Jump to content


Photo

"Sto ti oci sijaju? Narkomane!"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
172 replies to this topic

#151 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 13 September 2007 - 19:13

Jes' vala, lalo, komunisticka mi je centrala sada u Londonu; ne znaju za to ni MI5 ni MI6; ja ovo samo tebi, k'o prijatelju, u poverenju...
Ti si lalo obicna, primitivna i prosta, seljacka budalestina i luda, pa se zato s tobom covek moze samo sprdati, a ne ozbiljno diskutovati.
Zelim ti vise pameti, iskreno... :rolleyes:

#152 lala backi

lala backi
  • Banned
  • 232 posts

Posted 13 September 2007 - 19:21

Jes' vala, lalo, komunisticka mi je centrala sada u Londonu; ne znaju za to ni MI5 ni MI6; ja ovo samo tebi, k'o prijatelju, u poverenju...
Ti si lalo obicna, primitivna i prosta, seljacka budalestina i luda, pa se zato s tobom covek moze samo sprdati, a ne ozbiljno diskutovati.
Zelim ti vise pameti, iskreno... :rolleyes:


Ma mozes ti da banlizujes i vredjas..
komunizam ima vise lica, ti si PINK komunista.. i ne treba toga da se stidis.

Ne vredjam, jer.. znas kako kaze nas, potomak bosanskih komunista, sada zakleti autonomas Kostres..''ne spusatam se budali na nivo jer ce me pobediti na iskustvu.

#153 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 13 September 2007 - 19:25

Da vi's cuda, Kostres je u pravu, kad se o budalama kao ti radi... :rolleyes:

#154 lala backi

lala backi
  • Banned
  • 232 posts

Posted 13 September 2007 - 19:26

imash napismeno da ti nisi?
dokad? do karla velikog ili trajana kozijih ushiju?
bash ti hvala sto mu oprashtash...

brebre :rolleyes:


imam napismeno, ali to nije nesto bitno, niti to stavljam kao nesto cime se ponosim u smislu sovinizma..
govorio sam u kontekstu stvaranja novog osecnja pripadnosti..da ne kazem nacije..

Edited by lala backi, 13 September 2007 - 19:27.


#155 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 September 2007 - 19:30

imam napismeno,

Napismeno?Ja sam do sada mislio da je Seki jedini kome je Amfi izdao potvrdu

#156 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 13 September 2007 - 19:30

Ne lupetaj, lalo, ociju ti tvojih lepih, backih...

#157 lala backi

lala backi
  • Banned
  • 232 posts

Posted 13 September 2007 - 19:32

Znaci da bi bio Vojvodjanin moras da imas komunisticko poreklo ili da si iz mesovitog braka.Kako napreduje citanje Rozenberga?


Da.da bi bio ''vojvodjanin'' ''vojvodjaner'' ili kao sto to autonomasi vole ''voivodjanin'' bez ''j'' moras da ispunis bar ta dva uslova..
Ne kazem da su jedini..
Jer zamislite da neko stavi ''krov'' iznad Zagorja i Slavonije i nazove to autonomnom pokrajinom ''Severnija''a sve stanovnike te pokrajine nazove severnjaci..A oni se identifikuju sa tim..
Vidis da je to nemoguce zamisliti... To moze da se desi samo u Srbiji uz pomoc komunista...svih boja, sem crnih.

#158 lala backi

lala backi
  • Banned
  • 232 posts

Posted 13 September 2007 - 19:33

Napismeno?Ja sam do sada mislio da je Seki jedini kome je Amfi izdao potvrdu


Ne, samo odes u gradsku ili crkvenu arhivu, pogledas debele prasnjave knjige ''protokol krstenih'' ''protokol vencanih'' protokol umrlih'' i sve ti lepo pise...od 1593...

#159 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 13 September 2007 - 19:34



Još uvek mi nije jasno kako možeš da tvrdiš da je Vojvodina "komunistička tvorevina" a onda napišeš to što si napisao... Znači, ti Nemci su bili dobri sa tvojima, i tvoji su ostali dobri sa tim Nemcima? Pa baš to je za mene --- Vojvodina. I mog pradedu su maltretirali Mađari, ali ne "njegovi", već Mađari iz Mađarske, deo okupacionih trupa. A sa Banatske strane, niko se nije pokačio sa "Nemcima". Kažu mi da su se na priče o trećem rajhu napalili uglavnom problematični tipovi --- lokalni ološ, švapski džiberi i notorne kafanske kavgadžije koje pre rata nisu trpeli ni Srbi ni Nemci. A te Nemce posle rata nisu terali ni moji ni tvoji, već Rusi i partizanske jedinice sastavljene od ljudi koji nikada u životu nisu bili u Vojvodini niti su ikada videli Nemca civila. Svi Nemci, koje su ti ljudi u životu sreli, nosili su uniforme i šlemove i pokušavali su da ih ubiju.

Mi Vojvođani smo jedinstven primer u celoj Evropi, da toliko etniočkih i verskih grupa živi povezano zajedničkim radom i uspeva da preživi i čupava vremena kao drugi svetski rat bez masovnih međusobnih sukoba. Uvek je sve ostajalo na incidentima, ili su vinovnici ljudi sa strane. Takav mentalitet je dragocenost koju bi Srbija, da je mudra, dobro mogla da iskoristi i da nešto i nauči (da je u Beogradu i južnije samo malo manje prepotentnosti i arogancije... :huh: Beograd ima reptilske oči, vidi samo ono što se mrda: ako ne praviš neka teška sranja, za njih ni ne postojiš, pa Vojvodine nema ni u skupštini ni u medijima).

