Jump to content


Photo
* * * - - 3 votes

Manchester United


  • Please log in to reply
8211 replies to this topic

#7906 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 13 August 2017 - 19:56

Greh je da krece Lingard pre Martiala
  • 0

#7907 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 August 2017 - 20:07

Entoni ima zadatak da savlada ono što je najteze u fudbalu, da imaš punu kontrolu nad svime u punom trku, kad si dugonog a ekstremno brz fudbaler.
CR, Henry, Shevchenko, Ronaldo, Giggs se odvajaju od ostalih  zato što u punoj brzini znaju da kontrolišu šut. 
Ima Entoni te momente, ali nije konstantan.

A to je najteže, zajebano je kad se ubrzaš a da ti ulazak u loptu bude iskontrolisan, pa zato i nekad deluje da nema dobru tehniku šuta. Pogotovo kod tih brzih igrača koji tim jakim i brzom korakom već unesu odredjenu silu koju treba iskontrolisati.
Kad stoji u mesto, ume on to sve kao i brdo igrača za koje bi reko da su neke velemajstori...


Edited by Nigel Hayes, 13 August 2017 - 20:07.

  • 0

#7908 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 13 August 2017 - 20:08

Lijepo u teoriji da Marsijal i Rasford predvode napad ali jos su mladi a sa Lukakuom su dobili provjerenog golgetera, on bukvalno garantuje 20+ golova u sezoni...
Imace utakmica dosta za Marsijala i Rasforda ali njih dvojica se moraju mijenjati, kakav bre crni Lingard, njega u FA kupu na pocetku i kroz liga kup
  • 0

#7909 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 August 2017 - 20:22

Meni Lingard  na AMC-u nije loša opcija, pa kao i desno krilo u nekim mečevima i u nekim sastavima. Preferiram ga više od Mate. Zna kako da roam-uje, odgovoran igrač, dobre odluke, dobro se kreće u presingu, svestan svojih mogućnosti sa loptom u nogama, pametan da se nikad ne zabije u situaciju gde će da izgubi loptu.

Igra se fudbal i bez lopte..


  • 0

#7910 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 August 2017 - 20:25

svidja mi se ovaj pre-dab moves : )))))


https://twitter.com/...809460764729344


  • 0

#7911 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 August 2017 - 20:37

ovde se malo više vidi zašto Lingard ima svoje minute. Njegova kretnja bez lopte i nakon dodavanja...
Fakat je da mora da bude opasniji, ali nije on totalni krš od igrača.

https://twitter.com/...808623480991744


  • 0

#7912 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 13 August 2017 - 20:39

Bravooooooooooooooooooooooooooo

 

Uh,nadao sam se ovakvom Mktarijanu,moze on mnogo


  • 0

#7913 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 13 August 2017 - 21:55

Naravno da Lukaku donosi instant golove, dok bi Rashford - Martial trebao da se istrpi sezonu. Prosle sezone u trenutku kada se odustalo od borbe za top4 Zoze je trebao da forsira njih dvojicu, a ne Ibru od 35 leta. Mislim da je o tome bilo reci od pojedinih forumasa.


  • 0

#7914 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 August 2017 - 22:17

Rashford sam napominje koliko je srecan sto je Ibrahimovic bio u timu prosle godine i isticao je da ce se za koju godinu videti uticaj Ibrahimovica na njega i koliko mu znaci sto je imao priliku da uci neke stvari od njega.

Izuzev Liga Kupa, mislim da ce Murinjo igrati ambiciozno na svim frontovima. Za to ti trebaju i Rashford i Lukaku i Martial. To su 3 igraca za 2 pozicije.
I ja se nadam, a verujem da ce tako i biti, da ako Ibra produzi da ce osim te, just in case backup uloge, imati i ulogu mentora na treninzima.
Martial i Rashford imaju 21, odnosno 19 godina, ima 10+ godina fudbala ispred njih. Ne mogu oni sami da iznesu sezonu u ovoj, verovatno nikad konkurentnijoj PL. 
Pogotovo ti za razne WH-ove i slične treba Lukaku.
Da je hipotetički danas Rash bio u napadu, njihova defanzivna linija bi bila mnogo pliće, blize svom golu, i tučom i dobrim skokom bi dosta neutralisali Rashforda (iako je Rash žilav mnogo). Danas tu taktiku WH nije smeo da primeni jer se to ne radi protiv Lukaku koji je najopasniji kad omogućiš taj target man fudbal.
Izašli su više zbog njega, ali Lukaku je i brz, pritom je to dosta više otvorili prostora za Rasha da bezi iza ledja odbrane po tom levom krilu.

Ako odigramo 60ak utakmica ove sezone, biće prostora da Martial i Rashford skupe preko 40 nastupa, sa po preko 25 starta u XI.

