Jump to content


Photo
- - - - -

FC Arsenal


  • Please log in to reply
10216 replies to this topic

#8431 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 10 March 2017 - 11:24

Bjelsa je potpisao za Lil.

 

Ja iskreno navijam za Simeonea, ali ne vidim kako će on doći u London ako ne bude imao garantovana ulaganja (i transferi, ali, još važnije, i plate) i apsolutnu slobodu odlučivanja, a ne vidim da to može dobiti u ovakvom modelu poslovanja Arsenala

 

Stoji sve za Simeonea. Samo ne vidim koji još "veliki" klub bi mu bio dostupan na leto, gde bi mogao da ispuni sve svoje zahteve. Ako napušta Atletiko, Arsenal je svakako dobra opcija za njega.


  • 0

#8432 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 10 March 2017 - 11:31

Stoji sve za Simeonea. Samo ne vidim koji još "veliki" klub bi mu bio dostupan na leto, gde bi mogao da ispuni sve svoje zahteve. Ako napušta Atletiko, Arsenal je svakako dobra opcija za njega.

 

PSG, recimo. Obećaju mu da će dovesti Grizmana i recimo Aleksisa Sancheza i eto njega odmah tamo...


  • 0

#8433 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 10 March 2017 - 12:17

PSG, recimo. Obećaju mu da će dovesti Grizmana i recimo Aleksisa Sancheza i eto njega odmah tamo...

 

I PSG sam svrstao u ekipe koje neće menjati trenera na kraju sezone. Ali, u suštini, da. To je jedna opcija, svakako.


  • 0

#8434 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 10 March 2017 - 12:19

Alexis gleda da pobegne od Vengerice nema sanse da ode u PSG ako tamo ide gospodin mag. :D


  • 0

#8435 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 10 March 2017 - 13:16

Pa sejk bi bio lud ako bi zamenio Emerija posle jedne sezone i to ni manje ni vise nego zbog Vengera.


  • 0

#8436 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 10 March 2017 - 15:52

Bio bi lud ako bi doveo Vengera period.


  • 0

#8437 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 11 March 2017 - 13:02

ne bih baš bio oduševljen Simeoneom. Cenim ga zbog svih neverovatnih stvari koje je uradio sa Atletikom, ali ja lično živim u nekom ubeđenju da Arsenal uvek mora da teži ofanzivnom, lepršavom fudbalu, odnosno da je to glavna zaostavština Profesora. A nisam siguran da to dobijamo sa Simeoneom.


  • 1

#8438 harmonajzer

harmonajzer
  • Members
  • 473 posts

Posted 11 March 2017 - 20:09

Ne bih bio u koži budućeg trenera. Ko god da dođe, suočiće se sa timom koji je u rasulu i sa igračima koji nemaju karakter i pobednički mentalitet. Neki od njih  će sigurno ili vrlo verovatno tražiti da odu (Sančez, Ozil, Beljerin, Ox...), a znajući ove naše iz uprave, ne verujem da će budžet za pojačanja biti dovoljan da se napravi tim sposoban za visoke domete.

 

Možda treba očekivati da tim preuzme neko kao što je Eddie Howe i da se krene praktično od nule, a to znači borba za plasman od 5-8 mesta u narednim sezonama.

 

Bojim se da je za ono što svi mi želimo (titula u PL i značajniji prodor u LŠ) potrebno da klub preuzme onaj Azerbejdžanac ili neki drugi "pijani milioner" koji će svakog leta potrošiti 100-150 miliona na pojačanja.

 

Ne kažem da ćemo za koju godinu "od blata praviti" Vengera , ali verovatno ćemo više ceniti konstantnost u rezultatima poslednjih desetak godina, bez obzira na česte blamaže u duelima sa velikim klubovima.


  • 1

#8439 helmet

helmet
  • Members
  • 3,303 posts

Posted 11 March 2017 - 20:17

Znas kako, ne bih ja predvidjao bas apokalipsu. Svi nabrojani igraci su pod ugovorom, i ukoliko se dovede zvucno trenersko ime i obecaju pojacanja, nije nemoguce da svi ovi igraci ostanu. Sve zavisi od poteza uprave, ne verujem da se svima njima toliko ide. CXeka nas bas zanimljivo leto, i Prvenik ne bih se bas slozio sa tobom, Simeone je veliki motivator i bas ono sto nam treba. KAko ce igraci da imaju pobednicki mentalitet kada na klupi vide anemicnog Vengera. Druga stvar, tu leprsavu igru sto pominjes ja ne vidim. Nasa igra se svela na tika taka model sa bezbroj dodavanja i iskreno mi je to dosadna i procitana igra.Leprsavost i direktan fudbal je proslo vreme i nas pad je i poceo kada je Venger poceo da kopira Barsu. Sa druge strane kod Simeonea dominira taj "prost" fudbal.

Igraci ginu i ne mrse mnogo, licno bih voleo da taj model primenimo na Arsenal i ja bih licno pozdravio Simeonea kao odlicno resenje i mog favorita. Mislim da je opasno da krecemo od nule i da treba samo da probamo da nadogradimo ovaj sistem.


