Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Problemi homoseksualaca u Srbiji


  • Please log in to reply
11577 replies to this topic

#1 Niceboyscom

Niceboyscom
  • Banned
  • 161 posts

Posted 16 October 2005 - 11:59

Sta mislite o trendu legalizacije homoseksualnih brakova i da li smatrate da je u Srbiji prisutna velika homofobija,ili ne?
  • 2

#2 alebuc

alebuc
  • Members
  • 289 posts

Posted 16 October 2005 - 12:28

Protivcim se legalizaciji homoseksulnih brakova.
  • 2

#3 Izno good

Izno good
  • Members
  • 1,194 posts

Posted 16 October 2005 - 12:39

Podrzavam legalizaciju gej brakova. Ko god oseca potrebu, ljubav i uzajamnu zelju da ima takav odnos, niko, a najmanje drzava ili zakon ne bi smeli da ih u tome sprecavaju. Jer oni time nikoga ne ugrozavaju.
  • 4

#4 nihil

nihil
  • Members
  • 1,461 posts

Posted 16 October 2005 - 12:42

Treba u zakonu ostaviti svaku mogucnost kojom se zajednicki zivot dvoje ljudi regulise. Seksualna orijentacija tu ne treba da igra glavnu ulogu. Sustina braka je u tome da je to partnerski odnos u kome se zasticuju dominantno materijalni interesi partnera. Stoga za pravedno regulisanje trzisne utakmice treba omoguciti svima koji dijele zajednicki zivot da dobiju imovinu koja im po tom osnovu pripada. B)

Edited by nihil, 16 October 2005 - 12:42.

  • 1

#5 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 16 October 2005 - 18:28

Ja se zalazem za delegalizaciju braka, tako da gay populacija nema sta da brine - vanbracne zajednice su sve sto je danas potrebno, a jedino se homoseksualci mogu buniti ako im je zabranjen i status vanbracne zajednice, u kom slucaju cu ih uvek podrzati...
  • 0

#6 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 16 October 2005 - 18:31

Legalizacija gay brakova -DA- :lol:

Usvajanje dece od gay parova -NE- :lol:
  • 1

#7 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 16 October 2005 - 19:01

Legalizacija gay brakova -DA-

Usvajanje dece od gay parova -NE- 


E, ako ovo nije homofobija.............. Ako vec mogu da se vencavaju sta je onda problem kod usvajanja dece......jel to sto ce im i deca biti homoseksualci? (ne mora da znaci, jer po toj logici heteroseksualni parovi bi trebalo da daju samo hetero decu). A drugo ako im i deca budu homoseksualnog opredeljenja, sta je tu lose? :lol:

Edited by BlackDog, 16 October 2005 - 19:04.

  • 4

#8 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 16 October 2005 - 19:14

Ja se tu dvoumim.

Što se braka tiče definitivno sam za jer dva bića koja se vole nikoga ne ugrožavaju, ma kakve im genitalije bile.
Što se usvajanja dece tiče i tu mislim da gejevi nisu ništa loši roditelji od strejtera,
(Ok. Dete neće moći da sisa prirodnu sisu) ali sa aspekta dece mi je malo surovo, ukoliko podrazumevam da bi to dete moglo da bude zezano od strane vršnjaka.

Inače usvojena deca gejeva i lezbejki su samo u 5 % gejevi i lezbejke, kao i kod dece heteroseksualaca što znači da vaspitanje sa tim nema veze, već se to formira od začetka fetusa pa do trećeg meseca trudnoće.

Mislim da bi bolje bilo, ako se već daje dete homoseksualcu da se to uradi tako da druga deca ne znaju o čemu se rade i da misle da je jedan od njih razveden otac, a drugi njegov cimer.

Možda je i ovo što sam napisao neka diskriminacija jer je kod ocenjivanja karaktera zaista najmanje bitno kakve su nekom genitalije i seksualna orjentacija, pa ipak radi zaštite dečjeg ugleda možda se treba misliti i na to.
  • 0

#9 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 16 October 2005 - 19:21

Zalažem se za hitnu legalizaciju gay brakova i mogućnost da usvajaju decu, pod jednakim uslovima kao i heteroseksualni parovi.

Pravo rešenje je nastanak neutralno-seksualnog društva, u kome će pol, rod i seksualno opredeljenje biti potpuno irelevantna činjenica za društvo.
  • 2

#10 iorel

iorel
  • Members
  • 1,101 posts

Posted 16 October 2005 - 19:27

E, ako ovo nije homofobija.............. Ako vec mogu da se vencavaju sta je onda problem kod usvajanja dece......jel to sto ce im i deca biti homoseksualci? (ne mora da znaci, jer po toj logici heteroseksualni parovi bi trebalo da daju samo hetero decu). A drugo ako im i deca budu homoseksualnog opredeljenja, sta je tu lose? :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Jos nije empirijski skupljeno dovoljno podataka o tome da li je uzgajanje dece u homoseksulnoj zajednici dobro ili lose po razvoj deteta.
  • 0

