Jump to content


Photo
- - - - -

Snosi li krivicu i Vuk Bojović?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
326 replies to this topic

#286 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 24 August 2007 - 13:52

QUOTE(d4m1r @ 24 Aug 2007, 14:44) <{POST_SNAPBACK}>
Lokacija gde je SC Kovilovo, sa sve hotelom je odlicna.
Duz Zrenjaninskog puta postoje mnogobrojne lokacije, ogromne povrsine, koje bi bile zadovoljavajuce. Ali treba tu previse,previse novca.
Nema u Srbiji interesovanja da se resavaju problemi zivotinja.


da li si bio u sc kovilovo? za pocetak, tamo su steljane za glinene golubove (i druge, ali su manje kriticne), tako da je suma iza prakticno neupotrebljiva. drugo, tamo se skupljaju kojekakvi sitni i krupni kriminalci ukljucujuci i policajce (sitne i krupne). vlasnik sc kovilovo je iz slicnog drustvenog miljea kao vb.

#287 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 24 August 2007 - 13:57

QUOTE(S.P.Q.R. @ 24 Aug 2007, 14:42) <{POST_SNAPBACK}>
hm,ako je vec problem za zivotinje to sto je mali prostor,zasto se npr ne razmotri prosirivanje zoo vrta?iam dovoljno mesta dole pored dunava,kod okretnice tramvaja,pa onda onaj parking da se zatvori itd...mislim trenutno su obe ideje nebulozne jer niko ovo ne bi ni spomenuo sada da nije decko poginuo.ebe se ljudima vec brda godina koliko postoji zoo vrt i da li su tu velike zivotinje i da li su tu male itd...

ajmo ponovo: prostor kalimegdanske tvrdjave je spomenik kulture i zauzima prostor do marine dorcol (kula nebojsa je najdalja tacka) i tu se ne mogu drzati zivotinje i sl. zoo vrt su pokusali da isele x puta ali je te nesrecnike (mislim, zamisli sluzbenika iz zavoda za zastitu spomenika) sacekala ekipa sa "vraćara"...i to se nikad nije desilo.

u svakom gradu su zoo vrtovi izmesteni iz centra grada uglavnom iz tri razloga - bezbednosni (povod za pricu), humanisticki (adekvatan prostor za zivotinje) i sanitarni (jasno, ne?). e u tom slucaju bi nas vuk morao da misli o zakupu takvog prostora, u pravoj kvadraturi, shatlovima koji prevoze posetioce, propratnim programima, svemu onome sto mu ljuti centar sada "precicno" pruza...

ti imas vuka na avataru, jesi mozda video vukove u nasem zoo vrtu? znaci, mislim da nisu potrcali ni u snu...imaju 20tak kvadrata, copor manji, izgledaju kao ofucane dzukele...ma uzas. i just for the record: ja toj barabi ne ostavljam pare, prizor sam video sa terase...boze me sacuvaj, skoro odakle je ovaj pao/gurnut/bacen ph34r.gif

#288 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 24 August 2007 - 13:58

QUOTE(d4m1r @ 24 Aug 2007, 14:50) <{POST_SNAPBACK}>
Poljana gde je Beerfest zvrji prazna ( dobro, tu trenira ragbi klub ), a ogromna je povrsina. Cela ona obilaznica oko donjeg grada moze da se preuredi, preusmeri... Cak i okretnica tramvaja... Sve je to mooogo jeftinije i izvodljivije, od preseljenja Zoo vrta u Surcin ili Zitiste smile.gif


khm,ovo moze da zvuci dosta ozbiljno,posto je pored tog seoceta i banatski dvor(ebem li ga znam da se fudbalski klub zove buducnost banatski dvor pa ne znam da li je i selo tog imena)a valjda smo i upoznati ko je tu glavni...jbg,sta god da se spomene za preseljenje naici ce na jos jednog Vuka,i uvek ali UVEK ce se naci neka porodica da preuzme.prevelike su tu pare u pitanju da bi se dozvolilo da zivotinje budu na prvom mestu.