Sa Shaw-om koji se ne povredjuje, i sa jednim dobrim desnom krilom, imali bi maltene savršeni balans tima.


Edited by Nigel Hayes, 13 August 2017 - 22:17.

  • 0

#7915 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 13 August 2017 - 23:09

Ma ne mogu Rasford i Marsijal da budu klasicne 9-ke kod Murinja, jednostavno svi znaju koji je njegov prototip napadaca a samim tim ta uloga bi neutralisala najvecu vrlinu obojice a to je brzina i dribling dok su Lukaku, Ibra, Drogba, Milito majstoro igre ledjima, da se zagrade, prime loptu, okrenu i daju gol...

Kod mene je veliki problem sto ogromna ocekivanja imam i od Rasforda i od Marsijala i onda hocu obojicu da ih gledam sto cesce na terenu ali sad sam vise u fazonu da gledam Marsijala kako pocinje mec jer znam da Zoze ima povjerenje veliko u Rasforda a hocu da ostane Marsijal, da ga slucajno ne uvrsti u tu trampu za Perisica i onda bi u nekom mecu volio da vidim i obojicu po krilima zajedno, da mijenjaju pozicije kao nekad Ronaldo i Nani
  • 0

#7916 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 13 August 2017 - 23:18

Ma moze da igra Martial 9.

Ja kad sam ga gledao u Monacu, i to protiv PSG-a, prvi utisak mi je bio koliko je jak na nogama i koliko moze dobro da se gradi ledjima i da stvara tako višak. Ima brze noge, jak taj sitan korak i u tom gradjenju je nezgodan kao kratko ćebe. 
Samo nemamo priliku da gledamo taj njegov kvalitet, jer eto... brz je, dobro dribla, mora da igra krilo...
I Rash ima već telo da bude no9, SC...
Meni je idealno da oni obojica igraju nešto kao Henry, i LW i SC-a, po potrebi.

Meni i na FM-u igraju zajedno :D Pa im stavim da se swap-uju u toku utakmice.


  • 0

#7917 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 13 August 2017 - 23:40

Ma samo da zadrzi Marsijala i da ga koristi...
Ovo je obecavajuce, bas balansiran tim i ono sto je bila odlika kod Fergija, tim ima dubinu i svaki igrac ce odraditi svoju rolu.
Vidjecemo dal ima istine u pisanjima za Perisica, Orijea i Zlatana a ako dodju sva 3 onda Zoze bukvalno ima po 2 igraca za svaku poziciju i to igrace koji svi donose nesto razlicito

Na kraju, dobro mi i prodjosmo protiv Reala s obzirom da su nesumnjivo trenutno najkvalitetniji tim
  • 0

#7918 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 14 August 2017 - 00:22

Ja nisam gledao tu utakmicu sa Realom, kod Kežmana  nemaju TV :o

Ali da mi je neko ponudio pre meča 2-1 i da u jednom poluvremenu budemo konkuretni sa Realom, oberučke bih prihvatio u ovom trenutku.
Pogotovo što mislim da nismo gotovi sa prelaznim rokom, i što još nismo sredili mesto levog beka...


  • 0

#7919 Miki28

Miki28
  • Members
  • 8,840 posts

Posted 14 August 2017 - 00:39

Ja sam gledao uzivo i ko sto sam vec pisao, najvise me impresionirao duo Kros/Modric i tad sam napisao da se rijetko kad spoje takvi majstori da kontrolisu sredinu terena...

Real je igrao na svom nivou, Utd i ne bas na pocetku, Lingard i Lindelof uzasni, Erera iznenadjujuce izgubljen ali onda u drugo pol druga prica, posle 2 gola Reala.
Bilo bi jos vise problema za Real da je i Marsijal/Mata usao umesto Mikija koji na pocetku sezone djeluje da ima malo viska kg

Taj poraz je bas mnogo toga dobrog donio, vidjeli su gdje su u odnosu na Real i neke prednosti i mane...
Mozda je prevelik zalogaj trenutno te vece ekipe ali u PL ova sredina mora da dominira nad vecinom ekipa, mora Pogba da stavi do znanja da je zver i najbolji veznjak a tu ce mu Matic itekako pomoci
  • 2

#7920 stena

stena
  • Members
  • 2,272 posts

Posted 15 August 2017 - 08:36

Od 4 najbrža igrača PL u prvom kolu 3 su naša - Lukaku i Pogba na prva dva mesta, Rašford na četvrtom. Nije fudbal samo brzina (evo Matića kao primera), ali u savremenom fudbalu je stvarno jedna od najvažnijih stvari jer se igra strašno ubrzala. Nisam bio oduševljen dovođenjem Lukakua, ali da čovek od 100 kilograma onako trči, to je neverovatno. 


  • 0