Jump to content


Photo
- - - - -

Rezolucija o Kubi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
127 replies to this topic

#76 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 25 October 2007 - 20:22

Pa o tome se i radi. A to ti ocigledno ne zelis da razumes.
DS jeste u poziciji da vodi politiku ove zemlje, a to ocigledno ne cini.
Ne cini zato sto nema premijera.
..........


Dosta pitanja na koje se mozda dosta pisati.

Pocnimo od izbora premijera.

Dakle, izabran si da odradis posao i imas tri opcije. Posao je ucesce u vlasti a opcije su:
1. Da formiras vladu i da ti premijer bude predsjednik druge partije koja je osvojila manje glasova i s cijim programom se ne slazes
2. Da odes u opoziciju jer ne prihvatas da ti premijer bude predsjednik stranke koja je osvojila manje glasova i s cijim programom se ne slazes
3. Da nekako tog predjsednika druge stranke ubjedis da tvoj stranka da premijer i tako formiras vladu

1. i 2. zavise ikljucivo od tebe, a 3. ne. Ako ne uspijes da izboris opciju 3. onda je logicno da uzmes opciju 1, zar ne?

Mi onda DS-u ne mozemo zamjerati sto su izabrali opciju 1, jer je to bio logican izbor ako ne uspije opcija3. Onda im mozemo samo zamjerati sto nisu uspjeli da ubjede Kostunicu na opciju 3. Ali ako zamjeramo to onda znaci da je postojao nacin da se Kostunica ubjedi u opciju 3, samo je DS bio nesposoban da primjeni taj nacin. Koji je onda to nacin?

Ali ako taj nacin ne postoji onda je opcija 3. ne moguca sto znaci da su ostale opcije 1. i 2, te da je DS ispravno postupio i ne moze biti kritikovan pod pretpostavkom da je opcija 3. ne moguca. Slazes se?

#77 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 25 October 2007 - 20:39

Slazes se?


ne

#78 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 25 October 2007 - 20:42

Od tebe i istomisljenjika cujemo stalno jednu te istu stvar ne valja ovo, ne valja ono. Rekao si to sasvim dovoljno puta, a sada ako uopste imas takvu sposobnost iznesi neki alternativni prijedlog ili rjesenje kako bi se ispravilo ovo sto ne valja, pa da imamo o necemu konstruktivno da diskutujemo, a ne da smaramo. :huh:



:rolleyes: hvala bogu da još neko počne da kritikuje toliko naricanje. mislim, ok je to, ljudi ne izdrže, ali svesti "raspravu" samo na kukanje, do čega mi se milion puta učinilo da ovde dolazi...

#79 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 25 October 2007 - 20:43

S tim sto opcija 1 ne podrazumeva da predsednik stranke A treba da lize stopala predsedniku stranke B (koja je pritom osvojila znacajno manje glasova), ne podrazumeva da se mora slagati sa njim, ne podrazumeva da mora da cuti i podrzi svaku idiotariju koji ovi odrade... jednom recju, ne podrazumeva da trepa ici uz dlaku predsedniku stranke B i da bude veci predsednik stranke B od predsednika stranke B.

I mani nas vise spinova... Ok, evo prihvatam da je DS usao u tu nakaradnu vladu iz visih ciljeva (kad cujem visi cilj uhvatim se za q....), to ne znaci da treba da cuti i da aminuje sve sto dSS i SRS satrapi osmisle, i za to mozes do sutra smisljati opravdanja - jednostavno opravdanja NEMA!

#80 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 October 2007 - 20:55

Kojestarije!!!
DS je morao da se izbori za premijersko mesto i da sprovodi onu politiku na kojoj je dobio glasove gradjana, ili, ako je to nemoguce, da odustane od ucesca u vlasti u tom trenutku; ili bi se Kostunicin "koalicioni potencijal" ogledao u koaliciji sa radikalima, ili bi usledili novi izbori.
Medjutim, nakon vrlo energicnog stava, kad je bila u pitanju podela sinekura, Tadicev stav postaje mnogo jasniji.

#81 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 25 October 2007 - 21:23

ne


Kao sto sam rekao masinovodji, iznesi nesto konstruktivno. Ovako cu i papagaja nauciti da prica. Ne slazes se, u redu. Koju onda ti opciju predlazes, osim ove 3?

