Jump to content


Photo
- - - - -

Beograd vs Zagreb


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
419 replies to this topic

#376 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 02 December 2008 - 23:49

Kazu ekstra ribe. Pa dobro, lepo je to, ne kazem da su loshe, chak i kad bi potpuno prihvatili tu generalizaciju,
ali ..... mnogo je naivno da neko pomisli da ce neko da otkine specijalno na te ribe i da potegne hiljade kilometara zbog njih.



ah pa to .. zaboravih


recimo Balaton [njem. Plattensee] funkcionira samo na tom nacelu .. dobro vino i .... :ph34r:


naiva .. rekoh ti .. to i jest autohtonost tog podneblja granicara i ako nemas nista drugo .. sto ne iskoristiti?

#377 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 03 December 2008 - 00:07

ah pa to .. zaboravih
recimo Balaton [njem. Plattensee] funkcionira samo na tom nacelu .. dobro vino i .... :ph34r:


Uputi me u detalje, davno nisam prolazio kroz te krajeve .......... sledece godine planiram Srbiju, Hrvatsku i Italiju ..... Balaton nije daleko :) .

#378 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 03 December 2008 - 00:51

ma nemoj mi te o partencami .. kakav Bari .. kakvi pospani putnici .. cemu to jos sluzi .. pa jos iz Rijeke do Dubrovnika za Bari .. brza pruga?
i kad si ti to radio? prosle godine il' pretprosle? jer prije tri nije "pruga" bila Rijeka Split ...


i sto fali ponudi - kruzno putovanje Jadranom u dva dana s posjetom Dubrovniku i spavanju na brodu?
zamisli sto bi mi odgovorio da sam u ponudu uvrsti'a i jazz band na brodu s dvogledom?
pospani putnici .. aj' molin te ne zajebaji .. nemos ni povratnu kartu kupit .. ono ka' mos' samo u jednome smijeru


lokarda spomenuh tu liniju samo radi price Kako nam funkcionira .. i monopol Jadrolinije a i turisticka zajednica Zagreba.

eli .. ako ona na moru di "tutnja" 9,5 miliona funkcionira kako funkcionira sto onda ocekivati od zagrebacke?


Pretprošle godine...A da sad ne vadim raspored Jadrolinije to uostalom i nema veze s temom...Jadrolinija kad izuzmeš katamarane ima samo ro ro putničke brodove a te kabine za putnike su debelo ispod standarda koji se danas traži.
A osim duty free dućana i restorana nepostoji ništa...recimo bivši prostor kockarnice na "Marku Polu" je danas prostor za zabavu zaposlenih...a kad bi tamo stavio aparate izgledalo bi presmiješno. Još i danas postoje kabine "muzičari" ali ti s takvim brodovima nemoš ukrcat furešte na kružna putovanja Jadranom jer mi takve brodove nemamo. ro ro putnički brodi podrazumjevaju ukrcaj talijana sa autom koji noći u kabini tu noć i budi se u Dubrovniku...ili već di ide i to je sve

#379 dalmatian

dalmatian
  • Members
  • 19 posts

Posted 03 December 2008 - 11:46

Ja reche da je grad ruznjikav, a da nema povijest to zna i svako dete, valjda je izlishno pominjati, svako poredjenje gubi smisao u startu. Izgleda se nisam samo posrao po njemu, kao vi, pa da budete zadovoljni. U pravu si, uzivajte vi u svojoj tisucljetnoj kulturi i etnichkoj chistoti. Bok.



Ne znam zašto se uzbuđuješ, imam dojam da želiš sam sebe uvjeriti kako ti je tamo super. Grad sliči na sve ostale velike američke gradove i to je to. Ljudi se u Americi mogu diviti prirodnim ljepotama, ali nebodera danas imaš još više u Aziji ;-)

ps Split je upravo zbog raznih vladara najlipši na svitu, glavna ulica u gradu je Marmontova (Francuzi su vladali 8 godina)! Ima 3-tisućljetnu kulturu!

Edited by dalmatian, 03 December 2008 - 12:17.


