Jump to content


Photo
- - - - -

Tuzlanska kolona


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
689 replies to this topic

#646 disperzija

disperzija
  • Members
  • 626 posts

Posted 12 October 2010 - 13:03

Zanimljivo je da se neko ko je optužen ( pa makar i neosnovano) za ratne zločine dočekuje KUD-om. Tebi je to normalno?


Zavisi i od chovjeka i od sredine predpostavljam. Ja ne znam chime se i kakvi ljudi u tvom kraju dochekuju pa da imash neki odnos prema ne/normalno u ovom pogledu.

#647 karadoz

karadoz
  • Banned
  • 1,908 posts

Posted 12 October 2010 - 13:05

Jurišić se zahvalio građanima BiH, svojim sugrađanima i medijima na podršci u vrijeme dok je bio u zatvoru.

"Osjećam se kao beba ponovo rođena, ali sa većim mozgom i većim nogama i rukama i sa većim srcem prema ovom gradu i ovim ljudima", rekao je Jurišić.

Kazao je i da se pitao da li će se kad izađe na slobodu ikad moći snaći u svom gradu, ali da su mu građani ove zemlje davali snagu.

Jurišić nije ljut ni na koga, pa ni na državu Bosnu i Hercegovinu, od koje nije imao podršku. Dodao je i da su njegovi advokati hrabro i profesionalno radili.

#648 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 12 October 2010 - 13:05

a jel tebi normalno da se neko ko je optužen za ratne zločine ispraća (u hag) sa trubačima, da mu se poklanjaju automobili, pomaže ga država?


Nije, i dobar deo Srbije misli da nije, i uošte nije tih prilikom iznošenja tih svojih stavova. Ko se u Tuzli protivi KUD-u?

Edited by slowmotion, 12 October 2010 - 13:07.


#649 karadoz

karadoz
  • Banned
  • 1,908 posts

Posted 12 October 2010 - 13:07

Zanimljivo je da se neko ko je optužen ( pa makar i neosnovano) za ratne zločine dočekuje KUD-om. Tebi je to normalno?


Nor malan covjek iz BiH koji je rat proveo tamo treba dobro razmisliti o tome treba li prijeci sa druge strane Drine...neki spiskovi tamo postoje kao sto su postojali 92.

#650 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 12 October 2010 - 13:08

Zanimljivo je da se neko ko je optužen ( pa makar i neosnovano) za ratne zločine dočekuje KUD-om. Tebi je to normalno?

Normalnije je nego cmakanje usred Bgd sa dokazanom i osudjenom zlocinkom. Hint: bunda+puma patike (nisu ''oslobodjene'' iz izloga)! Nego jesi li joj poklonio makar cvece? -_- Bundu i patike nisi stigao, jbg. :)

#651 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 12 October 2010 - 13:09

Nije, i dobar deo Srbije misli da nije, i uošte nije tih. Ko se u Tuzli protivi KUD-u?


vidim dodao si u prethodni post "makar neosnovano". možda je to razlog za KUD?


btw, nemoj mi to o dobrom delu srbije. premijer srbije je ispraćao optužene za ratne zločine, to je činjenica.

#652 disperzija

disperzija
  • Members
  • 626 posts

Posted 12 October 2010 - 13:09

Nije, i dobar deo Srbije misli da nije, i uošte nije tih. Ko se u Tuzli protivi KUD-u?


Pa sta se imaju protiviti KUD-u, nisu Obraz i Dveri majka mu??
Ili mislish kao zasto sviraju kad se "optuzeni za ratne zlochine " vraca u grad?

Zato sto je pravosudje u Srbiji za neku stvar i sto se chovjek poslje pritisaka iz inostranstva kutarisao politichkog kazamata.

#653 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 12 October 2010 - 13:18

vidim dodao si u prethodni post "makar neosnovano". možda je to razlog za KUD?


Sigurno. Da je bilo osnovano ne bi bilo ni KUD-a, bio bi još u zatvoru  :)



btw, nemoj mi to o dobrom delu srbije. premijer srbije je ispraćao optužene za ratne zločine, to je činjenica.


Važno je da na ispraćaju nismo bili ti i ja, Vesna. Mnogo važno.

#654 tornjak

tornjak
  • Members
  • 4,038 posts

Posted 12 October 2010 - 13:29

Sigurno. Da je bilo osnovano ne bi bilo ni KUD-a, bio bi još u zatvoru  :)


De majke ti sasvim jednostavno pitanje.
Kako bi ti docekao nevina covjeka?

Jel tebi problem ako nevina covjeka doceka KUD?

#655 slow

slow
  • Members
  • 3,778 posts

Posted 12 October 2010 - 13:38

De majke ti sasvim jednostavno pitanje.
Kako bi ti docekao nevina covjeka?