#82 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 25 October 2007 - 21:33

S tim sto opcija 1 ne podrazumeva da predsednik stranke A treba da lize stopala predsedniku stranke B (koja je pritom osvojila znacajno manje glasova), ne podrazumeva da se mora slagati sa njim, ne podrazumeva da mora da cuti i podrzi svaku idiotariju koji ovi odrade... jednom recju, ne podrazumeva da trepa ici uz dlaku predsedniku stranke B i da bude veci predsednik stranke B od predsednika stranke B.

I mani nas vise spinova... Ok, evo prihvatam da je DS usao u tu nakaradnu vladu iz visih ciljeva (kad cujem visi cilj uhvatim se za q....), to ne znaci da treba da cuti i da aminuje sve sto dSS i SRS satrapi osmisle, i za to mozes do sutra smisljati opravdanja - jednostavno opravdanja NEMA!


Neko spomenu civilacijsko sazrevanje. Mozda je dio tvog civilizacijskog balkanskog shvatanja da ako se na slazes sa nekim da urlas i pravis budalu od sebe. Ali nemoj da si kivan na DS sto ne pripada takvoj civilizaciji. I shvati da ako se kultura DS-a razlikuje od tvoje kulture ne znaci da oni grijese, i da su njihovi metodi neispravni, vec samo to da su vam kulture razlicite. Oni unose jednu drugaciju politicku kulturu koja ima prednosti nad urlanjem, buntovnistvom i sukobljavanjem.

Mene interesuje sta si ti ocekivao da DS ucini u ovoj vladi za 5 mjeseci.

A sta smo dobili je, iako i dalje nedovoljna, saradnja je poboljsana. Del Ponte nije u potpunosti zadovoljna, ali je izjavila da nece kociti Srbiju Hagom i izrazila ocekivanja da ce se saradnja sa Hagom okoncati. Dalje, pregovori sa EU su nastavljeni, a evropski zvanicnici najavljuju da ce uskoro biti potpisan sporazum sa Srbijom (ipak njima vjerujem vise nego bilo kome u Srbiji). Takodje Svjetska banka i MMF pohvalili su ekonomske reforme (i njima takodje vjerujem vise nego radikalnim, "liberalnim" i ostalim dezurnim kriticarima).

DS je dobro postupio, jer da si se ti pitao, da je postupio onako kako si ti zelio, Srbija ne bi bila pet mjeseci u naprijed, vec 5 godina unazad.

#83 Adam Weisphaut

Adam Weisphaut
  • Members
  • 822 posts

Posted 25 October 2007 - 22:10

Sto samo sto se tice citata izdvojenog iz konteksta? Sta je sa ostatkom:

DS je i dalje lider u reformama, jer trenutno nema druge stranke koja je postigla i doprinjela vise u reformskoj politici. Eventualno G17+ je uradio neke stvari i dobio priznanja za to. Ostalo su ili stetocine ili im je ucinak zanemarljiv da nisu vrijedni pomena. Do tada treba podrzati DS, a kada se pojavi stranka koja ostvaruje vise od DS-a onda bi bilo logicno podrzati tu drugu stranku. Ali nje trenutno nema.

Nemas komentar ili znas jednu takvu stranku.

Da vidimo ti mu postavlja pitanje sa embeddded pogresnom pretpostavkom da je ova DS ona stara DS iz vremena Dindjiceve ere i onda mi dajes izbor izmedju njih i stetocina sa druge strane :rolleyes: . Jedino dostignuce ove DS je "preuzimanje odgovornosti"

#84 Milen

Milen
  • Members
  • 20 posts

Posted 25 October 2007 - 22:25

Ne podrzavam izolaciju ni prema jednoj zemlji jer zbog nje najvise ispastaju gradjani, ali to ne znaci da podrzavam vladajuci rezim na Kubi Fidela Kastra.

#85 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 26 October 2007 - 15:15

Koju onda ti opciju predlazes, osim ove 3?


Nemam vremena. Sorry.

#86 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 26 October 2007 - 16:09

Kao sto sam rekao masinovodji, iznesi nesto konstruktivno. Ovako cu i papagaja nauciti da prica. Ne slazes se, u redu. Koju onda ti opciju predlazes, osim ove 3?

Šta ja predlažem potpuno je nebitno. Jer:

1. Nema nikakve svrhe da bilo šta predlažem jer, za razliku od stranaka na vlasti, nemam moći da to ostvarim. Tako da tvoj argument "nemojte kritikovati DS ako ništa ne predlažete", uopšte ne stoji jer apsolutno ne možeš porediti položaj i moć pojedinca i položaj i moć, ali i odgovornost, jedne stranke na vlasti.