#380 trotter80

trotter80
  • Members
  • 321 posts

Posted 03 December 2008 - 13:56

[quote name='down with the sickness' date='03.12.2008, 00:07' post='2188125']
Uputi me u detalje, davno nisam prolazio kroz te krajeve .......... sledece godine planiram Srbiju, Hrvatsku i Italiju ..... Balaton nije daleko :ph34r: .

na kakvu vrstu zabave ciljaš? :D
U Mađarsku isplati potegnuti... Svakako... Balaton, ali i Budimpeštu npr vrijedi vidjeti... doživjeti :D
Nije loše ni u Češkoj...

Kako se zove onaj bar u Young Street? Zanzibar? nešto u tom stilu ako se ne varam... :)

#381 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 03 December 2008 - 15:48

Ne znam zašto se uzbuđuješ, imam dojam da želiš sam sebe uvjeriti kako ti je tamo super. Grad sliči na sve ostale velike američke gradove i to je to. Ljudi se u Americi mogu diviti prirodnim ljepotama, ali nebodera danas imaš još više u Aziji ;-)

ps Split je upravo zbog raznih vladara najlipši na svitu, glavna ulica u gradu je Marmontova (Francuzi su vladali 8 godina)! Ima 3-tisućljetnu kulturu!


Imash krivi dojam i to ti polako postaje zashtitni znak, kao shto je skyline svakog grada na svetu zashtitni znak, simbol njegove velichine, uticaja, ekonomske i inih snaga i potencijala, gde turisti mogu uz vecheru ili shetnju da uzivaju u njemu, shto ostaje u pamcenju, forever. Neboderi su tu samo da ga kreiraju, ali niko nije impresioniran njima.

:ph34r: Ali, za nekoga kome je Split pojam grada, dalja tumachenja i pojashnjenja su uzaludna. Chak su i teroristi al-kaide, za razliku od tebe, shvatili znachaj skyline-a i udarili na njega, simbolichno pokushavajuci da srushe Ameriku. I delimichno su uspeli majmuni, rusheci te dve glupe zgradurine uzeli su gradu delic dushe, uzeli su puzzle kockicu iz skyline New Yorka i on vishe nije onaj kojeg se secamo sa razglednica, sreca te je najveci medju najvecima pa ce nadoknaditi lako, ali necesh ti to shvatiti. Pozdravljam te.

[Kako se zove onaj bar u Young Street? Zanzibar? nešto u tom stilu ako se ne varam... :)



Jeste Zanzibar :D . Vidim da si ljubitelj finih umetnosti i shipke. Dobar je, ali je Brass Rail bolji i nalazi se na istoj strani ulice, par blokova severno.

Edited by down with the sickness, 03 December 2008 - 22:04.


#382 trotter80

trotter80
  • Members
  • 321 posts

Posted 03 December 2008 - 16:30

pogodio si od prve, a obojica znamo da nije bilo lako... Vjerujem da ima i boljih mjesta (ubij me ako se sječam kako se zove ono mjesto par 100 metara istočno od onog velikog shopping malla (Sears center ili tako nekako ili sam nešto pobrkao)... ;)
sve u svemu, lijepo je usred Toronta porazgovarati s Mađaricom na engleski... U Budimpešti je teško naći Mađaricu koja govori išta osim mađarskog...
Ipak da sam u Kanadi, izabrao bih Montreal;)
U vezi dalmatinca... Odustani dok si mlad... Svak nosi svoj križ... neke stvari shvatiš tek kad dođeš tamo i osjetiš ih... s jedne strane Bog da (priroda) a s druge oduzme (mogučnost logičkog razmišljanja i zaključivanja), al imaju ispriku što nisu jedni na Balkanu...

#383 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 03 December 2008 - 22:15

Klikni ti!



:ph34r:


Dobro, zaboravio sam link, moze to i vama da se desi, nije lepo ismevati se.

http://www.diserio.c...5-skylines.html

http://www.diserio.c...ntoskyline.html

Edited by down with the sickness, 03 December 2008 - 22:18.


#384 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 03 December 2008 - 23:59

@ down with the skylines:

ma taj skylines ti je bezveze stvar - to se ionako vidi samo izdaleka, znaci kad napustis grad i kad ga gledas iz prirode ili iz drugog grada

tako da, logiski promatrano, skylines toronta bi trebao biti plus za nekoga ko zivi pored toronta :ph34r:

Edited by Cro-boy, 04 December 2008 - 00:01.


