Jump to content


Photo

Preporuka banke


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
55 replies to this topic

#31 LaRicca

LaRicca
  • Members
  • 36 posts

Posted 19 August 2007 - 19:19

Iskustvo mene kao fizičkog lica sa Bankom Intesa: neljubaznost, večite gužve... Šalteruše kao da demonstrativno rade sporo i uvek imaju neka preča posla u zadnjim odajama, iako je red do vrata. Njbliža ekspozitura (Detelinara) radi samo do 4 popodne! Ne znam kome to odgovara, kad masa ljudi radi do 4-5 i onda mora ići u centar. Kreditne kartice nemam i tako izbegavam zamke sulude potrošnje. Još par detalja, možda nebitnih, ali mi povećavaju odbojnost: klima im je nameštena tako da direktno bije u čelo troje najbližih pultu, a tu provedem najmanje pola sata. Oni lažni patuljci na reklami za stambeni kredit imaju neke neproporcionalne glave i jako su antipatični. Namerno tu ne bih uzela kredit, da ne misle da su me privukli tom jezivom aluzijom na bajku.

#32 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 19 August 2007 - 19:56

QUOTE(LaRicca @ 19 Aug 2007, 20:19) <{POST_SNAPBACK}>
Iskustvo mene kao fizičkog lica sa Bankom Intesa: neljubaznost, večite gužve... Šalteruše kao da demonstrativno rade sporo i uvek imaju neka preča posla u zadnjim odajama, iako je red do vrata. Njbliža ekspozitura (Detelinara) radi samo do 4 popodne! Ne znam kome to odgovara, kad masa ljudi radi do 4-5 i onda mora ići u centar. Kreditne kartice nemam i tako izbegavam zamke sulude potrošnje. Još par detalja, možda nebitnih, ali mi povećavaju odbojnost: klima im je nameštena tako da direktno bije u čelo troje najbližih pultu, a tu provedem najmanje pola sata. Oni lažni patuljci na reklami za stambeni kredit imaju neke neproporcionalne glave i jako su antipatični. Namerno tu ne bih uzela kredit, da ne misle da su me privukli tom jezivom aluzijom na bajku.

Žensko a štedljivo. Još ako umeš da kuvaš wub.gif
Ako te toliko stvari nervira kod banke u kojoj imaš tekući račun, a koliko vidim nisi kreditno vezana za nju, zašto je ne promeniš?

#33 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 19 August 2007 - 20:04

QUOTE(Hartmann @ 19 Aug 2007, 20:56) <{POST_SNAPBACK}>
Ako te toliko stvari nervira kod banke u kojoj imaš tekući račun, a koliko vidim nisi kreditno vezana za nju, zašto je ne promeniš?

pa, mozes da promenis banku i ako si kreditno vezan, kreditna obaveza ostaje u svakom slucaju.

#34 bogdan83

bogdan83
  • Members
  • 135 posts

Posted 19 August 2007 - 20:32

Najbolje su solucija kada u Intesi (bar je tako u NS u centru) rade tri saltera.Na svakom od tri aktivna ima po deset ljudi. A za salterima sedi po pet radnika,onoj dvojici ne padne na kraj pameti da rastere guzvu,cak se naljute ako im pridjes i pitas jel moze kod vas,a on kaze "salter ne radi",i pokaze prstom na natpis na pultu. Koja mu je svrha da sedi za salterom ako salter ne radi. Zasto iz postovanja prema klijentima ne bi sedeli u drugim prostorijama i obavljali administrativne poslove koji nisu direktno vezani za klijente.

#35 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 19 August 2007 - 21:15

Naravno da se može promeniti banka i ako se ima obaveza u njoj, hteo sam samo reći da ako ni kreditna obaveza ne postoji, ne vidim razloga za ostajanje u njoj ako očigledno izaziva frustracije koje više nemaju veze ni sa bankom tipa antipatični patuljci.
bogdane, ne rade u banci(kao uopšte i u svakom poslu) svi sve. Pa tako i svi šalterski radnici ne rade sve vrste poslova. Osnovni razlog zašto sede za šalterom je što im je to radno mesto, a i kad ne rade sa strankama nešto drugo rade, u to budi siguran. A ako u jednoj banci bude po trideset klijenata u jednom momentu, to je za mene znak da ona dobro radi.

