Jump to content


Photo
- - - - -

Rak (Cancer, Kanzer)


  • Please log in to reply
713 replies to this topic

#496 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 27 January 2010 - 18:10

Uh, moram ovo da stavim na "papir"!
Eto pakujem stare CT snimke za sutrasnje snimanje!
Na proslom CT-u od 19/11/09. paraaortalne lgl bile su 16mm, a CA 125 je bio 100! Prosle godine sam na hemo krenula sa lgl koje su bile 16mm. Ne smem ni da pomislim sta je sada u mom stomaku!
Jos kada se setim razgovora izmedju lekara i njihovog dogovaranja da li da se radi samo CT abdomena ili da se uradi i mala karlica i abdomen! Citiram "mozda se nesto pojavi i u maloj karlici pa kad je zracimo, ajd da se uradi sve!" Da odmah kazem da ne mislim da je ista problematicno u ovoj recenici. Ja spadam u one pacijente koji insistiraju da znaju sve. Vise volim kada ih slusam kako se dogovaraju nego da nemam pojma sta mi "smeraju" iza ledja.

Vise i ne pamtim koji mi je ovo skener po redu, ali bas mi je veceras nesto tesko. Bilo mi je mnogo lakse kada sam na CT isla u bolnicu "Dragisa Misovic". Tamo bi mi doktorka odmah procitala snimak i agonija cekanja ne bi trajala ovoliko dugo kao na IORS-u. Ovo mi je trece snimanje i tih 7 dana cekanja me bas rasturi. U ponedeljak vadim i marker i to na IORS-u i u privatnoj lab. Bas me interesuje kolika ce biti razlika!
Eh da, ajd lekari da vam postavim pitanjce: Da li kontrast koji cu dobiti sutra 28.01. moze uticati ne rezultat markera koji cu raditi u ponedeljak 01.02?
  • 0

#497 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 27 January 2010 - 19:53

Za Evi,

Jodni kontrast koji primas intravenski i oralni kontrast koji-pijes nece imati nikakav uticaj na nivo tumor markera CA 125 koji ces raditi 3 dana kasnije.

Znam da je najteze cekati rzultat ali probaj ovako: idi na CT kao da ne radis nista znacajno tog dana, kao onako usput, isto to uradi kada budes vadila tumor markere i vrati se "svakodnevnom" zivotu do dana konzilijuma. Sebi daj oduska za tremu recimo vece pred konzilijum a sve ovo pre toga kao i do sada, onako kobejagi usput.

Verujem da ces biti veoma zadovoljna rezultatom i tu smo obavesti nas kako je. Ako bilo sta treba pre toga na raspolaganju smo

SRECNO i samo GLAVU GORE.
  • 0

#498 OmoracIC

OmoracIC
  • Members
  • 220 posts

Posted 27 January 2010 - 20:59

Srecno Evi!
  • 0

#499 feniks

feniks
  • Members
  • 29 posts

Posted 27 January 2010 - 22:27

Evi draga SREĆNO!
  • 0

#500 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 28 January 2010 - 16:08

Eto javljam vam se i pre nego sto sam mislila.

Zavrsila sam danas skener, iskukala od svoje dr bolnicki uput za vadjenje markera ("zasto ti na konzilijumu nisu dali uput, a ne sto sad dolazis kod mene? Treba ja sutra da imam problema!") Ne vrede objasnjavanja da cu uz taj interni uput imati i uput od svog ginekologa te da IORS nece biti u finansijskom gubitku zbog mog je*enog markera, i da bih ja mnogo radije vadila marker tamo gde ga vadim vec godinama, ali da su mi na konzilijumu trazili da se to uradi kod njih.) Muka mi je vise da se objasnjavam stalno s njom!

No, zelim nesto drugo da podelim sa vama! Naime, od 01.02. ja sam besposlena zena. Moja firma vise ne postoji (resenje o likvidaciji je stiglo jos pre 2 meseca), a posao koji mi je bio ranije obecan (100%, ma 1.000%) vise nije aktuelan. U stvari jeste aktuelan, ali to veliki "strucnjaci" jos uvek nisu svesni. Bez obzira sto potreba za obavljanjem posla i dalje postoji i da ga sem mene u Srbiji niko ne obavlja bice im verovatno jeftinije da posalju nekoga na obuku u inostranstvo. No to su sada vec neke druge teme.

