Jump to content


Photo
- - - - -

Rak (Cancer, Kanzer)


  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#676 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 11 July 2012 - 18:41

Video sam poznanika.
U zadnjih sest meseci 4 operacije, pre toga jedna.
Nemojte se predavati nikad.
  • 0

#677 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 11 July 2012 - 19:49

Hidraqzin sulfat nije lek ali je, navodno, sredstvo kojim se usporava mrshavljenje obolelih od kancera jer menja proces apsorpcije shecera kojim se, navodno, "hrane" celije raka. Umesto pacijenta, od gladi stradaju maligne celije, navodno. Veoma je jeftin i dostupan.
  • 2

#678 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 14 September 2012 - 13:01

cujem price da u Srbij vlada prava epidemija raka. Zanima me da li negde postoji pregled broja obolelih godisnje i po opstinama.
Hvala
  • 0

#679 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 September 2012 - 20:50

Verujem da i u Srbiji postoji katalog malignih bolesti. To je pitanje zdravstvene statistike.

Edited by vladan, 15 September 2012 - 20:50.

  • 0

#680 mimamima

mimamima
  • Members
  • 2 posts

Posted 23 February 2013 - 10:16

Verujem da i u Srbiji postoji katalog malignih bolesti. To je pitanje zdravstvene statistike.

Danas sam se prijavila i hoću da potvrdim da je čitava "epidemija"! Naime, u februaru 2011 je moj muž - obrati pažnju - operisao rak dojke. U maju 2012. - ja, takođe rak dojke (reče naš hirurg da je čuo da ljudi u braku počinju da liče, ali mi preterasmo!). Moje dve sestre od tetaka u julu 2012 isto rak dojke. Muž je juče snimao kosti i nađoše promene na karlici. Još nije nosio rezultat. U panici sam! Ne zbog smrti, da se razumemo, već zbog bolova i patnje- i za njega i za mene. Trudim se da budem pozitivna, ali ponekad (kao sada) "puknem".

Rekoše da ishrana može mnogo da pomogne.

U bolnici ni reči o tome!

U bolnici čak nema ni psihologa- a mislim da je preko potreban.

Ma ni hematolog ništa ne savetuje!


  • 0

#681 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 25 April 2013 - 14:16

Danas sam se prijavila i hoću da potvrdim da je čitava "epidemija"! Naime, u februaru 2011 je moj muž - obrati pažnju - operisao rak dojke. U maju 2012. - ja, takođe rak dojke (reče naš hirurg da je čuo da ljudi u braku počinju da liče, ali mi preterasmo!). Moje dve sestre od tetaka u julu 2012 isto rak dojke. Muž je juče snimao kosti i nađoše promene na karlici. Još nije nosio rezultat. U panici sam! Ne zbog smrti, da se razumemo, već zbog bolova i patnje- i za njega i za mene. Trudim se da budem pozitivna, ali ponekad (kao sada) "puknem".

Rekoše da ishrana može mnogo da pomogne.

U bolnici ni reči o tome!

U bolnici čak nema ni psihologa- a mislim da je preko potreban.

Ma ni hematolog ništa ne savetuje!

Prica o tome zasto je vecina srpskih lekara gruba i ne pruzaju psiholosku podrsku svojim pacijentima je duga.

Kad drustvo bude bolje i zdravstvo ce biti bolje.


  • 1

#682 mimamima

mimamima
  • Members
  • 2 posts

Posted 08 May 2013 - 18:12

Već sam mislila da više niko ne posećuje ove strane. da smo svi "izumrli".

Mužu su ustanovili sekundarne depoe na kostima.

Zračen je i koristi ZOMETU.

Interesu je me da li IŠTA znaš o ovakvim metastazama i da li negde u svetu ovo tretiraju.

 


  • 0

#683 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 08 May 2013 - 19:49

Već sam mislila da više niko ne posećuje ove strane. da smo svi "izumrli".

Mužu su ustanovili sekundarne depoe na kostima.

Zračen je i koristi ZOMETU.

Interesu je me da li IŠTA znaš o ovakvim metastazama i da li negde u svetu ovo tretiraju.

Da budem sasvim iskren, o raku dojke kod muskaraca sa sekundarnim depozitima ne znam nista, ali mislim da bi najmudrije bilo slediti savet onkologa, cija je to oblast.


  • 0

#684 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 14 May 2013 - 14:36

Danas procitah u novinama da je Andjelina Dzoli odstranila obe dojeke, jer ima genetske predispozicije da dobije cancer.  Ispada da nije dovoljna jednogodisnja kontrola, koja bi nas eventualno zastitila od daljeg napredovanja bolesti.