#385 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 04 December 2008 - 02:42

@ down with the skylines:

ma taj skylines ti je bezveze stvar - to se ionako vidi samo izdaleka, znaci kad napustis grad i kad ga gledas iz prirode ili iz drugog grada

tako da, logiski promatrano, skylines toronta bi trebao biti plus za nekoga ko zivi pored toronta :ph34r:


Zar i ti sine Cro-boy? Ajde shto ovim mladim dalmatinskim galebovima moram da objashnjavam turistichku romantiku, ali zar tebi starom shvaleru? Naterao si me da prilozim lichne fotografije radi ilustracije. Grad se napushta, ali romantichno - brodicima, a onda se, posle 15 minuta lagane voznje na ostrvu prave romantichne slike.
Evo, opet sam se zaljubio pre neki dan druze moj, fatalna Ruskinja, ali pazi ..... fataaaaalna, veruj mi na rech, nemam koncentraciju, ne mogu da radim bre. I odma' bi na skyline, nego ladno ovih dana u pichku materinu, odlozicu do proleca. Cro-boy, Cro-boy, stigle su te godine prijatelju.

Edited by down with the sickness, 04 December 2008 - 12:25.


#386 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 04 December 2008 - 07:23

hehehehehe...

znao sam ja da tu uopce nije bitan nikakav skajlajn, vec da je nesto drugo u pitanju, da ne kazem - u prvom planu...

na onim prvim slikama mi je nesto falilo (sad vidim i sta) pa mi se nisu dopale, a s ovom slikom imam problem, pa hmmm.... znas za onu foru: "ako se dobro koncentrirate, na slici cete ugledati skajlajn toronta" :ph34r:

#387 dalmatian

dalmatian
  • Members
  • 19 posts

Posted 04 December 2008 - 11:28

[quote name='down with the sickness' date='03.12.2008, 15:48' post='2188611']
Imash krivi dojam i to ti polako postaje zashtitni znak, kao shto je skyline svakog grada na svetu zashtitni znak, simbol njegove velichine, uticaja, ekonomske i inih snaga i potencijala, gde turisti mogu uz vecheru ili shetnju da uzivaju u njemu, shto ostaje u pamcenju, forever. Neboderi su tu samo da ga kreiraju, ali niko nije impresioniran njima.




Zamolio bih te da mi navedeš neke svjetske gradove koje si posjetio, zanima me s kojim gradovima uspoređuješ i stvaraš mišljenje o Torontu.

#388 josip

josip
  • Members
  • 1,137 posts

Posted 05 December 2008 - 11:29

Imash krivi dojam i to ti polako postaje zashtitni znak, kao shto je skyline svakog grada na svetu zashtitni znak, simbol njegove velichine, uticaja, ekonomske i inih snaga i potencijala, gde turisti mogu uz vecheru ili shetnju da uzivaju u njemu, shto ostaje u pamcenju, forever. Neboderi su tu samo da ga kreiraju, ali niko nije impresioniran njima.

Glede Toronta, uopce ne sumnjam da je rijec o jednom krasnom gradu u kojem je mozda cak i ugodno zivjeti.....ali nije li malo sto se kaze odruke?

#389 josip

josip
  • Members
  • 1,137 posts

Posted 05 December 2008 - 11:36

Izvini, ali moram stalno da te korigujem, jebiga ti nagadjash, a ja zivim ovde. Niagara Falls su 120 kilometara od Toronta i njihovih 17,5 miliona vizitora (jel' to vishe od Hrvatske??? fakat, zadrzavaju se u proseku 1-2 dana, retko 3-4), nema veze sa 11 miliona onih koji posete Toronto, tako da bi u tom, kombinovanom sluchaju Toronto bio medju prvih 5 gradova, odmah uz NY, London, Pariz.

Jeli pricas o stranim posjetiocima ili domacim kada spominjes brojku od 11 miljuna?...Trg bana Jelacica svake godine posjeti 10 miljuna posjetilaca ali to ga ne cini svjetskom turistickom destinacijom.