Edited by Hartmann, 19 August 2007 - 21:15.


#36 LaRicca

LaRicca
  • Members
  • 36 posts

Posted 20 August 2007 - 09:31

Hartmanne, menjam banku, zato me baš i zanimaju vaša mišljenja. Nisam preterano štedljiva, samo želim da se sačuvam od raspomamljene kupovine nepotrebnih stvari na kredit, a to se danas forsira kao ne znam kakva sreća. Pošto nisam zahtevan klijent i troškovi, kamate itd. mi ne znače previše, volim da se tamo gde držim svoj novac osećam kao čovek, a ne da trpim nehat i gubim pola dana na najobičniju transakciju.
Po ovome što kažete, najbolje bi bilo preći u Rajsferšlus. Druga varijanta mi je Erste, kad god sam tamo imala posla bili su ljubazni i brzi. Mada, moram priznati da nije istina što kažu u reklami ("Kod nas ste uvek prvi"), čeka se red. Šta sad, bez banaka se ne može, pa bar nek bude manje zlo...

#37 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 21 August 2007 - 21:40

Beše jednom sličan topik. Imam račune u tri banke. Hipo, ProKredit., Rajfajzen. Takav je i moj redosled preporuka. U Hipo, teško da ćeš ikada naići na gužvu. Postoji nekakav paket usluga (TR, revolving, Viza, e-banking, povoljnije kamatne stope....) za 140 din. To je sav trošak. Viza je besplatna i za ovlašćeno lice. U ProKredit je izuzetno ljubazno osoblje, gužva se desi kod Mažestika. Kod njih štedim. U Rajfajzenu je uvek i svugde gužva. Ili sam ja baksuz. Za Intezu, bio sam svedok gužve na kvadrat, u SG su me ljubazno obavestili da je kod njih trošak za uplatu 500 din na račun ED Lazarevac 200 din i da odem u poštu. Kod garaže u Masarikovoj sam se spetljao i nisam umeo da otvorim vrata. Jebali ih alarmi i zaključavanje. Bio sam i svedok gadne iskomplikovanosti jednostavne situacije u Komercijalnoj.

Toliko. Sve najbolje.

#38 Rincewind

Rincewind
  • Members
  • 54 posts

Posted 21 August 2007 - 22:09

Moja preporuka ide Intesi. Slazem se da su spori- npr vecnost im treba da ti dostave kreditnu na kucnu adresu ali ima nekih prednosti-mene konkretno tangira odlican kurs za kupovinu evra kakav tesko mozes naci u menjacnicama i tu stedim gomilu para- inace odrzavanje je 198din mesecno za Intesa hit i naravno tu su ukljuceni svi "hitovi"- besplatna maestro i master+ besplatna maestro za ovlascena lica+odlican kurs za evre+solidan online+kupovina preko mastera na rate bez kamate itd-naravno odrzavanje i izrada pomenutih kartica se ne naplacuju

#39 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 22 August 2007 - 12:41

QUOTE(djordje geprat @ 21 Aug 2007, 22:40) <{POST_SNAPBACK}>
...U Hipo, teško da ćeš ikada naići na gužvu. Postoji nekakav paket usluga (TR, revolving, Viza, e-banking, povoljnije kamatne stope....) za 140 din. To je sav trošak. Viza je besplatna i za ovlašćeno lice. .


Izvinjavam se. Greška. Posedovanje revolving kartice košta 100 din mesečno

#40 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 27 August 2007 - 11:36

niko ne pominje komercijalnu banku?
ono što je meni u par navrata trebalo, kod njih je bilo ubedljivo najpovoljnije.
-u datom momentu imali su najpovoljniju kamatu na deviznu štednju po viđenju
-prodavali su komercijalne zapise narodne banke
-davali najveću dinarsku kamatu na štednju od 6 meseci.