#11 cancika

cancika
  • Members
  • 396 posts

Posted 16 October 2005 - 19:28

Kao sto sam to vec, na nekoj diskusiji na istu temu, napisao:

Brak kao instituciju treba potpuno ukinuti.
  • 0

#12 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 16 October 2005 - 19:32

Pokusaj da se legalizuju gej brakovi upravo i ima za cilj da se ostvare sva prava koja inace i imaju tzv.strejt brakovi a to je osnivanje porodice,odnosno imanje dece.Sto se mene tice imanje dece je nesto sto bi trebalo biti uskraceno i "normalnim parovima" jer se tolerise da narkomani i alkoholicari imaju potomstvo,a pederi i lezbijke kao ne bi trebalo.Ne moze se spreciti da neko ima potrebu za porodicom,ma kako iscasen bio,ali u nasem drustvu to je na zalost ili na srecu,kako kome drago,jos uvek neizvodljivo.veliki je problem kako bi to dete i sa kakvim sve problemima odrastalo.
A sto se i same gej zajednice tice,potpuno sam ravnodusan,da budem potpuno jasan.A ravnodusnost im sigurno najmanje odgovara.I ova prica je nesto sto potezu da bi se aktuelizovalo njihovo postojanje,jer vole da su u centru paznje...samo zelim da im porucim da se uozbilje.postoji fama o tome da su vrlo inteligentni,pa ako jesu,shvatice...
  • 0

#13 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 16 October 2005 - 19:42

obrnuto. nama je upravo potreban pravni okvir zastite i apsolutna ravnodusnost u vezi sa tim kako vodimo svoj zivot.

znaci, bas te boli briga da li sam ja lezbejka, a mene da li si straight, sve dotle dok imamo ista zakonska prava.
  • 0

#14 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 16 October 2005 - 19:59

Pokusaj da se legalizuju gej brakovi upravo i ima za cilj da se ostvare sva prava koja inace i imaju tzv.strejt brakovi a to je osnivanje porodice,odnosno imanje dece.Sto se mene tice imanje dece je nesto sto bi trebalo biti uskraceno i "normalnim parovima" jer se tolerise da narkomani i alkoholicari imaju potomstvo,a pederi i lezbijke kao ne bi trebalo.Ne moze se spreciti da neko ima potrebu za porodicom,ma kako iscasen bio,ali u nasem drustvu to je na zalost ili na srecu,kako kome drago,jos uvek neizvodljivo.veliki je problem kako bi to dete i sa kakvim sve problemima odrastalo.
A sto se i same gej zajednice tice,potpuno sam ravnodusan,da budem potpuno jasan.A ravnodusnost im sigurno najmanje odgovara.I ova prica je nesto sto potezu da bi se aktuelizovalo njihovo postojanje,jer vole da su u centru paznje...samo zelim da im porucim da se uozbilje.postoji fama o tome da su vrlo inteligentni,pa ako jesu,shvatice...

<{POST_SNAPBACK}>


Sto se mene tice imanje dece je nesto sto bi trebalo biti uskraceno i "normalnim parovima" jer se tolerise da narkomani i alkoholicari imaju potomstvo,a pederi i lezbijke kao ne bi trebalo

Predlažem da zabranimo reproduktivni seks svim "bolesnim" ljudima... Zašto samo narkomanima i alkoholičarima... Zabranimo i dijabetičarima, hemofiličarima, slepima od rođenja i obolelim od svih genetskih bolesti... :lol:

Da, da... ta priča o stvaranju savršene ljudske populacije bila je aktuelna pre stotinak i kusur godina (Mengele je deo toga probao i u praksi...)

Elem, protivnik sam usvajanja dece u gay brakovima, jer će muško dete u muškoj gay zajednici i žensko dete u ženskoj gay zajednici, biti uslovljeno da i samo bude gay. Bez obzira na genetsko nasleđe postoji nešto što se zove transgeneracijsko prenošenje i usvajane porodičnog modela ponašanja.
Protivnik sam svakog takvog uslovljavanja... :lol:

Smatram da gay brakove, treba regulisati normalnom pravnom regulativom identičnom za heteroseksualne brakove, kako bi imovinska i pravna sigurnost gay bračnih partnera bila zagarantovana i posle smrti jednog od partnera.

Bez obzira na moj stav o (ne)usvajanju dece od strane gay parova, to ne znači da neki gay par ne bi bio bolji roditelj od nekog heteroseksualnog para sa morem kompleksa i ličnih problema.

Ja sam u načelu takođe protiv, da visoki rukovodioci u ovoj zemlji budu ljudi bez dece, mada nemam ništa lično, ni protiv Vuka Draškovića, ni protiv V. Koštunice ili recimo Biljane Plavšić.
Moj stav je u načelu.
  • 0

#15 queeria

queeria
  • Members
  • 1,429 posts

Posted 16 October 2005 - 20:44

Ukidanje braka uopste...
Naravno izjednacavanje prava parova i single osoba...
  • 0