Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Problemi homoseksualaca u Srbiji


  • Please log in to reply
11577 replies to this topic

#10846 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 02 July 2014 - 22:17

nego samo da se prema homoseksualcima ponašaju pristojno i da ih ne diskriminišu.

 

Pa da propadnemo ko Nemacka


  • 0

#10847 glava&pismo

glava&pismo
  • Members
  • 161 posts

Posted 17 July 2014 - 07:22

Neko bi konacno trebao Djokovicu javno da postavi direktno pitanje o njegovom stavu prema lgbt populaciji, ako ovaj gest nije dovoljan ili neki zele da ga vide dvosmisleno.

Znam da se ovakvo pitanje ne postavlja javnim licnostima u delu sveta gde su lgbt prava uznapredovala, ali posto je on veoma obozavana licnost u Srbiji

i na Balkanu, jedna njegova recenica bi puno znacila kao doprinos zdravijem razumu za one koji ne umeju sami, bez javnog stava cenjene javne licnosti, da razmisljaju.


  • 0

#10848 mirke1982

mirke1982
  • Members
  • 448 posts

Posted 30 July 2014 - 15:35

A sta ako odgovori kako ne treba?


  • 0

#10849 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 30 July 2014 - 15:45

...

 

... 

 

 

Ali, zato su sve znali o stalama.

 

Sto rece onaj zblanuti smradom vladika - 'pa svaka nasa stala je starija od Amerike'.

 

Jeste, - ali smradna stala.

 

...


  • 0

#10850 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 03 September 2014 - 22:35

http://www.politika....upstine.sr.html


  • 0

#10851 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 05 September 2014 - 07:49

Novi/stari momenti u borbi "neprihvacenih" I "branitelja srBstva"...

Nove/stare pretnje I plakati po gradu, pozivi na razumevanje, dalja politizacija ogromnog problema drustva I lazi sa razlicitih strana.


  • 0

#10852 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 05 September 2014 - 09:43

Zasto si stavio to da su neprihvaceni pod navodnike? Imas nove podatke?  :blink:


  • 0

#10853 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 05 September 2014 - 10:38

Nikakvi novi podaci, stanje svesti ne menja se lako, al ja jednostavno nisam ni za politizaciju aktivnosti.

Dosta je politike u svakom segmentu drustva u Srba... Izgleda je to jedini put u slobodu onih koji se razlikuju, a to mi ne pije vodu.


  • 0

#10854 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 05 September 2014 - 10:50

Nikakvi novi podaci, stanje svesti ne menja se lako, al ja jednostavno nisam ni za politizaciju aktivnosti.

Dosta je politike u svakom segmentu drustva u Srba... Izgleda je to jedini put u slobodu onih koji se razlikuju, a to mi ne pije vodu.

 

Kad pomenu pijenje vode, interesantno je da je bezazleno delovanje LGBT aktivista ono sto preliva tvoju casu tolerancije kada se radi o politizaciji tamosnjeg drustva.  


  • 1

#10855 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 05 September 2014 - 10:54

Moju casu ne preliva napisano, naprotiv.

Casa je prelivena zbog kojekakvih politickih kombinacija I ustupaka onom drugom delu "zajednice", koji se redovno javlja u vezi spasavanja otazbine od stranih uticaja.

 

Drugopomenuti imaju nesto drugacije sisteme borbe, sa kojima se, takodje, ne slazem, a ne mogu reci da njihove poteze smatram legitimnim.

 

Ipak, borba je borba.

 

edit> ne radi mi quote...


Edited by Manoly, 05 September 2014 - 10:55.

  • 0

#10856 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 05 September 2014 - 17:56

Ne shvatam sta hoces da kazes ali mi se cini kao da ti je ono "Smorili ste vise sa tom paradom!" u poslednjem momentu zastalo u grlu, pa se sad tu nesto toboze enigmatski nakasljavas.

Ako se vec slazes da homoseksualnost per se ne predstavlja ama bas nikakav problem (a slazes se?), sta je to onda toliko nelegitimno u borbi protiv zaostalog totalitarnog homofobnog sistema koji homoseksualnim osobama na svakom koraku zagorcava zivot u Srbiji?

Edited by Upekkha, 05 September 2014 - 17:57.

  • 0

#10857 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 06 September 2014 - 14:02

Ne shvatam sta hoces da kazes ali mi se cini kao da ti je ono "Smorili ste vise sa tom paradom!" u poslednjem momentu zastalo u grlu, pa se sad tu nesto toboze enigmatski nakasljavas.

Ako se vec slazes da homoseksualnost per se ne predstavlja ama bas nikakav problem (a slazes se?), sta je to onda toliko nelegitimno u borbi protiv zaostalog totalitarnog homofobnog sistema koji homoseksualnim osobama na svakom koraku zagorcava zivot u Srbiji?

 

Nisi pogresio kod prve recenice, a svoje misljenje izneo sam i pre (citaj politizacija svega, pa i tog problema).

 

I da, slazem se da ne predstavlja problem za mene, al za drzavu evidentno predstavlja, te se i dato pitanje ne resava na adekvatan nacin.

Ukljucivanje onih koji se posmatraju kao razliciti ima alternativne puteve u odnosu na paradiranje, jer upravo zaostalost drustvenog sistema u Srbiji u neku ruku nalaze prilagodjavanje situaciji.

Parada bi trebalo da predstavlja veseo dogadjaj, koji otvara vrata svakome, a beogradska varijanta iste svodi se na klasicno zagorcavanje zivota svake grupacije (osim onih koje su spremne za razbijacke desnicarske akcije). Tu je, naravno, glavni krivac onoliko puta pomenuta drzava, potom i oni koji tvrdoglavo ne vide drugi put za trazenje izlaza iz, nekad bezizlazne, situacije.


  • 0

#10858 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 06 September 2014 - 15:28

Neko se u duhu tvoje logike dosetio da mini suknje imaju alternative i da silovanje zagorcava zivot svim grupacijama osim silovatelja - pa je izumeo burke.
  • 0

#10859 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 September 2014 - 20:14

...

 

Vecito 'ALI' - srecu navijacima kvari.

 

...


  • 1

#10860 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 06 September 2014 - 22:10

Neko se u duhu tvoje logike dosetio da mini suknje imaju alternative i da silovanje zagorcava zivot svim grupacijama osim silovatelja - pa je izumeo burke.

 

Ovo apsolutno nema veze sa mojom logikom, prosto nije umesno ovako nesto porediti.

 

 

...

 

Vecito 'ALI' - srecu navijacima kvari.

 

...

 

:+1: za iskusnog igraca.


  • 0