Znate li onu skalu stresa na kojoj su pobrojani dogadjaji koji su najfatalniji za ljudski organizam?
E, ja osvojih po drugi puta BINGO!
  • 0

#501 hope02

hope02
  • Members
  • 9 posts

Posted 28 January 2010 - 17:22

Evi, iskreno mi je zao... Ostati bez posla, e to je stvarno maler. Tako cesto to cujem u poslednje vreme, doduse i meni visi nad glavom tako nesto. Guram takve misli, prvim se da ne postoje. Ali, znate kako kazu: najvaznije je zdravlje. Prema tome navijam za to da rezultati markera budu dobri i da se procedura sa skenerom zavrsi dobro.
Znam da vas nisam utesila, ali mozda ce vam biti lakse ako znate da smo svi u slicnoj situaciji.
  • 0

#502 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 28 January 2010 - 18:42

Ma Evi,
Bash te briga sada jos i za posao. Nemoj to uvrstiti na svoju listu stresa.

Ja imam neshto drugo na umu. Da li zakonski mogu da te otpuste ako si sa Dg. teshkog oboljenja? Mozda lupam, nisam pravnik pa ne bi bilo loshe da se neko iz te struke oglasi po ovom pitanju. Objasni da li je firma bila drzavna, privatna ili shta vec???

Ja se samo nadam dobrim vestima sa CTa i markera a o ostalom nemoj ni da razmishljash MOLIM TE.

Dokle god ima zdravlja nacice se i posao, narochito ako je te vrste kao sto kazesh da vas nema dovoljno u struci.
Pozdrav

Eto javljam vam se i pre nego sto sam mislila.

Zavrsila sam danas skener, iskukala od svoje dr bolnicki uput za vadjenje markera ("zasto ti na konzilijumu nisu dali uput, a ne sto sad dolazis kod mene? Treba ja sutra da imam problema!") Ne vrede objasnjavanja da cu uz taj interni uput imati i uput od svog ginekologa te da IORS nece biti u finansijskom gubitku zbog mog je*enog markera, i da bih ja mnogo radije vadila marker tamo gde ga vadim vec godinama, ali da su mi na konzilijumu trazili da se to uradi kod njih.) Muka mi je vise da se objasnjavam stalno s njom!

No, zelim nesto drugo da podelim sa vama! Naime, od 01.02. ja sam besposlena zena. Moja firma vise ne postoji (resenje o likvidaciji je stiglo jos pre 2 meseca), a posao koji mi je bio ranije obecan (100%, ma 1.000%) vise nije aktuelan. U stvari jeste aktuelan, ali to veliki "strucnjaci" jos uvek nisu svesni. Bez obzira sto potreba za obavljanjem posla i dalje postoji i da ga sem mene u Srbiji niko ne obavlja bice im verovatno jeftinije da posalju nekoga na obuku u inostranstvo. No to su sada vec neke druge teme.

Znate li onu skalu stresa na kojoj su pobrojani dogadjaji koji su najfatalniji za ljudski organizam?
E, ja osvojih po drugi puta BINGO!


  • 0

#503 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 28 January 2010 - 22:14

Za Shedou, a i nekog pravnika ako se nadje u blizini

Firma je ona nekadasnja "Jugoslovenska radio-televizija" tj JRT, ciji su osnivaci bile sve RTV iz stare Juge. Po odlasku Crnogoraca, samo je RTS ostao kao nas osnivac, a i finansijer. Posao JRT-a je bio da obavlja poslove za svoje clanice i ti poslovi samim time nikada nisu postojali u samoj clanici (to su one nekadasnje tzv "zajednicke sluzbe").
Proslog septembra je napokon pokrenuta likvidacija JRT-a, a RTS je trebao da pruzme ljude, odnosno poslove koje ti ljudi obavljaju za njih, a nikada nisu postojali u okviru RTS-a. Moj posao je takav da nikada nije dolazio u pitanje jer ga jedino ja radim. Cak sam obucavala Crnogorce kada su se otcijepili! (Oni nisu imali para da bi svoje ljude slali u Zenevu na obuku, pa su ih poslali kod mene!). To je bilo za djabe!
No, ova garnitura u RTS-u je menadzerska, a ne ona nekadasnja televizijska pa je sistem razmisljanja mnogo drugaciji. Nema televizijskih profesionalaca - sve je u parama! I u devizi "Resice se to vec nekako!"