Cisto da ti ukazem na statistiku cijelu Kanadu je 2007 posjetilo 17 miljuna stranih turista...za usporedbu Hrvatsku koja je 10 puta manja stanovnistvom a 200 puta manja povrsinom 9 miljuna.

#390 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 06 December 2008 - 15:45

Zamolio bih te da mi navedeš neke svjetske gradove koje si posjetio, zanima me s kojim gradovima uspoređuješ i stvaraš mišljenje o Torontu.


Prvo, ovo zasluzuje da bude splitovano, vec odavno nema veze sa Beogradom i Zagrebom i ja preuzimam odgovornost za to.

Dalmatian, nismo mi deca ovde pa da se propitujemo ko je gde putovao i koliko je sveta video. Ne znam da li ochekujesh i overenu fotokopiju pasosha jer ovde mogu da ti kazem da sam proputovao sve kontinente, a mogu i da se zayebavam pa da ti kazem da sam pre Toronta bio dva puta u Banja Luci, na pijaci. Ja sam putovao mnogo manje nego shto sam mozda zeleo, ali sasvim dovoljno da imam svoje misljenje o gradovima sveta, kazem opet svoje misljenje.

I uopshte odakle ta iracionalna netrpeljivost prema jednoj pristojnoj zemlji kao shto je Kanada? Bolje bi bilo da ti nama kazesh odakle tebi tako negativni utisci o Torontu. Kada si bio, koliko dugo i da li su ti domacini bili nashi ljudi sa kucicom u predgradju koji se plashe da idu u grad, da se ne bi izgubili, shto je veoma cest sluchaj ovde :ph34r: , pa si od Toronta video samo par shopping molova. Sve shto sam hteo da kazem je da uz 7-8 evropskih, 3-4 americhka i par azijskih gradova Toronto ima svoje mesto na listi gradova koji imaju neshto vishe ponuditi posetiocima nego Split, ZG ili BG. Nishta vishe i nishta manje od toga, zashto bi to nekome smetalo? Probaj da shvatish podatak da se za 2 godine u Toronto doseli jedan ceo Split. ili Zagreb za 5-6 godina.

Glede Toronta, uopce ne sumnjam da je rijec o jednom krasnom gradu u kojem je mozda cak i ugodno zivjeti.....ali nije li malo sto se kaze odruke?


Nije od ruke nishta shto je potkrepljeno brojevima i chinjenicama, a ja sam naveo listu gradova koje poseti manje turista nego Toronto i ona ako obratish paznju izgleda veoma impresivno.

Jeli pricas o stranim posjetiocima ili domacim kada spominjes brojku od 11 miljuna?...Trg bana Jelacica svake godine posjeti 10 miljuna posjetilaca ali to ga ne cini svjetskom turistickom destinacijom.


Strani ili domaci, potpuno nebitno, Toronto se sa 4,16 miliona stranih turista se nalazi odmah iza Rima i Barcelone, a trga Bana Jelachica nema nigde - pa da ga yebesh.

Cisto da ti ukazem na statistiku cijelu Kanadu je 2007 posjetilo 17 miljuna stranih turista...za usporedbu Hrvatsku koja je 10 puta manja stanovnistvom a 200 puta manja povrsinom 9 miljuna.


Ne razumem zashto ste se toliko uzbudili. Prichamo brojevima i cinjenicama i tu nema mesta za emocije bilo koje vrste. Ja lichno, ako bih imao izbor, dao bih deset dana na Nijagari za jedan dan na Korchuli, jebesh glupi vodopad pored onakve obale, najlepshe na svetu, ali to nema opet nikakve veze sa brojem stanovnika i povrshinom neke zemlje. Kao shto vec rekoh, pokushavamo da budemo objektivni.

Bolje bi bilo da si naveo prednost Hrvatske s obzirom na okruzenje i geografsku blizinu i potencijal trzishta od 600 miliona ljudi nego shto netachno zakljuchujesh da je Kanadjana 10 puta vishe od Hrvata, shto uostalom nikakve veze sa turizmom nema.

Edited by down with the sickness, 06 December 2008 - 23:55.