Jump to content


Photo

Preporuka banke


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
55 replies to this topic

#16 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 09 August 2007 - 19:47

QUOTE(Rastko @ 9 Aug 2007, 20:33) <{POST_SNAPBACK}>
Intesa.


nismo ni sumnjali dry.gif

inače,banke k'o banke,pogotovo na tržištu koja je "gladna" za kreditima...sve su to ista korporativna s***,isti japiji sa široko vezanim kravatama u /a'la yumco stajlingu/peachokare u minijaturnom dressingu i očalima kao pčelica maja/the gojkovich

missim, kao da su provizije važne...bzvz ili dostupnost on-line plaćanja za debele i lenje

treba tu da prođu godine,da od nadobudnih mladih japija postanu zreli ljudi/bankers/ i da ponude ljubaznost,snishodljivost/konzumentima njihovih usluga/ and so on...

#17 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 09 August 2007 - 19:52

QUOTE(Rastko @ 9 Aug 2007, 20:33) <{POST_SNAPBACK}>
dobri bankomati

kivan sam na ovog dobroduha pa trollujem tongue.gif

"dobri bankomati" jbt k'o dobri konji, iz dobrih štala wacko.gif

#18 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 09 August 2007 - 20:21

eh, ja zudim za danom kad cu opstiti iskljucivo s bankomatima, ostalim automatima i posebice robotima wub.gif

#19 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 09 August 2007 - 20:24

QUOTE(Zlica od Opaka @ 9 Aug 2007, 21:21) <{POST_SNAPBACK}>
eh, ja zudim za danom kad cu opstiti iskljucivo s bankomatima, ostalim automatima i posebice robotima wub.gif

fu... tongue.gif
ne znam da li bi mi cura bila ljubomorna da imam /česte/prilike opštiti s tim ej-ti-em-ima

eđit : maj nejm iz robo,robokap sleep.gif

Edited by fat moe, 09 August 2007 - 20:25.


#20 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 09 August 2007 - 20:29

QUOTE(fat moe @ 9 Aug 2007, 21:24) <{POST_SNAPBACK}>
fu... tongue.gif
ne znam da li bi mi cura bila ljubomorna da imam /česte/prilike opštiti s tim ej-ti-em-ima

laugh.gif
ali, samo zamisli tu lepotu: udjes u banku i usluzuju te napredne masine; nema nadobudnih idiota koji se ponasaju kao da si ti tu zbog njih, a ne oni zbog tebe, i jos te rutinski kolju svojim naknadama, bez obzira na kvalitet obavljenog posla. i to na najbanalnijem nivou, o slozenijim poslovima da ne govorim.

#21 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 09 August 2007 - 20:37

QUOTE(Zlica od Opaka @ 9 Aug 2007, 21:29) <{POST_SNAPBACK}>
laugh.gif
ali, samo zamisli tu lepotu: udjes u banku i usluzuju te napredne masine; nema nadobudnih idiota koji se ponasaju kao da si ti tu zbog njih, a ne oni zbog tebe, i jos te rutinski kolju svojim naknadama, bez obzira na kvalitet obavljenog posla. i to na najbanalnijem nivou, o slozenijim poslovima da ne govorim.

my vote 4 that/pod uslovom da su neke adroidkinje /it makes me wonder blush.gif

#22 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 09 August 2007 - 20:46

QUOTE(fat moe @ 9 Aug 2007, 21:37) <{POST_SNAPBACK}>
my vote 4 that/pod uslovom da su neke adroidkinje /it makes me wonder blush.gif


pa, ima ih vec, ali jos ne rade u bankama

pretpostavljam da su overqualified laugh.gif

#23 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 09 August 2007 - 21:18

Ko što reče fat moe, nije visina provizije najbitnija nego odnos kvalitet usluge/cena usluge. Ni u prodavnici ne kupujete najjeftiniju majicu.
Nijedna banka nije idealna, niko nije u svemu najbolji. Kod provizija za privredu, bitno je koja je delatnost. Ako je npr. u pitanju bakalnica, naravno da je vlasniku najbitnije da nema provizije za uplatu pazara. Ako radiš bezgotovinski, onda je cena virmana najbitnija. Postoje i stavke kao što su održavanje računa ili izdavanje izvoda. Što se tiče plaćanja prema inostranstvu mislim da je tu kvalitet usluge mnogo bitniji od cene. Bitno je da se nalog izvršava brzo, valuta mora biti jedan radni dan, i SWIFT poruka kao dokaz o plaćanju do kraja radnog dana. Mnogo više košta dan ležarine na carini zbog nedostavljenog SWIFTa špediteru na vreme od svih provizija u platnom prometu za domaće naloge. Prvo nađi banku koja ima takve standarde u deviznom poslovanju, pa onda pređi na cene usluge. Pretpostavljam da isključivo uvoziš, stoga vodi računa o kursu po kome plaćaš uvoz iz dinara.
Što se tiče nejasnoća u plaćanju provizije, ako ti ne umeju objasniti strukturu troškova, onda je to loša usluga.
I opet, sva ova priča pada u vodu ako ti banka koja super radi devizno ne želi dati kredit ili ti ga nudi pod za tebe nepovoljnim uslovima. Znači vidi šta ti treba pa se prema tome i postavi.
Kod fizičkih lica je situacija nešto jasnija mada se i tu spektar usluga širi a samim tim i troškovi klijenata. Kome ne treba kredit, jedina stavka treba da bude održavanje računa. Mislim da je fair deal za 100 dinara dobiti osmeh, da uvek ima novca za isplatu, dobar dan izvolite i doviđenja. Bankomati rade ili ne rade, to je puno mehanike i umreženi kompjuter, možda se poređenje između banaka može napraviti po tome kada dođe do problema, koliko ga banka brzo reši. Savet-uvek probleme sa bankomatom rešava vaša banka, a ne ona čiji je bankomat (ako se problem desi na tuđem ATMu). I da, ima još jedna stavka-gašenje računa i otkaz kartica smile.gif Ume da bude baš skupo.