EFG banku treba izbegavati u širokom luku. em ne znaju, em istrajavaju u tom neznanju, em su spori, em su puni glupih procedura...
pre par nedelja svratim do njih da podignem par hiljada dinara.račun mi blokiran.
- da li vam je to prva uplata?
- nije
- imate dugovanja?
- nemam
poslaću mej centrali pa će vam račun za pola sata biti odblokiran.sedite...
-fala lepo. napolju je 50 stepeni, doći ću u ponedeljak.
ponedeljak - druga šalteruša.
-račun vam je blokiran. to vam je prva uplata?
-nije. el ovo dan mrmota?
*gleda me belo*
- izvinite, kakve veze ima da li mi je prva uplata, ko mi je blokirao račun, zbog čega, i zašto još uvek nije odblokiran, jer sam u petak već bio?
*pita koleginicu zašto se kod prve uplate blokira račun, na šta ova sleže ramenima*
ispostavilo se da se više ne šalje mejl nekom tamo, već se šalje mejl nekom drugom...
edit: za e-banking sam trired moro da posećujem objekat.da čujem info, da odnesem fotokopiju lične karte koju već imaju i da reklamiram grešku jer računu nisam mog'o da pristupim.
što mi je račun još uvek kod njih?
zato što tako mora. unsure.gif

Edited by tarana, 27 August 2007 - 11:38.


#41 1.maj

1.maj
  • Members
  • 735 posts

Posted 29 August 2007 - 11:09

Generalno, ne verujem ni u jednu banku. Sve usluge koje daju i te kako naplate po "lepim" cenama. Kredite necu uzimati dok sam ziv. Radije cu se pozajmiti od rodbine i prijatelja pa njima vracati prema dogovoru koji napravim u 4 oka (po mogucstvu u kafani) nego bankama. Krediti su bezobrazno skupi. Siguran sam da Srbija nije visokorizicna zemlja kako nas banke karakterisu vec sasvim pristojna sto se tice otplata pa su kamate i dalje zelenaske. Onaj ko ima svoju firmu i ima da da u zalogu nekretnine za recimo 500.000-2M evra taj ora i da zna kako da te pare vrati. Logika je prosta.

Posto na forumu nema ili ima jako malo takvih ljudi, polazim od predpostavke da su uglavnom ovde ljudi radnici koji primaju platu. Moja iskustva su sledeca. Nemam nikakve kartice, nemam devizne racune, nista ne stedim u banci, ne koristim cekove, ne koristim nikad i nikakve ove,one,promo,extra,laki,trt,mrt kredite. Jednostavno odem podignem platu kupim nesto malo evrica za stek i ostalo trosim i cuvam licno kod sebe. Pa nisam toliko ne sposoban da ne znam da cuvam svoje pare rolleyes.gif

Od svih usluga najbolja koje neka organizacija moze da ponudi najbolja je postanska stedionica. Pitate se zasto? Pa... zato sto ih ima svuda rade ko zmajvi i za sve ostale su Brzi Gonzales ako se uporede sa expeditivnoscu bankarskih salterusa. Cesto mi se desi da sa devojkom odem u Hypo banku u neku njihovu predstavnistvo i tu nastaju tantalove muke. Za placanje 3-4 racuna i kupovinu nesto malo evrica sigurno im treba 5-10 min po coveku. Mozda nema redova (moram priznati i da u posti nisam naleteo na neki red duzi od 2 min u zadnjih 2 god) sve je tiny-shiny, uniformisane su i imaju perfektnu sminku i bigboobies i kez od uveta do uveta ali me to uopste ne privlaci. Uzasno su spori i cesto ne znaju procedure za neke stvari. Kada pogledam kojom se brzinom radi u posti shvatim da mi ne pada na pamet da menjam banku. Za one stvari koje su meni potrebne sve je savrseno. Imam neku karticu koja je dosla kao zamena za cekovnu plastificiranu i svuda mogu da placam sa njom. To je onaj fazon ako imas para na racunu oni ti istog sekunda skinu to sto si platio i gotovo. Nema kamata, dozvoljenih minusa i ostalih cuda. Cela ta usluga kosta 70din (skoro su je povecali sa 45din) Inace tu karticu svuda primaju po nasim prodavnicama bez ikakvih problema.