Zat nije odstranjivanje zdravog organa isto atak na organizam?  Malo sam iznenadjena njenim postupkom, mada je mozda zena u pravu.  Sto kaze nas narod, bolje spreciti, nego leciti.

 

Koje je vase misljenje i mozda neko iskustvo?


  • 0

#685 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 16 May 2013 - 14:16

zar vas iskustvo s domacim medijima do sad nije naucilo da uvek proverite originalne natpise?

 

u tekstu koji je dzoli napisala za ny times detaljno je opisano kakve je analize radila, kakvi su rezultati, sta to znaci, zasto se odlucila na mastektomiju.

http://www.nytimes.c...hoice.html?_r=0

 

o samim testovima koje je radila ima odlican clanak u guardianu (kao i niz drugih sjajnih tekstova na tu temu na njihovom sajtu)

http://www.guardian....y-breast-cancer

 

kada sumiramo sve podatke koji su nam stavljeni na raspolaganje, meni se cini da je to jedna odgovorna i racionalna odluka, da sanse za dobijanje raka dojke svedes s ogromnog procenta od 87% na svega 5%. mislim da je proces lecenja od kancera, koji joj je bio gotovo zagarantovan, daleko stresniji za organizam i psihu nego mastektomija.


  • 4

#686 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 16 May 2013 - 15:33

kada sumiramo sve podatke koji su nam stavljeni na raspolaganje, meni se cini da je to jedna odgovorna i racionalna odluka, da sanse za dobijanje raka dojke svedes s ogromnog procenta od 87% na svega 5%. mislim da je proces lecenja od kancera, koji joj je bio gotovo zagarantovan, daleko stresniji za organizam i psihu nego mastektomija.

 

Aposlutno. 


  • 0

#687 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 16 May 2013 - 23:58

ako neko ima pouzdane informacije, ne bi bilo lose da napise gde se u srbiji rade ovi testovi i koliko kostaju?


  • 0

#688 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 17 May 2013 - 06:00

Podatak od sinoc, vest je sa Prve TV: u privatnim laboratorijama cena testa je 1500 e. Jedini aparat u vlasnishtvu drzave ne radi vec 6 meseci i nemaju nameru da ga popravljaju, oni bi da se kupi najnoviji model. I ovaj pokvareni je korishcen samo u "istrazivacke svrhe" sto god to znacilo.


  • 1

#689 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 17 May 2013 - 06:15

Cini mi se da sam procitala da se to i u USA placa i da je poprilicno skupo i za tamosnje uslove zivota.  Verovatno moze da se koristi i preko socijalnog, ali se ceka ili se isto placa samo mozda manje.  Mozda neko i zna ko zivi u USA i moze da da tacnije informacije.

Mislim da nije lose jednom godisnje dati na analizu krv - tumer markere, to isto moze da nam bude alarm i ukaze na eventualne probleme u orginizmu. Znatno je jeftinije od ovog pregleda.  Sigurno su ove druge analize bolje i tacnije, ali ako se nema toliko para nije ni ovo lose.


  • 0

#690 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 17 May 2013 - 15:26

visnja,

odgovore na vecinu pitanja koje postavljas imas u tekstovima koje sam linkovala.

 

dzoli pominje u svom, na primer, da u usa ova genetska testiranja kostaju 3.000 dolara. negde sam takodje pronasla i da osiguranja pokrivaju dobar deo troskova ukoliko postoji opravdanost za konkretno ovim testiranjem. jer, genetsko testiranje ne spada u standardne korake prevencije, odnosno nisu preporucena kao obavezna za sve, vec samo za one koji u porodici imaju istoriju raka dojke ili jajnika. zato se dzoli i podvrgla istom, jer su joj i mama i baka umrle od raka dojke.

takodje, njeni rezultati testiranja nisu tipicni (imas konkretno u gardijanu koji je procenat zena u britaniji, od ukupno obolelih, kod kojih je uzrok genetika). mutacija brca gena je zapravo retkost. svi smo, naravno, slobodni da se podvrgnemo testiranju ako imamo taj novac, ali nismo i obavezni ukoliko nam u porodici niko nije oboleo od raka dojke ili jajnika. 

 

istupanje u javnosti o proceduri i intervenciji kojoj se podvrgla je od velike vaznosti. mene je svakako dodatno edukovala svojim primerom, sasvim sigurno i mnoge druge, a neka je makar jednoj spasila zivot, uradila je odlicnu stvar. to medjutim ne znaci da sad sve treba da pohitamo na isti tip testiranja. za sve se treba konsultovati prvo s lekarom, a ne s medijima, jos manje popovima.


  • 3