@vasilij

zbog tog prizora vukova i ne idem vise u zoo vrt...uvek sam bio kod one keruse kao mali i uvek sam plakao kad bi pogledao njenu statuu i onda vukove sad.gif

@all

jel zna neko kako je "vlasnistvo"u ostalim zoo vrtovim u svetu?

Edited by S.P.Q.R., 24 August 2007 - 14:02.


#289 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 24 August 2007 - 14:12

QUOTE(d4m1r @ 24 Aug 2007, 14:44) <{POST_SNAPBACK}>
Lokacija gde je SC Kovilovo, sa sve hotelom je odlicna.
Duz Zrenjaninskog puta postoje mnogobrojne lokacije, ogromne povrsine, koje bi bile zadovoljavajuce. Ali treba tu previse,previse novca.
Nema u Srbiji interesovanja da se resavaju problemi zivotinja.



Ne bih iskljuci oda se dobar deo novca moze obezbediti i iz stranih donacija.

#290 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 24 August 2007 - 14:23

QUOTE(Gwydion @ 24 Aug 2007, 15:12) <{POST_SNAPBACK}>
Ne bih iskljuci oda se dobar deo novca moze obezbediti i iz stranih donacija.

Ogroman, ako ne i sve (postoje EU pristupni fondovi za to, da i ne pominjemo specijalizovane medjunarodne fondacije)...ali to bi podrazumevalo da se pokazu "papiri" za sve zivotinje koje trenutno obitavaju. A to opet robiju za Bojovica. Ma, vrtimo se u krug ljudi!

#291 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 24 August 2007 - 14:32

QUOTE(Vasili Zajcev @ 24 Aug 2007, 15:23) <{POST_SNAPBACK}>
Ogroman, ako ne i sve (postoje EU pristupni fondovi za to, da i ne pominjemo specijalizovane medjunarodne fondacije)...ali to bi podrazumevalo da se pokazu "papiri" za sve zivotinje koje trenutno obitavaju. A to opet robiju za Bojovica. Ma, vrtimo se u krug ljudi!
pa to je sve zato sto se sve vreme podrazumeva da je on zabetoniran za zoo vrt i da svako reshenje mora da ukljuchi i njegov obavezan ostanak na direktorskom mestu...

#292 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 24 August 2007 - 14:43

,..

Edited by Pontijak, 24 August 2007 - 15:53.


#293 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 24 August 2007 - 14:45

,..

Edited by Pontijak, 24 August 2007 - 15:52.


#294 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 24 August 2007 - 14:48

QUOTE(Pontijak @ 24 Aug 2007, 15:45) <{POST_SNAPBACK}>
postoji resenje! postoji resenje! neka izvaja sebe samog u direktorskoj stolici pa se to drzi na nekom platou u novom zoo ili u starom dok se ne izgradi novi a njemu da odmah otkaz i svi srecni i zadovoljni


Ma nemoj, a koga ce onda tvoja prijateljica da zove i satima gnjavi pitanjima o zivotinjama? I ko ce da joj da paunova jaja? smile.gif

#295 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 24 August 2007 - 14:49

,..

Edited by Pontijak, 24 August 2007 - 15:52.