Moram da dam jedan oooooogrooooomaaaaan + za postansku stedionicu a to je njihov sajt sa tonom usluga koje mozete obaviti preko njega. Da ne spominjem sto im je pregled stanja racuna Br.1 u celoj zemlji. ako vas zanima mozete da pogledate sve od prvog dana kada ste otvorili racun (par godina u nazad, moj slucaj) do dana danasnjeg. Istog trenutka kada nesto platite karticom se skida sa vaseg racuna i odmah je vidljivo. One papirne izvestaje koje mi salju nisam ni jednom za 4 godine pogledao samo ih izcepam i bacim.

#42 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 29 August 2007 - 15:15

QUOTE(fat moe @ 9 Aug 2007, 20:52) <{POST_SNAPBACK}>
kivan sam na ovog dobroduha pa trollujem tongue.gif


njanjanja najnjanja

QUOTE
"dobri bankomati" jbt k'o dobri konji, iz dobrih štala wacko.gif


njananajnanja

zaključak: glup si.

#43 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 29 August 2007 - 20:50

QUOTE(Rastko @ 29 Aug 2007, 16:15) <{POST_SNAPBACK}>
njanjanja najnjanja
njananajnanja

zaključak: glup si.


Attached File  560.gif   64.08KB   117 downloads
boli...á ? evo ti uvećana slika pa groovaj svaki put ako si loše volje

missim..koristi intesine usluge,popij costa caffe,osiguraj se u generali-ju,shopping-uj u tempu,pružaj im intelektualne usluge i dalje...boli me uvo...your choice wink.gif

a da su im bankomati/atm dobri,dobri su laugh.gif

zaključak : ružičaste,svilene kravate su off

#44 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 30 August 2007 - 09:33

QUOTE(fat moe @ 29 Aug 2007, 21:50) <{POST_SNAPBACK}>
missim..koristi intesine usluge,popij costa caffe,osiguraj se u generali-ju,shopping-uj u tempu,pružaj im intelektualne usluge i dalje...boli me uvo...your choice wink.gif


Koristim intesine usluge, svaki caffe, neko .it maslinovo ulje, mislim da sam po nekom package-u osiguran u generaliju.. e sad, u tempo nisam usao u zivotu, mislim da nisam nikad video uzivo nijedan njihov objekat, a za ove intelektualne usluge opet moras da me preskocis, diskrecija je zagarantovana, nisam ja plavomostas kao ti rolleyes.gif

QUOTE
a da su im bankomati/atm dobri,dobri su laugh.gif


Dobri (jos nisam naisao na out of order), ima ih puno, i svaki put me pozdravljaju sa Welcome! smile.gif

QUOTE
zaključak : ružičaste,svilene kravate su off


U plavomostaskom getou mozda.. Moras da pratis malo modu. D&G je izbacio cak asimetricne poslovne u silver-svila-pink kombinaciji.

#45 Barka15

Barka15
  • Members
  • 21 posts

Posted 30 August 2007 - 09:56

QUOTE(beowl @ 9 Aug 2007, 09:01) <{POST_SNAPBACK}>
Isto Raiffeisen.

Online im odlično funkcioniše, bankomati takođe, nema nepoznatih i nejasnih obračuna (barem kada je tekući račun u pitanju).

Jednostavno, dobiješ ono za šta plaćaš 150 dinara mesečno. Ni manje ni više. Fazon je u tome što je taj, standardni nivo usluge i dalje misaona imenica za većinu ovdašnjih banaka koje rade sa stanovništvom.


Apsolutno se slažem. Plus, operateri u call centru su uvek jaaaako strpljivi i ljubazni.

U Intesi se desilo da mi jako zbunjeni i spori dečko koji radi na šalteru kaže da mora da proveri da li ima da mi da 50 USD koje sam imala na svom računu. blink.gif
Posle šetnje od šaltera do šaltera, izborih se za sopstveni novac. Dakle, Intesa - yucky.gif