećni i veseli. Pouzdano znam da će biti i druge sezone.
Elem, napraviću malu retrospektivu...
Danas se u Srbiji prikazuje dosta đubreta, koje puši naš narod i sa uživanjem to gleda i smeje se na humor, koji nema veze sa mozgom i sa suštinom. Imamo dve serije o promovisanju sela "Selo gori, baka se češlja", "Seljaci", a onda je Pink uleteo u kontru Hrvatima pa napravio sopstveni serijal sapunica, koja obara sve moguće brojke gledanosti "Ljubav i mržnja", iliti "I bogati plaču!"
Sve to imamo u rodama, samo u dobro prepoznatljivom nama humoru, koji je daleko bliži situacijama koje nam se zbivaju. Došli Beograđani, da prodrmaju mirne Vojvođane. "Pamtim Barandu po tišini", što bi rekla roda Jagoda. I pop koji ne zna šta će sa sobom, a kamoli i sa ljudima koji ne dolaze u crkvu... Itd,itd...
Nekako početak je glede, dobro počeo, ali je svoj šarm izgubila. Takođe, ne smemo zaboraviti i NEODGOVORNOST producenata da je bilo pauza, pa repriza,pa onda su svojom neozbiljnošću došli do toga, da je Ljupče (Miki Nosonja) preminuo na snimanju.
To je sve dovelo da se pogubi interesovanje.
Što bi rekao Čehov: "Ako je puška okačena u prvom činu, ona mora da opali u trećem!"
Ovde te "puške" nije bilo, i sve je završeno tako što su svi happy... I rade "Zdravu hranu!"

#313 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 12 June 2008 - 20:20

Mislim da sam ja na ovom topiku najvise branio Rode i ekipu, ali ipak bih voleo da nikad nisam odgledao poslednju epizodu. Pokusacu da Rode pamtim kao seriju od 24 nastavka.


A vidish, moz' biti da sam ja oshinut skroz, al' meni je ta poslednja epizoda najtuznija od svih. Namerno napravljena toliko OTT da mora da bude jasno da je jedino objasnjenje da je to potpuno nerealno, odnosno da se radi o pokazivanju "kako bi moglo da bude" da si stvari samo malo drugacije. Otprilike kao "eto srbi sad imate ovo, a da niste tol'ko zasrali moglo je ovako". (ili mozda cak, sto mi se daleko manje svidja, "ako se malo potrudite moze i ovako" - ali sumnjam , ostatak je previse mracan za laka resenja).

Ili to ili su se u toku poslednje epizode svi strasno nadrogirali i resili da potpuno bace koncept koji su gradili prethodne 24 epizode.

#314 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 12 June 2008 - 22:19

A vidish, moz' biti da sam ja oshinut skroz, al' meni je ta poslednja epizoda najtuznija od svih. Namerno napravljena toliko OTT da mora da bude jasno da je jedino objasnjenje da je to potpuno nerealno, odnosno da se radi o pokazivanju "kako bi moglo da bude" da si stvari samo malo drugacije. Otprilike kao "eto srbi sad imate ovo, a da niste tol'ko zasrali moglo je ovako". (ili mozda cak, sto mi se daleko manje svidja, "ako se malo potrudite moze i ovako" - ali sumnjam , ostatak je previse mracan za laka resenja).

Ili to ili su se u toku poslednje epizode svi strasno nadrogirali i resili da potpuno bace koncept koji su gradili prethodne 24 epizode.


Da, i meni je u jednom trenutku bilo tuzno - nesto kao, ma je@o dramaturgiju, veceras nam treba pauza od zivota...

#315 IvanIvan

IvanIvan
  • Members
  • 221 posts

Posted 13 June 2008 - 14:11

A vidish, moz' biti da sam ja oshinut skroz, al' meni je ta poslednja epizoda najtuznija od svih. Namerno napravljena toliko OTT da mora da bude jasno da je jedino objasnjenje da je to potpuno nerealno, odnosno da se radi o pokazivanju "kako bi moglo da bude" da si stvari samo malo drugacije. Otprilike kao "eto srbi sad imate ovo, a da niste tol'ko zasrali moglo je ovako". (ili mozda cak, sto mi se daleko manje svidja, "ako se malo potrudite moze i ovako" - ali sumnjam , ostatak je previse mracan za laka resenja).

Ili to ili su se u toku poslednje epizode svi strasno nadrogirali i resili da potpuno bace koncept koji su gradili prethodne 24 epizode.


Tako nesto. Meni je izgledalo kao da su napravili kraj i onda porucili da se to ne desava, ne izraste ti prst kad ti ga odseku, korumpirani politicari ne idu u zatvor, seljaci ne sredjuju mafijase zardjalim puskama, sa droge se ne ide na zdravu hranu... Videli ste ovo, nema potrebe da vam pokazemo sta se stvarno desava u tim situacijama, za to sacekajte vesti.