2. Nema nikakve svrhe da bilo šta predlažem jer nijedna stranka, pa čak ni DS, ne sluša šta pojedinac ima da kaže. Teorijski gledano, svojim glasom ovlastio sam stranku za koju sam glasao da predlaže i upravlja u moje ime. U ovom slučaju, NISAM glasao za DS (i nije mi žao), ali ne verujem ni da su oni koji su glasali za DS očekivali ovakvo ponašanje od DS.

Dalje, šta bi, po tebi, u ovom slučaju bilo "nešto konstruktivno"? OK, evo mog predloga: neka DS prestane da podržava Koštuničinu štetnu, opasnu i destruktivnu politiku i neka pokaže da im je još uvek stalo do poštovanja države, zakona i principa! Neka bar jednim gestom pokažu da su ipak drugačiji od ostalih lešinara i parazita! Zašto povodom raspisivanja izbora ne mogu da jasno kažu "zakon se mora poštovati i ne zanima nas ni Kosovo, ni politička situacija i nemamo nikakvu nameru da se s bilo kim dogovaramo da li ćemo ili nećemo poštovati zakon!" Zašto dozvoljavaju da Rade Bulatović i dalje bude na čelu BIA, iako su obećali da će BIA voditi "nestranačka ličnost"?
Je li to dovoljno konstruktivno za tebe ili treba da smislim nešto još konstruktivnije? Mada, ponavljam, nema nikakve svrhe, šta god mi ovde naklapali.

Uzgred, ako se s nekim predlogom ili stanjem ne slažem, to nikako ne znači da sam u obavezi da odmah iznesem kontrapredlog ili moje viđenje onoga što bih ja smatrao da bi bilo bolje. To je otprilike kao kad bih na predlog da nova gradska deponija bude u Kalemegdanskom parku, ja uzvratio sa "ne gospodo, ne slažem se s time, ali sam baš ovih dana završio ekološku i ekonomsku studiju koja dokazuje da bi najbolja lokacija za novu gradsku deponiju bila bla, bla, bla...."
Ne, ovo je primer situacije kad mogu samo da kažem "ja deponiju u parku ne prihvatam i tačka, a vi gospodo koje ja plaćam, lepo sednite i mozgajte dok ne nađete rešenje za koje ćete me ubediti da je prihvatljivo i dobro za mene". U ovom primeru ja prosto ne mogu da dam kontrapredlog jer to prevazilazi moje znanje i stručnost, ali sam ipak sasvim stručan i kvalifikovan da ocenim da prvobitni predlog ne valja za mene.

#87 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 26 October 2007 - 21:18

Žao mi je da gledam kako svi redom izbegavaju da odgovore na tvoje trik pitanje, pa...

1. Da formiras vladu i da ti premijer bude predsjednik druge partije koja je osvojila manje glasova i s cijim programom se ne slazes
2. Da odes u opoziciju jer ne prihvatas da ti premijer bude predsjednik stranke koja je osvojila manje glasova i s cijim programom se ne slazes
3. Da nekako tog predjsednika druge stranke ubjedis da tvoj stranka da premijer i tako formiras vladu


Opcija dva, any day of the week. Opcijom dva primoravaš "stranku centra" da iznese stvari na čistac i svrsta se gde svi znamo da i pripada. DSS tako postaje marginalni satelit radikala, izgubivši pravo da se lažno predstavlja kao "demokratska" opcija. Teraš ih iz ničim zaslužene pozicije jezička na vagi, i praktično uklanjaš sa javne scene zauvek.

Po koju cenu? Ne tako visoku kao što se (navodno) misli.

Dovoljno konstruktivno?

Edited by The Ugliest Weenie, 26 October 2007 - 21:18.


#88 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 26 October 2007 - 21:20

Nemam vremena. Sorry.


Ili nemas ideja, jer jos nisi cuo sta Ceda ima da kaze na tu temu.

#89 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 26 October 2007 - 21:41

Šta ja predlažem potpuno je nebitno....