U svakom slucaju, kada se firma likvidira, nema veze da li imas karcinom ili ne! Da li ima ikakve veze cinjenica da u RTS-u sada nece imati ko da obavlja te poslove - mislim da nije ni bitno! "Resice se nekako!"
Na zalost u Srbiji je najbitnije s koje strane palice stojis! Obraticu se ja sindikatu, ali vlast je VLAST! Po novom Zakonu o radu, poslodavac ni nakon presude Suda, nema obavezu da primi nazad neosnovano otpustenog radnika (koja je svrha donosenja odluke - nije poznato!).


Za sada stavljam tacku na ovu temu. Kad prespavam bice mi lakse. Sigurno!
  • 0

#504 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 29 January 2010 - 08:48

Na zalost u Srbiji je najbitnije s koje strane palice stojis! Obraticu se ja sindikatu, ali vlast je VLAST! Po novom Zakonu o radu, poslodavac ni nakon presude Suda, nema obavezu da primi nazad neosnovano otpustenog radnika (koja je svrha donosenja odluke - nije poznato!).



pa verovatno da bi radnik mogao da dobije odstetu. inace kako zamisljas da ima 'obavezu da primi' nekog koga nece i ko mu ne treba? da li bi ti zelela da imas obavecu negde da radis? i nemozes da das otkaz jer ti sud nalozio da radis? svasta.
  • 0

#505 Evi

Evi
  • Members
  • 135 posts

Posted 29 January 2010 - 15:54

pa verovatno da bi radnik mogao da dobije odstetu. inace kako zamisljas da ima 'obavezu da primi' nekog koga nece i ko mu ne treba? da li bi ti zelela da imas obavecu negde da radis? i nemozes da das otkaz jer ti sud nalozio da radis? svasta.


Naglasak je bio na "neosnovano otpusten radnik". Da li si ti pravnik, sindikalni aktivista ili?
Da li ti pratis desavanja u firmama u kojima se otpustaju radnici, pa se na ta ista radna mesta zaposljavaju deca prijatelja i sl. Kada takav radnik dobije odluku Suda da je njegovo otpustanje bilo neosnovano te da poslodavac ima obavezu da isplati odstetu da li je tebi toliko nenormalno da isti taj nesrecnik ne moze da se vrati na posao na svoje radno mesto jer tamo sedi bratanica od Mike?


Uostalom, ovo je totalno off topic!
  • 0

#506 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 29 January 2010 - 16:23

Naglasak je bio na "neosnovano otpusten radnik". Da li si ti pravnik, sindikalni aktivista ili?
Da li ti pratis desavanja u firmama u kojima se otpustaju radnici, pa se na ta ista radna mesta zaposljavaju deca prijatelja i sl. Kada takav radnik dobije odluku Suda da je njegovo otpustanje bilo neosnovano te da poslodavac ima obavezu da isplati odstetu da li je tebi toliko nenormalno da isti taj nesrecnik ne moze da se vrati na posao na svoje radno mesto jer tamo sedi bratanica od Mike?


Uostalom, ovo je totalno off topic!

na primer, ja otvorim firmu i zaposlim te. posle nekog vremena shvatim da ne mogu s tobom da radim, jer recimo imas attitude, a po glupavom zakonu to je 'neosnovan' razlog za otpustanje, a nicemu mi ne sluzis. i sada ne mogu cak ni da te isplatim da odes, nego dokle treba da te drzim, do penzije, ili sta? da, to mi je toliko nenormalno.

kako bi se osecala da recimo, ti sud dosudi da ne mozes da das otkaz, nego moras da radis na mestu gde neces do penzije? jel bi ti to bilo normalno?

da, offtopic je, ne znam sto si ga zapocela ovde.
  • 0

#507 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 29 January 2010 - 16:57

Nisam sigurna da je tema off topic kako zelite da je nazovete,

Zashto?

Iz razloga shto je situacija specificna. Naime otpusta se bolesna osoba, tu je bilo moje tezishte kada sam postavila pitanje. Ako ne prija tema to je potpuno OK ali mislim da Evi nije jedina kojoj se to desilo ili kojoj ce se desiti. Jako malo znamo koja su prava na rad- obolelih od carcinoma i da li postoji nekakav izuzetak u zakonu namenjen bash njima. Nekada se ishlo u invalidsku penziju, radilo skraceno radno vreme, bilo zabranjeno dati otkaz choveku koji je bolestan ili na bolovanju- nisam sigurna. Kako sada stoje stvari.
Kada sam pozvala nekog pravnika da se ukljuci na ovu temu nisam ochekivala toliko surovosti ili kritike vec samo objashnjenje o pravima obolelog u konkretnoj situaciji.

