Jump to content


Photo
- - - - -

Chicago


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#46 ben:lumumba

ben:lumumba
  • Members
  • 33 posts

Posted 13 January 2008 - 13:35

Cao
Ovo je mozda direktno vezano za tebe: http://forum.b92.net...showtopic=40217

Ako mogu da pomognem to je da se prijavis kod UNION-bricklayer-ili sta si vec
nisam i USA neg U Ausriji ali prikupljam infos
prijavicu se se za Green Card
jel si gradjevinac majstor,tehnicar ili imas faks?
proveri ove linkove direktno za tvoje poslove mozda:

Associated Builders and Contractors, Workforce Development Division, 4250 North Fairfax Dr., 9th Floor, Arlington, VA 22203. Internet: http://www.trytools.org
International Union of Bricklayers and Allied Craftworkers, International Masonry Institute National Training Center, 17101 Science Dr., Bowie, MD 20715. Internet: http://www.imiweb.org
Mason Contractors Association of America, 33 South Roselle Rd., Schaumburg, IL 60193. Internet: http://www.masoncontractors.org
National Association of Home Builders, Home Builders Institute, 1201 15th St. NW., Washington, DC 20005. Internet: http://www.hbi.org
National Center for Construction Education and Research, 3600 NW. 43rd St., Bldg. G, Gainesville, FL 32606. Internet: http://www.nccer.org
Associated General Contractors of America, Inc., 2300 Wilson Blvd., Suite 400, Arlington, VA 22201. Internet: http://www.agc.org
Brick Industry Association, 11490 Commerce Park Dr., Reston, VA 22091-1525. Internet: http://www.brickinfo.org
National Concrete Masonry Association, 13750 Sunrise Valley Dr., Herndon, VA 20171-3499. Internet: http://www.ncma.org
http://www.careerinf...o...7&search=Go
Finishing Trades Institute, International Union of Painters and Allied Trades, 1750 New York Ave. NW., Washington, DC 20006. Internet: http://www.finishing...esinstitute.org
United Brotherhood of Carpenters and Joiners of America, Carpenters Training Fund, 6801 Placid St., Las Vegas, NV 89119. Internet: http://www.carpenters.org

sve ove informacije mozes opsirno pogledas sa:
http://www.bls.gov/oco/ocos201.htm
http://online.onetce...mary/47-2021.00
http://www.acinet.or...e...p;x=41&y=19
videcu kasnije jos nesto



__________________________________________________

#47 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 January 2008 - 19:16

Šta je predgrađe a šta nije, šta je suburbs... Šta preporučujete?
Da ne nabrajam dalje, dakle dva deteta( 7,10 ), posao vezan za završne radove u građevinarstvu kao i dizajn enterijera i izrada nameštaja.( nisam arhitekta).
P.S.
Sa Chcago Rider Real Estate.

Centar je ono sto se zove Loop a predgradja su suburbs.Imaj na umu da su ovde rastojanja ogromna tako da je Naperville nekih 60km od centra.Sve zavisi gde ces naci posao jer je normalno da zivis blize poslu.Skole u predgradjima su bolje od onih u gradu a posto imas decu preporucio bih suburbs.Ima i predgradja koja su ocajna South side ali ako ides prema NW predgradjima uglavnom su dobri krajevi.Gledaj oko Des Plainesa koji nije preterano skup a i skole su dosta dobre.
Sto se tice sindikata nije tako jednostavno postati clan i to je posebna prica.

#48 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 13 January 2008 - 19:16

Evo već mesec dana pretražujem Gogle maps (Chicago) i ne mogu da provalim šta je centar, šta predgrađe, šta suburbs...


