Jump to content


Photo
* * * - - 3 votes

Manchester United


  • Please log in to reply
8211 replies to this topic

#7936 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 23 August 2017 - 11:40

Da, problem ove ekipe Utd je kad ekipe dodju sa bunkerom na OT a to ce se sad jos cesce desavati kad su vidjeli sta sve mogu kad se otvori polje, ubitacna kontra...
Mana je i sto je npr Lukaku los sa tim prvim dodirom pa taj 1-2 nije bas moguc sa njim tako da ce tu bas morati maksimalno da se eksploatisu Mata, Miki, Pogba i bekovi da se rasiri polje. Zato sam i za dovodjenje nekog desnog krila ali cistokrvnog desnog krila koje ide uz aut liniju da odigra brz dupli pas i centrira i iskoristi Lukakua.
Pomaze sto su tu Matic i Pogba koji imaju odlican sut sa distance, posebno Matic koji bi i tim situacijama morao i cesce da poteze jer ima jako precizan udarac iz kojeg se moze izroditi nesto.
Dobra stvar je sto u situacijama kada protivnik igra bunker Murinjo ima nekoliko opcija kao sto su Mata ili Erera ili Felaini a tu je uvijek opcija i da proba sa Rasfordom i Marsijalom po krilima.
Ocekuje se i dolazak Zlatana pa eto jos jedne opcije da Zlatan igra iza Lukakua i da siri odbranu a ima isto odlican udarac...
Ovaj tim Utd ima bas dosta opcija za prilagodjavanje igre protivniku ali na Zozeu je da li ce to iskoristit do kraja ali definitivno stoji da ce najveci problem ove ekipe biti otkljucavanje bunkera

Edited by Miki28, 23 August 2017 - 11:43.

  • 0

#7937 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 23 August 2017 - 14:39

Ma Unitedu ce od svih top timova biti najmanji problem da dobija manje timove, u to sam ubedjen. Nisam samo ubedjen kako cemo protiv jacih, tu ce nas jebati npr hendikep po levom beku i brzina po desnom krilu, morace oba boka da igraju pliće i opreznije kako bi mogli da dupliramo tu. Matina strana je hendikep za presing a Blindova fizička inferiornost tera Rashforda ili Martiala protiv jačih da se povlače mnogo više i da budu skoncentrisani na odbranu. Jači timovi su u stanju da eksploatišu uska grla koja imaš u timu. A mi ih imamo 2, nažalost.

Sa Lukakom smo dobili baš tu moć da rutiniramo slabije. Protiv njega ne smeš mnogo da igraš plitko i povučeno, jer se on mnogo dobro gradi, jak je i dobro igra ledjima, kad tad će da te kazni ako sedneš golmanu u krilo. Zato je WH izašo visoko, to su pokušavali, to je zapravo manji rizik protiv Lukakua, ali onda im je bezao iza ledja  jer je i brz. Ne treba zaboraviti da on ima top u levoj nozi, i ako igraš plitko, znači da mu dozvoljavaš da igra ledjima oko box-a.
Btw. njegov loš first touch je internet mantra. Evo Lakazet je ove sezone sa sve pripremama imao isto toliko momenata očajnog first touch-a, za klip dovoljno dug kao i oni koje prave za Lukaku-ov first touch.
Više mu je problem inertno razmišljanje kao target man-a, i što nekad ne kreće prilikom oduzimanja lopte da utrčava bez lopte na odredjena mesta, iza ledja odbrane.
To je navika verovatno iz Evertona jer je tu igrao Jupiter  Target Man-a. Ali mnogi pričaju, a i sam Henry (asistent u Belgiji) da je mnogo predan fudbalu u smislu da mnogo analizira igru, i šta treba da radi kao napadač. Tako da se nadam da će popraviti to. Meni se njegov mentalitet mnogo svidja. Ambiciozan je i gladan napredovanja i uspeha.

Nema ništa sjajno za protivnike kad protiv nas sednu u krilo golmanu, to znači puno igre oko njihovog šesnesterca, ali super ako to želiš protiv Pogbe i Lukakua, jedan ima šutinu i size da zadrži loptu u gužvi, sa dvojicom na ledjima, gde možeš samo kao malo dete da ga gledaš dok kontroliše loptu.. Lukaku je igrač koji je dobar glavom i još bitnije ne pomera se lako iz pozicije koju zauzme. Možda ćeš da ga zatvoriš da ne skoči oni, ali nećeš na onaj način da ga odguraš pre centaršuta na željeno mesto i tamo gde želiš da ti bude grupisana odbrana. Pokrićeš njegov skok, ali ćeš često da ostavljaš džep izmedju igrača prilikom pokrivanja centaršuta.