Pozdrav

na primer, ja otvorim firmu i zaposlim te. posle nekog vremena shvatim da ne mogu s tobom da radim, jer recimo imas attitude, a po glupavom zakonu to je 'neosnovan' razlog za otpustanje, a nicemu mi ne sluzis. i sada ne mogu cak ni da te isplatim da odes, nego dokle treba da te drzim, do penzije, ili sta? da, to mi je toliko nenormalno.

kako bi se osecala da recimo, ti sud dosudi da ne mozes da das otkaz, nego moras da radis na mestu gde neces do penzije? jel bi ti to bilo normalno?

da, offtopic je, ne znam sto si ga zapocela ovde.


  • 0

#508 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 29 January 2010 - 17:04

Nisam sigurna da je tema off topic kako zelite da je nazovete,

Zashto?

Iz razloga shto je situacija specificna. Naime otpusta se bolesna osoba, tu je bilo moje tezishte kada sam postavila pitanje. Ako ne prija tema to je potpuno OK ali mislim da Evi nije jedina kojoj se to desilo ili kojoj ce se desiti. Jako malo znamo koja su prava na rad- obolelih od carcinoma i da li postoji nekakav izuzetak u zakonu namenjen bash njima. Nekada se ishlo u invalidsku penziju, radilo skraceno radno vreme, bilo zabranjeno dati otkaz choveku koji je bolestan ili na bolovanju- nisam sigurna. Kako sada stoje stvari.
Kada sam pozvala nekog pravnika da se ukljuci na ovu temu nisam ochekivala toliko surovosti ili kritike vec samo objashnjenje o pravima obolelog u konkretnoj situaciji.

Pozdrav

kao prvo nisam je ja nazvala offtopic nego evi, koja je by the way, sama pokrenula tu temu koju je kasnije nazvala offtopic.

kao drugo ja sam se osvrnula na konstataciju da poslodavac po zakonu nema obavezu da vrati 'neosnovano' otpustenog radnika, niko nije spominjao bolesnu osobu. ima raznih primera koji su po zakonu takav kakav je, 'neosnovani'. inace, nisam sigurna ni da je to tacno, jer cesto citamo po novinama da je recimo, lekar na koga se zalilo x pacijenata, vracen na posao, jer je sud dosudio da je 'neosnovano' otpusten. zato, recimo, lekari mogu ladno da pacijentkinje zovu kravama i sl. tako da takav zakon ima i drugu stranu.
  • 0

#509 Lift Going Up..

Lift Going Up..
  • Members
  • 1,604 posts

Posted 29 January 2010 - 17:06

Nisam sigurna da je tema off topic kako zelite da je nazovete,

Zashto?

Iz razloga shto je situacija specificna. Naime otpusta se bolesna osoba, tu je bilo moje tezishte kada sam postavila pitanje. Ako ne prija tema to je potpuno OK ali mislim da Evi nije jedina kojoj se to desilo ili kojoj ce se desiti. Jako malo znamo koja su prava na rad- obolelih od carcinoma i da li postoji nekakav izuzetak u zakonu namenjen bash njima. Nekada se ishlo u invalidsku penziju, radilo skraceno radno vreme, bilo zabranjeno dati otkaz choveku koji je bolestan ili na bolovanju- nisam sigurna. Kako sada stoje stvari.
Kada sam pozvala nekog pravnika da se ukljuci na ovu temu nisam ochekivala toliko surovosti ili kritike vec samo objashnjenje o pravima obolelog u konkretnoj situaciji.

Pozdrav

inace, ti redovno ne razumes ono sto je napisano. na primer, evi nije 'neosnovano' otpustena, nije cak ni 'otpustena', nego firma za koju je radila vise ne postoji.
  • 0

#510 feniks

feniks
  • Members
  • 29 posts

Posted 30 January 2010 - 15:15

Evo i ja da se zapljunem.

Nažalost došlo je do progresije na plućima pa je operacija odložena do daljnjeg.
17.2.2010.krećem sa novom turom hemo terapije.

Nisam imala srca da pišem ranije i da mračim jer sam bila potpuno s*ebana jedno nedelju dana
ali sad sam se pribrala i spremna sam za nove radne pobede.
  • 0