Jel tebi problem ako nevina covjeka doceka KUD?


Ako srpski sud kaže da je nevin ja bih ga dočekao sa lisicama u Tuzli.  :)


Tornjak, ne možeš biti nevin u tuzlanskom rašomonu ako si komandovao. Razumeš? Mogu samo da nedostaju materijalni dokazi, ali činjenica da si bio među glavnokomandujućim te ne čini nevinim po nebeskim zakonima. Zemaljska pravda možda omane, ali nebeska neće, nikad. Zato ga nije trebalo dočekati KUD-om. To je moralna dimenzija, mnogo značajnija od čisto pravne.

Edited by slowmotion, 12 October 2010 - 13:39.


#656 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 12 October 2010 - 13:44

Tornjak, ne možeš biti nevin u tuzlanskom rašomonu ako si komandovao. Razumeš? Mogu samo da nedostaju materijalni dokazi, ali činjenica da si bio među glavnokomandujućim te ne čini nevinim po nebeskim zakonima. Zemaljska pravda možda omane, ali nebeska neće, nikad. Zato ga nije trebalo dočekati KUD-om. To je moralna dimenzija, mnogo značajnija od čisto pravne.

Jbt, dobro je tebi Slow. Tebe bih ja zaduzio da ides od vrata do vrata svih poginulih u onom nesretnom ratu i da na ovaj nacin ''tjeshish'' ozaloscene. Jebo istinu, jebo jame, jebo pravdu. Dodje Slow i narodu objasni ''vishu dimenziju''. Uh!
edit: kad ce ga vec stici ''nebeska pravda'' sto ti je onda docek uz KUD nemoralan? jebo moral!

Edited by Rotterdamac, 12 October 2010 - 13:46.


#657 tornjak

tornjak
  • Members
  • 4,038 posts

Posted 12 October 2010 - 14:11

Ako srpski sud kaže da je nevin ja bih ga dočekao sa lisicama u Tuzli.  :)


Tornjak, ne možeš biti nevin u tuzlanskom rašomonu ako si komandovao. Razumeš? Mogu samo da nedostaju materijalni dokazi, ali činjenica da si bio među glavnokomandujućim te ne čini nevinim po nebeskim zakonima. Zemaljska pravda možda omane, ali nebeska neće, nikad. Zato ga nije trebalo dočekati KUD-om. To je moralna dimenzija, mnogo značajnija od čisto pravne.

Ne razumijem!

Verzija A. "Srpska" strana je u pravu i radilo se o smisljenom napadu.
Tada mogu da razumijem da fale materijalni dokazi i da ti dam za pravo.

Verzija B. "Tuzlanska" strana je u pravu i nema govora o smisljenom napadu nego se radi o odbrani.
Koji nebeski zakon ti zabranjuje da se branis od napada? De majke ti jel to komandant krivac ako komanduje odbranom grada?

#658 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 12 October 2010 - 14:33

A zasto se u tuzli odvija sudjenje nekom "odbraniocu" zbog ubistva ranjenog/zarobljenog vojnika JNA ? Ne da mi se sad naci link na tu vijest, ali prilicno je stara. Sudjenje za djelo ratnog zlocina, naravno, da ne bude zabune.

Ilija Jurisic pusten da se brani sa slobode, jer nije bilo dovoljno dokaza protiv NJEGA. Dakle, Jurisic je pojedinac, jedan od ucesnika u dogadjanjima koja su, izmedju ostalog, za posljedicu imala i ratni zlocin.
Ja, naravno, pozdravljam odluku suda, i nadam se da je donesena na osnovu dokaza, a ne pod politickim pritiskom.

Ono sto je evidentno, i oko cega vjerujem nema sporenja je da se tada stvarno dogodio ratni zlocin. (Inace ne bi bilo sudjenja u Tuzli zbog toga)
Osim tog pojedinca kojemu se sudi, pretpostavljam da postoje odgovorne osobe u lancu komande, kojima takodje treba suditi i doci do istine.
Previse je za ocekivati da ta istina bude potpuna i nepristrasna, ali jebiga da je bude koliko toliko.

Eto.

#659 bezze

bezze
  • Members
  • 678 posts

Posted 12 October 2010 - 20:18

Previse je za ocekivati da ta istina bude potpuna i nepristrasna, ali jebiga da je bude koliko toliko.

Eto.

Posteno, a sad vojnu kartu u ruke i trk do prve policijske stanice da im pokazes kuda si lupao artiljerijom.

#660 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 12 October 2010 - 21:20

Posteno, a sad vojnu kartu u ruke i trk do prve policijske stanice da im pokazes kuda si lupao artiljerijom.


Samo legitimne ciljeve jarane. :)

Attached File  bezze.jpg   53.54KB   28 downloads