Srećno svakom timu koji odabere da brani 10+ kornera i mnoštvo skraćenih kornera, slobodnjaka protiv nas. Ni WH i Swansea, dobre skakačke ekipe, nisu znale kog pre da brane kad imaš Pogbu, Matića, Lukakua, Bailly-a, Rashofd je oko 185 itd itd.  Još kad udje Fellaini.
Imamo power, size i dovoljno znanja u nogama, i bukvalno smo najveci problem tim manjim klubovima jer nemaju čime da ti ispariraju.
Obično su ovi top timovi fizički niži i slabiji od manjih timova u PL. A evo posle obe utakmice protivnici sami ističu kako je United previše snažan, brz i fizički zajeban.

Možda ćeš da odbraniš 7,8 kornera ali nećeš moći da braniš tako lako baš svaki, bez obzira ko centrira, a igra se 90 minuta. 
Protiv našeg prekida se ne brani man marking, jer protivnici nemaju taj broj visokih, em protiv Lukakua i Pogbe (plus štoperi) to je suludo.
Svi se brane zonski, a to ćemo kad tad da kaznimo.

 


Edited by Nigel Hayes, 23 August 2017 - 14:39.

  • 0

#7938 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 23 August 2017 - 15:38

Ma Unitedu ce od svih top timova biti najmanji problem da dobija manje timove, u to sam ubedjen. Nisam samo ubedjen kako cemo protiv jacih, tu ce nas jebati npr hendikep po levom beku i brzina po desnom krilu, morace oba boka da igraju pliće i opreznije kako bi mogli da dupliramo tu. Matina strana je hendikep za presing a Blindova fizička inferiornost tera Rashforda ili Martiala protiv jačih da se povlače mnogo više i da budu skoncentrisani na odbranu. Jači timovi su u stanju da eksploatišu uska grla koja imaš u timu. A mi ih imamo 2, nažalost.

Sa Lukakom smo dobili baš tu moć da rutiniramo slabije. Protiv njega ne smeš mnogo da igraš plitko i povučeno, jer se on mnogo dobro gradi, jak je i dobro igra ledjima, kad tad će da te kazni ako sedneš golmanu u krilo. Zato je WH izašo visoko, to su pokušavali, to je zapravo manji rizik protiv Lukakua, ali onda im je bezao iza ledja  jer je i brz. Ne treba zaboraviti da on ima top u levoj nozi, i ako igraš plitko, znači da mu dozvoljavaš da igra ledjima oko box-a.
Btw. njegov loš first touch je internet mantra. Evo Lakazet je ove sezone sa sve pripremama imao isto toliko momenata očajnog first touch-a, za klip dovoljno dug kao i oni koje prave za Lukaku-ov first touch.
Više mu je problem inertno razmišljanje kao target man-a, i što nekad ne kreće prilikom oduzimanja lopte da utrčava bez lopte na odredjena mesta, iza ledja odbrane.
To je navika verovatno iz Evertona jer je tu igrao Jupiter  Target Man-a. Ali mnogi pričaju, a i sam Henry (asistent u Belgiji) da je mnogo predan fudbalu u smislu da mnogo analizira igru, i šta treba da radi kao napadač. Tako da se nadam da će popraviti to. Meni se njegov mentalitet mnogo svidja. Ambiciozan je i gladan napredovanja i uspeha.

Nema ništa sjajno za protivnike kad protiv nas sednu u krilo golmanu, to znači puno igre oko njihovog šesnesterca, ali super ako to želiš protiv Pogbe i Lukakua, jedan ima šutinu i size da zadrži loptu u gužvi, sa dvojicom na ledjima, gde možeš samo kao malo dete da ga gledaš dok kontroliše loptu.. Lukaku je igrač koji je dobar glavom i još bitnije ne pomera se lako iz pozicije koju zauzme. Možda ćeš da ga zatvoriš da ne skoči oni, ali nećeš na onaj način da ga odguraš pre centaršuta na željeno mesto i tamo gde želiš da ti bude grupisana odbrana. Pokrićeš njegov skok, ali ćeš često da ostavljaš džep izmedju igrača prilikom pokrivanja centaršuta.