#296 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 24 August 2007 - 14:50

QUOTE(thermal bug @ 24 Aug 2007, 15:32) <{POST_SNAPBACK}>
pa to je sve zato sto se sve vreme podrazumeva da je on zabetoniran za zoo vrt i da svako reshenje mora da ukljuchi i njegov obavezan ostanak na direktorskom mestu...

slusaj, ja mislim je to budala koja bi otvorila kaveze i vrata vrta kad bi doslo do neke intervencije policije ili sl. da ne pricam sto bi verovatno pozvao flipnute ortake iz knindzi/tigrova/jso-a da brane njegovu prciju...on zaista gleda na stvari tako: on=zoo
missim, sta, peli su se oni debili na krov sv. nikole a to je bila obicna javna kuca, sto ne bi ova ekipa izigravala "ljubitelje zivotinja" i "branitelje tvrdjave"...oni se jos i loze na te akcije...i da im ovaj ne plati, a platio bi.

fala bogu, do toga nikad nece doci. zasto? zato sto je vuk bojovic (srednje visok) saradnik vojne sluzbe bezbednosti sa cover-om upravnika zoo vrta, a ova drzava je vodjena od ljudi koje kontrolise pomenuta sluzba ph34r.gif Ja sam pre par godina radio na beogradjanci, da vidite samo kakva se ekipa okupljala u fondu kapetana dragana...nesto oko 6tog sprata, koliko se secam, odma oko blica...niko nije smeo da ih pita ni za sta. a kapiram da je ovaj tu negde, samo veci kesh. a drugo brate, clan parlamentarne stranke, bivsi funkcioner i kandidat.

#297 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 24 August 2007 - 14:53

,..

Edited by Pontijak, 24 August 2007 - 15:52.


#298 d4m1r

d4m1r
  • Members
  • 1,034 posts

Posted 24 August 2007 - 15:07

QUOTE(S.P.Q.R. @ 24 Aug 2007, 13:58) <{POST_SNAPBACK}>
khm,ovo moze da zvuci dosta ozbiljno,posto je pored tog seoceta i banatski dvor(ebem li ga znam da se fudbalski klub zove buducnost banatski dvor pa ne znam da li je i selo tog imena)a valjda smo i upoznati ko je tu glavni...jbg,sta god da se spomene za preseljenje naici ce na jos jednog Vuka,i uvek ali UVEK ce se naci neka porodica da preuzme.prevelike su tu pare u pitanju da bi se dozvolilo da zivotinje budu na prvom mestu.


Zitiste sam spomenuo zbog skulture Rokija Balboe koju su pre neki dan postavili smile.gif Smesno neko mesto.

Troll off
QUOTE(Vasili Zajcev @ 24 Aug 2007, 14:23) <{POST_SNAPBACK}>
Ogroman, ako ne i sve (postoje EU pristupni fondovi za to, da i ne pominjemo specijalizovane medjunarodne fondacije)...ali to bi podrazumevalo da se pokazu "papiri" za sve zivotinje koje trenutno obitavaju. A to opet robiju za Bojovica. Ma, vrtimo se u krug ljudi!


Nismo se ni leba najeli od stranih investicija. Ali je cinjenica da, kada bi pocelo nesto da se vrti, papiri zivotinja bili veliki problem.
Pod jedan, Zoo vrt ima proknjizene mnoge zivotinje, koje zapravo nema, a koje zavrsavaju po Nemackoj i Sloveniji.
Drugo, ima i gomilu onih za koje nema, jer su otete pri lovu, iz prirodnog stanista. Ubiju majku, a male prodaju.

#299 d4m1r

d4m1r
  • Members
  • 1,034 posts

Posted 24 August 2007 - 15:10

QUOTE(Vasili Zajcev @ 24 Aug 2007, 14:50) <{POST_SNAPBACK}>
slusaj, ja mislim je to budala koja bi otvorila kaveze i vrata vrta kad bi doslo do neke intervencije policije ili sl. da ne pricam sto bi verovatno pozvao flipnute ortake iz knindzi/tigrova/jso-a da brane njegovu prciju


Jos jedan info ;
Zaboravio ranije da spomenem.
Vuk jeste dobio medveda od Captain-a. Ali je Tigrovima ( ko je to bese, Arkan? ) poklonio tigra. Naravno, bio bez papira.

#300 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 24 August 2007 - 15:11

,..

Edited by Pontijak, 24 August 2007 - 15:51.