Dakle, ako vec kritikujes te kritike su nekom upucene. A posto imas nekoga kome upucujes kritike, zar onda njima isto ne mozes da uputis i kontrstuktivne predloge sta bi drugacije uradio. Jedna stvar je konstruktivno kritikovati, a druga je biti isfrutriran i prazniti sebe pljuvajuci i kritikovati. Sada koje od ovo dvoje si ti?
Primjer deponije je drugacije, jer kao sto kazes nisi strucan, ali pitanje politickog izbora ne zahtjeva strucnost. Da li ti treba strucnost da se oprijedelis za stranku za koju si se trenutno oprijedjelio? Mozda ne moze svaki glasac da shvati sva ekonomska pitanja, koja stvarno zahtjevaju strucnost, ali neka pitanja je moguce obrazloziti logikom, koja ne zahtjeva preveliko znanje i strucnot, vec prosjecnu ljudksu intelegenciju. A vecina ljudi je sposobna da razradi tu logiku, samo sto nekada emocije i druge stvari to sprijecavaju.

Dalje, šta bi, po tebi, u ovom slučaju bilo "nešto konstruktivno"? OK, evo mog predloga: neka DS prestane da podržava Koštuničinu štetnu, opasnu i destruktivnu politiku i neka pokaže da im je još uvek stalo do poštovanja države, zakona i principa! Neka bar jednim gestom pokažu da su ipak drugačiji od ostalih lešinara i parazita! Zašto povodom raspisivanja izbora ne mogu da jasno kažu "zakon se mora poštovati i ne zanima nas ni Kosovo, ni politička situacija i nemamo nikakvu nameru da se s bilo kim dogovaramo da li ćemo ili nećemo poštovati zakon!"


DS upravo to govori.

Zašto dozvoljavaju da Rade Bulatović i dalje bude na čelu BIA, iako su obećali da će BIA voditi "nestranačka ličnost"?
Je li to dovoljno konstruktivno za tebe ili treba da smislim nešto još konstruktivnije? Mada, ponavljam, nema nikakve svrhe, šta god mi ovde naklapali.


Znas i sam da je Srbija puna ljudi kao i Rade Bulatovic. Da je tako lako sklanati takve ljude sa tih pozicija to bi vec bilo uradjeno nakon 5. oktobra. Ali DS koji je tada cak i imao svog premijera nije to uspio. Dakle, budi malo realan. Nisu ni Djindjic ni sada Tadic krivi sto su im ljudi poput Sretena Lukica, ili Bulatovica postavljeni na te neke znacajne pozicije. I jedan i drugi su morali taktizirati kako bi duze opstali da zavrse reforeme. Pa Djindjic je predlagao da se otpuste sve sudije i da se raspise konkurs, pa da oni koju dokazu da nisu imali veze sa SPS-om i JUL-om budu vraceni na svoje polozaje. Ali to nije mogao sam raspisati jer postoji ona strana Srbije koja to sprijecava. Tako da koji god se reformator pojavi u Srbiji imace iste probleme, i nece moci da ispuni svako obecanje i svaku namjeru. To je problem Srbije a ne onih koji trebaju da vode reforme. Oni koji vode reforme mogu ispuniti samo dio svojih namjera. I neka ispune dio po dio, pa ce eventualno i Srbija biti normalna evropska drzava. Ali ako narod ne bude davao sansu takvima, ili ako se reformatori budu sakrivali po opoziciji oni nikada nece biti u prilici da sprovode reforme, vec ce sansu da uniste drzavu prepuste zaostalim snagama.

#90 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 26 October 2007 - 21:45

Žao mi je da gledam kako svi redom izbegavaju da odgovore na tvoje trik pitanje, pa...



Opcija dva, any day of the week. Opcijom dva primoravaš "stranku centra" da iznese stvari na čistac i svrsta se gde svi znamo da i pripada. DSS tako postaje marginalni satelit radikala, izgubivši pravo da se lažno predstavlja kao "demokratska" opcija. Teraš ih iz ničim zaslužene pozicije jezička na vagi, i praktično uklanjaš sa javne scene zauvek.

Po koju cenu? Ne tako visoku kao što se (navodno) misli.

Dovoljno konstruktivno?


Jeste, ali koja je cijena toga. Kazes ne tako visoka, ali Djindjic je upozorio da Srbija ne smije da stane, ma koliko god nam se cinilo da se sporo krece. Opcijom 2. Srbija ne samo da bi stala vec bi se vratila u nazad. Ali u ovih zadnjih 5 mjeseci nakon sto je DS izabrao opciju 1. Srbija je ipak odmakla 5 mjeseci naprijed, dok bi opcijom 2. vec bila jedno 5 godina u nazad.

Edited by Steamroller, 26 October 2007 - 21:46.