  • 2

#8440 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 11 March 2017 - 20:56

Sprdnja protiv Lincoln City-a u FA kupu, 5:0. Strelci Volkot, Žiru, Remzi i Alexis + jedan autogol.

 

Da i mi nekom ispratimo sa petardom :D


  • 1

#8441 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 11 March 2017 - 21:50

C6p5LDeWsAIhBXp.jpg

 

Sa danasnjeg protesta :D


  • 1

#8442 harmonajzer

harmonajzer
  • Members
  • 473 posts

Posted 11 March 2017 - 21:54

Znas kako, ne bih ja predvidjao bas apokalipsu....

 

Peto mesto u PL i nije neka apokalipsa, pogotovo s obzirom na naše plasmane tokom poslednje decenije...  :)

 

Po meni, problem je što je klupska (čitaj: Vengerova) koncepcija, koja se bazirala na dovođenju mladih ili neafirmisanih igrača, na stvaranju igrača iz sopstvenog pogona, na preteranom forsiranju engleskih igrača (Gibs, Vilšir, Volkot, Dženkinson, Ox) i tek u poslednje vreme na dovođenju vrhunskih igrača, jednostavno fejlovala ili, da budem blaži, ta koncepcija se nije pokazala dovoljno dobrom za osvajanje titule u PL. Naravno, mnogi potezi su bili iznuđeni finansijskom situacijom u klubu. Izgradnja novog stadiona se poklopila sa pojavom novopečenih velikana (Čelzi, Siti) i Arsenal je jednostavno izgubio korak.

 

edit: Ustvari, izbor novog trenera će pokazati kakve su ambicije uprave. Ako to bude neko veliko trenersko ime, moći ćemo da se nadamo. Ukoliko to bude Eddie Howe, glavni takmac biće nam Everton.


Edited by harmonajzer, 11 March 2017 - 21:58.

  • 1

#8443 therion

therion
  • Members
  • 1,865 posts

Posted 11 March 2017 - 22:00

U pravu je bio Claude sa Arsenal fan tv-a kad pitao za koji djavo stedimo Sanceza protiv Liverpula, zbog fucking Linkolna?? eto odgovora, Sancez 90min.


Edited by therion, 11 March 2017 - 22:02.

  • 0

#8444 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 12 March 2017 - 09:15

Znas kako, ne bih ja predvidjao bas apokalipsu. Svi nabrojani igraci su pod ugovorom, i ukoliko se dovede zvucno trenersko ime i obecaju pojacanja, nije nemoguce da svi ovi igraci ostanu. Sve zavisi od poteza uprave, ne verujem da se svima njima toliko ide. CXeka nas bas zanimljivo leto, i Prvenik ne bih se bas slozio sa tobom, Simeone je veliki motivator i bas ono sto nam treba. KAko ce igraci da imaju pobednicki mentalitet kada na klupi vide anemicnog Vengera. Druga stvar, tu leprsavu igru sto pominjes ja ne vidim. Nasa igra se svela na tika taka model sa bezbroj dodavanja i iskreno mi je to dosadna i procitana igra.Leprsavost i direktan fudbal je proslo vreme i nas pad je i poceo kada je Venger poceo da kopira Barsu. Sa druge strane kod Simeonea dominira taj "prost" fudbal.

Igraci ginu i ne mrse mnogo, licno bih voleo da taj model primenimo na Arsenal i ja bih licno pozdravio Simeonea kao odlicno resenje i mog favorita. Mislim da je opasno da krecemo od nule i da treba samo da probamo da nadogradimo ovaj sistem.

 

Ma u pravu si, jasno je da ja laprdam kada kažem da ne bih oduševljen Simeonom koji je lagano jedan od top 3 svetska trenera u poslednjih 5 ili tako nešto godina. Loše sam se izrazio, htedoh da kažem da mi je nekako teško da ga zamislim kao Arsenalovog menadžera, a ne da ne bih voleo da ga vidim kod nas.

 

Inače, moj favorit se nije izmenio, Sampaoli all the way, premda možda i šanse za tako nešto nisu velike, naročito nakon što je i definitivno jasno da Enrike odlazi sa Barsine klupe.


  • 0

#8445 helmet

helmet
  • Members
  • 3,303 posts

Posted 12 March 2017 - 09:49

Sampaoli je odlican trener, ali mi se cini da je to zavrsen posao. Nikkao Arsenal ne sme da pravi rez, jako trenersko ime i veliki budzet za pojacanja, to je po meni ispravan put. Neko tavorenje par godina u cilju da se resetuje sistem je glupost po meni i veliki rizik jer ako pogledamo Liverpul sve ce nam se kasti samo. Bez obzira na sve, voleo bih da nekako izborimo tu LS jer je to isto vazan adut u pregovorima sa igracima. Po meni, Simeone i neki igrac iz Atletika bi bio pun pogodak.

 

Ali jos mi nije jasno sta je Venger pokusao protiv Liverpula, zasto je ostavio par startera na klupi, to mi nikada nece biti jasno. Jedva cekam da mu vidim ledja...


  • 0