Jump to content


Photo
- - - - -

ZEITGEIST


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#31 treci covek

treci covek
  • Members
  • 191 posts

Posted 03 May 2009 - 14:14

ovaj post je tipičan primer osobe napaljene na anti-globalizam kao najveću moguću,ekskluzivnu,nikad pre viđenu istinu kojoj je jedina preprika da oslobodi svet masovna zavere velikih korporacija i supersila uplašenih da će genijalna deduktivnost mesaja ove istine dovesti do njihove finansijaske propasti....i da,ako niste multinacioanla korporacija ili super sila,a ne verujete u ovo,onda ste vi ekstras u matrixu (za koji verovatno niste ni znali da je anti globalistički film) i mesaje mogu samo da se sažale nad vašim neznanjem,konformizmom i bedom vašem konzumerskog postojanaja... :ph34r:
jel tako mesajo?(a jel tvoj nick treba da znači da si ti toliko dobar poznavalac filmske umetnosti da svi treba da ti se poklonimo ili šta?)

I šta kažeš, ja napaljen? :) Možda je tebi ovaj svet tačno onakav kakav treba da bude, ali ne delimo svi tvoje mišljenje. Nemoj se ložiti toliko, i nemoj misliti da si me upoznao tako što si pročitao moje dve rečenice. Nemoj biti glup. Nemam ja ništa protiv globalizacije, neka vlada jedan čovek (ili jedna korporacija) celim svetom ako će nam svima doneti dobro. Nemam ja ništa protiv kapitalizma, problem je što deca umiru od gladi dok se u Evropi hrana baca. Neka automobilski i naftni moguli prave profit i neka budu još bogatiji nego što su danas, nemam ja ništa protiv sve dok se u tom procesu ne uništava planeta. Neka banke finansiraju one kojima je novac potreban, to nije problem. Ljudska pohlepa je problem, i ono što je izvesno je da se neće sam od sebe rešiti. Nešto treba da se menja, šta i kako tačno, ne mogu biti siguran da znam, ali evo Jacque Fresco ima nekih ideja: http://www.thevenusproject.com/

Kao što vidiš ja sam samo jedan zbunjeni dečak, a ti ako hoćeš nastaviti pljuvati po neistomišljenicima i anti-kapitalistima, eto ti njega pa se naslađuj, ali uzmi prvo pročitaj šta sve čovek ima da kaže (trebaće ti nešto vremena) i lepo nam objasni zašto to ne može funkcionisati onako kako je on smislio. Nemoj trčati pred rudu ovaj put.

Edited by treci covek, 03 May 2009 - 14:15.


#32 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 03 May 2009 - 15:12

ovaj post je tipičan primer osobe napaljene na anti-globalizam kao najveću moguću,ekskluzivnu,nikad pre viđenu istinu kojoj je jedina preprika da oslobodi svet masovna zavere velikih korporacija i supersila uplašenih da će genijalna deduktivnost mesaja ove istine dovesti do njihove finansijaske propasti....i da,ako niste multinacioanla korporacija ili super sila,a ne verujete u ovo,onda ste vi ekstras u matrixu (za koji verovatno niste ni znali da je anti globalistički film) i mesaje mogu samo da se sažale nad vašim neznanjem,konformizmom i bedom vašem konzumerskog postojanaja... :ph34r:
jel tako mesajo?(a jel tvoj nick treba da znači da si ti toliko dobar poznavalac filmske umetnosti da svi treba da ti se poklonimo ili šta?)

Evo i ja sam "napaljen na anti-globalizam", ili radije na alter-globalizam, pa ne mislim da to podrazumeva odustvo kritickog razmisljanja i verovanje u svakojake teorije zavere.

#33 Ointagru Unartan

Ointagru Unartan
  • Members
  • 2,583 posts

Posted 03 May 2009 - 15:16

Ma da, SAD su samo hteli da pomognu tamo, inače su vrlo gadljivi na novac, profit od razvoja ratne mašinerije im je došao kao nusefekat te su isti poklonili u humanitarne svrhe. Right.

Nisu isle da pomognu nego da suzbijaju komunizam. Cold War, remember?

#34 Krosh

Krosh
  • Members
  • 2,546 posts

Posted 03 May 2009 - 20:45

Gledao sam film danas, sta sad, je li postaju neka sekta?

#35 Domingez

Domingez
  • Members
  • 19 posts

Posted 11 May 2009 - 15:09

Zanimljivo je to kad kazesh "sekta" :ph34r:
Svako ko udari na davno utvrdjene (citaj* nametnute) postulate zivljenja i drage nam BOGOVE, automatski je jeretik, ludi utopista ili (ne daj boze) komunista :D
Upravo ovo govori u kakvom smo se svetu rodili , u kome zivimo, stvaramo potomstvo i umiremo :D

Odgledao sam oba filma i veoma su mi se dopali. Ne bi da izdvajam ni jedan deo posebno. Vecina zna kako svet funkcionishe... da ne postoji pojam savremenog drushtva vec kao i hiljadama godina u nazad "zakon dzungle".
Jachi tlache slabije- tako je bilo i bice.
Mediji, religija, ratovi, visoko politicko-multikorporacijski interesi... sve je to prisutno i ne postoji jedan normalan covek koji ce reci da sve to gore pomenuto nije samo jedan od instrumenata odredjenih zemaljskih mocnika koji kao pastiri upravljaju svojim stadom.
Pastir- stado.. zanimljiva komparacija, zar ne?! :) Pored Bogova vidimo da imamo i polubogove koji odredjuju kad cemo i shta jesti, gde i kad cemu se buditi i spavati, kad je vreme za razmnozavanje, kad za muzu a kad za shishanje :D
Po meni, ZEITGEIST ima samo jednu poruku, a ona je :" misli svojom glavom .. zapitaj se..."
Nishta manje- nishta vishe.....