Inače, odrastao sam u četvoročlanoj porodici, u dvosobnom stanu u socijalističkom soliteru. Kad je mojim roditeljima dosadio fića, nisu znali šta će od besa, pa su na kredit kupili aždaju od juga 45. Ja sam muvao sponzoruše svojim seksi biciklom ("Rog", izdajnička marka, nikad od mene dobar patriota). Naravno da sam isfrustriran što nam je jogurt revolucija odnela sve te drmatorske privilegije :rolleyes: Stvarno, niko mi u familiji nije bio ni komunista ni drmator, pa nismo imali koje privilegije da izgubimo. Međutim bilo nam je jasno da gubimo nešto drugo. Dobro smo videli da tom jogurt revolucijom gubimo san o boljoj budućnosti i nadu da će se naša država demokratizovati i pridružiti zapadnoevropskim zemljama. Ne zato što što smo cenili te pale novosadske političare (jer i nismo i nikom ih je nije bilo žao), već što se tada videlo ko je Sloba, kakav je to političar i šta mu je cilj. Iako sam bežao sa časova društvenih nauka, a nisam ni baba-Vanga, još tada sam strepeo da će se možda desiti ono što se posle, nažalost, i desilo. Moje najcrnje slutnje iz tog vremena su se kasnije i obistinile.

Iz tvog pisanja bi čovek izvukao tvrdnju da su dileme, kao što su kolektivizam-demokratija, istok-zapad, i tako dalje, tek juče definisane, pa se ljudi brže-bolje svrstavaju u tabore na osnovu svoje prošlosti pod jogurt revolucijom. Te dileme su postojale i pre 30 godina, uopšte nisu nove. Ja sam mišljenje, koje danas imam, imao i mnogo pre te famozne osme sednice.

Edited by Yossarian, 13 September 2007 - 19:39.


#160 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 September 2007 - 19:35

Ne, samo odes u gradsku ili crkvenu arhivu, pogledas debele prasnjave knjige ''protokol krstenih'' ''protokol vencanih'' protokol umrlih'' i sve ti lepo pise...od 1593...

I ti si sve to iskopirao od 1593ce

#161 lala backi

lala backi
  • Banned
  • 232 posts

Posted 13 September 2007 - 19:37

Je li zasto je taj bio golja? Nije umeo da ukrade zemlju kao tvoji, jel tako, pa je zato nije ni imao? E zato vas takvi i jebase. Oci vam isterase. I opet ce. A tako i treba.

Gde si gradjanska i tolerantna klaso moja? Popove na topove more. Ove donje.

Mrš.


Bio je golja jer je bi neradnik, a rukovodioc je postao kada je uzeo od ovih ''kulaka'' i postao isti..

Da, u AU monarhiji se krala zemlja i to gore nego komunisti..posebno je srbima to bilo dopustno..
ma ludo burazeru, ludo..

#162 lala backi

lala backi
  • Banned
  • 232 posts

Posted 13 September 2007 - 19:38

I ti si sve to iskopirao od 1593ce


Jedne knjige nema, tako da mi fali 35 godina...u 18 veku..

#163 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 13 September 2007 - 19:41

Ovaj je lala budalcina, samo taki...
Nije taj bednik nikada shvatio sta je Vojvodina bila pre Milosevica, a i tako - to nista ne shvata, samo baljezga...
A da ti, lalo, sve te knjige zabijes sebi u dupe - nije ti mesto medju pristojnim ljudima?

Edited by vladan, 13 September 2007 - 19:42.


#164 lala backi

lala backi
  • Banned
  • 232 posts

Posted 13 September 2007 - 19:47

Ovaj je lala budalcina, samo taki...
Nije taj bednik nikada shvatio sta je Vojvodina bila pre Milosevica, a i tako - to nista ne shvata, samo baljezga...


ajde me ti nauci...
kakve ti veze imas sa vojvodinom i sta je to uopste?

Autonomsna pokrajina pre Milosevica je bila prcija tipova poput Beka i Berisavljevica,Canka i Stake Veselinovic, koji su orgijali po Karadjordjevu i glumili republiku...
posle Rankovica, su se posebno istakli kompartijci precani naseljeni u svapcevinu 1945 god.iz Like,, Bosne, Banije, ciji su ocevi da bi dobili svapske kuce, morali proci proceduru i reseto KP..
Kao alternativa srpskim ''nacionalistima'' ''domorocima'' kako su ih nazivali komesari 6licke i 7 banijske cije su horde ovde punile masovne grobnice i cupale brkove..

#165 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 13 September 2007 - 19:50

Jedne knjige nema, tako da mi fali 35 godina...u 18 veku..

Sine ti si sigurno nekog plemickog porekla cim mozes da pratis predke do 1593ce.Ja cisto sumnjam da i Elizabeta II ima tako jasnu sliku o svojim predcima.Nego kada fali ta jedna knjiga kako si siguran da ti se nije neki Hrvat umuvao u familiju.

Edited by MAGRIPA65, 13 September 2007 - 20:02.