City North
-----------
Albany Park - nikad cuo
Jefferson Park - teska zabit. nema nicega. izbagavaj.
Andersonville- veoma kul kraj. lep i miran. gej populacija preovladjuje, ali za razliku od lakeview, ovo je vise 'lezbo',
i mirnije je i cistije. takodje ima puno porodica sa decom. vikendom se pojedine ulice pregradjuju kao decija igralista.
ima dosta zelenila i lepih zdrada. dosta kul restorana, kafea, i mesta za da se nocu ode na pice.
DePaul - Depaul je univerzitet i ovaj kraj je pun strudenata. izbegavaj ako imas vise od 23 godine. smorice te pijana studentarija
Edgewater - ako si stvarno on the egde of the water (ima zgrada koje su bukvalno na plazi) i imas pogled na jezero, dobar je stos... u suprotnom, samo da predjes preko ulice na drugu stranu.. vec upadas u geto.
Horner Park - nikad cuo
Irving Park - prilicno sugav kraj. ima odsta nasih (manje urbanih) i ostalih istocnih evropljana.
Lakeview - po meni, najbolji kraj u gradu. jeste 'boys town', ali to znaci mnostvo dobrih restorana, butika, bioskopa, pozorista, klubova, ukratko... ovde se nalazi malte ne sve sto vredi u cikagu. nasa urbana ekipa uglavnom tu zivi. jezero je tu (mada do najblize plaze treba jedno 20 minuta pesaka pored jezera)
Lincoln Park - 'japi' kraj. veoma lep, cist, miran.. i dosadan. Puno porodica sa decom.
Lincoln Square - onako. ima dobrih 'etnickih' restorana (jedini sroski restoran koji ista valja se nalazi tu). sto blize centru
niz linkoln to bolje, jer postaje lepse i cistije.
North Center/ St. Ben's - nikad cuio
North Park/Budlong - nikad cuo
Woods - nikad cuo
Old Town - izuzetno lepo i cisto, ali i prilicno skupo. ima nekih dobrih sadrzaja, ali po meni,
preovladjuje ponuda koja daje vise na luksuz nego na ukus.
Ravenswood - sugavo.
Rogers Park - geto. izbegavaj
Roscoe Village - heh... veoma simpatican kraj.. ali malo predaleko od drugih stavri koje valjaju, a sam nema bas dovoljno da ponudi.
Uptown/ Buena Park - uptown je super za nocni zivot. green mill, riviera, aragon... ali danju nema nicega.
Wrigleyville - steciste dnevnih i nocnih gostiju iz predgradja. ne treba ziveti tu jer ume da bude preglasno,
a sadrzaji koji vrede su ti dostupni iz lakeview-a, jer je veoma blizu.
North Side - North Side je cela severna polovina cikaga, a ne 'kraj'

Bucktown - mozda najjaci nocni zivot... a ima i finih restorana i solidnog shopinga. posle lakeview-a, najizvikaniji deo grada. po meni.. glavna mana je sto je daleko od jezera i ostalih zanimljivosti sa north side-a
Avondale - nemam pojma.'
Edison Park/ Jefferson Park - za dezeferson rekoh gore. ne znam za edison
Logan Square - nista spec. nema bog zna sta... pre blizu je jako losih krajeva... ali nije ruzno
Norwood Park - ne znam
Old Irving Park - old? ne znam
Portage Park - nemam pojma
Wicker Park - pored bucktowna... isto vazi sto i za bucktown

City south - geto. izebagavaj.
City West - geto. izbegavaj

Suburbs - izebagavaj! sa izuzetkom Evanstona, koji je jedan od najlepsih malih gradica u americi...
i koji se nalazi odmah uz severnu ivicu cikaga, i koji je pokriven cikaskim metroom.
neki kazu da ni oak park nije los... i s obzirom na arhitekturu (frank lloyd wright!) i nije...
ali je malo predaleko... od noth side-a

>Šta je predgrađe a šta nije, šta je suburbs...
Od svega sto sam napomenuo gore, predgradje je Evanston i Oak Park... mada i to je toliko blizu
grada i ima toliko urbano uredjenje da mnogi i ne smatraju 'predgradjem'.

>dakle dva deteta( 7,10 ), posao vezan za završne radove u građevinarstvu kao i dizajn enterijera i izrada nameštaja.( nisam arhitekta).

ne znam za posao, ali ako imas decu... ne znam sta da ti kazem, jer ja se slabo druzim sa ljudima koji imaju decu :rolleyes:
mislim.. sve ovo sam ispisao pre nego sto sam video da imas decu (ali bice valjda od pomoci i drugima)...
cini mi se da ljudi koji imaju decu imaju raznih problema sa zivotom u gradu i da cesto beze u sabrb.
ja licno mislim da je to greska... ali oni ce valjda bolje znati nego ja. u cikagu, ljudi sa decom najcesce zive u
linkoln parku i u andersonvilu. ali linkoln park moze biti skup.. a andersonvil moze biti prilicno 'saren'.

Edited by kobac, 13 January 2008 - 19:19.


#49 css

css
  • Members
  • 22 posts

Posted 16 January 2008 - 15:44

KOBAC, MAGRIPA65 HVALA NA ISCRPNIM INFORMACIJAMA. To mi je trebalo.
Pozdrav.

