Jump to content


Photo
- - - - -

ZEITGEIST


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#1 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 29 October 2007 - 20:28

ZEITGEIST The Movie - click -

Mislim da ga nema na imdb, a ni u bioskopima. Ne znam ni ko ga je napravio ni da li je to moguce saznati.
Ali je definitivno jedan od najzanimljivijih dokumentaraca svih vremena.
3 priche. O svetu gde zivimo.

#2 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 01 November 2007 - 08:47

Auu pa zar niko nema nishta da kaze? :rolleyes:

#3 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 01 November 2007 - 10:29

Možda ga ljudi nisu gledali. Ko nije video "Zeitgeist" a želi da ga pogleda, može to učiniti besplatno na Google videu
http://video.google....481422995115331

O drugom delu filma, tačnije o onome o čemu taj deo govori (9/11) je diskutovano opširno u ovoj temi
http://forum.b92.net...showtopic=37142

#4 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 01 November 2007 - 11:39

Moze se pogledati film i na oficijelnom sajtu koji je postavljen u prvom postu. Takodje na sajtu ima link za torrent koji su ljudi postavili free

#5 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 02 November 2007 - 20:07

Ja sam ga gledao, dobar je, zanimljive teme. Vecinu stvari smo vec culi.

Mada ima i notornih gluposti, kao sto je ona prica kako je i Horus bio krsten(!) itd.

#6 kodi

kodi
  • Members
  • 221 posts

Posted 09 November 2007 - 22:44

zanimljivo je da nema chlanka na wikipediji :rolleyes:

#7 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 13 November 2007 - 10:07

Transkript prvog dela, sa navedenim izvorima
http://zeitgeistmovi.../transcript.htm

#8 Goldy

Goldy
  • Members
  • 9 posts

Posted 15 November 2007 - 01:58

Ja imam ovaj film sa prevodom. Sad sam ga pogledala to oko religije ne treba cackati, stvar licnog opredeljenja. Ovo ostalo...zar im je trebao film da shvate???/ :rolleyes:

Edited by Goldy, 15 November 2007 - 02:00.


#9 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 15 November 2007 - 12:13

Imas prevod na titlovi.net mislim

#10 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 15 November 2007 - 12:15

Ovo ostalo...zar im je trebao film da shvate???/ :rolleyes:


Ko kaže da su išta shvatili? Bar ne većina. :huh:

#11 Uran

Uran
  • Members
  • 366 posts

Posted 02 March 2008 - 23:31

Skoro odgledah ovaj film i bas sam pod utiskom. Iako sam imao sumnje s obzirom da mi se "teorija zavere" cinila kao vec izlizana tema odavno, film me naterao da ponovo porazmislim o raznim stvarima, pogotovo zbog novijih razvoja desavanja u svetu.

A zanimljivo mi je da se o filmu prica na vise foruma, blogova i da cujem od razlicitih ljudi potpuno slucajno da su ga gledali.

Neki ce reci nista novo, ali meni se cini da posle nekoliko godina apstiniranja od teme na neki drugaciji nacin gledam na sve te stvari i cine mi se mnogo logicnije.

Prvi deo o religiji mi je bio posebno zanimljiv jer do sada nisam nigde procitao tako dobru uporednu analizu i objasnjenje svih tih stvari. Do sada sam znao da je prica o potopu preuzeta od Sumera (sto cujemo jos u srednjoj kad se radi Ep o Gilgamesu), ali za onolike ostale slicnosti s egipatskim i drugim bliskoistocnim verovanjima i legendama nisam znao.

kuckao bih jos, ali aj da vidimo prvo jel ima zainteresovanih za diskusiju.. :rolleyes:


Dakle, kome se gleda -->> www.zeitgeistmovie.com

#12 giger.

giger.
  • Members
  • 84 posts

Posted 03 March 2008 - 00:46

btw. ima ga na imdb-u...

Veceras ga pogledah i poprilicno je zanimljiv, mada ima i par rupa...

Na primer, prvi deo filma govori o hriscanstvu kao plagijatu paganskih religija, a onda na kraju pricaju pricu o cipu, koji u stvari predstavlja zig zveri o kome se govori u bibliji, bez koga se nece moci nista. Malo mi je to klimavo.

Ipak, previse mi je uverljiv ceo film. Kada pogledam sta se sve desava u svetu, jednostavno ne mozes priznati da svet ide bas u pravcu o kome se u filmu i prica. Ukucajte rfid chip na googlu i dobicete skoro milion pogodaka. Znaci, vec je tu.

Takodje ako se zapitas sta bi neko mogao da uradi protiv ovakve buducnosti, odgovor je skoro nista. Ideja o borbi protiv cipova bi se u danasnjem trenutku svela na borbu protiv kreditnih kartica i racuna u bankama, zar ne? Ko je spreman da se odrekne zivotne komocije i krene u takvu borbu protiv "vetrenjaca"??? Jos kad na to dodas razloge kao sto su veca sigurnost, smanjenje broja otmica, pogotovo dece, jos veci komoditet u svakodnevnim stvarima, moze se zakljuciti da cemo jednog dana svi nositi cipove u dupetu (ili gde vec).

#13 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 03 March 2008 - 09:38

Takodje ako se zapitas sta bi neko mogao da uradi protiv ovakve buducnosti,

ovo je i meni osnovno pitanje posle zeitgeista (gledala već par puta, u različitim kružocima)
čemu sve to i šta sad s tim

scenario koji sugerišeš liči na matrix - sloboda je život u bedi. sa druge strane alisinog ogledala nema duginih boja, sve je sivo i isprano, ofucano i bljutavo

zeitgeisteri kažu da je dovoljno znati

#14 The Stonecutter

The Stonecutter
  • Banned
  • 436 posts

Posted 05 March 2008 - 09:17

zanimljivo je da nema chlanka na wikipediji :huh:


To je sasvim normalno, obzirom da se radi o.......moze se reci kreativnoj naucnoj fantastici. Posle Dan Brouna neko je shvatio da ljudi zele da kupuju teorije zavere i sto su teze fascinantnije bolje se prodaje. Sta je sledece...predsednik USA je u stvari vanzemaljski reptilski klon...... :rolleyes:

To je isto kao sto je "Scandal" za razliku od NIN-a ili Vremena casopis zabavnog karaktera koji nepruza nista specijalno citaocu, ali ljudi ga kupuju vise nego NIN i Vreme zajedno.

Edit: Inace Wikipedija je open source project, tako da ali bukvalno svako moze nesto da napise. Medjutim izgleda da delovanje gledaoca neide u tom pravcu ili su ljudi i dalje sokirani "cinjenicama" iz filma pa od soka nemogu jos da se osveste.....:)

Edited by The Stonecutter, 05 March 2008 - 09:20.


#15 giger.

giger.
  • Members
  • 84 posts

Posted 05 March 2008 - 19:23

U principu u filmu nema apsolutno nista sto nismo znali ni do sada... Ne bih rekao, da je film jos samo jedan u nizu.


Jedino o onom delu koji se tice religije ne bih da pricam jer nemam dovoljno znanja...