#24 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 09 August 2007 - 21:30

pa, jasno je da treba birati prema potrebama. medjutim, ovde je prisutan faktor alavosti i nepismenosti i banke to koriste maksimalno. zbog toga ih ne osudjujem, oFce jesu za shishanje, ali licno nemam nameru da im dam ni cvonjka vise nego sto moram, te sam se u skladu sa tim i opredelila za banku. srecna je okolnost sto se pokazalo da je odabrana banka i ozbiljna, tj. da je zaista banka, sto se za malo koju ovde moze reci.
moze da bude inostrano, ali u srbiji definitivno svi posluju po lokalnim, divljackim standardima dry.gif

#25 bogdan83

bogdan83
  • Members
  • 135 posts

Posted 09 August 2007 - 21:54

Brzina izdavanja swifta meni ne igra neku znacajnu ulogu.Najgore od svega mi je to udaranje po dzepu a bez obrazlozenja ,samo obracun tarife,svaki drugi dan obracun tarifa. Najbolji su fazoni kada odes u banku ,a ono kao ne kosta nista ,a kada ti stigne za par dana stavka na izvodu vidis da sve to kosta.

O bankarskim kadrovima u Intezi je suvisno govoriti.Kao i svagde ima dobrih izuzetaka ali jako malo,skoro neprebrojivo .

#26 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 09 August 2007 - 22:25

QUOTE(bogdan83 @ 9 Aug 2007, 22:54) <{POST_SNAPBACK}>
Brzina izdavanja swifta meni ne igra neku znacajnu ulogu.Najgore od svega mi je to udaranje po dzepu a bez obrazlozenja ,samo obracun tarife,svaki drugi dan obracun tarifa. Najbolji su fazoni kada odes u banku ,a ono kao ne kosta nista ,a kada ti stigne za par dana stavka na izvodu vidis da sve to kosta.

O bankarskim kadrovima u Intezi je suvisno govoriti.Kao i svagde ima dobrih izuzetaka ali jako malo,skoro neprebrojivo .

Ima onaj fazon da košta i kad uđeš u banku i kažeš :"Dobar dan". Obračuni tarifa se negde rade dnevno, negde mesečno. Ako ti treba obrazloženje, siguran sam da će ti objasniti svaki tarifni stav koji je sadržan u proviziji. Nisu tarife tajna, imaš ih na netu ili ti ih daju u banci pa sve imaš crno na belo.
Apropo alavih i nepismenih koje Zlica pominje, ima taj neki žalosni podatak o procentu funkcionalno nepismenih u Srbiji. Pa ne možeš kume dizati stambeni kredit a ne umeš da popuniš zahtev ili uplatnicu. Nisi ti za kredit...posle im nije nešto jasno a uglavnom im se sve kaže, oni ništa ne razumeju, a neće da pitaju da ne ispadnu glupi. Plus NBS koja sa televizijama potpiruje priču kako banke kradu i deru klijente. Kako Musa dere jarca ph34r.gif

#27 majabe

majabe
  • Members
  • 15 posts

Posted 16 August 2007 - 09:51

Ja imam uzasno lose iskustvo sa RaiffB. I privatno i na poslu. Jedino sto ne mogu da sporim je da kod njih aposlutno SVE moze, cak i ono sto ne moze ni u jednoj drugoj banci, ali ti to naravno odgovarajuce i naplate.
Racun kod njih mi je na konstantnoj nuli, ne radim nista preko racuna i nemam kartice, pa ne placam to mesecno odrzavanje, sto je rezultat potpune frustracije zbog prethodnih naplata svega i svacega. Ono sto mi je najvise smetalo je sto naplacuju sve, skidaju stalno neki novac sa racuna, a kad odem kod njih da mi objasne sta je to naplaceno, oni ne znaju da mi kazu tacno... Nisam bas genije za ekonomiju, ali razumem osnovne pojmove, pa mi opet nista nije jasno. Da bi otvorio devizni racun kod njih, moras da prilozis odredjenu sumu, sto npr. u Intesi nije potrebno. I nikada ne mozes da skines sav novac sa racuna. Ako ti legne uplata na racun 15000 rsd, nikad ne mozes da odes do automata i da podignes 15000 rsd. Uzasno iritirajuce.
Na poslu je jos gora situacija....
Moram da priznam da su me bas zbunili postovi ljudi koji su zadovoljni doticnom bankom.....

#28 bobos

bobos
  • Members
  • 61 posts

Posted 16 August 2007 - 22:57

Balada o cistoj i primenjenoj matematici

http://www.matf.bg.a...svetski_por.pdf

#29 ljtruba

ljtruba
  • Members
  • 104 posts

Posted 19 August 2007 - 01:52

Pre 6 meseci su mi iz Rajzenfajzena nudili revolving Visu.
Ja rekoh ne treba mi, ne volim kredite.

Sada sam pre 2 meseca otvorio svoju firmu i podneo zahtev za istu tu Visu, jer treba da opremim stan.
I oni me ladno odbili. Treba mi 6 meseci kod istog poslodavca.

Kad me nazovu za 4 meseca reci cu im da je zabiju u otvor na zadnjici.

#30 ljtruba

ljtruba
  • Members
  • 104 posts

Posted 19 August 2007 - 01:54

I jos nesto, kod Rajzenfajzena zaboravite na kredite ako ste novoosnovana firma.

U tom slucaju zaista jeste najbolje Pro Credit banka