#50 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 17 January 2008 - 14:44

Sto se druzenja sa zemljacima tice o tome je vec dovoljno receno.Te price o cetnickom uporistu su bajke sa raznih pacenika jer su ovde manji od makovog zrna a sve se svodi na lepljenje raznih nalepnica po branicima automobila.U globalu pametnije je da se klonis takvih osoba jer su poznati po zlobi a nema cega ni da se bojis jer je dovoljan samo poziv na 911 da se junacine razbeze.

Cetnici krstare po Cikagu sa redenicima, subarama i dugim bradama :rolleyes:
Sta kazes, okrenes samo 911, kad te napadnu :huh:

Ove negativne price o nasima, ne slusajte, to da ce vam zabiti noz u ledja i slicno. Pa i ovi sto to pricaju su nasi :)
Ne ocekujte da ce vam pomoci neki Indijac, Kinez ili mozda Arap.
Mislim da je jako vazno da zivite u zgradi gdje ima nasih, koji ce vam ipak pomoci koliko ko to ko moze, a ako nista da imate poslije dugog radnog dana nekome da se izjadate, jer bi mogli da puknete vrlo brzo, za nekoliko mjeseci.
Ne ocekujte da cete se druziti mozda sa Amerikancima, a sa nekim se druziti mora. Najbolje da odete nedeljom do neke nase crkve i mozda vidite i nekog poznatog. U stvari bilo bi najbolje da vec imate nekog tamo, za pocetak.
U Americi nije sada najsjajnija ekonomska situacija, tako da bolje da ne ocekujete previse i da se ne poredite sa npr Kobcem, softver inzinjerom bez kuceta i maceta i vas bez nekog zanimanja dobrog i slabog engleskog.
Procitao sam da planirate da gradite familiju, onda ce vam biti jos teze, trudnicka bolovanja, ako uopste i to dobijete traju mjesec dana. Sve se svodi na jednu platu, zivot je skup.
Moblini, internet, banka i tako to, uopste nije vazno, i sa tim se ne opterecujte.
U Cikagu sam bio nekoliko puta kao turista i u posjetama nekim nasim i grad je siguran i moze da se snadje, ali treba dosta vremena, truda i ponekad nerava,
i naravno dosta zavisi i od vas samih, koliko se snadjete.
Takodje ako imate neku imovinu u BG, ne prodajite to, za svaki slucaj ;)

#51 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 17 January 2008 - 15:37

U stvari bilo bi najbolje da vec imate nekog tamo, za pocetak.


u stvari, najbolje bi bilo da ni ne idu. :rolleyes:

si ti iz cikaga pa dajes savete iz prve ruke il si sve citao na nekim mudrim domacim sajtovima?

#52 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 January 2008 - 15:46

Ma zna on covek sve o tome kako se zivi u Americi.Pocevsi od obaveznog auto osiguranja pa sve ostalo.Bio covek kao turista pa zna sve.Taman posla da se druzis sa Amerikancima ako zivis u Americi.Inace Srbi po Chicagu vode glavnu rec.Sve moj do mojega

#53 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 17 January 2008 - 16:07

u stvari, najbolje bi bilo da ni ne idu. :rolleyes:

si ti iz cikaga pa dajes savete iz prve ruke il si sve citao na nekim mudrim domacim sajtovima?

Ne znam cemu ovakav jedan podcjenjivacki komentar zaista ? Jos od moderatora !

Ja bih volio ako bi bilo moguce da konkretno podvuces sta to nije tacno sto sam napisao,
a ne ovako nadmeno, odoka, komentarisati...
Ja sam prosao imigrantski put u Kanadi, koji je slican jednom imigrantskom putu u SAD,
ali ipak malo laksi.
Poznajem dosta ljudi koji zive u SAD i u SAD sam bio nebrojeno puta, znam kako zive nasi ljudi.

MAGRIPA65, mozes li samo da pojasnis ono za 911 i cetnike, nista vise...

#54 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 17 January 2008 - 16:13

pa vec smo zakljucili da je moderator emigracije najvece zlo ovog foruma.

pa evo da se ne zamaram podvlacenjem sta je bilo netacno- sve!
i to onako nadmeno, od oka. :rolleyes:

al da ne lupetam ni ja napamet, najbolje da pitamo forumase koji su tamo sta je od toga tacno.

#55 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 17 January 2008 - 16:26

Ove negativne price o nasima, ne slusajte, to da ce vam zabiti noz u ledja i slicno. Pa i ovi sto to pricaju su nasi :rolleyes:


A ko su ti "nashi"? nisam siguran da je magripa od njih.