Srećno svakom timu koji odabere da brani 10+ kornera i mnoštvo skraćenih kornera, slobodnjaka protiv nas. Ni WH i Swansea, dobre skakačke ekipe, nisu znale kog pre da brane kad imaš Pogbu, Matića, Lukakua, Bailly-a, Rashofd je oko 185 itd itd.  Još kad udje Fellaini.
Imamo power, size i dovoljno znanja u nogama, i bukvalno smo najveci problem tim manjim klubovima jer nemaju čime da ti ispariraju.
Obično su ovi top timovi fizički niži i slabiji od manjih timova u PL. A evo posle obe utakmice protivnici sami ističu kako je United previše snažan, brz i fizički zajeban.

Možda ćeš da odbraniš 7,8 kornera ali nećeš moći da braniš tako lako baš svaki, bez obzira ko centrira, a igra se 90 minuta. 
Protiv našeg prekida se ne brani man marking, jer protivnici nemaju taj broj visokih, em protiv Lukakua i Pogbe (plus štoperi) to je suludo.
Svi se brane zonski, a to ćemo kad tad da kaznimo.


 

Prošle sezone smo imali očajne, ali očajne centaršuteve posle prekida. Ove kao izgleda nešto bolje, ali to je jedna od stvari na kojima jednostavno moramo da se poboljšamo. 


  • 0

#7939 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 23 August 2017 - 16:03

Problem protiv velikih ekipa ce biti taj mindset Murinja koji po defoltu se brani i igra na kontre a ova ekipa itekako moze da nanese stetu tim jacim ekipama igrajuci i malo otvoreniji fudbal, otvoreniji nego sto Zoze praktikuje u derbijima...

Ja Totenhem ne mogu nikako staviti ispred Utd kao favorita, okej, jaki su i respekt za ove 2-3 godine ali ne vidim ih nikako ispred Utd...

Edited by Miki28, 23 August 2017 - 16:04.

  • 0

#7940 karipesic

karipesic
  • Members
  • 6,694 posts

Posted 23 August 2017 - 17:01

Slazem se sa BBom. Mislim da je Lukaku bas i doveden kao resenje za nase probleme na OT vs slabijih ekipa prosle godine i onih 6 7 neresenih rezultata u 3 meseca kad smo i ispali iz borbe za titulu. Sa ovakvom kolicinom fizicki mocnih igraca, mislim da ce slabo koja ekipa da izdrzi dyze od 60 min na OT a da ga ne primi. Samo molim Boga da So ostane zdrav i da konacno iskaze svoj potencijal u maksimumu a onda i taj problem levog beka nije vise problem. A problem desnog krila mislim da resava Grizman iduce leto. Skoro pa sam siguran. :)

Edited by karipesic, 23 August 2017 - 17:02.

  • 0

#7941 karipesic

karipesic
  • Members
  • 6,694 posts

Posted 24 August 2017 - 14:19

Ibra nas ponovo. ;)
  • 0

#7942 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 24 August 2017 - 14:20

Dobrodosao Zlatane nazad


Attached File  IMG_20170824_151719.jpg   104.77KB   10 downloads
  • 0

#7943 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 24 August 2017 - 14:36

Welcome back


  • 0

#7944 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 24 August 2017 - 17:11

:(
  • 1

#7945 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 24 August 2017 - 17:50

Benfika, Bazel i Cska... Dobar zrijeb
  • 0

#7946 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 24 August 2017 - 18:32

21013919_1110646629069233_44263741713013


  • 0

#7947 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 24 August 2017 - 19:21

Ja se nadam samo kao mentor Lukaku-u,Rashfordu i Martialu što se tiče nekih stvari. Nadam se da će imati više tu pre-coach ulogu. Da će igrati u kupovima, da će ulaziti sa klupe kad napadamo slabije pa da tower-uju i on i Lukaku...

Inače, ako bude key player, ništa nismo dobili, štaviše...


Edited by Nigel Hayes, 24 August 2017 - 19:22.

  • 0

#7948 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 24 August 2017 - 20:32

Lukaku jednostavno mora da bude prvi špic, da igraju zajedno je nemoguće osim to što kažeš u kratkim periodima kad se juri rezultat, a pošto znamo koliki je egoista i koliko je sujetan, ovo može totalno da ujebe ekipu. Nadam se samo da je postignut jasan dogovor koliko će on igrati i koja će mu biti uloga u timu. Mislim i tako ga radije ne bih gledao al' aj sad.
  • 0

#7949 karipesic

karipesic
  • Members
  • 6,694 posts

Posted 26 August 2017 - 16:32

Jedina izmena Marsijal umesto Rasforda. Odlicno.
  • 0

#7950 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 26 August 2017 - 17:04

Ajde djavoli, ovo se mora dobiti
  • 0