Ne ocekujte da ce vam pomoci neki Indijac, Kinez ili mozda Arap.

Od njih se ne zna ko je gori, a najteze kad se uhvate u trojke, od svakog po jedan, pa idu i muce srbe po mracnim haustorima cikaga. PRica se i da umeju da ih pojedu kad je losa godina.

Mislim da je jako vazno da zivite u zgradi gdje ima nasih, koji ce vam ipak pomoci koliko ko to ko moze, a ako nista da imate poslije dugog radnog dana nekome da se izjadate, jer bi mogli da puknete vrlo brzo, za nekoliko mjeseci.


Strasno je vazno, jer sa posla se u americi dolazi placuci, za sta srbi genetski imaju razumevanja pa ne mogu da odole da nezno saslusaju o vasoj muci. Ipak je to jedan duhovan narod. Ovi ostali ce uglavnom pljuvati kad prodjete, krasti deci slatkise i pisati u sanduce za pisma.

Ne ocekujte da cete se druziti mozda sa Amerikancima, a sa nekim se druziti mora. Najbolje da odete nedeljom do neke nase crkve i mozda vidite i nekog poznatog. U stvari bilo bi najbolje da vec imate nekog tamo, za pocetak.


Boze sacuvaj, u americi su doduse ti amerikanci uzasno dosadni, svuda ih ima, na srecu veliki su tradicionalisti pa sa nashima izbegavaju da se mesaju. Poznato je da amerikance zive u ubedjenju da srbi smrde, i da ih mrze vise nego crnce. Neretko ih obese ispred supermarketa za primer ostalima.

U Americi nije sada najsjajnija ekonomska situacija, tako da bolje da ne ocekujete previse i da se ne poredite sa npr Kobcem, softver inzinjerom bez kuceta i maceta i vas bez nekog zanimanja dobrog i slabog engleskog.


Zbog cega one trojke odozgore ove godine specijalno love i jedu srbe. Inace je tesko probiti se od smrada tela preglandlih amerikanaca koja se spaljuju na svakom vecem parkingu.

Procitao sam da planirate da gradite familiju, onda ce vam biti jos teze, trudnicka bolovanja, ako uopste i to dobijete traju mjesec dana. Sve se svodi na jednu platu, zivot je skup.


Da, strasno je tesko imati decu tamo. Oni decu uglavnom uvoze, svoju uopste ne prave. A i to samo oni najbogatiji (sta mislite zasto angelina samo stranu decu usvaja?)

Moblini, internet, banka i tako to, uopste nije vazno, i sa tim se ne opterecujte.

Dimni signali se caskom savladaju.

Takodje ako imate neku imovinu u BG, ne prodajite to, za svaki slucaj :huh:


Za svaki slucaj, odnosno da vas ne bi uhvatili dok pokusavata da prosvercujete lovu posto je ne mozete legalno poneti.

#56 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 17 January 2008 - 16:28

pa evo da se ne zamaram podvlacenjem sta je bilo netacno- sve!
i to onako nadmeno, od oka. :rolleyes:

al da ne lupetam ni ja napamet, najbolje da pitamo forumase koji su tamo sta je od toga tacno.


Sve je tacno...

#57 Good Morning Srdjan

Good Morning Srdjan
  • Banned
  • 688 posts

Posted 17 January 2008 - 16:31

A ko su ti "nashi"? nisam siguran da je magripa od njih.

Nasi su koji pricaju nas jezik...

Ostale kvazi-doskocice nisu vrijedne vremena...

#58 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 January 2008 - 16:54

MAGRIPA65, mozes li samo da pojasnis ono za 911 i cetnike, nista vise...

Pa u originalnom postu koji si citirao sve ti je objasnjeno.To znaci da ako covek ne zeli da ima bilo sta sa pomenutim budalama ne mora ni da se plasi od njih.Kraj price.

A ko su ti "nashi"? nisam siguran da je magripa od njih.

Vidis to je i tacno.Ja nisam ono sto se kaze "pravi" Srbin posto nisam izronio iz sume.Ja sam Srbijanac gedza sto bi se reklo.

Edited by MAGRIPA65, 17 January 2008 - 17:00.


#59 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 17 January 2008 - 16:56

Sve je tacno...


i dobro argumentovano :rolleyes:

#60 Sheridan

Sheridan
  • Members
  • 3,357 posts

Posted 17 January 2008 - 17:06

Sve je tacno...


jok more